Kulüplerden Haberler

Osmangazi Rotaract Kulübü yeni dönemini kutladı ve emekli olan üyelerine bölgeden gelen plaketlerini takdim etti.

Habere git

Konak Rotaract Kulübü olarak Bombay Film City Kulübünün başlattığı "Paws For the Cause" isimli projeye farklı lokasyonlarda, sokaklardaki minik dostlarımızı beslerken çekip birleştirdiğimiz 60 saniyelik video ile bizler de destek olarak farkındalık yarattık. Sokaktaki patileri de ihmal etmememiz gerektiğini bir kez daha hissettiğimiz bu projeye dahil olmaktan mutluluk duyduk.

Habere git

2019-2020 döneminde Bornova Rotaract olarak ilkini düzenlediğimiz Sokaktan Sahiplenilen Patiler yarışmasının ikicisini bu dönem Ağustos ayında düzenliyoruz. Katılımcılardan beklentimiz sahiplendikleri kedi veya köpeklerin ilk ve son hallerini hikayeleri ile birlikte Instagram hesabımıza veya mail adresimize yollamalarını. Birinci olan kedi ve köpeklere Eylül ayında sürpriz hediyeleri ulaştırılacaktır. Desteğinizi bekliyoruz. Instagram : @bornovarac Gmail: bornovarac

Habere git

Konak Rotary ve Rotaract ailemizle, 01.07.2020 tarihinde devir teslim törenimizi gerçekleştirdik. 4 başkanımız bir araya gelerek kolye değişimlerini gerçekleştirirken bizler de sanal ortamdan bu heyecanlı ve mutlu ana tanıklık ettik. Bu güzel günde bizlerle olan Geçmiş Dönem Guvernörümüz Rtn. Fatih Akçiçek, Dönem Guvernörümüz Rtn. Ertan Soydan, Geçmiş Dönem Bölge Temsilcimiz Rtc. Burak Terlemez, Dönem Bölge Temsilcimiz Rtc. Tilda Acar ve tüm kulüp başkanların

Habere git

Çanakkale Rotaract Kulübü olarak sessiz dostlarımıza verdiğimiz önem doğrultusunda hayata geçirdiğimiz projemizde yirmi adet kuş yuvasını yerlerine asarak sahipleri için hazır hale getirdik. 

Habere git

Konak Rotary'nin 50. yılına özel 50 aileye Ramazan kolisi  göndermek için yola çıkan Konak Rotaract kulübü, gelen çok sayıda destek sayesinde tam 235 aileye ulaştı!

 A101 marketlerden elde edilen 50 TL değerinde alışveriş kartları, Erzene, Gediz, Selçuk, Kuruçeşme, Esenlik, Limontepe, Küçük Çiğli, Akarcalı, Ballıkuyu mahallerinin muhtarları aracılığıyla ihtiyacı olan ailelere ulaştırıldı.

Habere git

Konak Rotaract Kulübü, Pandemi sürecinde sağlık çalışanlarının en çok ihtiyaç duyduğu maske ve önlükler gibi koruyucu giysilerin sterilizasyonu için gerekli UV ışık yayan özel florasanları İstanbul Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Covid-19 Pandemi servisinin 3 odası için temin etti.

Bu ışıkların altına serilen maske ve önlükler steril hale geliyor ve böylelikle sağlık çalışanlarımız, aynı maskeyi birden fazla kullanabiliyor. Yaklaşık 3 sa

Habere git

Ateşböceği Derneği üyeleriyle karbonsuz yaşama dikkat çekmek için bisiklet turu gerçekleştiren Konak Rotaract Kulübü, dernek üyelerine karbon ayak izi eğitimini verdi. 

Doğadan karbon izini silmek ve daha az karbon izi bırakmak için neler yapılabileceğini konuşan dernek üyeleri, 'Karbonsuz Muyluyuz!' dediler!

Habere git

2440. Bölge'den 6kulübün birlikte yürüttüğü Dostluk Atölyesi projesi kapsamında,özel ihtiyaçları olan çocuklar ve rotaractörler 29 Ekim'i hep birlikte kutladı.

Hasan Tahsin Özel Eğitim Meslek Okulu’ndaki öğrencilerle okulu bayram için süsleyen, Ege, Efes, Kordon, Konak, İzmir ve Mavişehir Rotaract kulüp üyeleri, ardından müzik eşliğinde harika danslar ettiler.

Habere git

Şopen Gazi Hayvan Barınak'ına dönem boyunca yardımlar gerçekleştiren Konak Rotaract kulübü, bu sefer barınağın güzelleşmesi için kolları  sıvadı.

Paydaşı Ateşböceği Derneği ile birlikte temin ettikleri boyalarla barınağın görünümünü güzelleştirerek, burayı bir proje barınağına dönüştürmeyi hedefleyen Konak üyeler,, gün boyu kulübeleri, çöp kutularını boyadı, dokunabildikleri her yere renk katmaya çabaladılar.

Habere git

Konak Rotaract kulübü 27 Ekim’de ziyaret ettiği Şopengazi Hayvan Barınağı’nın ihtiyacı olan ilaç ve malzeme listesinden, 3 adet Genta göz damlası, 10 adet Teramicyn, 10 adet Zefiran dezenfektan ve 100 adet paleti 22 Kasım tarihinde barınağa iletildi.
Ateşböceği Derneği ile birlikte çalışan kulüp üyeleri, temin ettikleri ilaç ve paletleri burada yaşayan patili dostlarına birlikte ulaştırdılar.
Barınak projemsi sadece mama yardımıyla sembolik

Habere git

Çekirge Rotaract Kulübü 21.04.2020 tarihinde Hayat Ağacı atölyesi ve Renkotizm işbirliği ile yürüttüğü Hayat Ağacında Öğreniyorum projesini online ortama taşıyarak, bu dönemki 6. Etkinliğini, Zoom üzerinden Patates baskı tekniğini kullanarak, 23 Nisan temalı resimler yaptı. Otizmli arkadaşlarımız ile hasret giderdi.

Habere git

Çekirge Rotaract Kulübü 21.04.2020 tarihinde; 2018-2019 döneminde başlattığı 1 Çocuk Değişir Dünya Değişir projesi kapsamında yürüttüğü 'Bizim Aile' projesinin bu dönemki 4. etkinliğini gerçekleştirdi. Sosyal mesafeyi koruyarak ailenin ramazan öncesi erzak, bebek maması ve bebek bezi gibi ihtiyaçlarını teslim etti.

