Bursa Rotaract Kulübü Haberleri

Bursa, Nilüfer ve Tophane Rotaract Kulüpleri olarak 21 Mart Dünya Down Sendromlular Farkındalık Günü kapsamında düzenlemiş olduğumuz 11 atölye çalışmamızın 2.sini 'Tişört El Baskı Atölyemizi' Mitat Enç Özel Eğitim Ortaokulu'nda gerçekleştirdik. Proje sonunda düzenlediğimiz gece sonrasında onlara bir sanat odası kurma hayaliyle çıktığımız bu yolda her birinin aslında ne kadar renkli, ne kadar yetenekli olduğunu farketme fırsatı da bu

Habere git

Bursa Rotaract Kulübü, dönemin ilk Happy Hour'unu yüz yüze olmanın tadına vararak keyifle gerçekleştirdi.

Habere git

Bursa Rotaract Kulübü, bu dönem ilk kez gerçekleştirilen 'Yeni Sayfa, Yeni Dünya' projesi kapsamında Güngören Köyü'ndeki minik arkadaşları yaz tatilinde kitap okusunlar diye 100'ü aşkın kitap yardımında bulundu. İlk toplantı öncesi kitap toplamaya karar veren kulüp hızlı bir şekilde harekete geçip kitapları temin ettiler. Her bir sayfada hayatlarına dokunacak yeni bir öğretiyle yeni dünyalarda dolaşmaları ümidiyle çıktıkları yolda küçük arkadaşlarının

Habere git

Yeni Sayfa, Yeni Dünya Projesi için tüm kitapların iç kapaklarına tasarlanan kulüp logosu damgası damgalandı. Bu sayede kurumsal kimlik ön plana çıkarıldı. İleri de kitaplar el değiştirdiğinde Rotaract’ı bilmeyenler için bir araştırma kapısı aralandı ve çocuklar için kitap dağıtılan, sohbet edilen o keyifli günün anısı olmuş oldu.

Habere git

20.08.2021 tarihinde Bursa Rotaract Kulübü tarafından 7. gerçekleştirilen ‘Oldies but Goldies’ yüksek bir katılımla tek kelimeyle harika geçti! Dönemin ilk geleneksel etkinliğinde, özlem duyulan eski günlerdeki gibi hep birlikte olundu. Gecenin geliriyle SMA hastası minik Didem Demir'e tedavisine kavuşması için yardım yapıldı. Ayrıca etkinlik içinde satışa sunulan anahtarlıklar kadın girişimciler tarafından hazırlandı. Artan anahtarlıklar yine minik Didem'e des

Habere git

22.09.2021 tarihinde Bursa Rotaract Kulübü'nün Bizim Mahallesi olan Güngören Mahallesi'ndeki Güngören Anaokulu yeni dış cephe renklerine kavuştu. Sıvaları sabahın erken saatlerinde yapılan okulun dış cephesi öğlende boyamaya başlandı. Dört duvarı çocukların renkli dünyalarını yansıtan dört farklı renge boyandı. Seksek çizildi, okul bahçesi temizlendi, köpeklere mama verildi ve çocuklarla kaynaşıldı! Okul, yeni eğitim öğretim dönemine hazır hale getirild

Habere git

Üyelik ve Üyelik Geliştirme Ayı kapsamında Bursa, Gökdere ve İzmir Ekonomi Rotaract Kulüpleri'nin gerçekleştirdiği ‘Üyelik Geliştirme Semineri’nde önderimiz Bölge Üyelik ve Rotary Elçiliği Ana Komite Başkanımız Rtn. Nafih Butur idi. Kulüp kültürleri, misafir üye adaptasyonu ve rotary, rotaract hakkında konuşulan ve bilgilendirilen bir seminer oldu. Ayrıca seminere başlamadan katılımcılara Energizer uygulanarak güzel bir giriş yapıldı. Katılımları için

