Denizli Rotaract Kulübü Haberleri

Dönemimizin 2. Kulübümüzün 701. Toplantısını pandemi nedeniyle Zoom üzerinden gerçekleştirdik. Kulübümüzün gelenekselleşen toplantı bültenine bu sene de devam ediyoruz. Başkan mektubu ve toplantı gündemi pdf olarak toplantı öncesinde Denizli Rotaract Kulübü üyelerine gönderilmekte, toplantı sırasında da ekranda paylaşılmaktadır.

Habere git

Denizli Rotaract Kulübü "Mutlu Et Mutlu Ol" adını verdiği projesi ile kardeş mahallesi olan Sevindik Mahallesindeki çocukları mutlu ediyor. Kulüp üyelerinin doğum gününde sevindik mahallesindeki ihtiyaç sahibi çocuklara yaş pasta ve hediye gönderiyor. Çocuklarda doğum günü olan üyenin doğum gününü kutlayan bir kağıt ile fotoğraf çekilerek gönderiyorlar. Bu sayede hem çocuklar hemde üyeler mutlu oluyor.

Habere git

Denizli Rotaract Kulübü, 09.09.2020 tarihinde Zoom üzerinden gerçekleştirdiği mutad toplantısında Jeoloji Mühendisi Emre Tuncel' i konuşmacı konuk olarak ağırladı. Son dönemde yaşanan Akdeniz krizi, Karadeniz' de bulunan doğalgaz rezervi, bunun ekonomik faydaları üzerine söyleşi gerçekleştirdiler.

Habere git

Denizli Rotaract Kulübü, 23.09.2020 tarihinde Zoom üzerinden gerçekleştirdiği mutad toplantısında İnşaat Mühendisi Sidar Özalp' i konuşmacı konuk olarak ağırladı. Güneş enerjisi uygulamaları yapan bir şirketin kurucusu olan Sidar Özalp aynı zamanda Denizli Rotary Kulübü üyesi. Son dönemde uygulaması artan, ekonomik ve çevresel anlamda fayda sağlayan güneş enerjisi ve uygulamaları üzerine konuşmacı konukları ile söyleşi gerçekleştiren kulüp üyeleri to

Habere git

13. Grup Guvernör Yardımcısı Rtn. Akgün Değirmencioğlu ve Denizli' de bulunan Rotary, Rotaract kulübü başkanları buluşarak önümüzdeki günlerde yapacakları projeleri görüştüler.

Habere git

Delikliçınar Rotary Kulübü, Denizli Rotaract Kulübü ve Delikliçınar Rotaract Kulübü 04.10.2020 tarihinde kulüp üyeleri ile birlikte kan bağışında bulundular.

Habere git

Denizli Rotaract Kulübü ve Delikliçınar Rotaract Kulüpleri Burdur ilçesinde bulunan Salda Gölü çevresinde Pazar günü çevre temizliği gerçekleştirdiler. Topladıkları atıkların geri dönüşüme uygun olanlarını ayırarak geri dönüşüme gönderdiler.

Habere git

Denizli Rotaract Kulübü toplantısında Rtn. Mehmet Çakmak' ı ağırladı. Degiad Yönetim Kurulu üyesi, inşaat mühendisi ve 2011-2012 Bölge Rotaract Temsilcisi olan Rtn. Mehmet Çakmak ile keyifli bir sohbet gerçekleştirdiler.

Habere git

Denizli Rotaract Kulübü ve Delikliçınar Rotaract Kulüpleri ortak happyhour gerçekleştirdiler.

Habere git

Denizli Rotaract Kulübü geleneksel kırtasiye yardımını Denizl Honaz ilçesi Akbaş köy okuluna gerçekleştirdi. Pandemi nedeniyle kırtasiye seti içerisine kendi hazırladıkları ve üzerinde Denizli Rotaract Kulübü logosu bulunan maske ve dezenfektanları da ekleyerek çocuklarımızın sağlıkları için destekte bulundular.

Habere git

Denizli Rotaract ve Delikliçınar Rotaract Kulüpleri birlikte gerçekleştirdikleri çevre temizliği etkinliğinin sonunda hazırlamış oldukları sandviç ve meyve sularını sokak hayvanlarına yardım için üyelerine satışını gerçekleştirdi. Buradan elde ettikleri gelir ile sokak hayvanlarına mama yardımında bulundular.

