Bostanlı Rotaract Kulübü Haberleri

03.08.2019 tarihinde Kurumsal Tanıtım ve Bilişim Hizmetler Komite Başkanı Erdem Köşk ve Uluslararası Hizmetler Komite Başkanı Taylan Akkuş Bakü'ye giderek, Bakü Rotaract Kulübü üyeleri ile buluştu. Keyifli geçen ziyaret ile beraber iki kulüp karşılıklı Kültür Kutusu değişimi gerçekleştirmişlerdir.
Gerçekleşen buluşmada gelecek aylarda yapılması planlanan proje ve etkinlikler konuşularak Kardeş Kulüp Anlaşması imzaladık.

Habere git

Bostanlı Rotaract Kulübü Toplum Hizmetleri Projesi olan '' Bir Kutu Bin Öğrenci '' şubat ayı kutusu Diyarbakır Ergani'ye ulaştı.

Bu ayki kutunun konusu : Sanat Farkındalığıydı.

Kutu İçeriği :Çocuklara çeşitli sanat dallarını somutlaştırarak anlatılabilecek malzemeler ( tuval,şövale,fırça,palet,eldiven) ve ressamlar ; en bilinen ressamların pvc kaplamalı görselleri.

Mentor-mentee uygulaması ile yapılan kutu gönde

Habere git

İzmir Ekonomi, Kordon, Dokuz Eylül, Bostanlı Rotaract Kulüpleri ve Bostanlı, Kordon, Dokuz Eylül Interact Kulüpleri olarak geleceğimiz olan liseli gençlerimiz için düzenlediğimiz ve bu sene ilkini gerçekleştirdiğimiz Mesleki Tanıtım Seminerimizi tamamladık.

Rotaract - Interact ortaklığında gerçekleşen bu seminerde Interact Kulüpleri ile olan bağların daha fazla kuvvetlend

Habere git

Dünya Rotaract Haftasında Bostanlı, İzmir Ekonomi, Güzelyalı ve Mavişehir Kulüpleri ile Bostanlı ve Çakabey Rotary Kulüpleri ortak toplantı gerçekleştirdiler. Aynı zamanda Bostanlı ve İzmir Ekonomi Rotaract Kulüpleri ve Partner Kulüpleri  Bostanlı Rotary ile Değerli Devrim Prof Dr. Devrim Pesen OKVUR'a Meslek Hizmet Ödülü verilmiştir.

Habere git

Bostanlı Rotaract Kulübü Toplum Hizmetleri Projesi olan '' Bir Kutu Bin Öğrenci '' Mart ayı kutusu Diyarbakır Ergani'ye ulaştı.

Bu ayki kutunun konusu : 

-Doğaya karşı sorumluluklar

- Bilim ve teknoloji farkındalığının oluşturulması

- Yardımlaşma

Kutu İçeriği

- Önemli bilim adamları ve icat ettikleri şeylerin görselleri

- Orman haftası için fidanların tedariği (

Habere git

Yaşadığımız bu sanal süreç bir çocuğumuzu yaratıcı düşünmeye sevk etti aslında. İlham olmak için, iz bırakmak için neler yapabiliriz diye düşündük hepimiz. Herkes elinden geleni ortaya koymaya, paylaşmaya başladı. Çocuklarımıza dokunamamak, onları görememek, projeler yapamamak bizleri derinden etkiledi. Bu süreçten en çok onlar etkilenmişti ve tüm gün evlerinde bilgisayar, televizyon karşısında sanal dersler dinliyorlardı üstelik sanat dersleri

Habere git

Bostanlı Rotaract Kulübü, 'Hayat Ol!' projesini Dokuz Eylül Rotaract Kulübü ile birlikte üç seneden beri devam etmektedir. Bu dönemde projenin ilk ayağını iki kulüp bir araya gelerek Ekim ayında gerçekleştirdik. Pandeminin artışının devam etmesinden dolayı borularımızı ve mamalarımızı kulüpler bazından yerleştirmeye devam ediyoruz. Ilıca'ya yerleştirmiş olduğumuz borularımız sayesinde sokaktaki dostlarımızı kışın, yazlık bölgelerde yalnız bırakm

Habere git

Çiğli, Karşıyaka, Mavişehir, Balçova,Güzelyalı ve Bostanlı Rotaract Kulüpleri olarak bu yeni yılda da Sevgi Evlerindeki minik dostlarımızı yalnız bırakmadık. Yılbaşı ağaçlarımız ve 70 tane çocuğumuza hediyelerini alıp ulaştırdık.