Habere git

03.09.2021 tarihinde Bursa Rotaract Kulübü; Bursa Demirtaş Rotary Kulübü önderliğinde, Bursa, Gökdere, Nilüfer, Uludağ, Yeşil, Yıldırım Beyazid Rotary Kulüpleri ve Demirtaş Interact Kulübü’nün katkılarıyla ayrıca toplum birliği olan OnkoDay’in desteğiyle onkoloji tedavisi olan 125 minik arkadaşımız okulları açılmadan hep birlikte mutlu edildi. Eşofmandan çantaya, ayakkabıdan kaleme tüm ihtiyaçların karşılandığı proje de bir arada olmak onur ve guru

Habere git

Bursa Rotaract Kulübü, ‘Okula Başlıyorum’ Projesi kapsamında Bizim Mahalleleri olan Güngören Köyü’ndeki birinci sınıfa başlayan minikleri okulun ilk gününde ihtiyaçları olan bir çok materyalle buluşturdu. Tüm miniklere çok güzel bir eğitim öğretim dönemi diliyoruz.

Habere git

Okula Başlıyorum’ Projesi kapsamında okul ihtiyaçları karşılanan bir diğer arkadaşımız Bursa Rotaract Kulübü'ndeki abi ve ablalarına ilk okul gününden fotoğraflarını yollamış. Bir de onlar için resim yapmış. Umarız tüm eğitim öğretim hayatı yaptığı resimler kadar renkli geçer, gönülden başarılar diliyoruz

Habere git

'Sokakta Sanat Var!' etkinliği rengarenk geçti. Tüm Bursa Kulüplerinin yoğun katılımlarıyla Balat Ormanı'nda resimler yapıldı, hayvanları koruma günü için hazırlanan dev pankart boyandı ve natura-bingo oynandı. Etkinliğin amacı, bir çok pati dostumuza mama desteği sağlamaktı.

Habere git

Bursa Rotaract Kulübü, etkinlik ve projelerinde farkındalık yaratmak amacıyla yeni polo yakalar tasarladı. 'Seyirci Kalma (veya olma) bir olay karşısında hiç bir tepki göstermemek' yazılı, Turkish dictionary'den ilham alınan poloların altında ingilizcesi yer alıyor.

Habere git

Bursa Rotaract Kulübü dönemin 7.mutad toplantısında konuşmacı konuk olarak iş insanı İnşaat Mühendisi Hüseyin Tuncer'i ağırladı. Bir çok sektörde çokça firması bulunan Hüseyin Bey'i yakından tanıma ve iş motivasyonu konusunda bilgilenme fırsatı bulundu. Kendisine dönemin ilk 'Meslek Hizmet Ödülü' verildi.

Habere git

Bursa Rotaract ve Demirtaş Interact Kulüpleri, alt kısmı paletten, üst kısımları tahtadan ve membran kaplı 9 adet kedi-köpek kulübesi yaptı. Herkesin emeğini ortaya koyduğu proje çok verimli ve güzel geçti. ‘Yaşamak için biz dört duvara ihtiyaç duyarken onlara üç duvar ve uzanacak bir el yetiyor’ sloganıyla çıktıkları yolda yaptıkları kulübeler 'Unçukuru-Maksempınar' lokasyonuna yerleştirildi.

Habere git

Sokakta Sanat Var! etkinliğinin geliriyle 'Nilüfer Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü Hayvan Bakım ve Tedavi Merkezine' 192 kutu yaş mama bağışlandı.

Habere git

Bursa Rotaract Kulübü, 1-31 Ekim Meme Kanseri Farkındalık Ayı kapsamında 'Nosab'ta bulunan üç ayrı lokasyona tasarladığı afişlerle billboardlarda yer aldı. Billboardlar 'Meme Kanserinde Erken Teşhis Hayat Kurtarır' sloganıyla en işlek caddeler üzerinde yerini aldı.

