BRT Mesajı

Tilda ACAR

Tilda ACAR

2440. Bölge Rotaract Temsilcisi

Değerli Rotaract Ailem,

Yepyeni bir döneme başlıyor olmanın heyecan ve mutluluğu içerisindeyiz. Bizler için yeni bir dönem, peşinden koşacağımız yeni hayaller, koyduğumuz yeni hedefler, yakalayacağımız ve yaratacağımız yeni fırsatlar demektir.

Uluslararası Rotary Başkanımız Holger Knaack ve 2440. Bölge Guvernörümüz Ertan Soydan ile birlikte 365 gün sürecek bu keyifli yolculukta, toplumumuza fayda sağlayacak, yeni dostluklar edinecek, var olan dostluklarımızı pekiştirecek ve fırsatlar yaratacağız.

Rotaract, bizler için her zaman sınırsız fırsatlara açılan bir kapı oldu. Rotary’i çok iyi yansıttığına inandığım dönem temamız, içinde bulunduğumuz bu dönemde ayrı bir anlam kazandı. Dünyamızın değişen koşul ve ihtiyaçlarını, pandeminin zorunlu kıldığı durumları ve Rotaract’ın yeni kurallarını; mesafeleri ve sınırlamaları ortadan kaldırarak, Rotaract’ı tanıtmak, erişim alanımızı genişletmek, daha çok hayata dokunmak için fırsata çevirmeliyiz. Temel değerlerimizi koruyarak, her zamankinden daha yenilikçi ve esnek olmalıyız, sahip olduğumuz imkan ve becerilerimizi koşullara uyumlu hale getirmeliyiz. En önemlisi ise, tüm bu süreçte çok keyifli ve özel anılar, dostlar biriktirmeliyiz.

Dünyayı birleştirdiğimiz dönemimizin ardından, bölgemizde yer alan 37 kulübümüz, 655 üyemiz ve 400’ü aşkın misafir üyemizle ile birlikte büyük ve güçlü bir aile olarak fırsatlar yaratmaya hazırız!

Hepimizin çok iyi bildiği gibi, Rotaract deneyimini kalabalık arkadaş ortamlarında, sahada proje yaparak yaşıyoruz. Hepinizin bunu ne kadar özlediğini çok iyi biliyorum, her zamankinden daha büyük bir heyecan ve motivasyon ile bir araya geleceğimiz günleri iple çekiyorum!

Sevgi ve sağlıkla kalın :)

Rotary Fırsatlar Yaratır!