Kulüplerden Haberler

Çekirge Rotaract Kulübü & Hayat Ağacı Atölyesi & Renkotizm ile 2018-2019 yılından beri ortak olarak yürütülen, “Hayat Ağacında Öğreniyorum” projesinin bu dönemki 5. etkinliği 05.01.2020 tarihinde gerçekleştirildi.
Çekirge Rotaract Kulübü, Otizmli arkadaşları ile birlikte hava ile kuruyan seramikten rengarenk salyangozlar yaptılar.

Habere git

Efes Rotaract Kulübünün düzenlediği "Hayata +1 Değer Kat" projesi kapsamında bu sene 25 Aralık'ta Efes Rotaract kulübünün yanında olup, özel dostlarımızla eğlenip bol bol güldüğümüz bir geceyi geride bıraktık. Buradan Efes Rotaract Kulübü başkanı Hande Gündel ve üyelerine sonsuz teşekkür ederiz.

Habere git

20 Aralık Cuma akşamı saat 21:00'de 10'uncusunu düzenlediğimiz Geleneksel Gur'urla ile Karaoke Partimizi bu sene Alsancak Kaos Karaoke Bar'da gerçekleştirdik. Doyasıya şarkı söylediğimiz, 2019 yılının son partisinde bizleri yalnız bırakmayan tüm dostlarımıza teşekkür ederiz!


Habere git

Çekirge Rotaract Kulübü; 2014-2015 döneminden beri yürüttüğü, 2.El kıyafet projesinin bu dönemki 3. etabını 20.12.2019 tarihinde Güzelyalı Mahalle Muhtarlığına ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere teslim etti.

Habere git

Çekirge Rotaract Kulübü;Türkiye’nin dört bir yanından aldığı destekler ile, İzmir, Eskişehir ve Bursa’dan el emeklerini topladı.17.12.2019 tarihinde “Mutluluk için ör” projesi kapsamında ilk etabını Van Topuzarpa İlkokuluna 30 adet atkı ve 30 adet şapka göndererek gerçekleştirdi.

Habere git


Efes Rotaract kulübü olarak, Izmir Rotaract ve Goztepe Rotaract kulüpleriyle ortaklasa gerçekleştirilen Islak Burunlar projesi kapsamında “Islak Burunlar Köpek Barınağı”a mama yardımı yapılmıştır ve 15.12.2019 tarihinde de barınak ziyaret edilerek hastalık şüphesi duyulan köpekler için tedavi gerçekleştirilmiştir.

Habere git

14 Aralık tarihinde Kordon Rotaract'ın öncülüğünde gerçekleşen 1. Ortak Toplantı ve 11. Meslek Hizmetleri Ödül Gecesi'ne katılım gösterdik. Bizlere bu güzel bir akşam yaşattıkları için Kordon Rotaract başkanı Mert Hacıraifoğlu ve üyelerine daha sonra emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

Habere git

Çiğli Rotaract Kulübü, Çiğli Rotary Ailesi desteği ile "Ağzı Olmayan Çocuk" projesinde çocuk istismarına "DUR!!!" diyor. Her ay farklı bir okulda gerçekleştirecekleri bu projenin ilki 13 Aralık'ta bizim mahalle okulları olan Şemikler İlköğretim Okulu'nda gerçekleştirildi. İlkokul 1. sınıf öğrencilerini hedefleyen bu projede, pedagog ve drama hocası eşliğinde Isınma-Canlandırma-Değerlendirme aşamalarından oluşan bir atölye çalışması yapıldı. "

Habere git

Çiğli Rotaract Kulübü, 14.sünü gerçekleştireceği "Bir El De Senden" projesini bu dönem uluslararası bir seviyeye taşıdı. 

Bir El De Senden ile Dünyayı Birleştiriyoruz diyerek yola çıktıkları bu projenin ilk ayağını 8 Aralık'ta Almanya - Rotaract Club Prenzlau ile gerçekleştirdiler.

Habere git

 04.12.2019 tarihinde Bizim Mahalle kapsamında okulumuzda "Duygularımı Tanıyorum 2" projesi ile 4. Sınıf öğrencileri velilerine yönelik "Ergenlik ve Sınav Kaygısı" eğitimi Psikolog Sedef Yıldırım tarafından verilmiştir.