Habere git

Bursa Rotaract Kulübü yönetim kurulu, Demirtaş Rotary Kulübü toplantısına katılarak yaptığı ve yapacağı projelerden bahsetti. Ortak yapılacak projeler konuşuldu. Rotary ailesi olarak yapacakları etkinlik ve projelerden bahsettiler. Toplantı sağlam ve samimi ilişkiler kurmalarında yardımcı oldu.

Habere git

Bursa Rotaract Kulübü, Kulüp Hizmetleri Projesi olan Double Date kapsamında ilk happy hour Çekirge Rotaract Kulübü ile yapıldı. Bursa Rotaract Kulübü'nün bu proje ile amacı dönem sonuna kadar tüm Bursa Kulüpleri ile birebir tanışmasının sağlanması.

Habere git

Bursa Rotaract Kulübü Asbaşkanı Ceren Çamlı 23 Ekim tarihinde 'Farm' temalı Ocakbaşı gerçekleştirdi. Doğanın tadına varılan, şehir gürültüsünden uzakta çok güzel bir gün geçirildi.

Habere git

Bursa Rotaract Kulübü, 17.09.2021 tarihinde 6.Geleneksel Küçük Oyuncak Büyük Mutluluk Projesini her sene olduğu gibi Coffee Sinky’de gerçekleştirdi. Bu dönem, Onkoday Çocuk Masal Evi’nin ihtiyaçlarını karşılamak için bir araya gelindi. Ayrıca Alleben Rotaract Kulübü üyeleri Yunus Emre Dönmez ve Burak Bergel de projeye katılım gösterdi. İki kulüp bayrak değişimi yapıldı.

Habere git

Bursa Rotaract Kulübü, 18-21-25 Ekim tarihlerinde Rotaract Akademi işbirliğiyle düzenlenen Web Programlama ve Tasarımı Eğitimi’ni uzun soluklu olarak üç adımda gerçekleştirerek tamamladı. Eğitmen Erman İlçin web tasarımı konusunda kullandığı yazılım dillerini katılımcılara tanıttı ve basit bir 'üye kayıt' sayfası oluşturuldu.

Habere git

Bademli, Bursa ve Tophane Rotaract Kulüpleri, kadınlara punch eğitimi verebilmek ve aile ekonomisine katkıda bulunabilmelerini sağlamak adına bu yıl 2.gerçekleştirdikleri 'Welcome to the Nightmare Parti'yi organize ettiler. Gece müthiş dekoru ile göz kamaştırıyordu.

Habere git

Bursa Rotaract Kulübü tarafından 23.09.2021 tarihinde Pega Merinos Çiftliği’ne iş yeri gezisi düzenlenildi ve koyun yetiştiriciliği konusunda bilgilenildi. Her alanın maksimum verimle değerlendirildiği gözlemlenildi. Ayrıca Bursa Uludağ Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi’nde görev yapmış Pr. Dr. Mustafa Oğan geziye katılan katılımcılara sektör hakkında bilgiler verdi ve çalışmalarından bahsetti.

Habere git

Bazen fotoğraflar her anın enerjisini anlatmaya yetiyor! 28.10.2021 tarihinde Bursa Rotaract Kulübü & Demirtaş Rotary Kulübü & Demirtaş Interact Kulübü önderliğinde düzenlenen ve hava şartlarından dolayı ertelenen ‘Polio Farkındalık Şenliği’ne katılım gösterildi. Onkoday Toplum Birliği’nin de desteği ile Onkoday Park’ta gerçekleşen şenlikte tedavisi tamamlanan çocuklarla birlikte seramik saksı boyandı, akıl oyunları workshopu düzenlendi ve ‘Çocuk Felc

Habere git

17 Ekim’de Bursa Rotaract Kulübü tarafından gerçekleştirilen ‘Küçük Oyuncak Büyük Mutluluk’ projesinden elde edilen oyuncak, kırtasiye malzemeleri, boya kitapları ve çeşitli eşyalar Onkoday Çocuk ve Masal Evi’ne ulaştırıldı!

