Kulüplerden Haberler

2021-22 döneminde 2440. Bölge Rotaract'ın en iyi 2. Kulübü seçilmenin gururunu yaşıyoruz. ????
Ayrıca Uluslararası Hizmetler Projeleri alanında Uluslararası 3F projemizle en iyi UHK projesi ödülüne, 5. Grup ortak 7'den 70'e Tohum Bombası projemizle en iyi Grup Projesi Ödülüne layık görüldük.

Habere git

15 Temmuz 2022 tarihinde Konak Rotaract Kulübü Devir Teslim Törenini gerçekleştirdi. Başkanlık Kolyesi, 21-22 Dönemi Başkanından 22-23 Dönemi Başkanı Hikmet Altınışık'a devredildi. Kulüp başkanın devir teslime katılan tüm misafirlere hediyelik dağıttı. Yapılan konuşmalar ve teşekkürler ile duygusal anlar yaşandı.  Konak Rotaract Kulübünün Kurucu başkanları, Geçmiş Dönem Başkanları ve Konak Rotary YK ve ve kulüp  üyelerinin de katılım gös

Habere git

28.04.2022 tarihinde İzmir Rotaract Kulübü misafir üyelerinden Diyetisyen Esra Osmanoğulları, Gerçek Gıda Nedir? temalı video hazırladı. İçeriğinde gerçek gıda, ata tohumu gibi soruları cevapladı. Videomuz İzmir Rotaract Kulübü Youtube kanalı ve instagram hesabı üzerinden yayınlandı.

Habere git

26.04.2022 tarihinde İzmir, Agora ve Göztepe Rotaract Kulüpleri ile ortak düzenlenen, Lösev'in Türkiye'de bulunan gönüllülerin, anne ve tedavi altındaki genç kadınlarında katılım sağladığı ''Kadın Hakları ve Kadına Şiddetle Mücadele''konulu sunumunu, İzmir Rotaract Kulübü Başkanı Aydan Asar gerçekleştirdi.

Habere git

Çekirge Rotaract Kulübü 07.05.2022 tarihinde Bursa Podyumparkta düzenlenen Rotary tanıtım gününe katılım gösterdi ve oluşturulan panoda yapılan projeler sergilendi.

Habere git

Çekirge Rotaract Kulübü 06.05.2022 tarihinde üyelerinden olan Alparslan Sefa Yıldız’ın evinde ‘Back to the Ocakbaşı’ konseptinde ocakbaşı gerçekleştirdi.

Habere git

Çekirge Rotaract Kulübü olarak 29.04.2022 tarihinde, 2020-2021 döneminde başlattığı ‘Robotik Kodlama ve Geleceğin Yazılımcıları’ projesi bu dönem Kayapa Şehit Jandarma Er Eyüp Gürsoy Orta Okulu'ndaki öğrencilerle eğitmen Öğretmen Emine Sarı eşliğinde uygulamalı olarak gerçekleştirildi.

Habere git

Çekirge Rotaract Kulübü 27.04.2022 tarihinde Nilüfer Rotaract Kulübü ile ortak yürüttüğü 'Regl Konuşalım' projesi kapsamında Kayapa Şehir jand. Er Eyüp Gürsoy Orta Okulunda bilgilendirme eğitimi gerçekleştirdi. Bu projede yaklaşık 150 öğrenciye hem regl ve sağlık konusunda eğitim verirken dinleyenlere ped dağıtımı gerçekleştirdi.

Habere git

Çekirge Rotaract Kulübü'nün 4 Dönemdir yürüttüğü “1 Çocuk Değişir, Dünya Değişir” projesi kapsamında toplanılan 1. el ya da 2. el kullanılabilir durumda olan ilk ve ortaöğretim düzeyinde hikaye ya da ders kitabı ve oyuncakları Orhaneli Şehit Jandarma Er Ayvaz Gür İlköğretim Okulu’na 23.04.2022 tarihinde teslim etti

Habere git

Çekirge Rotaract Kulübü 2014-2015 döneminden beri yürüttüğü, 2.El kıyafet projesinin bu dönemki 5. etabını Karaman Mahallesi Muhtarlığı’na ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere teslim etti.

Habere git

Çekirge Rotaract Kulübü Spritüel Danışman/Kolaylaştırıcı Gonca Denizci ile 20.04.2022 tarihinde “Meslek Sohbeti” gerçekleştirdi. Bu süreçte yaşamış olduğu deneyimlerini aktarmanın yanında ‘farkındalık sohbeti’ olarak geçen konuşması keyifli bir sohbet olarak gerçekleşti.

Habere git

Didim Rotaract Kulubü Maraton İzmirde Gülmek iyileştirir derneği ile birlikte koşarak,onların hijyenik oyun merkezi projesi için bağış topladı.

Habere git

Güzelbahçe Rotaract Kulübü, Honduras'taki Puerto Cortés Rotaract Kulübü ile Kardeş Kulüp Anlaşması imzaladı.

Habere git

23.04.2022 tarihinde Bizim Mahallemiz Cennetçeşme'de bulunan Rakım Erkutlu İlköğretim Okulu'na İzmir Rotaract Kujlübü üyeleri gitti. 23 Nisan kapsamında çocuklara yüz boyama ve parmak boyama etkinliği yapıldı. Gösterilerinden sonra çocuklara pamuk şeker dağıtımı yapıldı.

Habere git

İzmir Rotaract Kulübü, Sabahat Akşıray Otistik Çocuklar İş Eğitim Merkez'inde, Emiralem Zihinsel Engelliler Okulu'nda Kendin Yap Hobi Grubu ve Rotary Gerçek Gıda Komitesi ile beraber sebze tohum ekimi workshop'u gerçekleştirdi.

Habere git

İzmir Rotaract Kulübü, Kulüp üye ve misafir üyelerinin birkaç cümle ile cevapladıkları ‘Sizin için Rotaract Nedir?’ sorusu ile, rotaract bizler için nedir, kulüpte olmak bize nasıl hissettiriyor temalı bir video hazırladılar.

Habere git

İzmir Rotaract Kulübü, ‘Rotaract Nedir? Sizler neler yapıyorsunuz?’ gibi soruların yönlendirmesiyle rotaract nedir, rotaract kulüplerinde neler yapılır, bireylere katkıları nelerdir sorularını kısa ve anlaşılır şekilde cevapladıkları Instagram Reels Videosu şeklinde hazırlanan bir dakikalık videosuyla kulüplerini, amaçlarını tanıttılar. 22.04.2022 tarihinde paylaşılan video için, 24.04.2022 tarihinde 3 gün süreli reklam vererek, daha geniş kitlelere ula

Habere git