Karşıyaka Rotaract Kulübü

2018-2019 Dönem Başkanı: Elif Ezgi KAYA

 www.facebook.com/KarsiyakaRotaractKulubu

 www.instagram.com/karsiyakarotaract

 www.twitter.com/karsiyakartc

 www.karsiyaka-rotaract.blogspot.com.tr

TOPLANTI BİLGİLERİ

Her ayın 2. ve 4. Perşembe Günleri

Double Tree by Hilton

Alsancak – İzmir

Saat: 19:30

Gez Gör Öğren-Bilim Müzesi

Nisan 25th, 2019|0 Comments

16.01.2019 tarihinde “Gez Gör Öğren “ projemizin ocak ayağında Bizim Mahalledeki okulumuzun öğrencileriyle Bilim Müzesini gezdik.

Gez Gör Öğren-Oyun ve Oyuncak Müzesi

Ocak 10th, 2019|0 Comments

Gez Gör Öğren projesinin aralık ayağında Bizim Mahallemiz Ali Rıza Sadak İlkokulu öğrencileriyle “Oyun ve Oyuncak Müzesi”ni gezdik.

TEGV Yılbaşı Kutlaması

Ocak 10th, 2019|0 Comments

TEGV Çiğli Eğitim Parkında geleneksel yılbaşı kutlaması etkinliğimizi Çiğli,Bostanlı ve Mavişehir Rotaract Kulüpleri olarak birlikte gerçekleştirdik.

Sağlıkla Gülümse – Ağız ve Diş Sağlığı

Ocak 10th, 2019|0 Comments

“Sağlıkla Gülümse” projemizin aralık ayağı için konumuz olan Ağız ve Diş Sağlığı konusunda TEGV Çiğli Eğitim Parkında eğitim verdik ve tarama yaptık. Tarama sonucunda çocuklarımızın aileleri bilgilendirildi. Çocuklara diş macunu ve fırçası dağıtıldı.

Elele Butik Bağışı

Ocak 10th, 2019|0 Comments

Geleneksel Elele Butik kıyafet bağışını Karşıyaka Rotary&Rotaract&İnteract ailesi olarak beraber gerçekleştirdik.

Gez Gör Öğren-Etnografya Müzesi,Arkeoloji Müzesi,Folkart Atatürk Sergisi

Ocak 10th, 2019|0 Comments

Gez Gör Öğren projemizin Kasım ayağı için Bizim Mahallemizdeki Ali Rıza Sadak İlkokulundaki öğrencilerimizle Etnografya müzesini, Arkeoloji müzesini ve Folkart Atatürk sergisini gezdik.

TEGV Trafik Eğitimi

Ocak 10th, 2019|0 Comments

TEGV Çiğli Eğitim Parkındaki çocuklarımıza trafik polisi eşliğinde trafik kuralları hakkında eğitim verdik.

İyi Uykular Çantası

Ocak 10th, 2019|0 Comments

Büyük bir özenle Şakran Kadın Cezaevindeki tutuklu kadınların çocukları için hazırladığımız bez, çıngırak, diş macunu, diş fırçası, kitap, ıslak mendil ve oyuncaklardan oluşan “İyi Uykular Çanta”larımızı cezaevindeki çocuklarımıza verdik.

Unutulan Meslek Ustaları-Meşhur Hisarönü Şambalicisi

Ocak 10th, 2019|0 Comments

Karşıyaka,Dokuz Eylül ve Konak Rotaract Kulüpleri olarak Unutulan Meslek Ustaları projemiz kapsamında üçüncü iş yeri gezimizi  Şambali yapımını ve tarihi öğrenmek üzere gerçekleştirdik.

Gez Gör Öğren-İzmir Doğal Yaşam Parkı

Ocak 10th, 2019|0 Comments

Geçen dönem başladığımız “Gez,Gör, Öğren” projemizin bu dönemki ilk ayağını Bizim Mahallemizdeki okulumuz Ali Rıza Sadak İlkokulu öğrencilerimizle gerçekleştirdik. Beraber İzmir Doğal Yaşam Parkını gezdik.

Mutluluk Atölyesi 1 Yaşında

Ocak 10th, 2019|0 Comments

Partner kulübümüz Karşıyaka Rotary Kulübüyle beraber, Erke Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezindeki kardeşlerimizle yemek yiyip, müzik dinlediğimiz, dans ettiğimiz ve birlikte çok eğlendiğimiz bir etkinlik gerçekleştirdik. Mutluluk Atölyesinin birinci yaşını coşkulu bir şekilde kutladık.

