BRT’NİN MESAJI
Mehmet ŞİMŞEK
Mehmet ŞİMŞEK2440. Bölge Rotaract Temsilcisi

Değerli Rotaract Ailem,

Başlangıçlar güzeldir, bitişler zor… Rotaract hayatımızda her bir dönemini acı tatlı anılarla kapatırken diğer sayfasını yeni beklentiler ve umutlarla açıyoruz.

Her sabah yeni bir gün, her yeni gün yeni bir umut. Her gün yeni bir umutla kalkıp kurumumuzu daha ileriye taşımanın ortak amacında birleşiyoruz. “Birlik İçinde İleriye” sloganı ile yalnız başına yapabilmeyi umduğumuzdan çok daha fazlasını birlikte yapabiliriz.

İnancımızı ve değerlerimizi her şeyin üstünde tutarak bir yolculuğa çıkıyoruz. Bu yolculukta zaman zaman bulutların yoğunlaştığı, fırtınalı dönemler elbette ki olacaktır. Ancak umudumuzu kaybetmeden asla yalnız yürümediğimizi bilecek, yüksek sorumluluk bilinci ile projeler üretmeye devam edeceğiz. Bizden önceki Rotaractörlerin ortak ideallerimizi ve fikirlerimizi geleceğe taşıyacağız.

Fark yaratan hedeflerimiz ile birlikte yeni hayatlara dokunmaya başlayacağız. Ulaşabildiğimiz her yere dörtlü özdenetim ilkeleri ışığında hizmetler götüreceğiz. Her mahallede her köşe başında bir fırsat yatıyor. Nefesimiz yettiği kadarı ile her olanağı her fırsatı hizmet projesi olarak değerlendireceğiz.

Tıpkı Uluslararası Rotary Başkanı Ian Riseley’in ifade ettiği gibi fark yaratmak Rotary hakkında her zaman duyduğumuz ifadedir, sahip olduğumuz fırsatlar ve yaptığımız şeyler. Her bir kulübün ve her bir Rotaractörün ne tarz bir fark yaratacağı daima onların kendi içlerinde kararları olacaktır. Ancak şunu da unutmamak gerekir ki hepimiz aynı çatı altında birleşmişiz. Üye olarak bu kuruma adım attığımızda bir söz verdik: Kendinden önce hizmet ve etik değerlere bağlılığımız.

Hizmet yoluyla dostluğu sağlayabildiğimiz, geleceğe yön veren daha iyi projeler ile 2017-2018 Dönemini daha da anlamlandırmaya çalışan tüm kulüplerimize başarılar dilerim.

Bu vesile ile 1 Temmuz 2017 tarihi itibari ile tarih yazmak için önümüzde bir fırsat duruyor. Milletimize, ülkemize ve dünyamıza fark yaratan bir dönem için erdemli ve umutlu kalabilmeyi unutmayın!

Rtc. Mehmet Şimşek

UR 2440. Bölge Rotaract Temsilcisi, 2017-2018

“Rotary: Fark Yaratır”

“Birlik İçinde İleriye”