Habere git

Bursa Rotaract Kulübü, 5. Geleneksel Dart Night etkinliğini 'Atışlarınız Kalpleri Isıtsın' sloganıyla gerçekleştirdi. 2014 yılından bu yana sürdürülen etkinlikte slogana uygun olarak bir çok kışlık eşya toplandı ve sahiplerine ulaştırıldı. Ayrıca Dart turnuvasında kıyasıya mücadele edildi. Turnuva da amatör Dart oyuncuları Cihad Güngör ve Yiğit Gazioğlu birinci oldular! Her sene olduğu gibi bu dönem de kalpleri ısıtmanın verdiği mutlulukla çok eğlenc

Habere git

Bursa Rotaract Kulübü Başkanı Gaye Atlı'nın ev sahipliğinde 'Güçlü Kadınlar' Projemiz kapsamında 'Güçlü Kadınlar' konseptli Ocakbaşı gerçekleştirildi.

Habere git

Hep birlikte olmanın çok özlenildiği günlerde hava da şahane iken 1. ve 2. Grup Kulüpleri Ortak Ocakbaşı gerçekleştirildi. Mangal konseptiyle gerçekleşen ocakbaşında tüm Bursa kulüpleri olarak hep birlikte doyasıya zaman geçirildi.

Habere git

Bursa Rotaract Kulübü sosyal medya hesaplarında '25 Kasım Kadınlara Şiddetle Mücadele ve Farkındalık Günü' kapsamında paylaşımlarda bulundu. Aramızdan ayrılan şiddete maruz kalmış ve öldürülen kadınların isimlerinin yazılı olduğu görseller hazırlandı. Her postta bir konu kapsamında bilgiler yer alıyordu. O bilgiler; - Şiddete uğrayan kadınların yaklaşık %30'u bu durumu kimseyle paylaşmadığını ifade ediyor. - Şiddete uğrayan kadınların yüzde %16'

Habere git

Bursa Rotaract Kulübü Yönetim Kurulu Bursa Rotary Kulübü'nün toplantısına katılım gösterdi. Toplantı da konuşmacı konuk Emekli Büyükelçi Ahmet Kamil Erozan ile buluşma imkanı bulundular.

Habere git

Bursa Rotaract Kulübü Başkanı Gaye Atlı ve Çekirge Rotaract Kulübü Başkanı Aylin Denizci 'Rotaract Day' hazırlıklarını yaptıkları akşam ayrıca Agora Rotary Kulübü ev sahipliğinde gerçekleşen 'Rotary Markası, Algısı ve İtibarı konulu dönemin 2. 'Kurumsal İletişim Semineri'ne katılım gösterdiler. Seminerde guvernörlerimize sorular yönelttiler.

Habere git

Bursa Rotaract Kulübü 'Masallarda da Eşit Olalım' dedi ve çok bilinen dört masalı cinsiyet eşitliğini göz önünde bulundurarak yeniden yazdı. Örneğin: 'Rapunzel Rapunzo adında bir erkekmiş. Prensesi onu kurtarmaya geldiğinde upuzun sakallarını sarkıtmış'. Bir diğer örnek: Şirinler Köyünde Şirinler ve Şirineler hep birlikte musmutlu yaşamışlar... Kitapların tasarımı bittikten sonra köy okullarında ve bizim mahallelerde paylaşılacak! 'Bu masallardaki kadınla

Habere git

Dönemin 2. Rotarct Day organizasyonu Çocuk Hakları Günü’nde, bu güzel günün temasında doyasıya eğlenerek geçirildi! Ev sahipliğini Bursa ve Çekirge Rotaract Kulübü'nün yaptığı , Nilüfer Kent Konseyi Çocuk Meclisi, Nilüfer Belediyesi ve Bursa Çağdaş Drama Derneği işbirliğinde gerçekleştirilen günde gönüllülerle üç atölye düzenlendi. ‘Haklarımı Öğreniyorum Atölyesi’de minikler onlar için hazırlanan kimliklerini doldurdular. Temel çocuk hakların

Habere git

Bursa Rotaract Kulübü 'Güçlü Kadınlar' Projesi kapsamında Hasan Öztimur Huzurevi'ni ziyaret etti. Ziyaretlerinde, örgü kursiyerlerinin yapmış olduğu el emeği battaniye, diz şalı, yelek ve çorapları olgun gençlerle buluşturdular. Fatma teyze ve Ahmet amca gibi çınarları tanıma şansı buldular.