Habere git

Denizli Rotaract Kulübü ve Delikliçınar Rotaract Kulübü gerçekleştirdikleri ortak toplantıda 2440. Bölge Rotary Afet Barınak Komitesi Başkanı Rtn. Hamdi Özdemir' i misafir ettiler. Rtn. Hamdi Özdemir ile İzmir depremi, Rotary Afet Barınak Takımı ve bütçesi üzerine oldukça faydalı bir söyleşi gerçekleştirdiler.

Habere git

Denizli-Pamukkale-Delikliçınar Rotary Kulüplerinin guvernör ziyaretine Denizli Rotaract Kulübü katılım gösterdi. Denizli Rotaract Kulübü başkanı Rtc. Hilmicem Tutulmaz tarafından dönem içerisinde yaptıkları projelerin sunumu gerçekleştirildi.

Habere git

Denizli Rotaract Kulübü Eti Gıda Sanayi A.Ş. eski genel müdürü Basri Akçasoy' u misafir etti. Misafirleri Basri Akçasoy ile üstü düzey yöneticilik ve fotoğraçılık konusunda sohbet gerçekleştirdiler. Basri Akçasoy katılımcılara iş dünyasında yaşamış olduğu deneyimleri ve hobilerini aktardı. Ayrıca toplantıya Kordon İnteract Kulübü üyeleri de katılım gösterdi.

Habere git

Delikliçınar – Didim Rotaract – İzmir Konak İnteract Kulüpleri, DEGİAD ve Rotaract Akademi ile birlikte 13 Ocak tarihinde “World 17” kurucusu Adam Garipoglu ile "İhracatta Markalaşma" üzerine keyifli bir söyleşi gerçekleştirdiler. Şirketini yurtdışına açmak isteyen kişilere danışmanlık ve hukuki destek vermekte olan World -17 şirketi toplantı katılımcılarına hizmetleri konusunda da bilgiler verdi.

Habere git

Denizli Rotaract Kulübü, Denizli Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü Kulüp İzci Önderi Bülent Çetinkaya' yı misafir etti. Kendisi ile izcilik ve doğa sporları üzerine keyifli bir sohbet gerçekleştiren kulüp üyeleri, toplantıya katılan izcilerin de deneyimlerini dinleme fırsatı buldu. Kulüp önümüzdeki dönemlerde izciliğin tanıtımı için projeler gerçekleştirecek.

Habere git

Denizli Rotaract Kulübü mutad toplantısında Laodikeia Antik Kenti kazı çalışması ekibinin başında yer alan Prof. Dr. Celal Şimşek ve Sağlık Hastanesi Başhekimi Dr. Mustafa Kıvrak' ı misafir etti. Denizli' ye katkılarından dolayı Prof. Dr. Celal Şimşek' e ve Pandemi dönemindeki katkıları için de Dr. Mustafa Kıvrak' a Meslek Hizmet Ödülü takdim eden kulüp üyeleri sonrasında konukları ile Laodikeia Antik Kenti ve kazılarına ilişkin keyifli bir söyleşi gerçek

Habere git

Denizli Rotaract Kulübü, Delikliçınar Rotaract Kulübü ve Denizli' de bulunan tüm Rotary kulüpleri kurumsal tanıtımın sağlanması ve "Cinsiyet Eşitliği" ne dikkat çekmek için hazırladıkları bez çantaları esnafların yardımı ile vatandaşlara ve Sevindik muhtarının desteği ile kardeş mahallesine dağıtımını gerçekleştirdi.

Habere git

Denizli Rotaract Kulübü Geleneksel Ramazan Paketi projesini kardeş mahalleleri Sevindik' te ve diğer ihtiyaç sahibi Dokuzkavaklar, Eskihisar ve Karşıyaka Mahallelerine gerçekleştirdi.