Habere git

Daha önceki toplantılarda konuşmacı konuk olarak davet edilen ünlü ressam Meryem DÜZGÜN KAYA, yaşadığı İzmir Karabağlar Kavacık Köyü’ nde resim dersi verdiği çocukların özellikle soğuk kış aylarında derslere gelir iken imkansizliklar nedeni ile iklime uygun olmayan bir şekilde gelmek durumunda kalabildiklerinden bahsetmişti.  EFES ROTARACT ve EFES ROTARY ailesi olarak, onlari hem iklim koşullarından koruyacak hemde en soguk kış gunlerinde bile içleri

Habere git

28.11.2019 tarihinde Bizim Mahalle kapsamında okulumuzda "Duygularımı Tanıyorum 1" projesi ile 4. Sınıf öğrencilerine yönelik "Ergenlik ve Sınav Kaygısı" eğitimi Psikolog Sedef Yıldırım tarafından verilmiştir.


Habere git

İzmir Rotaract Kulübü 26/11/2019 tarihinde Suzan Divrik Anadolu ve Kız Meslek Lisesi Anaokulu'ndaki miniklere hijyen eğitimi gerçekleştirdi.

Habere git

Ödemiş Pirinççi Köyünde bulunan Pirinççi İlkokulu’nda, ilkokul (1,2,3,4) ve ana sınıfında okuyan çocukların gerek fiziksel gerek temel eğitim ve öğretim hayatlarının iyileştirilmesi amaçlanmaktadır.

Çocukların her birinin tohum olduğu ve iyi koşullarda ulu çınarlara dönüşmesi umut edilen bu proje 3 ana ayaktan oluşmaktadır. Bunlar; iç fiziksel iyileştirme (tavan yalıtımı, antibakteriyel zemin döş

Habere git

İzmir Rotaract Kulübü, Rotaract Akademi ile ortak olarak kurumsal firmaların IK uzmanları tarafından
verilecek eğitimlerle rotaractörlerin işe alım süreçlerinde tecrübe edinmelerini sağlamayı
amaçlamışlardır. Projelerinin ikinci ayağında ise her eğitim sonrası IK uzmanı eğitmen tarafından
mülakat similasyonu gerçekleştirilerek katılımcılara yaz stajı ya da part time iş imkanı sunulmaktadır.
Geleceğini yönlendir projesinin ilk ayağı 26/08/201

Habere git

Çocuklara hayvan sevgisini aşılamayı amaçlayan bu projede Karşıyaka Rotaract Kulübü 16.11.2019 tarihinde, Karşıyaka Sevgi Evleri’ndeki çocuklarla birlikte önce Kemalpaşa Kımız Çiftliğine giderek çocuklarla ata bindiler, ardından yaklaşık 1000 hayvana ev sahipliği yapan Türkiye’nin ilk ve tek çiftlik hayvanlarını koruma, kurtarma ve yaşatma çiftliği olan Angels Farm Sanctuary’e bir ziyaret gerçekleştirdiler.

Habere git

Agora Rotaract Kulübü olarak Atamızın “Çocuklar geleceğimizin güvencesi,yaşama sevincimizdir. Bugünün çocuğunu, yarının büyüğü olarak yetiştirmek hepimizin insanlık görevidir.” sözünden yola çıkarak üstümüze düşeni yapmak üzere 10 Kasım’da 10 ilkokulumuzun kütüphanesine 10.Grup Rotary Kulüplerinin desteği ile 25 kitaplık “Çocuklar İçin Atatürk” setini hediye ettik.

Habere git

Dünya Interact Haftası'nda Mavişehir Rotary, Mavişehir İnteract ve Güzelyalı Kulüpleri ile Paintball etkinliği gerçekleştirilmiştir. İnteractlara karşı Rotaryenler&Rotaractörler takımları olarak paintball oynanmıştır.   