Unutulan Meslek Ustaları-Şerbet Yapımı ve Tarihi

Ocak 10th, 2019|0 Comments

Karşıyaka, Konak ve Dokuz Eylül Rotaract Kulüpleri olarak gerçekleştirdiğimiz “Unutulan Meslek Ustaları” işyeri gezilerimizin ikinci ayağında Şerbet yapımını ve tarihini öğrendik.

Unutulan Meslek Ustaları-Kanuncu Faruk Usta

Ocak 10th, 2019|0 Comments

Karşıyaka, Konak ve Dokuz Eylül Rotaract Kulüpleri olarak başladığımız unutulmaya yüz tutmuş meslekleri canlandırmak istediğimiz “Unutulan Meslek Ustaları” projemizin ilk ayağını Bornova'da, Kanuncu Faruk Usta'nın atölyesine iş yeri gezisi olarak düzenledik.

Sağlıkla Gülümse – Disleksi

Ocak 10th, 2019|0 Comments

“Sağlıkla Gülümse” projemiz kapsamında eylül ayı için  Bizim Mahallemizin okulu öğretmenlerimize Disleksi ve erken teşhisi hakkında uzmanlarımızla bilinçlendirme eğitimi verdik ve öğrenciler için hazırladığımız disleksi anketlerini dağıttık.

Sağlıkla Gülümse – Obezite

Ocak 10th, 2019|0 Comments

Erken teşhis edelim “Sağlıkla Gülümse” yelim amacında olduğumuz projemizin ilk ayağı olarak belirlediğimiz “Diyabet ve Obezite” rahatsızlıklarını tanıma ve bilinçlendirmenin son aşamasını gerçekleştirdik. Erke Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde, ağustos ayında diyabeti tanıtıp kan şeker

Sağlıkla Gülümse – Diyabet

Ocak 10th, 2019|0 Comments

“Sağlıkla Gülümse” projemizin temmuz ayağı için “Erke Özel Eğitim Ve Rehabilitasyon Merkezi”ndeki kardeşlerimize Şeker hastalığını yani diyabeti tanıttık. Diyabete yatkınlığı olan kardeşlerimizi kan şeker düzeylerini ölçerek tespit ettik.Beslenmeleri ve tedavileri konusunda bilgilendirdik.

Kuşaktan Kuşağa

Ağustos 17th, 2018|0 Comments

2 kuşak arasında köprü olmayı istediğimiz geleneksel Kuşaktan Kuşağa projemiz için Behçet Uz Çocuk Hastanesindeki minik kardeşlerimizi ziyaret ettik, onlarla vakit geçirdik ve huzurevindeki büyüklerimize verebilmemiz için bayram tebrik kartları hazırladık. Projemizin ikinci ayağında İzmir

Birey ve Aileler için Afet Bilinci Eğitimi

Nisan 16th, 2018|0 Comments

Bizim Mahalle okulumuz Şehit Yüzbaşı Ali Rıza Sadak Ortaokulu'nda sivil savunma haftasına yönelik AFAD tarafından 'Birey ve Aileler için Afet Bilinci Eğitimi' verildi.

Sıra Yenileme Projesi

Nisan 16th, 2018|0 Comments

5. Grup kulüpleri olarak Cemil Atlas İlkokulu'nun sıralarının tamamını yeniledik.

Gülen Gözler: Bilinçlendirme, Göz Taraması, Göz Muayenesi ve Gözlük Temini

Nisan 16th, 2018|0 Comments

Gülen Gözler projemiz kapsamının ilk aşamasında Bizim Mahalle okulumuz Şehit Yüzbaşı Ali Rıza Sadak İlkokulu ve Ortaokulu'nda hekimlerimi ile kısa bir bilinçlendirme ve göz taraması gerçekleştirdik. Tarama sonrasında göz kusuru olduğu düşünülen ve ailesinden izin

Gez, Gör, Öğren – Şubat: Tabiat Tarihi Müzesi

Nisan 16th, 2018|0 Comments

Gez, Gör, Öğren' projemiz ile kardeş okulumuz Şehit Yüzbaşı Ali Rıza Sadak Ortaokulu öğrencileri ile her ay bir kültür-sanat gezisi yapıyoruz. Projemiz kapsamında Şubat ayı için Ege Üniversitesi Tabiat Tarihi Müzesi ziyaret ettik.