Habere git

Karşıyaka Rotaract Kulübü, Karşıyaka Rotary Kulübü ile birlikte 11.03.2020 tarihinde "İyi Uykular Çantası" Projesi kapsamında Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi gören minikleri ziyaret etti ve onlara çantalarını ulaştırdı.

Habere git

6. Grup Rotaract Kulüpleri olarak “Bir Paket Mutluluk” projesi 14.05.2020 tarihinde gerçekleştirildi. İçlerinde temel gıda ürünlerinin bulunduğu ramazan kolileri, 120 aileye ulaştırılması için TEGV Çiğli Kampüsüne götürüldü. Ardından Karşıyaka Sevgi Evleri’nde yaşayan dostlarımız için de atıştırmalık bağışında bulunuldu.


Habere git

Karşıyaka Rotaract Kulübü'nün geleneksel projesi olan “Gez, Gör, Öğren  Projesi” ile, bizim mahalle okulumuz Şehit Yüzbaşı Ali Rıza Sadak İlkokulu öğrencileri her ay müze, sergi, hayvanat bahçesi gibi güzel vakit geçirebilecekleri ve aynı zamanda da öğrenebilecekleri pek çok yere götürüldü. Bu gezilerden en sonuncusunda da 28.02.2020 tarihinde , çocuklarımız Ahmet Piriştine Kent Arşivi Müzesi ve Arkeoloji Müzesi'ni gezdiler.

Habere git

As a Rotaract Club of Efes has contributed to Rotaract Club of University of Sri Jayewardenepura’s project which is called exchanged letterheads. This project means to build a strong bond and friendship between the two clubs.

Habere git

Efes Rotary, Rotaract ve Interact Ailesi olarak Ramazan paketi projesi kapsamında ihtiyaç sahibi ailelerimize pandemi dönemi için gerekli olan hijyen malzemeleri ile alışveriş kartları hediye ettik.

Habere git

Yıldrım Bayezid Rotary Kulübünün bu sene 2.sini düzenlediği Engelli RYLA seminerinde Yıldırım Bayezid RAC olarak biz de oradaydık. Bedensel ve zihinsel engelli bireylerin aileleriyle birlikte katılım sağladığı eğitimde bu bireylerin yaşamda nasıl varlık gösterdiklerine şahit olurken duygusal anlar yaşadık.

Habere git

Uluslararası İlişkiler Komitemizce yürütülen Business Superstitions Around The World projesinde Türkiye 2440. Bölgeden Kordon Rotaract olarak yer aldık. Proje kapsamında dünyanın dört bir yanından farklı kulüpler kendi ülkelerinde iş alanında yaygın olan batıl inançları bir araya getirdi. Birbirinden ilginç bu batıl inançlar hakkında bilgi sahibi olmak için dokümanın tamamına bu link üzerinden ulaşabilirsiniz: Habere git

Eğitmenimizin kendi söylemiyle; "İçimdeki şeytanlarla, düşmanlarla, yok edicilerle savaşacağım. Bende var olan o cennet yere kavuşacağım. Çok mutlu olmaktan daha azını hak etmiyorum. Hiçbirimiz bunu hak etmiyoruz. Kendini tanıma yolculuğu için vakit geldi. İyileşme yolculuğu için…"
Karantina sürecinde her akşam yüzlerce kişiye seslenen ve hayatlarına dokunan, Zehirli Masallar kitabının yazarı Arzu Özev ile Kaygı, Güven ve Teslimiyet Üzerine Sohbetler

Habere git

Yaşadığımız bu sanal süreç bir çocuğumuzu yaratıcı düşünmeye sevk etti aslında. İlham olmak için, iz bırakmak için neler yapabiliriz diye düşündük hepimiz. Herkes elinden geleni ortaya koymaya, paylaşmaya başladı. Çocuklarımıza dokunamamak, onları görememek, projeler yapamamak bizleri derinden etkiledi. Bu süreçten en çok onlar etkilenmişti ve tüm gün evlerinde bilgisayar, televizyon karşısında sanal dersler dinliyorlardı üstelik sanat dersleri

Habere git


Efes Rotaract Ailesi, geleneksel projeleri olarak, 23 Nisan günü imkanı olmayan çocuklarla birlikte gün boyunca güzel vakit geçirip, onlara hediye alarak mutlu etmeyi hedefliyorlar. Bu sene de "Bizim Köy/Mahalle" kapsamında belirledikleri Karabağlar Kavacık Köyü çocuklarından "18 Mart Çanakkale Zaferi" Konulu resimler istemişler ve bunu 23 Nisan günü güzel bir sergi ile sonuçlandırıp onlara hediyelerini vermeyi düşünmüşlerdir. Ancak bu sene pandemi nedeniyl

Habere git

Küresel salgın sürecinde azalan insan hareketliliği nedeniyle yiyecek bulmakta zorluk çeken sokaktaki dostlarımız için tüm kulüp üyelerimiz ile bulunduğumuz şehirlerde mama dağıtarak onlara yardımcı olmaya çalıştık.

Habere git

16.04.2020 tarihinde Rotaract Akademi işbirliği ile Eczacı Ceren Dirin eğitmenliğinde Bağışıklık Kuvvetlendirici Ürünlerin Kullanımı Eğitimimizi gerçekleştirdik. Eğitmenimiz bağışıklığımızı kuvvetlendirici takviye gıda ve besinlere ilişkin bilgilerini bizlerle paylaştı, sorularımızı yanıtladı. Katkılarından dolayı kendisine ve tüm katılımcılarımıza teşekkür ediyoruz.

Habere git

14.04.2020 tarihinde kulübümüz misafir üyelerinden Oğuzcan Bahar eğitmenliğinde, evde geçirdiğimiz dönem içerisinde uygulayabileceğimiz fizik tedavi hareketleri ve nefes egzersizleri üzerine bir eğitim gerçekleştirdik.