Habere git

Bostanlı Rotaract Kulübü olarak '' Fırsatını Bulmuşken '' sloganı ile çıktığımız meslek sohbetleri projemizin ilk ayağını Sevgili Rotaryenimiz İlhan Başar ile KOSGEB ve destekleri hakkında gerçekleştirdik. Bu meslek sohbetleri projemizde meslek gruplarını ve rotaryenlerimizi bir araya getirmeyi hedeflemekteyiz.

Habere git

Bostanlı ve Çiğli Rotaract Kulüpleri olarak ortak toplantımızı gerçekleştirdik. Geçmiş dönem guvernörümüz Güneş Ertaş toplantımızın konuşmacı konuğu olarak, bizlere Dijital Rotary Kampüsü projesini anlattı.

Habere git

Fırsatını bulmuşken projemizin ikinci ayağını Tıp meslek grubu ile beraber Rtn. Aliye Muslu'yu konuşmacı konuk ağırladık. Diş hekimliğinde estetik illüzyonlar ve altın oran üzerine meslek sohbetimizi gerçekleştrdik.

Habere git

Fırsatını Bulmuşken; Nedir? Her meslek alanının kendine özgü bir dilinin, bir dünyasının ve hayatlara dokunduğu noktaların varlığını, kendi meslek alanımızın diline ve dünyasına dahil olduğumuz zaman fark ediyor ve benimsiyoruz. Fırsat yaratmayı prensip edindiğimiz bu yolda, tecrübe ve fikirleriyle bizleri aydınlatacak değerli Rotaryen büyüklerimizle '' Fırsatını Bulmuşken'' bir yolculuğa çıkmayı , bunu yaparken de meslek grupları ile bir araya gelmeyi am

Habere git

27.02.2021 tarihinde Rotaract Akademi iş birliği gerçekleştirmiş olduğumuz '' Astroloji ve Yatırım Pisayaları'' adlı eğitimi Şerife Maya Köseoğlu bizlere aktardı. Kurlarda yaşanan hareketlenmeler, şirketlerin kuruluş tarihlerine göre ilerlemeleri ve kazançlarında artış yaşamaları hakkında eğitimimizi gerçekleştirdik.

Habere git

İzmir Bostanlı Rotaract Kulübü '' Being Perfect Planet'' projesi ile gündelik hayatımızda çevreyi korumak ve geri dönüşümü herkesin kendin de başlaması için fotoğraflar ve hashtagler ile birlikte sosyal medyadan paylaşarak yurt içi ve yurt dışındaki kulüplere ulaşarak farkındalığı artırmayı amaçlamaktadır.

Habere git

Bostanlı Rotaract Kulübü, Bostancı Rotaract kulübü, Bostanlı Interact Kulübü ve Bostancı Interact Kulüpleri olarak ortak yürüttüğümüz '' Mektup Arkadaşım Olur Musun?'' projesini Gebze ve Van'da bulunan 3. sınıf öğrencilerine kitap ve mektup göndererek onlar ile tanışmaya başladık. Mektuplar ve kitaplar çocuklarımızın ellerine ulaştı şimdi onlardan geri dönüşlerini ve okuduklarını bizlere anlatmalarını bekliyoruz.

Habere git

3 Ekim Pazar günü Bostanlı Rotaract Kulubü olarak kulüp içi tatlı bir "Kahvaltı Happy Hour" u gerçekleştirdikten sonra Örnekköy'de bulunan Karşıyaka Belediyesi Celal Üner Hayvan Barınağı'nı ziyaret ettik ve mama bağışımızı yaptık. Hayvanlar her zaman değerli ve onları korumak bizler için çok önemli, bir gün değil her gün onlara olan sevgimizi göstermeli ve ihtiyacı olan her canlıya desteğimizi sürdürmeliyiz.

