Kulüplerden Haberler

Agora, Bornava, Çiğli, Ege, Güzelyalı, Göztepe ve Konak Rotaract Kulüpleri olarak Ramazan ayında İzmir İl Fakirleri Derneği aracılığıyla 170 aileye erzak paketi ulaştırdık. Kadın girişimcilere destek olmak adına kadınların el emeği ile hazırladığı erzak paketlerini El İzi Derneği aracılığıyla Adana’da 27 aileye ulaştırdık. 14 koli erzak paketi ve oyuncakları ise Gaziantep’te yaşayan ihtiyaç sahibi aile ve çocuklara gönderdik.

Habere git

21.04.2021 tarihinde Dokuz Eylül Rotary, Dokuz Eylül Interact ve Mavişehir Interact Kulüplerinin düzenlediği “Benim Mesleğim Benim Seçimim “ projesine katılım gösterdik. İdil Ece Şener konuşmacı olarak mimarlık mesleğini tanıttı. Bu güzel projeye bizi de davet ettikleri için teşekkür ederiz.

Habere git

Anneler Gününde kulüp iyelerimizin biricik anneleri adına Tohum Otizm Vakfı'na bağışta bulunduk.

Habere git

Güzelyalı Rotaract Kulübünün 14.04.2021 tarihinde “Regl Konuşalım” projesi kapsamında düzenlediği kamu spotu için Prof. Dr. Ümit İnceboz ve Psikolog Sedef Yıldırım Withco Coworking’de kamera karşısına geçtiler. Kamu spotunun edit aşamasını misafirlerimizden Öykü Tuğrul’un üstlendiği video, yakında tüm sosyal medya hesaplarımızdan ve YouTube kanalından paylaşılacaktır.

Habere git

Güzelyalı Rotaract Kulübü, 13.04.2021 tarihinde “Regl Konuşalım” projesinin üçüncü ayağında kadın doğum uzmanı Prof. Dr. Ümit İnceboz ve Psikolog Sedef Yıldırım’ın konuşmacı konuk olduğu bölgeye açık söyleşiyi gerçekleştirdi. Prof. Dr. İnceboz’un menstrüasyon döngüsünün biyolojik kısmını ele aldığı bilinçlendirici söyleşide, reglden korkulmaması gerektiğine ve bunun kadın vücudunun sağlıklı işleyişinin bir göstergesi olduğuna vurgu

Habere git

Güzelyalı Rotaract Kulübü, Denizcilik Hobi Grubu eşliğinde 07.04.2021 tarihinde "Teknede Sohbetler" adlı söyleşiyi gerçekleştirdi. Tüm Rotaractörlere açık olan etkinliğin konuşmacıları yat eğitmeni ve eski milli takım yelkencisi Yiğit Çula ve Wings Of Island kurucusu ve milli takım yarışçısı Fırat Şahin idi. Sohbet havasında geçen ve katılımcıların soruları üzerinden ilerleyen söyleşide, Çula ve şahin bize kendi tutkularını ve deneyimlerini aktardı.

Habere git

Güzelyalı ve Agora Rotaract Kulüpleri Rotaract Akademi işbirliğinde 11.05.2021 tarihinde deprem mağdurlarına yönelik "Psikolojik İlkyardım ve Mindfulness" eğitimi verdi. Uzman psikologlar Rtc. Sedef Yıldırım ve Rtc. İdil Hız'ın verdiği eğitim katılımcılara kriz anı ile başa çıkmaya yönelik teknikler kazandırmayı amaçlarken aynı zamanda eğitimde son zamanların popüler trendi mindfulness da tanıtıldı. Duygu regülasyonu ve beden farkındalığına da değinen

Habere git

Güzelyalı Rotaract Kulübü, Agora Rotaract Kulübü ve UCİM (Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği) ile birlikte çocuk istismarına dikkat çekmek ve ebeveyn ve çocukları bilinçlendirmek amacıyla "Bedensel Söz Hakkı" adlı kamu spotunu oluşturdu. Psikolojik danışmanlar ve uzman psikologlar işbirliğinde hazırlanan ve çocuklara iyi ve kötü dokunuşların öğretildiği videonun hikayesi ve tasarımı UCİM eğitmenleri ve Rotaractörler tarafından hazır

Habere git

30 Nisan Cuma günü ve 6 Mayıs Perşembe günü aday üyemiz Özlem Güder eğitmenliğinde, Rotaract Akademi iş birliğinde "Temel Yoga Hakkında Teorik ve Pratik Bilgi" eğitimini gerçekleştirdik. İki hafta gerçekleşen bu eğitimimizde bedensel, zihinsel ve ruhsal anlamda bir bütünlük hissi uyandıran yoga hakkında hem bilgilendik hem de şifalı etkilerinden yararlandık. Gözlemleyerek bizi güvenli bir şekilde yönlendiren değerli aday üyemiz ve eğitmenimiz Özlem Güder'e v

Habere git

4 Mayıs Salı günü kulübümüzün 635. dönemimizin 18. toplantısını gerçekleştirdik. Toplantımızda Konak Rotary Kulübü gelecek dönem saymanı Rtn. Pınar Aksoy bizlere “Benim İşim Benim Hobim” sunumunu gerçekleştirdi. Keyifli anlatımıyla toplantımıza katılan değerli Pınar Aksoy'a, Konak Rotary ailemize ve tüm üye/aday üyelerimize teşekkür ederiz.

