BRT Mesajı

Ege Yiğit Ece

Ege Yiğit Ece

2440. Bölge Rotaract Temsilcisi

Hizmetlerimizle hayatları değiştirdiğimiz bir dönem sonrasında hayallerimizi gerçekleştireceğimiz yeni bir dönemin başlangıcını yapıyoruz. Her yeni dönemde olduğu gibi bu döneme de heyecanla ve mutlulukla giriyoruz. Sizlerin de bildiği üzere; 1 Temmuz itibariyle Rotaract için yeni bir sayfa açılır ve beraberinde de yeni heyecanlar, yeni umutlar, yeni hayaller ve hedefler getirir. Açılan bu yeni sayfamızı en güzel şekilde doldurmak için bölgemize olan inancım tam.

Uluslararası Rotary Başkanımız Jennifer Jones ve 2440. Bölge Guvernörümüz Serdar Durusüt ile birlikte 365 gün boyunca hayallerimizi gerçekleştirmek için keyifle sürdüreceğimiz bu yolculuğumuzda birlik içerisinde olmamız, dostluklarımızı pekiştirmemiz, yeni dostluklar edinmemiz ve en önemlisi topluma fayda sağlamak için birçok proje üretmemiz gerekiyor. Bu doğrultuda en başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkeleri doğrultusunda ve dörtlü özdenetim ilkelerimiz ışığında hep birlikte canla başla çalışmaya hazır olduğumuzu bilmek beni çok mutlu ve motive ediyor.

Kendinden önce hizmet ve hizmet yoluyla dostluk ilkelerimizi her zaman ön planda tutarak topluma faydalı olabilmek ve toplumsal sorunların çözümüne katkı sağlamak için koordineli, planlı ve verimli şekilde çalışmamız gerekiyor. Bizler, 2440. Bölge Rotaractörleri olarak, her zaman özel ve güzel işlere imza attık ve bu dönem içerisinde çalışırken bu gücümüzü asla unutmayın. Geçmişten aldığımız güçle ve hayallerimizi gerçekleştirmek için bu zamana kadar hiç kaybetmediğimiz motivasyonumuzla hepiniz, hayallerimizin gerçeğe dönüşeceği dönemimize davetlisiniz. 41 kulübümüz ve 1200’i aşkın Rotaractörümüz ile hayallerimizi gerçekleştirmeye hazırız.

365 gün sürecek yolculuğumuzda hiçbir günün tekrarı olmadığını, her anından keyif almamız gerektiğini ve sınırları zorlayarak var gücümüzle daha çok hayata dokunmamız gerektiğini hatırlatmak isterim. En önemlisi ise, tüm bu süreçte özel anılar ve dostlar biriktirmeliyiz. Dünyaca zor dönemlerden geçiyor olsak bile kulüplerimizin hizmetlerini hiçbir şeyin durduramayacağını görmüş olmak, bizlere kalan en güzel miraslardan biridir. Devraldığımız bayrakları çok daha ileriye götüreceğimize eminim.

2022 - 2023 dönemimizi verimli projelerle, dostluğumuzla ve hep birlikte gerçekleştireceğimiz etkinliklerle dolu dolu yaşamaya hazırsak, o zaman başlıyoruz! Hepimize birlikte hayal edeceğimiz, birlikte hayallerimizi gerçekleştireceğimiz ve her zaman özel olarak hatırlayacağımız bir dönem diliyorum.

Rotary İle Hayal Edelim!