Habere git


Efes Rotaract Kulübü, Ulusal Down Sendromu Derneği ile ortaklaşa gerçekleştirdiği Hayata +1 Değer Kat projesi kapsamında İzmir’in çeşitli noktalarında Ekim ayında fotoğraf çekimleri yapmaya başlamıştır. 5 etapta gerçekleşen fotoğraf çekimlerinde, Down sendromlu bireyler İzmir’in doğal ve kültürel varlıklarını kendi objektifinden çekerken, Efes Rotaract kulüp üyeleri de onları kendi objektifinden çekmiştir. Tüm bu çekimleri de bi

Habere git

Bostanlı Rotaract Kulübü Toplum Hizmetleri Projesi olan '' Bir Kutu Bin Öğrenci '' Mart ayı kutusu Diyarbakır Ergani'ye ulaştı.

Bu ayki kutunun konusu : 

-Doğaya karşı sorumluluklar

- Bilim ve teknoloji farkındalığının oluşturulması

- Yardımlaşma

Kutu İçeriği

- Önemli bilim adamları ve icat ettikleri şeylerin görselleri

- Orman haftası için fidanların tedariği (

Habere git

29.02.2020 tarihinde “Mutluluk için ör” projesi kapsamında ikinci etabını Bursa Yıldırım Yunus Emre İlkokuluna atkı ve şapkalarını teslim ederek gerçekleştirdi. Artık kardeşlerimiz soğukta üşümeyecek.

Habere git

Çekirge Rotaract Kulübü 2018-2019 döneminde başlattığı 1 Çocuk Değişir Dünya Değişir Projesi kapsamında Yürüttüğü “Bizim Aile” projesinin bu dönemki 3.etkinliğini gerçekleştirdi. Minik kardeşlerimizin bebek maması, bebek bezi gibi ihtiyaçlarını karşıladı. Erzak ve bazı mutfak eşyaları yardımında bulundu. Ailemizle birlikte sohbet ederek, keyifli vakit geçirdi.

Habere git

Çekirge Rotaract Kulübü ve Tophane Rotaract Kulübü 2018-2019 yılından beri ortak yürüttüğü, Çam adam değil dev adam projesini 20.01.2020 tarihinde çocuk esirgeme kurumunda gerçekleştirdi.

Habere git

Çekirge Rotaract Kulübü & Hayat Ağacı Atölyesi & Renkotizm ile 2018-2019 yılından beri ortak olarak yürüttüğü “Hayat Ağacında Öğreniyorum” projesinin bu dönemki 4. etkinliğini 08.12.2019 tarihinde gerçekleştirdi.
Otizmli arkadaşlarımız ile birlikte kırlente ahşap baskı uygulamasını gerçekleştirdi. Bu defa arkadaşlarımızın annelerini de dahil ederek, onların da keyifli vakit geçirmesini sağladılar.

Habere git

Çekirge Rotaract Kulübü, 2014-2015 döneminden beri yürüttüğü, 2.El kıyafet projesinin bu dönemki ikinci etabını Sığınmacılar Ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği’ne (SGDD-ASAM Bursa İl Temsilciliğine) ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere teslim ederek gerçekleştirdiler. 

Habere git

Çekirge Rotaract Kulübü, 2018-19 döneminde başlattığı 1 Çocuk Değişir Dünya Değişir Projesi kapsamında Yürüttükleri “Bizim Aile” projesinin bu dönemki 2.etkinliğini gerçekleştirdi. Minik kardeşlerimizin bebek arabası, bebek bezi gibi ihtiyaçlarını karşıladılar. Erzak ve bazı mutfak eşyaları yardımında bulundular.
Ailemizle birlikte sohbet ederek, keyifli vakit geçirdiler.

Habere git

Çekirge Rotaract Kulübü 07.11.2019 tarihinde 2014-2015 döneminden beri yürüttüğü, 2.El kıyafet projesinin bu dönemki ilk etabını, geçen sene olduğu gibi 'Bizim Mahalle' projesi kapsamında belirledikleri Karaman Mahallesi Muhtarlığına, ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere teslim ettiler. 

Habere git

03.11.2019 tarihinde Çekirge Rotaract Kulübü & Hayat Ağacı Atölyesi & Renkotizm işbirliği ile "Hayat ağacında öğreniyorum" projelerinin bu dönemki 3. etkinliğini gerçekleştirdiler. Bu atölyede Çekirge ve Tophane Rotaract Kulüpleri olarak 2018-19 döneminde ortaklaşa yürüttükleri "Çam adam değil dev adam" projelerini gerçekleştirerek, otizmli arkadaşları ile birlikte çam adamlarını boyadılar.

Habere git

Çekirge Rotaract kulübü '1 çocuk değişir dünya değişir' projesi kapsamında, 2018-2019 döneminde tanıştıkları ve çeşitli etkinlikler düzenledikleri aile ve minik kardeşler ile birlikte 'yeti efsanesi' filmini izlemek için sinemaya gitti.

Habere git

Çekirge Rotaract Kulübü 12.10.2019 tarihinde Bizim mahalle olarak belirledikleri Karaman Mahallesi'nde, Op. Dr. Erol AKSAZ'ın sunumuyla "Meme kanseri bilinçlendirme eğitimi" düzenledi. Eğitimde katılımcılar hem detaylı sunum ile bilinçlenirken, hem de maket üzerinde meme kanseri teşhisini öğrendi.

Habere git

Efes Rotaract Kulübü, Yeter ki Hayal Et projeleri kapsamında, bugüne kadar davet ettikleri başarılı kadınların hikayeleriyle birlikte tarihte yer etmiş kadınları da konu aldığı kitapçık hazırlamışlardır. Bu kapsamda, kitapçığı, çeşitli okullara dağıtarak, öğrencilere ışık olmak istemektedirler. İletişimde oldukları okullara online olarak göndermeye başlamışlardır.