Habere git

Agora ,Bornava,Çiğli ,Ege, Güzelyalı, Göztepe ve Konak Rotaract Kulüpleri olarak Ramazan ayında İzmir İl Fakirleri ve Yardımlaşma Derneği'ne yardımda bulunarak 170 aileye, Doğu’da kadın girişimcilere destek olmak adına kadınların el emeği ile hazırladığı erzak paketlerinden alarak Adana’da 27 aileye, Gaziantep'te yaşayan ihtiyaç sahibi ailelere ve çocuklara da 14 koli erzak paketini ulaştırdık. Projede emeği geçen tüm dostlarımıza teşekkür ederiz. ?????

Habere git

20 Nisan Salı günü kulübümüzün 634. dönemimizin 17. toplantısını gerçekleştirdik. Toplantımızda Meslek Hizmetleri Komitesi başkanımız değerli Av. Sinem Fikirdeşici’nin üyelik törenini gerçekleştirdik. Kendisine uzun ve başarılarla dolu bir Rotaract yolculuğu diliyoruz???????? Toplantımıza katılım gösteren Konak Rotary ailemize ve tüm üye/aday üyelerimize teşekkür ederiz.

Habere git

15 Nisan Perşembe günü, 5.Grup kulüpleri olarak Yağmur Acıoğlu'nun katılımıyla İstanbul Sözleşmesi üzerine söyleşi gerçekleştirdik. Kadına şiddet, kadın cinayetleri, çocuk ve kadın istismarları ve cinsiyet eşitsizliği ile mücadele ettiğimiz bu dönemde İstanbul Sözleşmesi'nin önemini bir kez daha anladık. İstanbul Sözleşmesi hakkında neler bildiğimizi, doğru bildiğimiz yanlışları öğrenirken, özellikle Pandemi ile birlikte artan şiddet vakalarının

Habere git

Bornova Rotaract Kulübü Dünya El Hijyeni günü olan 5 Mayıs'ta Umut Vagonu Derneği'yle ortak 4.-5. sınıf öğrencileriyle el yıkamanın öneminden ve basamaklarından bahsetti. Çocuklara el yıkamayı dans eşliğinde öğretip eğlenirken öğrenmelerini sağladı. Aynı oturumda sağlıktan bahsediyorken organ bağışı hakkında da çocukları bilinçlendirmek adına İzmir Rotaract Kulübü'yle ortak hazırlamış oldukları Kendimizden Bir Hediye kukla videosunu çocuklara izlett

Habere git

Bornova Rotaract Kulübü 6 Mayıs'ta geleneksel kulüp hizmetleri projesi olan Veteranlar Buluşuyor 3'ü gerçekleştirdi. Etkinliğe 95-96 dönem başkanı Tuba Seren Örnekoğlu ve eşi gelecek dönem Bornova Rotary Başkanı Rtn. Hakan Örnekoğlu, 03-04 dönem başkanı Ebru Cinalp, 13-14 dönem başkanı/17-18 dönemi BRT'si Mehmet Şimşek, 14-16 dönemleri başkanı Merve Nejva İnceler ve 16-17 dönemi başkanı Onur Çetin katıldı. Geçmiş dönemlerden deneyimlerini paylaşıp bu d

Habere git

Bizim mahalle kapsamın da irtibatta olduğumuz 24 aileye ramazan kolisi erzak yardımı ulaştırarak , paylaşmanın ve yardımlaşmanın ne kadar kıymetli olduğunu hatırlamaktan büyük keyif aldığımız bir etkinlik gerçekleştirdik.

Habere git

Geçmiş dönem başkanlarımızdan Pelin Acar ve Ayşegül Taşkıran 'ın Çiğli rotaract kulübümüzden Çiğli Rotary kulübümüze geçiş işlemleri tamamlanmış olup üye kabul törenleri ve rozetleri verilmiştir. Sevgili başkanlarımıza bu yeni serüvenlerinde başarılar dileriz.

Habere git

13.04.2021 tarihinde balçova rotaract kulubü ile "Çevre" konulu yarışmada geri dönüşüm, hayvanların yaşamlarına ilişkin doğru bilinen yanlışlar, küresel ısınma, su tüketimi gibi pek çok konu hakkında sorular sorarak farkındalık yaratmaya çalıştık. Yarışmanın kazanan ilk 3 arkadaşımıza geri dönüşüm ve doğa temalı matara ve çevre dostu alışveriş torbaları hediye ettiğimiz keyifli bir oyun gerçekleştirdik.

