Kulüplerden Haberler

İzmir Ekonomi Rotaract kulübü üye ve aday üyeleri Spotify'da sevdikleri şarkıları ekledikleri ortak bir çalma listesi oluşturdu. https://link.tospotify.com/OyrjnNijDab linkinden erişebileceğiniz İzmir Ekonomi Rotaract çalma listesi herkesin zevkine hitap edecek şarkılar barındırıyor.

Habere git

Agora Rotaract Kulübü olarak her ay meslekleri alanında başarılı  güçlü  kadınlarla eğitim ve meslek sohbetleri gerçekleştirmeye devam ediyoruz ve Tegv'e bağışta bulunarak 1 öğrencinin eğitim hayatına destekte bulunuyoruz. Superwomen serimizde bu ay Kaliforniya Üniversitesi'nde araştırmacı ve ABD'de girişimleri olan bilim kadını Şebnem Tuğçe Pala ile sürdürülebilir ulaşım ve kamu politikaları üzerine sohbet gerçekleştirdik. Katılımcıların soru

Habere git

Bademli Rotaract Kulübü olarak , Bizim Mahalle Kapsamında belirlenen Konaklı İlköğretim ve Ortaöğretim Okulunun dış cephe boyaması gerçekleştirildi. Öğrencilerin kendi ürünlerini yetiştirebileceği bir Tarım Alanı oluşturuldu. Geri dönüşüm farkındalığı ve alışkanlığı kazandırmak adına hazırlanan Çöp potaları okulda yerini alırken , öğrencilerin çöplerini biriktirerek eğlenceli bir şekilde çevreyi koruma bilinci kazanmaları hedeflendi.

Habere git

Bademli Rotaract & İnşaat ve Yapı Meslek Grubu İşbirliğinde 5 Ekim Dünya Mimarlar günü kapsamında Bursa Mimarlar Odası Başkanı Sn .Şirin Şimşek Rodoplu ile Mimarlık ve Sanat ile ilgili röportaj gerçekleştirildi. Bursa Akademik Odalar'da gerçekleşen sergiye katılım sağlayarak canlı yayını gerçekleştirildi. Ayrıca Dünya Çocuk Günü ve Mimarlar gününü , Konaklı İlk okulu 1. sınıf öğrencilerine mimarlık mesleğini eğlenceli bir şekilde anlatarak onlar

Habere git

08/10/2020 tarihinde "Finansal Okur-Yazarlık" üzerine konuştuğumuz dönemimizin 7'inci toplantısında Türkiye Finans Yöneticileri Vakfına bağlı faaliyet gösteren Genç Finans Kulüp Yönetim Kurulunu toplantımızda ağırladık.

Habere git

İtalya D2080’de bulunan Rotaract Club of Cassino ile kardeş kulüp anlaşması imzaladık.

Habere git

Hindistan’da bulunan D3170 kulüplerinden Rotaract Club of Kolhapur Midtown Phoenix ile kardeş kulüp anlaşması imzaladık.

Habere git

03/10/2020 tarihinde, "Hayvanları Koruma Günü" kapsamında, Urla Belediyesi Geçici Hayvan Barınağı'na mama ve ilaç yardımında bulunduk.

Habere git

27/09/2020 tarihinde online iş gezimiz için Türkiye'nin en büyük otomobil müzesi Key Museum'u ziyaret ettik. Zoom ve Instagram üzerinden ortak canlı yayın gerçekleştirdik.

Habere git

Bademli Rotaract & Rotaract Akademi işbirliğinde 2 aşamadan oluşan ''Adobe Photoshop'' eğitimi gerçekleştirildi. Photoshopun renkli sayfalarında eğlenceli bir zaman geçirilerek , afişler hazırlandı. Eğitmenliğini ise Rtc. Neslişah Erdem üstlendi.

Habere git

Ege Rotaract Kulübü, Göztepe Rotaract Kulübü, İzmir Rotaract Kulübü ve Mavişehir Kulüpleri geleneksel Bas Pedala etkinliklerini 4 Ekim 2020 Hayvanları Koruma Günü'nde sevimli dostlarımızın korunması ve yaşamlarının kolaylaştırılmasında farkındalık yaratma teması ile gerçekleştirdiler.

Habere git

19.10.2020 tarihinde, Dünya Temizlik Günü kapsamında İzmir Rotaract Kulübü, bizim mahalle okulları olan Cennetçeşme Rakım Erkutlu İlkokul' unun bahçesindelerdi. Çöpleri çöp kutusuna atmaya teşvik etmek ve çocukları aynı zamanda eğlendirmek amacıyla çöp kutularının çevresini basketbol potasına çevirecek şekilde boyadılar.