Habere git

Dünya Interact Haftası'nda Mavişehir Rotary, Mavişehir Rotaract, Mavişehir İnteract ve Güzelyalı Rotaract Kulüpleri ile Paintball etkinliği gerçekleştirilmiştir. İnteractlara karşı Rotaryenler&Rotaractörler takımları olarak paintball oynanmıştır.    

Habere git

Güzelyalı Rotaract Kulübü, Çakabey Rotary Kulübü ile birlikte Çağdaş Yaşam Cumhuriyet Eğitim Evi'nde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlaması düzenlemiştir. Çocukların Atatürk ve Cumhuriyet temalı şiirleri okuduğu ve şarkıların söylendiği etkinlik sonrası okullarda/evlerde biriken geri dönüştürülebilir atık malzemeleri değerlendirerek "Geri Dönüştürülebilir Malzemelerden Atatürk Portresi Yapımı" etkinliği gerçekleştirilmiştir.  

<

Habere git

İzmirimizi uluslararası alanda biraz daha tanıtabilmek amacıyla oluşturduğumuz “Rotaİzmir” projemizde ilk misafirlerimizi ağırladık. Jeonju Jungang Korea Rotary Club üyesi Rotaryen Jung Ung Ki ve ailesini İzmir’e davet ettik ve beraber İzmir'in tarihi çarşısı Kemeraltı, Saat Kulesi, Alsancak-Kordon, Selçuk-Efes’i gezip yemeklerimizi tattırma fırsatımız oldu, İki kulüp arası flama değişimi ve kültür kutusu eşliğinde 2 günlük kültürel gezimizi tamamla

Habere git

        Geçmiş dönem başkanlarımızdan sevgili Nursel Çetinkaya eğitmenliğinde "Akademik İngilizce Konuşma ve Yazma" eğitimlerimizi gerçekleştirdik. Eğitim boyunca her hafta farklı konularda küçük sunum yarışmaları ile hem eğlendik hem de bilgilerimizi pekiştirdik. 

Habere git

izmir Rotaract Kulübü 29.10.2019 tarihinde bizim mahallelerindeki okulları Rakım Erkutlu Ortaokulu'nda Cumhuriyet ve Bilim Şenliği düzenledi. Yüz boyası, el baskısı, çuval yarışı, ip atlamanın yanı sıra çocukların bir çok canlıyı mikroskop ile inceleme şansı bulduğu; sensörlü araba, rüzgar türbini, soru-cevap kutusu , sesle çalışan lamba gibi eğlenceli deneylerin olduğu şenliklerini gerçekleştirdi. 

Habere git

İzmir Rotaract Kulübü 21/10/2019 tarihinde İzmir Ziçev’de dolu dolu bir gün geçirdi. Güne öncelikle

Sri Lanka Rotaract Kulübü ile kültür projesi olan yemek yapımı ile başladı. Engelli dostlarımızla
menemen yaparak hem kültürümüzü tanıttı hem de keyifli vakit geçirdi.
Ardından perküsyon ritim atölyesi düzenledi. Ritim eşliğinde dans ederek aynı zamanda kendileri için
öğrencilerin hazırlamış oldukları gösteriyi

Habere git

16.10.2019 tarihinde Polonya Rotaract Warszawa Victory Kulübü toplantısına katılan saymanımız katılım göstererek Culture Box hediyeleri verilmiş ve bayrak değişiminde bulunulmuştur.


Habere git

Hayata +1 Değer Kat projemiz kapsamında Down Sendromlu Bireylerle Konak-Kemeraltı, Konak Pier-Tarihi Asansör, Sasalı Doğal Yaşam Parkı, Bostanlı Sahil ve Günbatım Terasları olmak üzere 4 etapta fotoğraf çekimleri yapılmıştır. Bu çekimler İzmir'in doğal ve kültürel varlıkları down sendromlu bireyler gözünden değerlendirilmiş ve Efes Rotaract kulübü üyeleri tarafından, down sendromlu bireyler internet fenomenleri şeklinde fotoğraflanmıştır.

Habere git

Çekirge Rotaract Kulübü & Renkotizm & Hayat ağacı atölyesi olarak 2018-2019 döneminden bu yana yürütülen, Hayat ağacında öğreniyorum adlı projenin bu dönemki 2. etkinliği 29.09.2019 tarihinde gerçekleştirildi. Eylül ayı atölyesinde Ritimoda eğitmenliğinde ritim atölyesi yapıldı.

