Bostanlı Rotaract Kulübü Haberleri

03.08.2019 tarihinde Kurumsal Tanıtım ve Bilişim Hizmetler Komite Başkanı Erdem Köşk ve Uluslararası Hizmetler Komite Başkanı Taylan Akkuş Bakü'ye giderek, Bakü Rotaract Kulübü üyeleri ile buluştu. Keyifli geçen ziyaret ile beraber iki kulüp karşılıklı Kültür Kutusu değişimi gerçekleştirmişlerdir.
Gerçekleşen buluşmada gelecek aylarda yapılması planlanan proje ve etkinlikler konuşularak Kardeş Kulüp Anlaşması imzaladık.

Habere git

Bostanlı Rotaract Kulübü Toplum Hizmetleri Projesi olan '' Bir Kutu Bin Öğrenci '' şubat ayı kutusu Diyarbakır Ergani'ye ulaştı.

Bu ayki kutunun konusu : Sanat Farkındalığıydı.

Kutu İçeriği :Çocuklara çeşitli sanat dallarını somutlaştırarak anlatılabilecek malzemeler ( tuval,şövale,fırça,palet,eldiven) ve ressamlar ; en bilinen ressamların pvc kaplamalı görselleri.

Mentor-mentee uygulaması ile yapılan kutu gönde

Habere git

İzmir Ekonomi, Kordon, Dokuz Eylül, Bostanlı Rotaract Kulüpleri ve Bostanlı, Kordon, Dokuz Eylül Interact Kulüpleri olarak geleceğimiz olan liseli gençlerimiz için düzenlediğimiz ve bu sene ilkini gerçekleştirdiğimiz Mesleki Tanıtım Seminerimizi tamamladık.

Rotaract - Interact ortaklığında gerçekleşen bu seminerde Interact Kulüpleri ile olan bağların daha fazla kuvvetlend

Habere git

Dünya Rotaract Haftasında Bostanlı, İzmir Ekonomi, Güzelyalı ve Mavişehir Kulüpleri ile Bostanlı ve Çakabey Rotary Kulüpleri ortak toplantı gerçekleştirdiler. Aynı zamanda Bostanlı ve İzmir Ekonomi Rotaract Kulüpleri ve Partner Kulüpleri  Bostanlı Rotary ile Değerli Devrim Prof Dr. Devrim Pesen OKVUR'a Meslek Hizmet Ödülü verilmiştir.

Habere git

Bostanlı Rotaract Kulübü Toplum Hizmetleri Projesi olan '' Bir Kutu Bin Öğrenci '' Mart ayı kutusu Diyarbakır Ergani'ye ulaştı.

Bu ayki kutunun konusu : 

-Doğaya karşı sorumluluklar

- Bilim ve teknoloji farkındalığının oluşturulması

- Yardımlaşma

Kutu İçeriği

- Önemli bilim adamları ve icat ettikleri şeylerin görselleri

- Orman haftası için fidanların tedariği (

Habere git

Yaşadığımız bu sanal süreç bir çocuğumuzu yaratıcı düşünmeye sevk etti aslında. İlham olmak için, iz bırakmak için neler yapabiliriz diye düşündük hepimiz. Herkes elinden geleni ortaya koymaya, paylaşmaya başladı. Çocuklarımıza dokunamamak, onları görememek, projeler yapamamak bizleri derinden etkiledi. Bu süreçten en çok onlar etkilenmişti ve tüm gün evlerinde bilgisayar, televizyon karşısında sanal dersler dinliyorlardı üstelik sanat dersleri

Habere git