Habere git

16 Ekim Dünya Gıda Günü’nde kulüp üyeleri olarak “Probiyotik Lahana Turşusu (Sauerkraut)” yaptık.

Habere git

24 Ekim tarihinde kulübümüz önderliğinde ve Rotagurme & Rotaract Akademi işbirliğinde Chapter Coffee Roastery’de “Kahve Çekirdekleri Eğitimi ve Tadım Workshop” etkinliğini düzenledik.☕️???? Rıfat Yemişçi ve Çağdaş Türkyolu’nun kahve çekirdekleri ile alakalı engin bilgilerini ve çeşitli demleme tekniklerini dinleme fırsatı bulduğumuz bu etkinliğe katılan tüm misafirlerimize teşekkür ederiz. Bizleri oldukça güzel ağırlayan ve kahveye dair bilgileri

Habere git

15 Kasım’da Rotaract Akademi işbirliğinde “Evrensel Spiritüel Yasalar” eğitimimizi gerçekleştirdik. Uyanış Akademi kurucusu Emine Birbudak’ın konuşmacı olarak yer aldığı bu eğitimimizde evrenin yasalarını ve hayatımızda nasıl uygulayabileceğimizi dinledik ve örneklerle öğrendik. Emine Hanım’a bu engin bilgileri bizlerle paylaştığı için çok teşekkür ediyoruz. ????♥️

Habere git

26 Kasım’da 4. Geleneksel “Mardi Gras” konsept parti etkinliğimizi gerçekleştirdik. ???????? Sizleri ödülsüz bırakmadığımız gecemizin ödül sahipleri de aşağıdaki gibidir: - En kalabalık kulüp ödülünü Balçova Rotaract Kulübü - En yaratıcı maske ödülünü Güzelyalı Rotaract Kulübü üyesi Fırat Arslan - En şık kadın ödülünü Güzelbahçe Rotaract Kulübü başkanı Buket Yazıcıoğlu - En şık erkek ödülünü Karşıyaka Rotaract Kulüb

Habere git

28 Kasım’da Profesyonel Koç Yeşim Erman eğitmenliğinde ve kulübümüz ile Rotaract Akademi işbirliğinde “Değişimin Formülü” eğitimimizi gerçekleştirdik. İnteraktif bir şekilde gerçekleşen eğitimimize katılan tüm misafirlerimize ve engin bilgilerini bizlerle paylaşan değerli eğitmenimiz Yeşim Hanım’a çok teşekkür ederiz.

Habere git

6 Ocak’ta Bostanlı Rotaract Kulübü bu sene başlatmış olduğu “Meslekpedia” serisinin ilkini gerçekleştirdi. Çeşitli meslek gruplarını ağırlayacakları bu serinin ilkinde “Endüstri 4.0: Dijitalleşen Dünya” konusu ile sevgili İrfan Başar konuk olarak katıldı. Dijitalleşen dünyamızı, sanayiye etkilerini, yeni dönem ile birlikte hayatımıza giren Endüstri 4.0 terimlerini ve karanlık fabrikaları konuştukları ve dijital endüstri ile alakalı yararlı bilgil

Habere git

24 Ocak Pazartesi günü Bostanlı, Çiğli, İzmir Ekonomi ve Karşıyaka Rotaract kulüpleri “Meslek Hizmetleri Ödül Gecesi” düzenledik. ✨???? Sürdürülebilirlik alanında gerçekleştirmiş olduğu tüm güzel hizmetler adına Kentsel Sürdürülebilirlik Uzmanı sevgili Dr. Ladin Yıldıran’a, Parkinson hastaları için gösterdiği üstün hizmetler adına İzmir Parkinson Hastaları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı sevgili Gülnur Kelçe’ye, Çocuklar için yapmış o

Habere git

Tunus’ta yer alan District 9010 kulüplerinden Sidi Bou Said Rotaract kulübü ile Bostanlı Rotaract Kulübü “Twin Club Anlaşması” imzaladı. Birlikte yapacakları projeler için görüşmelere devam eden iki kulübü de tebrik ediyoruz.

