Kulüplerden Haberler

Çiğli Rotaract Kulübü olarak 27 Kasım'da düzenlediğimiz "Bir Biletim Var" gala gecemizde daha önce hiç tiyatroya gitmemiş çocukları tiyatro ile buluşturmayı hedefledik. 7'den 70'e herkese hitap eden bu gecede, eğlenirken çocukların sanatla buluşmasına aracı olduk.

Habere git

Çiğli Rotaract Kulübü, Çiğli Rotary Ailesi desteği ile "Ağzı Olmayan Çocuk" projesinde çocuk istismarına "DUR!!!" diyor. Her ay farklı bir okulda gerçekleştirecekleri bu projenin ilki 13 Aralık'ta bizim mahalle okulları olan Şemikler İlköğretim Okulu'nda gerçekleştirildi. İlkokul 1. sınıf öğrencilerini hedefleyen bu projede, pedagog ve drama hocası eşliğinde Isınma-Canlandırma-Değerlendirme aşamalarından oluşan bir atölye çalışması yapıldı. "

Habere git

Çiğli Rotaract Kulübü, 14.sünü gerçekleştireceği "Bir El De Senden" projesini bu dönem uluslararası bir seviyeye taşıdı. 

Bir El De Senden ile Dünyayı Birleştiriyoruz diyerek yola çıktıkları bu projenin ilk ayağını 8 Aralık'ta Almanya - Rotaract Club Prenzlau ile gerçekleştirdiler.

Habere git

Dünya Interact Haftası'nda Mavişehir Rotary, Mavişehir Rotaract, Mavişehir İnteract ve Güzelyalı Rotaract Kulüpleri ile Paintball etkinliği gerçekleştirilmiştir. İnteractlara karşı Rotaryenler&Rotaractörler takımları olarak paintball oynanmıştır.    

Habere git

Güzelyalı Rotaract Kulübü, Çakabey Rotary Kulübü ile birlikte Çağdaş Yaşam Cumhuriyet Eğitim Evi'nde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlaması düzenlemiştir. Çocukların Atatürk ve Cumhuriyet temalı şiirleri okuduğu ve şarkıların söylendiği etkinlik sonrası okullarda/evlerde biriken geri dönüştürülebilir atık malzemeleri değerlendirerek "Geri Dönüştürülebilir Malzemelerden Atatürk Portresi Yapımı" etkinliği gerçekleştirilmiştir.  

<

Habere git

15 Eylül Dünya Çöp Toplama Günü kapsamında 9. Grup Rotary Kulüplerinin Kordon'da düzenlediği çevre temizliği etkinliğine Güzelyalı Rotary Kulübü ile katılım gösterilmiştir.


Habere git

Dünya Interact Haftası'nda Mavişehir Rotary, Mavişehir İnteract ve Güzelyalı Kulüpleri ile Paintball etkinliği gerçekleştirilmiştir. İnteractlara karşı Rotaryenler&Rotaractörler takımları olarak paintball oynanmıştır.   

Habere git

Kendin Yap Hobi Grubu ve Rotaract Akademi işbirliğinde düzenlenen Papier-Mâché Atölyesinde oluşturulan maskeler; Afyonkarahisar Yarışlı Köyü İlköğretim Okulu’nda öğretmenin oluşturduğu öğrencilerin öğrenmeye teşvikini arttıran Yıldız Öğrenciler Projesi için gönderilmiştir.

Habere git

Galatasaray Rotaract Kulübü’nün başlattığı Bir Sana Bir De Bana projesine katılım gösterilmiştir. 6 farklı ilde toplam 12 kulüp tarafından eş zamanlı olarak gerçekleşen bu proje dahil olan kulüpler; Galatasaray, Adalar, Beyoğlu, Ortaköy, Antalya Kaleiçi, Ankara, Bostancı, Adana Tepebağ, İzmir Ekonomi, Nilüfer, İzmir Ekonomi, Gayrettepe Rotaract ve Mavişehir Rotatact Kulüpleri'dir. Toplamda 925 çocuğa 1 yıllık kırtasiye malzemesi toplanmıştır.

Habere git

Mavişehir Rotary Kulübü’nün, Mavişehir Interact Kulübü’nün, Rotacycle Hobi Grubu’nun ve Eşpedal Derneği’nin katılımıyla barışın rengi olan mavi-beyaz tshirtlerle farkındalık yaratmak için İzmir Kültürpark Fuar alanında bireysel bisikletlerle ve Eşpedal Derneği’nin tandem bisikletleriyle pedallanmıştır. Tandem bisikletlerde pilot olarak bizler yer alırken co-pilot olarak görme engelli arkadaşlarım

Habere git

18.07.2019 tarihinde Lamia Karer Ortaokulu'da, "Rotary Okulda" projesi kapsamında Mavişehir Rotary ve Mavişehir Interact Kulüpleri ile birlikte ve öğretmenler ile birlikte okulun yenilenmesi için boya-badana-tamirat işlemleri yapılmıştır.

Habere git

Ödemiş Pirinççi Köyünde bulunan Pirinççi İlkokulu’nda, ilkokul (1,2,3,4) ve ana sınıfında okuyan çocukların gerek fiziksel gerek temel eğitim ve öğretim hayatlarının iyileştirilmesi amaçlanmaktadır.

Çocukların her birinin tohum olduğu ve iyi koşullarda ulu çınarlara dönüşmesi umut edilen bu proje 3 ana ayaktan oluşmaktadır. Bunlar; iç fiziksel iyileştirme (tavan yalıtımı, antibakteriyel zemin döş

Habere git

Çocuklara hayvan sevgisini aşılamayı amaçlayan bu projede Karşıyaka Rotaract Kulübü 16.11.2019 tarihinde, Karşıyaka Sevgi Evleri’ndeki çocuklarla birlikte önce Kemalpaşa Kımız Çiftliğine giderek çocuklarla ata bindiler, ardından yaklaşık 1000 hayvana ev sahipliği yapan Türkiye’nin ilk ve tek çiftlik hayvanlarını koruma, kurtarma ve yaşatma çiftliği olan Angels Farm Sanctuary’e bir ziyaret gerçekleştirdiler.

Habere git

İzmir Rotaract Kulübü 21/10/2019 tarihinde İzmir Ziçev’de dolu dolu bir gün geçirdi. Güne öncelikle

Sri Lanka Rotaract Kulübü ile kültür projesi olan yemek yapımı ile başladı. Engelli dostlarımızla
menemen yaparak hem kültürümüzü tanıttı hem de keyifli vakit geçirdi.
Ardından perküsyon ritim atölyesi düzenledi. Ritim eşliğinde dans ederek aynı zamanda kendileri için
öğrencilerin hazırlamış oldukları gösteriyi

Habere git

İzmir Rotaract Kulübü, Rotaract Akademi ile ortak olarak kurumsal firmaların IK uzmanları tarafından
verilecek eğitimlerle rotaractörlerin işe alım süreçlerinde tecrübe edinmelerini sağlamayı
amaçlamışlardır. Projelerinin ikinci ayağında ise her eğitim sonrası IK uzmanı eğitmen tarafından
mülakat similasyonu gerçekleştirilerek katılımcılara yaz stajı ya da part time iş imkanı sunulmaktadır.
Geleceğini yönlendir projesinin ilk ayağı 26/08/201

Habere git