Habere git

Efes Rotaract Kulübü, "Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri"ni konu aldığı ECOU adlı kart oyununu 18 Şubat salı günü eğlenceli bir şekilde tamamladı.
Yoksulluğun son bulması, toplumsal cinsiyet eşitliği, sürdürülebilir şehirler ve toplumlar, iklim eylemi, erişilebilir ve temiz enerji konularının yer aldığı bunun yanında eğlenceli konuları da kapsayan yarışma, konular hakkında bilgi vermek amacıyla tasarlanmıştır. Oyun aynı zamanda, PMI TURKEY (PROJECT

Habere git

Efes Rotaract Kulübünün, “Oysa bence biz kız çocuklarının da hayalleri olabilir....” Cümlesiyle yola çıktığı projelerinde, hayatlarında yaşadıkları zorluklara rağmen hayallerinin peşinden giden, çabalayan ve başaran kadınları rol modeller olarak göstermek istemektedirler

Bu kapsamda, meslek sunumlarıyla orta okul öğrencilerine ışık olmak istemişlerdir. Bir meslek sahibi
olmak için mükemmel olunmasına gerek olmadığını, çalışmanın, azimli

Habere git

Günümüzde kahvemizin derecesini tercih edebiliyor, hangi kahveden çekilmesini istediğimizi söyleyebiliyoruz. Hatta kahvenin tadını iyice ve kişisel olarak çıkarmak için özelleştiriyoruz.Barista yalnızca kahve yapan değil aynı zamanda farklı kahve aletlerini kullanarak da kahve hazırlayabilendir.
Rotagurme Hobi Grubu ile ortak Rotaract Akademi işbirliği ile Barista eğitimimizde kahve hakkında bilinmeyenleri, kahvenin fidandan fincana olan yolculuğunu öğrenirken

Habere git

Dünya Rotaract Haftasında Bostanlı, İzmir Ekonomi, Güzelyalı ve Mavişehir Kulüpleri ile Bostanlı ve Çakabey Rotary Kulüpleri ortak toplantı gerçekleştirdiler. Aynı zamanda Bostanlı ve İzmir Ekonomi Rotaract Kulüpleri ve Partner Kulüpleri  Bostanlı Rotary ile Değerli Devrim Prof Dr. Devrim Pesen OKVUR'a Meslek Hizmet Ödülü verilmiştir.

Habere git

İzmir Ekonomi, Kordon, Dokuz Eylül, Bostanlı Rotaract Kulüpleri ve Bostanlı, Kordon, Dokuz Eylül Interact Kulüpleri olarak geleceğimiz olan liseli gençlerimiz için düzenlediğimiz ve bu sene ilkini gerçekleştirdiğimiz Mesleki Tanıtım Seminerimizi tamamladık.

Rotaract - Interact ortaklığında gerçekleşen bu seminerde Interact Kulüpleri ile olan bağların daha fazla kuvvetlend

Habere git

Sosyal medya hesaplarını habercilik alanında en iyi şekilde kullanan ve 53.000 Aktif takipçisi olan şehrin gözü kulağı haline dönüşmüş gazeteci Tekin Uğurlu toplantımızda ağırlandı ve Meslek Hizmetleri Ödülünü başkanımızın elinden aldı. 

Habere git

05 Mart 2020 tarihinde Bostanlı Rotaract Kulübü ile ortak Rotaract Akademi işbirliği ile "Yaratıcı Enerji için Mandala" Eğitimi'ni gerçekleştirdik. Eğitmenimiz Melis Türker'e ve katılan tüm rotaractör dostlarımıza teşekkür ederiz.

Habere git

Bostanlı Rotaract Kulübü Toplum Hizmetleri Projesi olan '' Bir Kutu Bin Öğrenci '' şubat ayı kutusu Diyarbakır Ergani'ye ulaştı.

Bu ayki kutunun konusu : Sanat Farkındalığıydı.

Kutu İçeriği :Çocuklara çeşitli sanat dallarını somutlaştırarak anlatılabilecek malzemeler ( tuval,şövale,fırça,palet,eldiven) ve ressamlar ; en bilinen ressamların pvc kaplamalı görselleri.

Mentor-mentee uygulaması ile yapılan kutu gönde

Habere git

Çiğli Rotaract Kulübü, Çiğli Rotary Ailesi desteği ile "Ağzı Olmayan Çocuk" projesinde çocuk istismarına "DUR!!!" diyor. Bu projenin ikincisini Kocatepe Mehmet Lütfiye Dönmez İlkokulu'nda gerçekleştirildi. İlkokul 1. sınıf öğrencilerini hedefleyen bu projede, pedagog ve drama hocası eşliğinde Isınma-Canlandırma-Değerlendirme aşamalarından oluşan bir atölye çalışması yapıldı. "İyi ve Kötü Dokunuş"un farklarının kazandırılması amaçlanarak 60 çocu

Habere git

20 Şubat 2020 tarihinde Gürçeşme Ali Fuat Cebesoy İlkokulu ve Anaokulu'ndan gelen destek talebi üzerine 56 adet bot, kıyafet ve kırtasiye malzemelerini öğrencilere teslim edildi. Projenin ikinci etabında, belirlenen ailelere erzak paketi yardımı yapılması planlanmaktadır.

Habere git

Yıldırım Bayezid RAC tarafından, gençlik hallerini konuşmak üzere başlatılan Gençlik Sohbetleri serisinin ilki duygular üzerineydi. 20.02.2020 tarihinde 2. gerçekleştirildiği eğitimin konusu ise etkili konuşma sanatıydı. Yıldırım Beyazid Rotary Ailesinin bir üyesi ve "Konuşmanızla Hipnoz Edin" kitabının da yazarı olan Sn. Özlem Aktaş ve Rotaract Akademi işbirliğiyle gerçekleştirilen bu eğitimde hipnotik iletişimin ipuçları, grup önünde etkili k

Habere git

İzmir Rotaract Kulübü 02.02.2020 tarihinde kendi mahallelerindeki Rakım Erkutlu Ortaokulu'na sıfırdan bir bilgisayar sınıfı yaparak ve kapılarını hep birlikte açtılar.

Habere git

8 Şubat 2020 tarihinde, Efes Rotaract olarak 8.'ni düzenlediğimiz Movie Club etkinliğimizi "Joker" filmini izleyerek tamamladık. Daha önce yapılan movie club etkinliklerinde olduğu gibi önce film izlendi daha sonra uzman bir ekip ile film analiz edildi. 

