Kulüplerden Haberler

Konak Rotaract Kulübü olarak Bizim Ev'de, lise son sınıf öğrencilerine meslek seçimi konusunda yardımcı olmak için başlattığımız projemizin ilk etkinliğini Pazar akşamı gerçekleştirdik. Dönem başkanımız Erhan Uğurlukol ve geçmiş dönem başkanımız Cem Özkaya'nın mesleklerinden bahsettikleri, çocuklarımızın da gelecek planlarını paylaştığı etkinliğimize katılım gösteren herkese teşekkür ederiz.

Habere git

18.01.2021'de Bornova Rotaract Kulübü olarak Almanya'da bulunan Mülheim / Oberhausen Rotaract Kulübü ile Zoom üzerinden bir toplantı gerçekleştirerek birlikte karantina sürecini daha eğlenceli hale nasıl getirebileceğimizi konuştuk.

Habere git

Bostanlı ve Çiğli Rotaract Kulüpleri olarak ortak toplantımızı gerçekleştirdik. Geçmiş dönem guvernörümüz Güneş Ertaş toplantımızın konuşmacı konuğu olarak, bizlere Dijital Rotary Kampüsü projesini anlattı.

Habere git

Bostanlı Rotaract Kulübü olarak '' Fırsatını Bulmuşken '' sloganı ile çıktığımız meslek sohbetleri projemizin ilk ayağını Sevgili Rotaryenimiz İlhan Başar ile KOSGEB ve destekleri hakkında gerçekleştirdik. Bu meslek sohbetleri projemizde meslek gruplarını ve rotaryenlerimizi bir araya getirmeyi hedeflemekteyiz.

Habere git

Çiğli, Karşıyaka, Mavişehir, Balçova,Güzelyalı ve Bostanlı Rotaract Kulüpleri olarak bu yeni yılda da Sevgi Evlerindeki minik dostlarımızı yalnız bırakmadık. Yılbaşı ağaçlarımız ve 70 tane çocuğumuza hediyelerini alıp ulaştırdık.

Habere git

Rota sözlük nedir? Şimdilik Rotaractör dostlarımızın kullanabileceği, her türlü kelime ve kavram hakkında kayıtlı yazarların yorumlarını içeren ve katılımcı sözlük özelliği gösteren bir web sitesi olarak tasarlanmıştır. Sözlük, rotaractörler arasında bilgi ve deneyimlerin paylaşılması, iletişimin kuvvetlenmesi amacıyla oluşturulmuş bir platformdur. Kavram ve konsept sınırlaması olmaksızın, herhangi bir konu, durum ya da kişi ile ilgili bilgi, ha

Habere git

14.01.2021 tarihinde İzmir Rotaract Kulübü'nün "7 Yaşından Başlar Mısın?" projesinin bu ayki konuğu 2020-21 dönemi Dijitalleşme ve Endüstri 4.0 dan sorumlu Guvernör yardımcısı ve Ana Komite Başkanı Altan Yücel oldu.

Habere git

İzmir Rotaract Kulübü ve RotaMüzik Hobi Grubu işbirliğinde 15.01.2021 tarihinde mikrofon sende etkinliği gerçekleştirilmiştir.

Habere git

Kullanılmayan ikinci el eşyaları adreslerden teslim alıp ihtiyaç sahiplerine ulaştıran İzmir Rotaract Kulübü 08.01.2021 tarihinde bizim mahalleleri Cennetçeşme Mahallesi'nde ihtiyacı olan bir aileye buzdolaplarını teslim ettiler.

Habere git

08.01.2021 tarihinde Kadın İsterse 2 projemiz kapsamında geçmiş yıllarda kokulu sabun yapımında destekledikleri bizim mahalleleri Cennetçeşme'deki kadınlara bu defa örgü malzemesi, modelleme ve satışta destekleyerek bir meslek edinmelerini ve gelir elde etmelerini sağladılar.

Habere git

Ünibersiteye hazırlık sürecindeki dostlarına destek olacakları "Yol Arkadaşım" projeleri kapsamında 08.01.2021 tarihinde bizim mahalleleri olan Cennetçeşme Mahallesinde ihtiyacı olan öğrencilere 90 adet kitap teslim edildi.

Habere git

İzmir Rotary ve İzmir Rotaract Kulüpleri ortaklığında yürütülen tablet projesine bir katkı da Yaşar üniversitesi Öğrencilerinden! Sosyal sorumluluk projesi dersleri kapsamında bir tablet de bizden diyerek izmir Rotaract Kulübü'nün bizim mahallesi olan Cennetçeşme'de ihtiyaç sahibi bir aileye teslim edildi.

