Bostanlı Rotaract Kulübü Haberleri

03.08.2019 tarihinde Kurumsal Tanıtım ve Bilişim Hizmetler Komite Başkanı Erdem Köşk ve Uluslararası Hizmetler Komite Başkanı Taylan Akkuş Bakü'ye giderek, Bakü Rotaract Kulübü üyeleri ile buluştu. Keyifli geçen ziyaret ile beraber iki kulüp karşılıklı Kültür Kutusu değişimi gerçekleştirmişlerdir.
Gerçekleşen buluşmada gelecek aylarda yapılması planlanan proje ve etkinlikler konuşularak Kardeş Kulüp Anlaşması imzaladık.

Habere git

Bostanlı Rotaract Kulübü Toplum Hizmetleri Projesi olan '' Bir Kutu Bin Öğrenci '' şubat ayı kutusu Diyarbakır Ergani'ye ulaştı.

Bu ayki kutunun konusu : Sanat Farkındalığıydı.

Kutu İçeriği :Çocuklara çeşitli sanat dallarını somutlaştırarak anlatılabilecek malzemeler ( tuval,şövale,fırça,palet,eldiven) ve ressamlar ; en bilinen ressamların pvc kaplamalı görselleri.

Mentor-mentee uygulaması ile yapılan kutu gönde

Habere git

İzmir Ekonomi, Kordon, Dokuz Eylül, Bostanlı Rotaract Kulüpleri ve Bostanlı, Kordon, Dokuz Eylül Interact Kulüpleri olarak geleceğimiz olan liseli gençlerimiz için düzenlediğimiz ve bu sene ilkini gerçekleştirdiğimiz Mesleki Tanıtım Seminerimizi tamamladık.

Rotaract - Interact ortaklığında gerçekleşen bu seminerde Interact Kulüpleri ile olan bağların daha fazla kuvvetlend

Habere git

Dünya Rotaract Haftasında Bostanlı, İzmir Ekonomi, Güzelyalı ve Mavişehir Kulüpleri ile Bostanlı ve Çakabey Rotary Kulüpleri ortak toplantı gerçekleştirdiler. Aynı zamanda Bostanlı ve İzmir Ekonomi Rotaract Kulüpleri ve Partner Kulüpleri  Bostanlı Rotary ile Değerli Devrim Prof Dr. Devrim Pesen OKVUR'a Meslek Hizmet Ödülü verilmiştir.

Habere git

Bostanlı Rotaract Kulübü Toplum Hizmetleri Projesi olan '' Bir Kutu Bin Öğrenci '' Mart ayı kutusu Diyarbakır Ergani'ye ulaştı.

Bu ayki kutunun konusu : 

-Doğaya karşı sorumluluklar

- Bilim ve teknoloji farkındalığının oluşturulması

- Yardımlaşma

Kutu İçeriği

- Önemli bilim adamları ve icat ettikleri şeylerin görselleri

- Orman haftası için fidanların tedariği (

Habere git

Yaşadığımız bu sanal süreç bir çocuğumuzu yaratıcı düşünmeye sevk etti aslında. İlham olmak için, iz bırakmak için neler yapabiliriz diye düşündük hepimiz. Herkes elinden geleni ortaya koymaya, paylaşmaya başladı. Çocuklarımıza dokunamamak, onları görememek, projeler yapamamak bizleri derinden etkiledi. Bu süreçten en çok onlar etkilenmişti ve tüm gün evlerinde bilgisayar, televizyon karşısında sanal dersler dinliyorlardı üstelik sanat dersleri

Habere git

Bostanlı Rotaract Kulübü, 'Hayat Ol!' projesini Dokuz Eylül Rotaract Kulübü ile birlikte üç seneden beri devam etmektedir. Bu dönemde projenin ilk ayağını iki kulüp bir araya gelerek Ekim ayında gerçekleştirdik. Pandeminin artışının devam etmesinden dolayı borularımızı ve mamalarımızı kulüpler bazından yerleştirmeye devam ediyoruz. Ilıca'ya yerleştirmiş olduğumuz borularımız sayesinde sokaktaki dostlarımızı kışın, yazlık bölgelerde yalnız bırakm