Habere git

Bursa, Nilüfer ve Tophane Rotaract Kulüpleri olarak 21 Mart Dünya Down Sendromlular Farkındalık Günü kapsamında düzenlemiş olduğumuz 11 atölye çalışmamızın 2.sini 'Tişört El Baskı Atölyemizi' Mitat Enç Özel Eğitim Ortaokulu'nda gerçekleştirdik. Proje sonunda düzenlediğimiz gece sonrasında onlara bir sanat odası kurma hayaliyle çıktığımız bu yolda her birinin aslında ne kadar renkli, ne kadar yetenekli olduğunu farketme fırsatı da bu

Habere git

Anadolunun her köşesinde yaşadığı yerden hiç çıkmamış, ülkesinin diğer şehirlerini görememiş çocuklarımız bulunuyor. Bizlere düşen görev, bu çocuklarımızın ellerinden turmak, onların ufuklarını açmaya yardımcı olmaktır. Bu kapsamda Yıldırım Bayezid Rotary&Rotaract Kulüpleri olarak, Mardin Nusaybin’den gelen çocuklarımızı Bursa’da ağırladık. Birlikte geçirdiğimiz bu 2 gün boyunca, Bursa’nın Uludağ’ından Marmara Denizi’ne kada

Habere git

İlkokul ve anasınıfı öğrencilerini Atatürk ve Cumhuriyet ile tanıştırmak, Atatürk ilke ve inkılaplarını öğrenip benimsemelerini amaçlayarak yola çıktığımız “Çocuklarımız İçin Atatürk” projemiz kapsamında her seviyeye uygun Nutuk, Atatürk’ün hayatı ve Atatürk’ten çeşitli hikâyelerin bulunduğu Türkçe ve İngilizce kitap setleri oluşturduk. Bu kitap setlerini Karşıyaka Şemikler İlkokulu, M.E.B. Ankara İlkokulu, Şehit Öğretmen Rabia Sevilay

Habere git

İlkokul ve anasınıfı öğrencilerini Atatürk ve Cumhuriyet ile tanıştırmak, Atatürk ilke ve inkılaplarını öğrenip benimsemelerini amaçlayarak yola çıktığımız “Çocuklarımız İçin Atatürk” projemiz kapsamında her seviyeye uygun Nutuk, Atatürk’ün hayatı ve Atatürk’ten çeşitli hikâyelerin bulunduğu Türkçe ve İngilizce kitap setleri oluşturduk. Bu kitap setlerini Karşıyaka Şemikler İlkokulu, M.E.B. Ankara İlkokulu, Şehit Öğretmen Rabia Sevilay

Habere git

Çiğli Rotaract Kulübü olarak gelenekselleşen THK projemiz “Küçük Ev”in bu dönemki ilk evini Çiğli Rotary Kulübü sponsorluğunda gerçekleştirdik. Genç kızların odalarını baştan yaparak eksiklerini giderdik ve onlara kendilerine ait birer “Küçük Ev” yaptık.

Habere git

17.11.2019 tarihinde Geçmiş dönem başkanımız ve 1.Grup Brt. Yardımcısı Hakan Ülker ve Misafir üyemiz Ergün Cumbul'un ev sahipliğinde gerçekleştirdiğimiz "80'lerde Ocakbaşı" konseptli Ocakbaşı etkinliğimizi gerçekleştirdik.  Etkinlikte 80'lere ait yiyecekler , müzikler ve oyunlarla keyifli zaman geçirdik. Özenle hazırlanıp gelen tüm misafirlerimiz ile konsept ödülü "Bir zamanlar seksenler" plağını kazanma aşamalarında renkli anlar yaşadık.

Habere git

20.01.2020 tarihinde "Umut Dolu Çocuklarla Sanat Atölyesi" projemiz kapsamında Ocak ayı etkinliği olarak Çocuk esirgeme kurumdaki kız çocukları ile 2018-2019 döneminden beri Çekirge Rotaract kulübüyle düzenlediğimiz "Çam Adam Değil Dev Adam" atölyesini gerçekleştirdik. Çam Adamları boyadığımız bu etkinlilk sonrasında boyadıkları Çam Adamları çocuklara hediye ettik.  

Habere git

18-19 Ocak tarihlerinde partner kulübümüz Tophane Rotary ile birlikte düzenlediğimiz RYLA seminerinin "WSA Uygulama Atölyesi"ni Azimech şirketi işbirliğiyle Tophane Rotaract olarak üstlendik. Keyifli ve yaratıcılık dolu bu etkinlikte hem eğlendik hem de İşletmelerde İş Sağlığı ve Güvenliği ile ilgili risk oluşturan durumlar için farkındalık oluşturduk. Seminer sonrası atölye haberimiz Bize Holding ve bünyesinde bulunan grup şirketlerinde paylaş

Habere git

Ben de Varım! projesi Down sendromlu çocuklara "Sanat Odası" oluşturmak için yola çıktığımız Tophane , Bursa ve Nilüfer Rotaract Kulüp'leri olarak ortak düzenlediğimiz projemizdir. Proje kapsamında çocuklarla 9 farklı atölye gerçekleştirdik. Down Sendromlu çocuklarla hem çok eğlendik hem de gelişimlerine katkıda bulunduk.

Habere git

Efes Rotaract Kulubu olarak, erken yaşta evliliğin fiziksel ve psikolojik zararları, çocuk istismarı, kişi dokunulmazlığı ile cinsel dokunulmazlık bilgilendirmesini hedefleyen " Evlenmeden Büyümem Gerek " projemiz kapsamında çocuk yaşta evliliklerin çocuk bedeni ve ruhsal dünyalarına etkileri üzerine ve hukuksal boyutta neler yapılabileceği konusunda eğitimlerimizi kıymetli eğitmenlerimizin desteğiyle verdik. Bu kapsamda Ilki 12 Aralık 2019 tarihinde, ikincisi 14

Habere git

Efes Rotaract olarak,  Alsancak Rotaract ve Smyrna Rotaract kulüpleriyle ortak olarak Recycle Material project kapsamında geri dönüşümlü materyalleri kullanılabilir haline getirmeye çalıştık. Bu kapsam da kağıt, tuvalet kağıdı rulosu, cam şişe, artık örgü ipleri, gazete kağıtlarından; bardak altlığı, vazo, fotoğraf çerçevesi, kalemlik gibi kullanılabilir araçlar elde ettik. 