Habere git

Tunus kulüplerinden Ihec Carthage Rotaract Kulübü ile Bostanlı Rotaract Kulübü arasında twin club anlaşması imzalandı. World Rotaract Week ortak videoları öncesi anlaşma imzalayan iki kulüpte birlikte yeni projeler gerçekleştirmek için görüşmelere devam ediyor.

Habere git

7 Mart Pazartesi günü World Rotaract Week haftası kapsamında Bostanlı Rotaract Kulübü & Rotaract Club of Coimbatore Texcity & Rotaract Club Santo Domingo Bella Vista kulüpleri "Let's Begin With Peace" söyleşisi gerçekleştirdi. Tüm dünyada birçok insan şu anda savaş veya zulüm nedeniyle yerinden, vatanından edilmiş durumda ve bu silahlı çatışmalardaki kayıpların çoğu maalesef ki siviller ve çocuklar.. Rotary'nin 7 öncelikli alanından biri olan Barış ve Anlaşm

Habere git

30 Mart’ta Klinik Psikolog / Psikoterapist Ezgi Taboğlu eğitmenliğinde ve Bostanlı Rotaract Kulübü ile Rotaract Akademi iş birliğinde “Nostaljik Türkçe Pop Işığında Narsistik İstismar” eğitimi gerçekleşti. Sevgili Ezgi Hanım’ın narsistin tanımını, bir narsistin sevgisini, narsistik istismar barındıran ilişkileri, nostaljik Türkçe pop şarkıları üstünden detaylı anlattığı bu eğitici seminere katılan herkese çok teşekkür ederiz.

Habere git

Bostanlı Rotaract Kulübü'nün gerçekleştirdiği mesleğinde ileri gelen, hedeflerini gerçekleştirmiş ve müthiş şeyler başarmış iş kadınlarını ağırlayacağı ve Spotify platformu üzerinden sürdürülecek olan "Woman Says" röportaj serisinin ilk bölümü yayında.. Türetim Ekonomisi Derneği Proje Koordinatörü Büşra Yar ile gerçekleştirilen"Kadın Üreticilerin Ekolojik ve Sosyal Açıdan Dönüşümü" meslek sohbetine erişmek için Spotify aramaya “Woman Says

Habere git

28 Mart’ta İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Uluslararası Rotary 2440. Bölge Federasyonu iş birliğinde, Bostanlı ve Güzelbahçe Rotaract Kulüpleri ev sahipliğinde, “Organ Nakli ve Bağışı Mucizesi” konulu “Uluslararası Heykel Yarışması ve 1. İzmir Transplant Oyunları İmza Töreni ve Basın Toplantısı” organizasyonumuzu gerçekleşti. Bostanlı Rotaract Kulübü Dönem Başkanı Nazlı Bahar Tunasoy ve Güzelbahçe Rotaract Kulübü Dönem Başkanı Buket Yazıc

Habere git

Bostanlı Rotaract, Çiğli Rotaract, Karşıyaka Rotaract, Mavişehir Rotaract ve İzmir Ekonomi Rotaract Kulüpleri olarak 06.08.2022 tarihinde 'Urla Cliff Wood Design'a işyeri gezisi düzenledik. Tinyhouse yapım aşamalarını öğrendiğimiz, ahşap malzemesinin nerelerde kullanıldığını gördüğümüz bu keyifli gezi için katılan herkese teşekkür ederiz..

Habere git

Her kulübün bir ülke tanıttığı Kültür Gecesi'nde Bostanlı Rotaract Kulübü olarak biz 'Almanya standımıza alman pastası, alman kurabiyesi ve berliner yerleştirdik.Aynı zamanda Bostanlı Rotaract Kulübü kitap ayraçlarımızı dağıttık.Bu güzel etkinlik için tüm katılan kulüplere teşekkür ediyoruz!