Habere git

Çiğli, Karşıyaka, Mavişehir, Balçova,Güzelyalı ve Bostanlı Rotaract Kulüpleri olarak bu yeni yılda da Sevgi Evlerindeki minik dostlarımızı yalnız bırakmadık. Yılbaşı ağaçlarımız ve 70 tane çocuğumuza hediyelerini alıp ulaştırdık.

Habere git

Bostanlı Rotaract Kulübü olarak '' Fırsatını Bulmuşken '' sloganı ile çıktığımız meslek sohbetleri projemizin ilk ayağını Sevgili Rotaryenimiz İlhan Başar ile KOSGEB ve destekleri hakkında gerçekleştirdik. Bu meslek sohbetleri projemizde meslek gruplarını ve rotaryenlerimizi bir araya getirmeyi hedeflemekteyiz.

Habere git

Bostanlı ve Çiğli Rotaract Kulüpleri olarak ortak toplantımızı gerçekleştirdik. Geçmiş dönem guvernörümüz Güneş Ertaş toplantımızın konuşmacı konuğu olarak, bizlere Dijital Rotary Kampüsü projesini anlattı.

Habere git

Fırsatını bulmuşken projemizin ikinci ayağını Tıp meslek grubu ile beraber Rtn. Aliye Muslu'yu konuşmacı konuk ağırladık. Diş hekimliğinde estetik illüzyonlar ve altın oran üzerine meslek sohbetimizi gerçekleştrdik.

Habere git

Fırsatını Bulmuşken; Nedir? Her meslek alanının kendine özgü bir dilinin, bir dünyasının ve hayatlara dokunduğu noktaların varlığını, kendi meslek alanımızın diline ve dünyasına dahil olduğumuz zaman fark ediyor ve benimsiyoruz. Fırsat yaratmayı prensip edindiğimiz bu yolda, tecrübe ve fikirleriyle bizleri aydınlatacak değerli Rotaryen büyüklerimizle '' Fırsatını Bulmuşken'' bir yolculuğa çıkmayı , bunu yaparken de meslek grupları ile bir araya gelmeyi am

Habere git

27.02.2021 tarihinde Rotaract Akademi iş birliği gerçekleştirmiş olduğumuz '' Astroloji ve Yatırım Pisayaları'' adlı eğitimi Şerife Maya Köseoğlu bizlere aktardı. Kurlarda yaşanan hareketlenmeler, şirketlerin kuruluş tarihlerine göre ilerlemeleri ve kazançlarında artış yaşamaları hakkında eğitimimizi gerçekleştirdik.

Habere git

İzmir Bostanlı Rotaract Kulübü '' Being Perfect Planet'' projesi ile gündelik hayatımızda çevreyi korumak ve geri dönüşümü herkesin kendin de başlaması için fotoğraflar ve hashtagler ile birlikte sosyal medyadan paylaşarak yurt içi ve yurt dışındaki kulüplere ulaşarak farkındalığı artırmayı amaçlamaktadır.

Habere git

Bostanlı Rotaract Kulübü, Bostancı Rotaract kulübü, Bostanlı Interact Kulübü ve Bostancı Interact Kulüpleri olarak ortak yürüttüğümüz '' Mektup Arkadaşım Olur Musun?'' projesini Gebze ve Van'da bulunan 3. sınıf öğrencilerine kitap ve mektup göndererek onlar ile tanışmaya başladık. Mektuplar ve kitaplar çocuklarımızın ellerine ulaştı şimdi onlardan geri dönüşlerini ve okuduklarını bizlere anlatmalarını bekliyoruz.

Habere git