Habere git

Efes Rotaract Kulubu olarak, Ulusal Down Sendromu dernegi, Ege Atli Spor Kulubu ve Bayrakli Belediyesi ortakliginda Hipoterapi (Atla Tedavi) calismasina 27 Ocak 2020 tarihinde basladik. Down Sendromlu bireylerin kas sistemi icin onemli olan bu calismanin icerisinde oldugumuz icin cok mutluyuz. Uzun sure boyunca devam edecek olan calismamiza katki saglayan herkese tesekkur ederiz.

Habere git

Geleneksel Christmas Concert etkinliğimizi 30 Aralık 2019 tarihinde St. Rosario kilisesinde gerçekleştirdik. Yaklaşık 300 kişinin, Dokuz Eylül Üniversitesi Konservatuvarı öğrencilerinden oluşan 50 kişilik koro ve orkestrayı dinlediği konserde Toplum Hizmetleri Komitesi "Dinlerarası Diyalog" Projemizi de başarıyla gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Orkestra ve koro şefi kulübümüz üyelerinden Anıl Altınsoy'a ve solo performansıyla Mehmet Alp Özkazanç'a; görev alan

Habere git


24 Aralık 2019 tarihinde Rotaract Akademi işbirliği ile Misafir üyemiz Fizyoterapist Oğuzcan Bahar eğitmenliğinde Kayropraktik Eğitimi'ni gerçekleştirdik. Rotaract Akademi Koordinatörümüz Ozan Karakaya da eğitimde bizlere eşlik etti. Koordinatörümüze, eğitmenimize ve katılan tüm Rotaractör dostlarımıza teşekkür ederiz.

Habere git

09.11.19 tarihinde İzmir Ekonomi Rotaract ve Rotaract Akademi işbirliğinde Cross Fit Bornova'da “CrossFit” eğitimimizi gerçekleştirdik.

Habere git

17.10.19 tarihinde Kordon Rotaract ailesi olarak çevresel farkındalık oluşturmak amacıyla Natur|Act Instagram sayfamızda paylaştığımız bilgiler ile “Naturact Bilgi Yarışması” düzenledik. Elde ettiğimiz gelir ile katılan her misafirimiz adına ikişer fidan olmak üzere Rotary Barış Ormanına toplam 117 fidan bağışladık!

Habere git

14 Aralık 2019 tarihinde 2440. Bölge Rotaract Temsilciliği 3. 4. 5. 6. 7. ve 8. Grup Kulüpleri 1. Ortak Toplantısı ve 11. Meslek Hizmetleri Ödül Gecesini 450 kişilik bir katılımla gerçekleştirdik. İzmir'in tarihi ile ilgili gerçekleştirdiği söyleşinin ardından, 11. Meslek Hizmet Ödülü'nü ve kendisine özel hazırlanan tasarım İzmir Tabağı'nı Türk tarih profesörü, yazar ve akademisyen olan Prof. Dr. İlber Ortaylı'ya Rotary 2440. Bölge Dönem Guver

Habere git

        Geçmiş dönem başkanlarımızdan sevgili Nursel Çetinkaya eğitmenliğinde "Akademik İngilizce Konuşma ve Yazma" eğitimlerimizi gerçekleştirdik. Eğitim boyunca her hafta farklı konularda küçük sunum yarışmaları ile hem eğlendik hem de bilgilerimizi pekiştirdik. 

Habere git


Efes Rotaract kulübü olarak, Izmir Rotaract ve Goztepe Rotaract kulüpleriyle ortaklasa gerçekleştirilen Islak Burunlar projesi kapsamında “Islak Burunlar Köpek Barınağı”a mama yardımı yapılmıştır ve 15.12.2019 tarihinde de barınak ziyaret edilerek hastalık şüphesi duyulan köpekler için tedavi gerçekleştirilmiştir.

Habere git

Hayata +1 Değer Kat projemiz kapsamında Down Sendromlu Bireylerle Konak-Kemeraltı, Konak Pier-Tarihi Asansör, Sasalı Doğal Yaşam Parkı, Bostanlı Sahil ve Günbatım Terasları olmak üzere 4 etapta fotoğraf çekimleri yapılmıştır. Bu çekimler İzmir'in doğal ve kültürel varlıkları down sendromlu bireyler gözünden değerlendirilmiş ve Efes Rotaract kulübü üyeleri tarafından, down sendromlu bireyler internet fenomenleri şeklinde fotoğraflanmıştır.

Habere git

İzmirimizi uluslararası alanda biraz daha tanıtabilmek amacıyla oluşturduğumuz “Rotaİzmir” projemizde ilk misafirlerimizi ağırladık. Jeonju Jungang Korea Rotary Club üyesi Rotaryen Jung Ung Ki ve ailesini İzmir’e davet ettik ve beraber İzmir'in tarihi çarşısı Kemeraltı, Saat Kulesi, Alsancak-Kordon, Selçuk-Efes’i gezip yemeklerimizi tattırma fırsatımız oldu, İki kulüp arası flama değişimi ve kültür kutusu eşliğinde 2 günlük kültürel gezimizi tamamla

Habere git

Çiğli Rotaract Kulübü olarak Rotary Okulda projesi kapsamında partner kulübümüz Çiğli Rotary Kulübü ile birlikte bizim mahallemizdeki okulumuz olan Şemikler İlkokulu’nun dış cephe boyası ve tören alanının yenilenmesi çalışmasında yer aldık.

Habere git

Çekirge Rotaract kulübü 'The world clean up day' etkinliği için Dağyenice'de 1. ve 2. grup kulüpler ile birlikte çöp toplayarak doğaya katkıda bulundular.

Habere git

Çekirge Rotaract Kulübü;Türkiye’nin dört bir yanından aldığı destekler ile, İzmir, Eskişehir ve Bursa’dan el emeklerini topladı.17.12.2019 tarihinde “Mutluluk için ör” projesi kapsamında ilk etabını Van Topuzarpa İlkokuluna 30 adet atkı ve 30 adet şapka göndererek gerçekleştirdi.

Habere git

Çekirge Rotaract Kulübü & Hayat Ağacı Atölyesi & Renkotizm ile 2018-2019 yılından beri ortak olarak yürütülen, “Hayat Ağacında Öğreniyorum” projesinin bu dönemki 5. etkinliği 05.01.2020 tarihinde gerçekleştirildi.
Çekirge Rotaract Kulübü, Otizmli arkadaşları ile birlikte hava ile kuruyan seramikten rengarenk salyangozlar yaptılar.