Habere git

Bursa Rotaract Kulübü üye ve misafir üyeleri Başkanları Gaye Atlı'ya sürpriz doğum günü partisi yaptılar. Başkan Gaye sürpriz şekilde çağırıldı. Hep birlikte doyasıya vakit geçirildi.

Habere git

11 Aralık 2021 tarihinde, UR 2440. Bölge Rotaract Temsilciliği, 1., 2. Ve 9. Grup Kulüpleri ortak toplantısını ve 9. Meslek Hizmet Ödül Gecesi, Bursa Rotaract Kulübü ev sahipliğinde, Bursa ve çevresindeki Rotaract Kulüplerinden ve 70’i aşkın Rotaryen ve Rotaractör'ün katılımlarıyla gerçekleşti. Gecede bu yıl dokuzuncusu düzenlenen  Meslek Hizmetleri Ödülleri de sahiplerini buldu. Yapılan törende, Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem “Vizyoner Başkan Ödü

Habere git

16.12.2021 tarihinde RotaGurme Bursa ve Bursa Rotaract Kulübü işbirliğinde Bad Habbits Cafe and Restaurant'ta Italian Night düzenlendi. Birbirinden güzel makarna ve pizzaların tadına bakan gurmeler memnun şekilde restauranttan ayrıldı.

Habere git

Bursa Rotaract Kulübü geleneksel projelerinden olan Mutluluk Bu Ağacın Altında projesi kapsamında 25 Aralık Cumartesi günü Tunam Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'nde dünya tatlısı minikler ile gerçekleştirildi. Hep birlikte yılbaşı ağacı kuruldu ve süslendi. Altına her biri için özel olarak alınan hediyeler dizildi. Daha sonra müzik eşiliğinde teker teker sahiplerine verildi. Bu onlarla 4. buluşmaları olan kulüp üyeleri hatıra fotoğrafları çektirdi. Reha

Habere git

Bursa Rotaract Ailesi her yıl gerçekleştirdiği Yılbaşı Yemeği'nde buluştu. 20 kişinin üzerinde düzenlenen yemekte ayrıca yine geleneksel yılbaşı çekilişi yapıldı. Hediyeler sahiplerini buldu.

Habere git

Bursa Rotaract Kulübü, partner kulübü olan Bursa Rotary Kulübü'nün Geçmiş Dönem Başkanı Caner Yılmaz'ı ve Gelecek Dönem Başkanı Haluk Hısımcıl'ı ağırladı. İki başkanı da yakından tanıdılar, Bursa Rotary Kulübü projeleri hakkında bilgi sahibi oldular ve bundan sonra gerçekleştirecekleri projeler hakkında konuştular.

Habere git

Bursa Rotaract Kulübü toplantılarında Çakır Interact Kulübü Ailesi'ni ağırladı. Toplantı da birbirlerini tanıma fırsatı bulan kulüp üyeleri, dezavantajlı bireylerle gerçekleştirecekleri projeleri hakkında da konuştular.

Habere git

6 kişilik bir ekip olarak biraz da kültür dolu bir akşam geçirmek isteyen Bursa Rotaract Kulübü soluğu Nora Bir Bebek Evi tiyatro oyununda aldı. Oyun sonrası Nazım Hikmet Kültürevi'nde bulunan sergiyi de ziyaret etme fırsatı buldu.

