Kulüplerden Haberler

Dünya Diş Hekimleri Günü Kutlu Olsunn. Çocuk Akademi, Bursa Diş Hekimleri Odası, Toplum Hizmetleri Projeleri Komitesi, Tıp Meslek Grubu iş birliğinde Bizim Mahalle Okulumuzdaki 3. ve 4. sınıfta okuyan çocuklara nasıl dişlerimi temizlerim, neler yemeliyim, neler yememeliyim, ne kadar sıklıkla dişler fırçalanır konularında Misafir Üyemiz Diş Hekimi Buse Dede tarafından eğitim verilmiştir. Sonrasında çocuklarımıza diş fırçası ve diş macunu hediye ettik. Onlara b

Habere git

Bademli Rotaract, Hukuk Meslek Grubu, Toplumsal Hizmetler, Çocuk Akademi İş birliğinde Bizim Mahalle okulumuza gittik. Orada Avukat Tayfun Karademir ve Selen Akbıyık çocuklarımıza Hakları, Çocuk Haklarını, Mesleklerini,Avukat kimdir, Hukuk nedir anlatımını yaptı. Çocuklarımızın haklarını anlattılar. İlk Çocuk hakları ne zaman çıktı neler anlatıldı bu konular anlatıldı. Sonrasında çocuklarla onlara soru cevap eşliğinde keyifli bir eğitim gerçekleştirildi.

Habere git

Güzelbahçe Rotaract Kulübü bu yıl "Karanlık Yemek" etkinliğinin dördüncüsünü düzenledi. Geleneksel olarak devam eden Proje kapsamında gönüllü olan insanların gözleri bağlanmış ve kendi çabaları ile bir akşam yemeği yemeleri sağlanmıştır.. Gözleri kapanan insanlar önlerine gelen başlangıç, ara sıcak, ana yemek ve tatlıyı gözleri kapalı olarak tahmin etmeye ve yemeye çalıştılar. Proje görme engelli insanlar ile empati kurmak ve farkındalık yaratarak

Habere git

11.11.2023 Cumartesi saat 10:00’da (Nepal saati ile 12:45) bir toplantı gerçekleştirdik. Kulüp sözcüleri kulüplerini ve birbirlerini tanıttıktan sonra 10 Kasım Atatürk'ün hayatına değindik.

Habere git

10.11.23 tarihinde, Ege Çağdaş Eğitim Vakfıyla yürüttüğümüz projenin ilk basamağını misafir üyemiz Dilber Burçaklar, Ege Çağdaş Eğitim Vakfına giderek gelişim değerlendirme testleri ile gerçekleştirdi.

Habere git

Organ Nakli: Yaşamı Kurtaran Büyük Bir İyilik Organ nakli, modern tıbbın en büyük başarılarından biri olarak kabul edilir. Bu işlem, bir kişinin sağlıklı bir organını, işlevini yitirmiş veya hastalıklı bir kişiye nakletme sürecidir. Organ nakli, insanların yaşamlarını kurtarmak veya yaşam kalitelerini iyileştirmek için kritik bir öneme sahiptir. Günümüzde, böbrek, karaciğer, kalp, akciğer, pankreas ve bağırsak gibi birçok organın nakli başarıyla ger

Habere git

Türkiye'nin dil ve kültür tarihinde dönüm noktalarından biri olan Türk Harf İnkılabı, Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde gerçekleşen önemli bir reformdur. Bu inkılap, Osmanlı İmparatorluğu'nun son dönemlerinde yaşanan zorluklar ve ülkenin modernleşme ihtiyacıyla birlikte ortaya çıktı. 1928 yılında Türk Harf İnkılabı'nın gerçekleşmesiyle, Osmanlı alfabesi yerine Latin alfabesi ülkenin resmi yazı dili haline geldi. Bu değişim, Türkiye'nin dil ve eği

Habere git

Atatürk'ü Anma Günü: Büyük Liderin Mirası Her yıl 10 Kasım'da Türkiye, ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ü anma ve onun ölüm yıldönümünü saygıyla anma günü olarak kutlar. Bu gün, sadece bir liderin ölüm yıldönümü değil, aynı zamanda Türkiye'nin modernleşme ve çağdaşlaşma sürecindeki vizyoner liderin mirasını hatırlama ve onun fikirlerini yaşatma günüdür. Mustafa Kemal Atatürk, sadece Türkiye'nin kurucusu değil, aynı zamanda çağdaş bir dünya v

Habere git

07.10.2023 tarihinde, Kültür Sanat ve Hobi Grubu Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen Kültür Geceleri Etkinliğine katılım gösterdik. İspanya Ülkesini, İspanya mutfağını, Flamenko gösterisini gerçekleştirdik, tanıttık.

Habere git

30.09.2023 tarihinde Hilversum-West Rotary Kulübü ile Kuşadası Rotary Kulübünün ortak projesi olan “Pedaling for Empowerment” projesi için İzmir’e gelen Sümeyye Şahin ile sabah happy hour ve akşam ocakbaşı etkinlikleri düzenledik. Bu projenin İzmir ayağında ev sahibi kulüp olmanın gururunu yaşıyoruz.

Habere git

08.11.2023 tarihinde Güzelyalı Rotaract Kulübü,Toplum Hizmetleri ve Projeleri Koordinatörlüğü, Bornova, Çiğli, Güzelbahçe, İzmir ve Magnesia Rotaract Kulüpleri işbirliği ile gerçekleşen “Regl Konuşalım” projesinin bir adımı olarak Happy Hour gerçekleştirildi.

Habere git

02.11.2023 tarihinde eğlenceli oyunlar oynanan, keyifli vakit geçirilen kulüp içi happy hour gerçekleştirdiler.

Habere git

25.10.2023 tarihinde Efes Rotaract Kulübü'nün "Fırça Sende" ve Rotaractta Sanat Var" geleneksel etkinlikleri kapsamında cam boyama workshopu gerçekleştirildi.

Habere git

21.10.2023 tarihinde Urla’da Zeytin Hasadı etkinliği gerçekleştirildi. SEKK Yaşam Çiftliğinde sağlıklı etkin keyifli ve krizler ile baş edebilmenin formüllerini öğrenildi.

Habere git