Habere git

Çekirge Rotaract Kulübü & Renkotizm & Hayat ağacı atölyesi olarak 2018-2019 döneminden bu yana yürütülen, Hayat ağacında öğreniyorum adlı projenin bu dönemki 2. etkinliği 29.09.2019 tarihinde gerçekleştirildi. Eylül ayı atölyesinde Ritimoda eğitmenliğinde ritim atölyesi yapıldı.

Habere git

Çekirge Rotaract Kulübü & Renkotizm& Hayat Ağacı Atölyesi olarak 2018 yılından beri yürütülen, "Hayat ağacında Öğreniyorum" adlı projenin bu dönem ki ilk etkinliği 24.08.2019 tarihinde gerçekleştirildi. Ağustos ayı atölyesinde genç arkadaşlar mozaikten kakadu papağan yaptılar. El becerilerini geliştirirken aynı zamanda birlikte eğlendiler.

Habere git

Daha önceki toplantılarda konuşmacı konuk olarak davet edilen ünlü ressam Meryem DÜZGÜN KAYA, yaşadığı İzmir Karabağlar Kavacık Köyü’ nde resim dersi verdiği çocukların özellikle soğuk kış aylarında derslere gelir iken imkansizliklar nedeni ile iklime uygun olmayan bir şekilde gelmek durumunda kalabildiklerinden bahsetmişti.  EFES ROTARACT ve EFES ROTARY ailesi olarak, onlari hem iklim koşullarından koruyacak hemde en soguk kış gunlerinde bile içleri

Habere git

16.10.2019 tarihinde Polonya Rotaract Warszawa Victory Kulübü toplantısına katılan saymanımız katılım göstererek Culture Box hediyeleri verilmiş ve bayrak değişiminde bulunulmuştur.


Habere git

Efes Rotaract Kulübünün düzenlediği "Hayata +1 Değer Kat" projesi kapsamında bu sene 25 Aralık'ta Efes Rotaract kulübünün yanında olup, özel dostlarımızla eğlenip bol bol güldüğümüz bir geceyi geride bıraktık. Buradan Efes Rotaract Kulübü başkanı Hande Gündel ve üyelerine sonsuz teşekkür ederiz.

Habere git

14 Aralık tarihinde Kordon Rotaract'ın öncülüğünde gerçekleşen 1. Ortak Toplantı ve 11. Meslek Hizmetleri Ödül Gecesi'ne katılım gösterdik. Bizlere bu güzel bir akşam yaşattıkları için Kordon Rotaract başkanı Mert Hacıraifoğlu ve üyelerine daha sonra emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

Habere git

20 Aralık Cuma akşamı saat 21:00'de 10'uncusunu düzenlediğimiz Geleneksel Gur'urla ile Karaoke Partimizi bu sene Alsancak Kaos Karaoke Bar'da gerçekleştirdik. Doyasıya şarkı söylediğimiz, 2019 yılının son partisinde bizleri yalnız bırakmayan tüm dostlarımıza teşekkür ederiz!


Habere git

Agora Rotaract Kulübü olarak Atamızın “Çocuklar geleceğimizin güvencesi,yaşama sevincimizdir. Bugünün çocuğunu, yarının büyüğü olarak yetiştirmek hepimizin insanlık görevidir.” sözünden yola çıkarak üstümüze düşeni yapmak üzere 10 Kasım’da 10 ilkokulumuzun kütüphanesine 10.Grup Rotary Kulüplerinin desteği ile 25 kitaplık “Çocuklar İçin Atatürk” setini hediye ettik.

Habere git

03.08.2019 tarihinde Kurumsal Tanıtım ve Bilişim Hizmetler Komite Başkanı Erdem Köşk ve Uluslararası Hizmetler Komite Başkanı Taylan Akkuş Bakü'ye giderek, Bakü Rotaract Kulübü üyeleri ile buluştu. Keyifli geçen ziyaret ile beraber iki kulüp karşılıklı Kültür Kutusu değişimi gerçekleştirmişlerdir.
Gerçekleşen buluşmada gelecek aylarda yapılması planlanan proje ve etkinlikler konuşularak Kardeş Kulüp Anlaşması imzaladık.

Habere git

 04.12.2019 tarihinde Bizim Mahalle kapsamında okulumuzda "Duygularımı Tanıyorum 2" projesi ile 4. Sınıf öğrencileri velilerine yönelik "Ergenlik ve Sınav Kaygısı" eğitimi Psikolog Sedef Yıldırım tarafından verilmiştir.


Habere git

28.11.2019 tarihinde Bizim Mahalle kapsamında okulumuzda "Duygularımı Tanıyorum 1" projesi ile 4. Sınıf öğrencilerine yönelik "Ergenlik ve Sınav Kaygısı" eğitimi Psikolog Sedef Yıldırım tarafından verilmiştir.


Habere git

izmir Rotaract Kulübü 29.10.2019 tarihinde bizim mahallelerindeki okulları Rakım Erkutlu Ortaokulu'nda Cumhuriyet ve Bilim Şenliği düzenledi. Yüz boyası, el baskısı, çuval yarışı, ip atlamanın yanı sıra çocukların bir çok canlıyı mikroskop ile inceleme şansı bulduğu; sensörlü araba, rüzgar türbini, soru-cevap kutusu , sesle çalışan lamba gibi eğlenceli deneylerin olduğu şenliklerini gerçekleştirdi. 

Habere git

İzmir Rotaract Kulübü 26/11/2019 tarihinde Suzan Divrik Anadolu ve Kız Meslek Lisesi Anaokulu'ndaki miniklere hijyen eğitimi gerçekleştirdi.

Habere git

Çiğli Rotaract Kulübü, Çiğli Rotary Ailesi desteği ile "Ağzı Olmayan Çocuk" projesinde çocuk istismarına "DUR!!!" diyor. Her ay farklı bir okulda gerçekleştirecekleri bu projenin ilki 13 Aralık'ta bizim mahalle okulları olan Şemikler İlköğretim Okulu'nda gerçekleştirildi. İlkokul 1. sınıf öğrencilerini hedefleyen bu projede, pedagog ve drama hocası eşliğinde Isınma-Canlandırma-Değerlendirme aşamalarından oluşan bir atölye çalışması yapıldı. "

Habere git

Çiğli Rotaract Kulübü, 14.sünü gerçekleştireceği "Bir El De Senden" projesini bu dönem uluslararası bir seviyeye taşıdı. 