Etkili Anne Baba ve Ergenlik Döneminde Fiziksel ve Duygusal Gelişim Eğitimi

Nisan 16th, 2018|0 Comments

7 Şubat tarihinde Bizim Mahalle okullarımız Şehit Yüzbaşı Ali Rıza Sadak İlkokulu ve Ortaokulu’da İzmir B.B. Kadın Çalışmaları Şube Müdürlüğünde görevli eğitmenimiz Dilara Karatosun tarafından ilkokul velilerimiz için öğrencilerin eğitim hayatına destek olabilmeleri için ‘Etkili

Sürpriz Sabunlar

Nisan 16th, 2018|0 Comments

Karşıyaka, Çiğli ve İzmir Rotaract Kulüpleri olarak ‘Sürpriz Sabunlar’ projemiz kapsamında hazırladığımız oyuncaklı sabunları Suzan Divrik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Anaokulu öğrencilerine dağıttık.

Gez, Gör, Öğren – Mart: İzmir Kadın Müzesi

Nisan 16th, 2018|0 Comments

Gez, Gör, Öğren' projemiz ile kardeş okulumuz Şehit Yüzbaşı Ali Rıza Sadak Ortaokulu öğrencileri ile her ay bir kültür-sanat gezisi yapıyoruz. Projemiz kapsamında Mart ayı için İzmir Kadın Müzesini ziyaret ettik.

Kitap Bağışı

Nisan 16th, 2018|0 Comments

Partner kulübümüz Karşıyaka Rotary ile Tepecik Duğrallar İlkokulu’na 1. ve 2. sınıf öğrencileri için kitap bağışında bulunduk

Geleceği Dönüştürüyoruz

Nisan 16th, 2018|0 Comments

Karşıyaka Rotary, Rotaract ve İnteract kulüpleri olarak yürüttüğümüz ‘Geleceği Dönüştürüyoruz’ projemiz kapsamında topladığımız 261 kg elektronik atığı geri dönüştürülmek üzere Evciler E-atık ve Geri Dönüşüm ‘’Yardımsever Atıklar’’ oluşumuna teslim ettik

Dilek Ağacı

Nisan 16th, 2018|0 Comments

Dilek Ağacı projemiz kapsamında çocukların tuttukları dilekleri gerçekleştirmek için 7 ve 14 Nisan tarihlerinde Forum Bornova'da standımızı kurduk ve iki gün boyunca Bizim Mahalle okulumuz Şehit Yüzbaşı Ali Rıza Sadak Ortaokulu öğrencilerine 23 Nisan'da hediye

Gez, Gör, Öğren – Ocak: Bilim Müzesi

Ocak 17th, 2018|0 Comments

Gez, Gör, Öğren' projemiz ile kardeş okulumuz Şehit Yüzbaşı Ali Rıza Sadak Ortaokulu öğrencileri ile her ay bir kültür-sanat gezisi yapıyoruz. Projemiz kapsamında Ocak ayı için Bahçeşehir Çocuk Bilim Müzesini ziyaret ettik.

Geleneksel TEGV Yılbaşı Etkinliği

Ocak 17th, 2018|0 Comments

5. Grup külüpleri ve Karşıyaka Interact Kulübü ile birlikte TEGV Çiğli Eğitim Parkında Geleneksel TEGV Yılbaşı Partimizi gerçekleştirdik.

Geleneksel Kedi Evi Atölyesi

Ocak 17th, 2018|0 Comments

Geleneksel Kedi Evi Atölyemizin üçüncüsünü Çğli Rotaract Kulübü ile birlikte gerçekleştidik. Sokakta yaşayan can dostlarımız üşümesin diye 11 adet kedi evi yaptık.

Brew Mood Coffee & Tea’ye Meslek Hizmet Ödülü

Ocak 17th, 2018|0 Comments

Dönemin 12. Mutad Toplantısında Brew Mood Coffee & Tea yetkililerine Meslek Hizmet Ödülü takdim ettik ve meslek sohbeti gerçekleştirdik.