Habere git

3 Şubat 2022 tarihinde, Bursa Rotaract Kulübü'nün bu dönem katıldığı Leo ve Rotaract İşbirliği Platformu önderliğinde gerçekletirilen Leo ve Rotaract Kültürleri Gecesinde Leo ve Rotaractörler ile buluşuldu. Akşamda Leo Çoğul Yönetim Çevresi Başkası Tilbe Kalelioğlu ve 2420.Bölge Rotaract Temsilcisi Nimet Ezgi Günal kültürlerini tanıttılar.

Habere git

7 Şubat 2022 tarihinde Değerli Guvernörümüz Nedim Atilla Bursa Rotary ve Bursa Rotaract Kulüplerini ziyaret etmiştir. Bursa Rotary Kulübü ve Bursa Rotaract Kulübü yönetim kurulundaki üyeler yaptıkları çalışmaları anlatmışlardır.

Habere git

8 Şubat 2022 tarihinde Bursa Rotaract Kulübü, Bursa Rotary Kulübü ile birlikte Yolçatı Şehit Coşkun İlk ve Ortaokulu’na ‘Atatürk ve 23 Nisan’ konulu 200’ü aşkın kitabı teslim etti. Ayrıca 100’ü aşkın hikaye kitabı ve romanı da okul kütüphanesine hediye etti.

Habere git

15 Şubat’ta Bursa Rotaract Kulübü’nün bu dönem Kulüp Hizmetleri Projesi olan ‘Double Date’ kapsamında ikinci happy hour’larını Tophane Rotaract Kulübü ile birlikte yaptı. Double date’ler sayesinde dönem sonuna kadar Bursa’da bulunan tüm Rotaract Kulüpleri ile happy hourlar gerçekleştirerek birbirlerini daha yakından tanıma fırsatı yakalamayı amaçlıyorlar.

Habere git

Bursa Rotaract Kulübü’nün twin klublerinden biri olan Rotaract Club of K.C. College of Engineering (RCKCCOE) ile tanışma toplantısı düzenlediler. UHK başkanları Ayça Yiğitalp ile dönem sekreteri Gizem Gökay katılım gösterdi.

Habere git

Bursa Rotaract Kulübü ve Bursa Rotary Kulübü, Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi ve Nilüfer Sanayiciler ve İş İnsanları Derneği iş birliğinde ‘Çocuk Gözünden Barış!’ temalı harika bir billboard çalışması hazırladı! Üstün Üründül İlkokulu barış için, sizin için, herkes için çizdi.. Rotary’nin 117. yaşı ile Anlayış ve Barış haftası kutlu olsun!

Habere git

Bursa Rotaract Kulübü, 18 Şubat 2022 tarihinde ‘Siesta’ temalı Happy Hour gerçekleştirdi.

Habere git

24 Şubat tarihinde Bursa Rotaract Kulübü, Rotaract Akademi iş birliğinde ‘Anlayarak Hızlı Okuma Eğitimi’ gerçekleştirdi. Değerli eğitimci Hale Doğaner katılımcılara hızlı okuma konusunda küçük tüyolar verdi.

Habere git

26 Şubat 2022 tarihinde 2440.Bölge Rotaractörleri, Rotaract Akademi, Bursa Rotaract, Çekirge Rotaract, Tophane Rotaract Kulüpleri ve NOSAB iş birliğinde gerçekleştirdikleri ‘Kariyer Zirvesi 2022’ bu harika kadro, muhteşem konuşmacılar ve katılımcılarıyla harika geçti! Katılımcıların gözden kaçırdığı bir çok şeyde farkındalık oluşturmak ve kariyer basamaklarını tırmanırken fark yaratmaları konusunda nelerin önemli olduğunu hatırlatmak istediler. Konu

Habere git

'Dijital Çağda Liderlik' temalı 2021-2022 Dönemi UR 2440.Bölge Interact Rylasını Bursa Demirtaş Rotary Kulübü, Bursa Demirtaş Interact Kulübü ve Bursa Rotaract Kulübü ortak organizasyonuyla Bahçeşehir Universitesi Bursa Kampüsünde başarıyla gerçekleştirdi.