Habere git

8 Nisan Pazar Günü saat 13:30-17:55 arasında rekor katılım ile alanlarında uzman birbirinden değerli konuklarımız ile ebeveynliğe ve çocuğa dair merak edilen bilinmeyen, bilinmesi gereken konuları işlerken pek çok soruya da cevap bulduğumuz 160 kişilik rekor katılım ile “Çocuk Sağlığı Zirvesi” gerçekleştirdik. Değerli Konuşmacı Konuklarımıza teşekkür ederiz; Diyetisyen Simge Ozan Arslan Dr Psikolog Danışman Ezgi Denizel Güven Eğitim Danışmanı

Habere git

Rotaract Club Renaisance ile ortak toplantı gerçeleştirdi. Türkiye ve İzmir tanıtımını yaptığımız toplantıda toplumsal mesleki ve uluslararası alanda yaptıkları projelerini de anlatarak kulüblerini tanıttılar. Uluslararası projeleri olan kitap bağışı zinciri projesini Mısır ile de gerçekleştirme kararı aldılar Türkiye ve Mısır arasında güzel dostlukların temellerini atmış oldular.

Habere git

Agora ,Bornava,Çiğli ,Ege,Güzelyalı,Göztepe ve Konak Rotaract Kulüpleri Ramazan ayında İzmir İl fakirleri derneğine yardımda bulunarak 170 aileye erzak paketi ulaştırdı .Doğu’da kadın girişimcilere destek olmak adına kadınların el emeği ile hazırladığı erzak paketlerinden alarak Adana’da 27 aileye ve 14 koli erzak paketini Gaziantep’te yaşayan ihtiyaç sahibi ailelere çocuklara ulaştırdı.

Habere git

Agora Rotaract Kulübü , her ay başarılı kadınlarla gerçekleştirdikleri Superwomen serilerinde Mayıs ayında Çiğli Rotaract Kulübü ve Pazarlama Meslek Grubu ile birlikte Dagi E-Ticaret Direktörü Özlem Angı Can ile 'E-Ticaret Dünyasında Yükselme' konulu pazarlama ve e-ticaret üzerine Can 'ın sektörel deneyimlerini paylaştığı bilgilendirici bir sohbet gerçekleştirdiler.

Habere git

Denizli Rotaract Kulübü döneminin 20. kulübünün 719 toplantısını 15.04.2021 tarihinde saat: 21.30’ da Zoom üzerinden 8. Grup Kulüpleri (Bodrum, Delikliçınar, Denizli, Didim, Marmaris) ile birlikte ortak olarak gerçekleştirdi. Toplantıda Denizli Rotaract Kulübü üyesi Rtc. Arkın ONAT Benim İşim Benim Hobim kapsamında “Bitcoin’ e Genel Bakış” konulu sunum gerçekleştirdi.

Habere git

Denizli Rotaract Kulübü, İklim Değişikliği Farkındalık Projesi kapsamında İklim Sohbetleri'nin üçüncüsünü 22 Nisan Dünya Gününde ortak toplantı olarak gerçekleştirdi. İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Orman Fakültesi Toprak İlmi ve Ekoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.Dr.Doğanay Tolunay üyelere iklim krizi ve Türkiye' nin durumu ile ilgili eğitici bir sunum gerçekleştirdi.

Habere git

Denizli Rotaract Kulübü Geleneksel Ramazan Paketi projesini kardeş mahalleleri Sevindik' te ve diğer ihtiyaç sahibi Dokuzkavaklar, Eskihisar ve Karşıyaka Mahallelerine gerçekleştirdi.

Habere git

Bornova ve İzmir Rotaract Kulüpleri olarak bölgemiz Interactları için başlamış olduğumuz Mesleğim Geleceğim projemizi tamamlamış bulunmaktayız. Projemize katılan Interactlarımızdan istedikleri bölümleri veya meslekleri bizlerle paylaşmalarını istedik. Seçtikleri mesleklere sahip kulüplerimizden Rotaractörleri kendileriyle buluşturarak sohbet etmelerini, geleceklerine yön vermelerini sağladık.

Habere git

Bornova Rotaract Kulübü olarak bu yıl 3.sünü düzenlediğimiz geleneksel Yıldız Tozu projemizi 28 Nisan'da Zoom üzerinden Söke Sarıkemer İlkokulu'ndaki 2. ve 4. sınıf öğrencileriyle gerçekleştirdik. Bilimi sevdirmek için başladığımız projemizdeki deneylerle öğrenciler evlerinde hem eğlenip hem öğrendi. Ayrıca deneylerimizden önce İzmir Rotaract Kulübü'yle ortak hazırlamış olduğumuz Kendimizden Bir Hediye kukla videosunu da öğrencilerle paylaşarak organ ba

Habere git