Habere git

08.10 tarihinde dönemimizin 7. , Kulübümüzün 774. toplantısında konuşmacı konuğumuz Eda Damar'ın Malzeme Bilimi ve Nanoteknoloji sunumu ile gerçekleştirdik.

Habere git

Nilüfer Rotaract Kulübü, belki de hepimizin küçükken izlediği gölge oyunlarını tekrar izlemek adına Karagöz Müzesi'ne işyeri gezisi düzenledi. Sadece işyeri gezisine katılan üyelere açılan müze, önce güzelce gezildi gölge oyununun tarihçesi ve kullanılan malzemeler ile ilgili bilgiler edinildi. Gezi sonunda katılımcılara özel Gölge Oyunu düzenlendi.

Habere git

Nilüfer Rotaract Kulübü bu dönem ikincisini gerçekleştirdiği Bir Sana Bir De Bana projeleri ile Bizim Mahalle kapsamında çalıştıkları Üstün Üründül İlköğretim Okulu'na 150 adet içi 1 yıllık kırtasiye malzemesi dolu olan çantalar hediye etti. Bu dönem pandemi sebebi ile 1. sınıfların okula başlayacağı bilgisinden sonra çantalar 1. ve 2. sınıfa uygun malzemeler ile hazırlandı ve teslim edilldi.

Habere git

Ekim ayında düzenlenen ÜYAP 'a aday üyemiz katılım göstermiştir.

Habere git

Çekirge Rotaract Kulübü, 15.10.2020 tarihinde 2018-2019 döneminden beri yürüttüğü, Rota Sağlık Youtube kanalının 7.Bölümünü yayınladı. Bu bölümde Meme ve Kanser Cerrahi Uzmanı Rtn. Erol Aksaz ile birlikte, Meme Kanseri Bilinçlendirme Ayına özel röportaj gerçekleştirdi.

Habere git

10.10.2020 tarihinde Çekirge Rotaract Kulübü, üyeleri Burak Hüseyin Sevingül’ün ev sahipliğinde ocakbaşı düzenledi.

Habere git

10.10.2020 tarihinde Çekirge Rotaract ve Rotagurme Hobi grubu ortaklaşa Coffee Workshop etkinliği düzenledi.

Habere git

10.10.2020 tarihinde Çekirge Rotary ve Çekirge Rotaract ile ortak gerçekleştirilen, Besyotizm derneğindeki Otizmli kardeşlerimizle masa tenisi turnuvasına katılarak, kardeşlerimizin sosyalleşmelerine katkıda bulundu.

Habere git

Bornova Rotaract Kulübü olarak Sağlık İçin meslek sohbetlerinin ilkini ekim ayında “Çocuk Felcine Son” diyerek gerçekleştirdik. Söyleşimize konuşmacı konuk olarak Heykel Rotary Kulübü başkanı ve Rotary 2440. Bölge Polio Komitesi Dönem başkanı Rtn. Faik Kartal katılım gösterdi. Çocuk felcine Rotary’nin yaklaşımını Faik Kartal’dan dinlerken, çocuk felcinin semptomlarını, tanısını, tedavisini ve korunma yollarını kulüp başkanımız Dr. Sedef Sağlam

Habere git

08.10.2020 tarihinde Çekirge Rotaract Kulübü , 2014-2015 döneminden beri yürüttükleri, İzmir Rotaract Kulübünün de destek olduğu projenin bu dönemki 2.Etabını, Güzelyalı Mahalle Muhtarlığına ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere teslim etti.

Habere git

06.10.2020 tarihinde, Çekirge Rotaract Kulübü, Hayat Ağacı Atölyesi ve Renkotizm işbirliği ile ortak yürütülen, Hayat Ağacında Öğreniyorum projesi online platforma taşıyarak, Zoom üzerinden “Kitap Boyama Etkinliği” düzenledi.

Habere git

01-04.09.2020 tarihleri arasında, Çekirge Rotaract Kulübü 3. Geleneksel Eker I Run koşusunda, Tohum Otizm Vakfı yararına 3 ayrı lokasyonda pandemi sebebiyle sanal koşu gerçekleştirdi. Otizme farkındalık sağlamak amacıyla yapılan etkinlikte Bursa kulüpleri olarak Uludağ’da yürüyüş gerçekleştirildi. İzmir'de İzmir kulüpleri yürüyüş gerçekleştirerek otizme farkındalığa katkıda bulundu, 3. Lokasyon olarak 2430. Bölgede Eskişehir Rotaract kulübü bu projeye

Habere git

Rotapati sokakta yaşayan dostlarımızın sıcak ve kalıcı yuvalarına kavuşmalarını sağlamak amaçlı kurulmuş bir sosyal medya platformudur. Sokakta yaşayan sevimli dostlarımız için daha güzel ve yaşanılabilir bir dünya hedeflemekteyiz.

Habere git