Habere git

Tunus'ta yer alan District 9010 kulüplerinden La Marsa Plage Rotaract Kulübü ile Twin Club Anlaşması imzaladık. Gerçekleştireceğimiz projeler için şimdiden çok heyecanlıyız.

Habere git

İzmir Natural Rotary ,Bostanlı Rotary ,İzmir Ekonomi Rotaract ve EGİAD iş birliğinde düzenlediğimiz Agroweekend eğitimimizde alanında uzman kişilerin tarım, toprak,su ve organik geri dönüşümün dijitalleşme ile ilgili sunumlarını izlediğimiz, aynı zamanda proje ve fikir üretme fırsatı da tanıdığımız bu öğretici ve keyifli etkinlik için tüm katılımcılara teşekkür ederiz.

Habere git

04.11.22 tarihinde Bostanlı İnteract ve İklim için İzmir ile ortaklaşa BLACK DEĞİL GREEN FRİDAY dedik ve ikinci el eşya değişimimizi çekiliş ile yapıp farkındalık yaratan küçük test ve oyunlar oynadık

Habere git

13.11.2022 tarihinde Atatürk Haftası kapsamında Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 84.yılı anısına Agora, Bostanlı, Çiğli, Smyrna Rotaract Kulüpleri olarak Atatürkçü Düşünce Derneği Bayraklı Şubesi işbirliğinde "VEDA DEĞİL,MERHABA!" tiyatro oyununu, oyuncu ve yazar Utku Erişik önderliğinde gerçekleştirdik.

Habere git

17 Kasım tarihinde Mardi Gras partimiz öncesi “Maske Workshop” etkinliğimizi gerçekleştirdik. Maske yaparken oldukça keyifli vakitler geçirdiğimiz bu etkinliğe katılan herkese çok teşekkür ederiz

Habere git

17 Kasım tarihinde Mardi Gras partimiz öncesi “Maske Workshop” etkinliğimizi gerçekleştirdik. Maske yaparken oldukça keyifli vakitler geçirdiğimiz bu etkinliğe katılan herkese çok teşekkür ederiz

Habere git

25 Kasımda Geleneksel Konsept Partimiz olan Mardi Gras'ı 5.kez düzenledik.

Habere git

6.Grup Bostanlı, Çiğli, Mavişehir, Phokaia, Karşıyaka, Çakabey Rotary ve Bostanlı, Çiğli, İzmir Ekonomi, Karşıyaka Rotaract Kulüpleri olarak Polio Farkındalık Etkinliği olarak öncesinde küçük bir toplantı gerçekleştirip ardından Bostanlı Çatı Salonu'nda 'Ateş Çemberinde İzmir' isimli sergiyi her birlikte gezdik. Tüm katılımcılara bu keyifli etkinlik için teşekkür ediyoruz.

Habere git

6.Grup Bostanlı, Çiğli, Mavişehir, Phokaia, Karşıyaka, Çakabey Rotary ve Bostanlı, Çiğli, İzmir Ekonomi, Karşıyaka Rotaract Kulüpleri olarak Polio Farkındalık Etkinliği olarak öncesinde küçük bir toplantı gerçekleştirip ardından Bostanlı Çatı Salonu'nda 'Ateş Çemberinde İzmir' isimli sergiyi her birlikte gezdik. Tüm katılımcılara bu keyifli etkinlik için teşekkür ediyoruz.

Habere git

5.08.2023 tarihinde Geçmişten Günümüze Projemizi İzmir Ekonomi Rotaract ve Dokuz Eylül Rotaract ile beraber dönemin ilk ayağını Bornova Şölen Pastanesi'nde “Dondurma Yapımı”nı dinleyerek ve ardından dondurma yiyerek gerçekleştirdik. Dondurmanın tarihini, ülkemize gelişini ve yapım şekillerini öğrendik. Hangi dondurmanın gerçek meyvelerden, hangilerinin hazır gıdalarla yapıldığı konusunda bilgiler aldık. İyi dövülmüş dondurmanın yerken kristalleşm

Habere git