Bir El De Senden ile Dünyayı Birleştiriyoruz diyerek yola çıktıkları bu projenin ilk ayağını 8 Aralık'ta Almanya - Rotaract Club Prenzlau ile gerçekleştirdiler.

Habere git

Dünya Interact Haftası'nda Mavişehir Rotary, Mavişehir Rotaract, Mavişehir İnteract ve Güzelyalı Rotaract Kulüpleri ile Paintball etkinliği gerçekleştirilmiştir. İnteractlara karşı Rotaryenler&Rotaractörler takımları olarak paintball oynanmıştır.    

Habere git

Güzelyalı Rotaract Kulübü, Çakabey Rotary Kulübü ile birlikte Çağdaş Yaşam Cumhuriyet Eğitim Evi'nde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlaması düzenlemiştir. Çocukların Atatürk ve Cumhuriyet temalı şiirleri okuduğu ve şarkıların söylendiği etkinlik sonrası okullarda/evlerde biriken geri dönüştürülebilir atık malzemeleri değerlendirerek "Geri Dönüştürülebilir Malzemelerden Atatürk Portresi Yapımı" etkinliği gerçekleştirilmiştir.  

<

Habere git

15 Eylül Dünya Çöp Toplama Günü kapsamında 9. Grup Rotary Kulüplerinin Kordon'da düzenlediği çevre temizliği etkinliğine Güzelyalı Rotary Kulübü ile katılım gösterilmiştir.


Habere git

Dünya Interact Haftası'nda Mavişehir Rotary, Mavişehir İnteract ve Güzelyalı Kulüpleri ile Paintball etkinliği gerçekleştirilmiştir. İnteractlara karşı Rotaryenler&Rotaractörler takımları olarak paintball oynanmıştır.   

Habere git

Kendin Yap Hobi Grubu ve Rotaract Akademi işbirliğinde düzenlenen Papier-Mâché Atölyesinde oluşturulan maskeler; Afyonkarahisar Yarışlı Köyü İlköğretim Okulu’nda öğretmenin oluşturduğu öğrencilerin öğrenmeye teşvikini arttıran Yıldız Öğrenciler Projesi için gönderilmiştir.

Habere git

Galatasaray Rotaract Kulübü’nün başlattığı Bir Sana Bir De Bana projesine katılım gösterilmiştir. 6 farklı ilde toplam 12 kulüp tarafından eş zamanlı olarak gerçekleşen bu proje dahil olan kulüpler; Galatasaray, Adalar, Beyoğlu, Ortaköy, Antalya Kaleiçi, Ankara, Bostancı, Adana Tepebağ, İzmir Ekonomi, Nilüfer, İzmir Ekonomi, Gayrettepe Rotaract ve Mavişehir Rotatact Kulüpleri'dir. Toplamda 925 çocuğa 1 yıllık kırtasiye malzemesi toplanmıştır.

Habere git

Mavişehir Rotary Kulübü’nün, Mavişehir Interact Kulübü’nün, Rotacycle Hobi Grubu’nun ve Eşpedal Derneği’nin katılımıyla barışın rengi olan mavi-beyaz tshirtlerle farkındalık yaratmak için İzmir Kültürpark Fuar alanında bireysel bisikletlerle ve Eşpedal Derneği’nin tandem bisikletleriyle pedallanmıştır. Tandem bisikletlerde pilot olarak bizler yer alırken co-pilot olarak görme engelli arkadaşlarım

Habere git

18.07.2019 tarihinde Lamia Karer Ortaokulu'da, "Rotary Okulda" projesi kapsamında Mavişehir Rotary ve Mavişehir Interact Kulüpleri ile birlikte ve öğretmenler ile birlikte okulun yenilenmesi için boya-badana-tamirat işlemleri yapılmıştır.

Habere git

Ödemiş Pirinççi Köyünde bulunan Pirinççi İlkokulu’nda, ilkokul (1,2,3,4) ve ana sınıfında okuyan çocukların gerek fiziksel gerek temel eğitim ve öğretim hayatlarının iyileştirilmesi amaçlanmaktadır.

Çocukların her birinin tohum olduğu ve iyi koşullarda ulu çınarlara dönüşmesi umut edilen bu proje 3 ana ayaktan oluşmaktadır. Bunlar; iç fiziksel iyileştirme (tavan yalıtımı, antibakteriyel zemin döş

Habere git

Çocuklara hayvan sevgisini aşılamayı amaçlayan bu projede Karşıyaka Rotaract Kulübü 16.11.2019 tarihinde, Karşıyaka Sevgi Evleri’ndeki çocuklarla birlikte önce Kemalpaşa Kımız Çiftliğine giderek çocuklarla ata bindiler, ardından yaklaşık 1000 hayvana ev sahipliği yapan Türkiye’nin ilk ve tek çiftlik hayvanlarını koruma, kurtarma ve yaşatma çiftliği olan Angels Farm Sanctuary’e bir ziyaret gerçekleştirdiler.

Habere git

İzmir Rotaract Kulübü 21/10/2019 tarihinde İzmir Ziçev’de dolu dolu bir gün geçirdi. Güne öncelikle

Sri Lanka Rotaract Kulübü ile kültür projesi olan yemek yapımı ile başladı. Engelli dostlarımızla
menemen yaparak hem kültürümüzü tanıttı hem de keyifli vakit geçirdi.
Ardından perküsyon ritim atölyesi düzenledi. Ritim eşliğinde dans ederek aynı zamanda kendileri için
öğrencilerin hazırlamış oldukları gösteriyi

Habere git

İzmir Rotaract Kulübü, Rotaract Akademi ile ortak olarak kurumsal firmaların IK uzmanları tarafından
verilecek eğitimlerle rotaractörlerin işe alım süreçlerinde tecrübe edinmelerini sağlamayı
amaçlamışlardır. Projelerinin ikinci ayağında ise her eğitim sonrası IK uzmanı eğitmen tarafından
mülakat similasyonu gerçekleştirilerek katılımcılara yaz stajı ya da part time iş imkanı sunulmaktadır.
Geleceğini yönlendir projesinin ilk ayağı 26/08/201

Habere git