Habere git

Kendin Yap Hobi Grubu ve Rotaract Akademi işbirliğinde düzenlenen Papier-Mâché Atölyesinde oluşturulan maskeler; Afyonkarahisar Yarışlı Köyü İlköğretim Okulu’nda öğretmenin oluşturduğu öğrencilerin öğrenmeye teşvikini arttıran Yıldız Öğrenciler Projesi için gönderilmiştir.

Habere git

Galatasaray Rotaract Kulübü’nün başlattığı Bir Sana Bir De Bana projesine katılım gösterilmiştir. 6 farklı ilde toplam 12 kulüp tarafından eş zamanlı olarak gerçekleşen bu proje dahil olan kulüpler; Galatasaray, Adalar, Beyoğlu, Ortaköy, Antalya Kaleiçi, Ankara, Bostancı, Adana Tepebağ, İzmir Ekonomi, Nilüfer, İzmir Ekonomi, Gayrettepe Rotaract ve Mavişehir Rotatact Kulüpleri'dir. Toplamda 925 çocuğa 1 yıllık kırtasiye malzemesi toplanmıştır.

Habere git

15 Eylül Dünya Çöp Toplama Günü kapsamında 9. Grup Rotary Kulüplerinin Kordon'da düzenlediği çevre temizliği etkinliğine Güzelyalı Rotary Kulübü ile katılım gösterilmiştir.


Habere git

Çekirge Rotaract kulübü 'The world clean up day' etkinliği için Dağyenice'de 1. ve 2. grup kulüpler ile birlikte çöp toplayarak doğaya katkıda bulundular.

Habere git

Çiğli Rotaract Kulübü olarak Rotary Okulda projesi kapsamında partner kulübümüz Çiğli Rotary Kulübü ile birlikte bizim mahallemizdeki okulumuz olan Şemikler İlkokulu’nun dış cephe boyası ve tören alanının yenilenmesi çalışmasında yer aldık.

Habere git

Mavişehir Rotary Kulübü’nün, Mavişehir Interact Kulübü’nün, Rotacycle Hobi Grubu’nun ve Eşpedal Derneği’nin katılımıyla barışın rengi olan mavi-beyaz tshirtlerle farkındalık yaratmak için İzmir Kültürpark Fuar alanında bireysel bisikletlerle ve Eşpedal Derneği’nin tandem bisikletleriyle pedallanmıştır. Tandem bisikletlerde pilot olarak bizler yer alırken co-pilot olarak görme engelli arkadaşlarım

Habere git

Çekirge Rotaract Kulübü & Renkotizm& Hayat Ağacı Atölyesi olarak 2018 yılından beri yürütülen, "Hayat ağacında Öğreniyorum" adlı projenin bu dönem ki ilk etkinliği 24.08.2019 tarihinde gerçekleştirildi. Ağustos ayı atölyesinde genç arkadaşlar mozaikten kakadu papağan yaptılar. El becerilerini geliştirirken aynı zamanda birlikte eğlendiler.

Habere git

03.08.2019 tarihinde Kurumsal Tanıtım ve Bilişim Hizmetler Komite Başkanı Erdem Köşk ve Uluslararası Hizmetler Komite Başkanı Taylan Akkuş Bakü'ye giderek, Bakü Rotaract Kulübü üyeleri ile buluştu. Keyifli geçen ziyaret ile beraber iki kulüp karşılıklı Kültür Kutusu değişimi gerçekleştirmişlerdir.
Gerçekleşen buluşmada gelecek aylarda yapılması planlanan proje ve etkinlikler konuşularak Kardeş Kulüp Anlaşması imzaladık.

Habere git

18.07.2019 tarihinde Lamia Karer Ortaokulu'da, "Rotary Okulda" projesi kapsamında Mavişehir Rotary ve Mavişehir Interact Kulüpleri ile birlikte ve öğretmenler ile birlikte okulun yenilenmesi için boya-badana-tamirat işlemleri yapılmıştır.

Habere git