Habere git

27 Şubat 2022 Pazar günü Orta Amerika’da bulunan kardeş bölgemiz Honduras, Guatemala ve Belize ülkeleriyle düzenlenen, 4250. ve 2440. bölgeler arası buluşma olan 'Twin District Fellowship'e katılım gösterildi. Kardeş bölge Rotaractörleriyle tanışıldığı gecede, ülkemiz tanıtıldı. Ülkemizi tanıtan takımın içinde Bursa Rotaract Kulübü UHK Başkanı Ayça Yiğitalp’te yer aldı. Gece de en iyi şekilde ülkemiz temsil edilmeye çalışıldı!

Habere git

Bursa Rotaract Kulübü, 8 Mart Kadınlar Günü için kulübün erkekleri tarafından bir video hazırladı. Tüm kadınların değişip dönüştüğünün gururla izlendiği, öldürülmediği, başarılarının ayakta alkışlandığı, naif ve kibar oldukları kadar güçlü de olduklarının unutulmadığı; bir anne, bir eş, bir abla, bir kardeş oldukları gibi; yönetici, müdür, CEO’da olmalarının normal karşılandığı ‘bir dünya dilediler. Kulübün erkekleri herkesin sesi

Habere git

Bursa Rotaract Kulübü, 2 Mart 2022 tarihinde Rotaract Akademi işbirliğinde Okçuluk Eğitimi gerçekleştirdi. Kemankeş Geleneksel Okçuluk Derneği sayesinde Okçuluk’u tanıdılar. Değerli eğitmen Talat Sünnetçioğlu eğitmenliğinde harika bir akşam geçirdiler. Hem geleneksel okçuluk ile ilgili bilgilendiler hem de hedefleri vurmaya çalıştılar.

Habere git

30 Temmuz 2022 tarihinde Bursa ve Bademli Rotaract Kulüpleri çeşitli öğrencilerle birlikte Bursa tarihini yakından tanımak ve keşfetmek amacıyla Bursa Kent Müzesi'ne gezi düzenlemiştir. Gün sonunda ceplerine bir çok bilgi koyan gençlerin kültürlerine sahip çıkacağından hiç bir şüphemiz yoktur.

Habere git

Bursa Rotaract Kulübü, Pati-Sev Derneği'nin kulübe tadilat ve boya çağrısına sessiz kalmayarak alanı yenileme çalışması gerçekleştirmiştir. Patili dostlarla da bolca keyifli zaman geçirmişlerdir.

Habere git

23 Kasım Çarşamba günü Bursa Kendin Yap Hobi Grubu ve Bursa Rotaract Kulübü işbirliğinde " Yılbaşı Süsü Atölyesi" düzenlendi. Atölye de havayla kuruyan seramik hamurundan yılbaşı süsleri ortaya çıkartıldı. Çok eğlenilen akşam da Bursa Rotaract Kulübü üyeleri Aralık ayında gerçekleştirecekleri Geleneksel Projeleri olan Mutluluk Bu Ağacı'n Altında için süslerini de hazırlamış oldu.

Habere git

8 Ekim 2022 tarihinde Bursa Rotaract, Demirtaş Rotary, Demirtaş Interact kulüpleri sokaktaki dostları için mama kapları hazırladı. Bu kapları belediyenin izin verdiği alanlara yerleştirdiler. Aynı zamanda mama kapları üzerinde yer alan logoları ve bilgilendirmeler ile kurumsal kimliğe uygun tanıtım da yapmış oldular.

Habere git

3 Kasım 2022 tarihinde Bursa Rotaract Kulübü ve Hindistanlı Thakur Rotaract Kulübü yönetim kurulları ile tanışma toplantısı yaptı. Tanışmanın ardından twin kulüp şartlarını karşılıklı anlattılar. Yapılabilecek potansiyel projeleri konuştular. Bir sonraki toplantı da tarih ve projeler kesinleşerek harekete geçilecektir.