Geleceği Dönüştürüyoruz: Geri Dönüşüm Atölyesi

Ocak 17th, 2018|0 Comments

Güzelbahçe Rotaract Kulübü ile yürüttüğümüz 'Geleceği Dönüştürüyoruz' projemiz kapsamında kardeş okulumuzda Yeşim Halıcı eğitmenliğinde geri dönüşüm atölyesi gerçekleştirdik. Ambalaj atıklarının nasıl kolay ve eğlenceli şekilde değerlendirilebileceği  üzerine gerçekleştirdiğimiz sunum sonrasında pet şişeleri rengarenk kalem kutularına

Gez, Gör, Öğren – Aralık: Oyuncak Müzesi

Ocak 17th, 2018|0 Comments

'Gez, Gör, Öğren' projemiz ile kardeş okulumuz Şehit Yüzbaşı Ali Rıza Sadak Ortaokulu öğrencileri ile her ay bir kültür-sanat gezisi yapıyoruz. Projemiz kapsamında Aralık ayı için Ümran Baradan Oyun ve Oyuncak Müzesi ziyaret ettik.

Kuşaktan Kuşağa

Kasım 23rd, 2017|0 Comments

Bu yıl üçüncüsünü gerçekleştirdiğimiz 'Kuşaktan Kuşağa' projemiz ile Kurban Bayramı öncesinde çocuklar ve yaşlılar arasında bir köprü olmak istedik. Hastanede tedavi gören kardeşlerimiz bayram tebrik kartları hazırladı ve biz de onların adına bu kartları huzurevindeki

Sosyal Yaşam Alanı: Biçki-Dikiş Kursu

Kasım 23rd, 2017|0 Comments

Şehit Yüzbaşı Ali Rıza Sadak Ortaokulu yönetimi ile birlikte yürüttüğümüz 'Sosyal Yaşam Alanı' projemiz kapsamında Bizim Mahalle Onur Mahallesinde (Yamanlar/Bayraklı) yaşayan kadınlara yönelik biçki-dikiş kursu açtık. 30 kursiyer ile devam eden kurslarımız Halk Eğitim Merkezinden

Gez, Gör, Öğren – Eylül: Sasalı Doğal Yaşam Parkı

Kasım 23rd, 2017|0 Comments

'Gez, Gör, Öğren' projemiz ile kardeş okulumuz Şehit Yüzbaşı Ali Rıza Sadak Ortaokulu öğrencileri ile her ay bir kültür-sanat gezisi yapıyoruz. Projemizin ilk ayağında Eylül ayı için Sasalı Doğal Yaşam Parkını ziyaret ettik.

Gez, Gör, Öğren – Ekim: Atatürk Müzesi

Kasım 23rd, 2017|0 Comments

Gez, Gör, Öğren' projemiz ile kardeş okulumuz Şehit Yüzbaşı Ali Rıza Sadak Ortaokulu öğrencileri ile her ay bir kültür-sanat gezisi yapıyoruz. Projemiz kapsamında Ekim ayı için Atatürk Müzesini ziyaret ettik.

Gez, Gör, Öğren – Kasım: Latife Hanım Köşkü Anı Evi

Kasım 23rd, 2017|0 Comments

Gez, Gör, Öğren' projemiz ile kardeş okulumuz Şehit Yüzbaşı Ali Rıza Sadak Ortaokulu öğrencileri ile her ay bir kültür-sanat gezisi yapıyoruz. Projemiz kapsamında Kasım ayı için Latife Hanım Köşkü Anı Evi ziyaret ettik.

Diyabet Farkındalık Etkinliği

Kasım 23rd, 2017|0 Comments

Diyabet haftası kapsamında Alsancak, Dokuz Eylül, Karşıyaka, Konak, Kordon ve Urla Rotaract Kulüpleri olarak Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesinde 'Diyabet Farkındalık Etkinliği' gerçekleştirdik.

Elektronik Atık Toplama Projesi

Kasım 23rd, 2017|0 Comments

Karşıyaka Rotary ve Interact Kulüpleri ile birlikte birlikte yürüttüğümüz projemizde dönem içerisinde 30 farklı yere yerleştirdiğimiz atık kutularımız ile olabildiğince çok elektronik atığın geri dönüşümünü sağlamayı hedefliyoruz.

Sürpriz Sabunlar

Mayıs 4th, 2017|0 Comments

Çiğli, İzmir ve Karşıyaka Rotaract Kulüpleri, Karşıyaka Suzan Divrik Mesleki Anadolu Lisesi bünyesinde yer alan anaokulunda öğrenim gören 2 – 6 yaş arasındaki çocuklara hijyen eğitimi vermek için harekete geçtiler. Kulüp üyeleri, kendilerinin iki hafta