Çanakkale Rotaract Kulübü Haberleri

Sosyal medya hesaplarını habercilik alanında en iyi şekilde kullanan ve 53.000 Aktif takipçisi olan şehrin gözü kulağı haline dönüşmüş gazeteci Tekin Uğurlu toplantımızda ağırlandı ve Meslek Hizmetleri Ödülünü başkanımızın elinden aldı. 

Habere git

Küresel salgın sürecinde azalan insan hareketliliği nedeniyle yiyecek bulmakta zorluk çeken sokaktaki dostlarımız için tüm kulüp üyelerimiz ile bulunduğumuz şehirlerde mama dağıtarak onlara yardımcı olmaya çalıştık.

Habere git

Çanakkale Rotaract Kulübü olarak sessiz dostlarımıza verdiğimiz önem doğrultusunda hayata geçirdiğimiz projemizde yirmi adet kuş yuvasını yerlerine asarak sahipleri için hazır hale getirdik. 

Habere git

Çanakkale Rotaract Kulübü, "Donör Ol, Hayat Kurtar" projesini gerçekleştirdi ve pek çok insana umut olmak için ilk etapta 8 üyesi, 64 kişinin hayatını kurtarmak ve 400 kişinin yaşam kalitesini arttırmak amacı ile donör oldu. Projenin sürdürebilirliği için Instagram üzerinden çeşitli Rotary ve Rotaract kulüplerine meydan okuma başlatılarak bir çok kişinin donör olması için teşvik edilmesi amaçlandı.

Habere git

27 Mart tarihinde dünya çapında enerji tasarrufu için gerçekleştirilen etkinlik kapsamında Çanakkale Rotaract Kulübü üyeleri olarak 1 saat tüm elektrikli aletler kapalı duruma getirildi ve gezegenimiz için iklim krizi konusundaki hassasiyete değinildi. Kalıcı ve sürdürülebilir değişim dalgasına dahil olmak amaçlandı.

Habere git