Habere git

4 Kasım 2022 tarihinde üyeleri ve misafir üyeleri ile birlikte üyeleri Ekin Can Kaçar ev sahipliğinde İtalyan Gecesi Temalı Ocakbaşı gerçekleştirdiler. Birbirinden güzel ve lezzetli pizzaların yendiği gece kutu oyunları oynanmasından sonra son buldu.

Habere git

18 Eylül 2022 tarihinde Bursa Rotaract & Demirtaş Interact ve Demirtaş Rotary Kulüpleri işbirliğinde "Sokakta Sanat Var 2"yi gerçekleştirdiler. Hep birlikte bu dönem de Rotary-Rotaract ve Interactlar olarak ilişkilerini geliştirmek, iletişimlerini arttırmak ve doğada birlikte vakit geçirmek için bu etkinliği gerçekleştirdiklerini belirttiler. Palet, tuval ve boyalarla harika resimler ortaya çıkardılar. Her dönem, dönem temasına uygun olarak büyük bir afiş hazırlayı

Habere git

3 Mayıs 2023 Tarihinde Bursa Rotaract Kulübü Çağdaş Eğitim Kooperatifi 3 Mart Okulları Ev Sahipliğinde Bursa Rotary Kulübü, Demirtaş Demirtaş Rotary Kulübü ve Demirtaş İnteract Kulübü işbirliği ile Su Temalı Resim Yarışması kazananlarına ödüllerini takdim etti.


Habere git

16.05.2023 tarihinde Bursa Rotaract Kulübü ve Nilüfer Rotaract Kulübü, Özlüce Rotary Kulübü, Bursa Rotary Kulübü, Nilüfer Rotary Kulübü, Uludağ Rotary Kulübü işbirliği ile DOSAB Konferans Salonu ve DOSAB Atıksu Arıtma Tesisinde İklim Krizi ve Su Kıtlığı "Temalı Farkındalığın Litresi Olmaz!" RYLA'sını gerçekleştirdi.

Habere git

1 Temmuz tarihinde Bursa Rotaract Kulübü Dönem açılışını "Onlar Canını Yolda Bulmadı" sloganıyla yola çıktı ve "Sokak Hayvanlarına Umut Ol!" projesini gerçekleştirdi. Projenin ilk aşamasında reflektörlü tasmalarını Bursa Unçukuru Mahallesindeki sokak hayvanlarıyla buluştular ve mama dağıtımı gerçekleştirdiler.

Habere git

10 Eylül 2023 tarihinde "Sokakta Sanat Var" etkinliğimiz 58 atölye katılımcısı toplamda 70'i aşkın katılımcıyla 3.yılında gerçekleşti. Bu yıl resim atölyesinin yanına seramik atölyemizi de ekleyerek daha da canlı yeni ve güzel deneyimler edindik. Gönüllü eğitmenlerimiz ile sanata ve doğaya doyamadığımız bir hafta sonu oldu.

Habere git

Bursa Rotaract, Tophane Rotaract ve Bademli Roratact Kulüpleriyle ortak gerçekleştirdiğimiz halloween partimiz 350 katılımcıyla yeni bir rekora ulaştı. 28 Ekim gecesi Bursa Neu'da gerçekleşen partimiz ile Barış Mahallesi Kadın Dayanışma Derneğine destek olurken, tüm Bursayı korkuya ve eğlenceye boğduk.

Habere git

22 Ekim 2023 Demirtaş Rotary Kulübü, Demirtaş İnteract Kulübü, Uludağ ONKO Derneği ve Bursa Rotaract olarak Meme Kanseri Farkındalık ayı ve Dünya Polio Günü kapsamında şenlik düzenledik. Çocuklara Polio farkındalığı kazandırmak amaçlı eğitimler verildi ve Atatürk/Cumhuriyet temalı atölyeler gerçekleştirdik. Bursa Rotaract üye ve misafir üyeleri olarak etkinlikte benim ifadem adlı çalışmayı çocuklarla gerçekleşdik. Connect ile Hayata Bağlan projesi kap

Habere git