Habere git

28.12.2020 tarihinde AV. Atalay Aksay eğitmenliğinde, Bornova ve İzmir Rotaract Kulüpleri, Rotaract Akademi , Hukuk Meslek Grubu, İZAV derneği ev sahipliğinde "Dijital Çağda Avukatlık" eğitimi gerçekleştirildi.

Habere git

23.12.2020 tarihinde Güzelyalı, Balçova, Bornova ve İzmir Rotaract Kulüpleri işbirliğinde "Neden Organ Bağışı?" paneli gerçekleştirildi. Bağışla Yaşat Akademi'nin kurucusu Merve Baykan'dan değerli hocalardan ve organ nakli olmuş dostlardan neden organ bağışı yapmamız gerektiğinin altının çizildiği bu panele katılmlar için teşekkür ederler.

Habere git

fırsatlar yaratmak için üretmeye devam eden İzmir Rotary, Bornova Rotaract, Bornova Rotary, İzmir Rotaract Kulüpleri ve Mühendislik Meslek Grubu ile 3 aydır üzerine çalıştıkları tasarımı ve yapımı tamamen onlara ait olan 3d yazıcılarından ilk ürünü olan temassız kapı açma aparatlarını elde ettiler. Projelerinin devamında 3d yazıcılarını Karabağlar Meslek Lisesi'ne bağışlayacak ve oradaki öğrencilere nasıl kullanıldığını düzenli dersler ile öğreter

Habere git

Lösemili çocuklara fayda sağlması için gerçekleştirilen mandalina toplama, nar toplama, lösev binasının taşınması, yardım kolileri yardımı gibi bir çok projede yer alan kulübümüz adına düzenlenen teşekkür plaketi dönem başkanımız Ulaş Özçeliğe teslim edildi

Habere git

Google Store ve App Store uygulamalarından kolaylıkla ücretsiz indirilebilecek, hem misafir hem de üye girişinin mevcut olduğu ve bilgilerin ayrı ayrı kaydedildiği, "to do list" "takvim" "karekod okuma" gibi pek çok özelliği içinde barındıran dünyanın ilk işlevsel Rotaract aplikasyonu çok yakında İzmir Rotaract Kulübü ile hizmetinizde!

Habere git

15.12.2020 tarihinde Rotaract Akademi, Girişimcilik Meslek Grubu ve İzmir Rotaract Kulübü işbirliğinde gerçekleştirilen "Girişimcilik 101" etkinliği kapsamında İzmir Rotaract Kulübü misafir üyesi stj. SMMM Alper DENİZ eğitmenliğinde"Girişimciler İçin Finans Eğitimi" düzenlediler.

Habere git

15.12.2020 tarihinde Rotaract Akademi, Girişimcilik Meslek Grubu ve İzmir Rotaract Kulübü işbirliğinde gerçekleştirilen "Girişimcilik 101" etkinliği kapsamında İzmir Rotaract Kulübü misafir üyesi stj. SMMM Alper DENİZ eğitmenliğinde"Girişimciler İçin Finans Eğitimi" düzenlediler.

Habere git

Rotary Fırsatlar Yaratır diyerek yola çıktığımız bu dönemde İzmir Rotaract Kulübü ile İzmir Rotary Kulübü eğitimde fırsat eşitsizliğine karşı başlattıklarımücadelede ilk tabletlerini 07.12.2020 tarihinde bizim mahalleri olan Cennetçeşme Mahallesi'nde ihtiyacı olan bir aileye teslim ettiler.

Habere git

Çekirge Rotaract Kulübü Türkiye’nin dört bir yanından aldıkları destekler ile, İzmir ve Bursa’dan el emeklerini topladılar. “Mutluluk için ör” projelerinin ilk etabını Van Topuzarpa İlkokuluna 25 adet atkı ve 25 adet şapka olarak gerçekleştirdiler. Artık kardeşlerimiz soğukta üşümeyecek.

Habere git

Çekirge Rotaract Kulübü 17.12.2020 tarihinde, Netflix Teleparty üzerinden HappyHour düzenleyerek, Matrix serisinin 3.filmi olan ‘Matrix Revolutions’ filmini izledi.

Habere git

Çekirge Rotaract Kulübü 18.12.2020 tarihinde, ‘Bir Çocuk Değişir Dünya Değişir’ projemiz kapsamında Şehit Jandarma Er Eyüp Gürsoy Ortaokuluna kitap bağışında bulundu.

Habere git