Habere git

Denizli Rotaract Kulübü, İklim Değişikliği Farkındalık Projesi kapsamında İklim Sohbetleri'nin üçüncüsünü 22 Nisan Dünya Gününde ortak toplantı olarak gerçekleştirdi. İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Orman Fakültesi Toprak İlmi ve Ekoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.Dr.Doğanay Tolunay üyelere iklim krizi ve Türkiye' nin durumu ile ilgili eğitici bir sunum gerçekleştirdi.

Habere git

Denizli Rotaract Kulübü döneminin 20. kulübünün 719 toplantısını 15.04.2021 tarihinde saat: 21.30’ da Zoom üzerinden 8. Grup Kulüpleri (Bodrum, Delikliçınar, Denizli, Didim, Marmaris) ile birlikte ortak olarak gerçekleştirdi. Toplantıda Denizli Rotaract Kulübü üyesi Rtc. Arkın ONAT Benim İşim Benim Hobim kapsamında “Bitcoin’ e Genel Bakış” konulu sunum gerçekleştirdi.

Habere git

Denizli Rotaract Kulübü devir teslim törenini Denizli Rotary Kulübü ile birlikte 05.08.2021 tarihinde North Point otelde gerçekleştirdi.

Habere git

Denizli Rotaract Kulübü 25 Eylül 2021 tarihinde Pamukkale Şarapçılık'a iş yeri gezisi düzenledi. Kulüp üyeleri bu gezide şarapçılığın tarihi ve üzüm çeşitleri ile ilgili keyifli bir söyleşi gerçekleştirdi.

Habere git

Denizli Rotaract Kulübü 29 Eylül 2021 tarihinde Doğrar Metal'a iş yeri gezisi düzenledi. Bu gezide iş yeri yöneticileri metal sektörü, devlet destekleri, metal kesim teknikleri ve ihracatın incelikleri konusunda kulüp üye ve misafirlerine bilgilendirmede bulundu.

Habere git

Denizli Rotaract Kulübü Rotaractör Müge Memişoğlu ev sahipliğinde şarap tadımı etkinliği gerçekleştirdi. Bu etkinlikte kulüp üyeleri ve misafirler 6 çeşit şarap tadımı yaparak, Koku ve tat alma eğitimi gerçekleştirdiler.

Habere git

Denizli Rotaract Kulübü üyeleri Kızılay Haftası sebebiyle üye ve misafirleri ile birlikte kan ve kök hücre bağışında bulundu.

Habere git

Denizli Rotaract Kulüp üyeleri ve misafirleri Hayvan Koruma Platformu ile beraber sokak hayvanlarına mama dağıtım etkinliğinden önce kahvaltıda buluşarak happy hour gerçekleştirdi.

Habere git

Denizli Rotaract Kulübü'nün "Yeni Döneme Merhaba" yemeği 17.08.2022 tarihinde Ruma Restaurant'ta üye ve misafir üyelerinin geniş katılımı ile gerçekleşti.

Habere git

Denizli Rotaract Kulübü ev sahipliğinde Rotaract Akademi ve Kültür Sanat Hobi Grupları'ndan Su Altı Hobi Grubu işbirliğiyle Dalış 101 eğitimi tamamlandı. Denizli Kara Balık Dalış Okulu SSI Master Instructor'ı ve aynı zamanda su altı fotoğrafçısı Hayati Güney'in baş eğitmen olduğu bu eğitimde yüz yüze ve online olacak şekilde su altı ve dalış sporu hakkında çok değerli bilgiler öğrendik.

Habere git

04.12.2022 tarihinde Denizli Rotaract Kulübü olarak Roico Coffee ev sahipliğinde keyifli bir kahve workshopu gerçekleştirdik. Kahve çekirdeğini öğrenerek başladığımız workshopumuzda, kahvenin tarihçesini, çekirdek türlerini, farklı demleme methodlarını ve en önemlisi "Evimizde basit ekipmanlarla en iyi nasıl kahve demleyebiliriz?" onu öğrendik. Teorik eğitimin bitiminde uygulamalı olarak Chemex methodu ile kahvemizi demledik ve en güzeli de tüm etkinlik boyunca sayıs

Habere git

Denizli Rotaract Kulübü devir teslim törenini Denizli Rotary Kulübü ile birlikte 27.08.2023 tarihinde North Point otelde gerçekleştirdi. 2st İzmir Sun, Fun and Culture Camp'in uluslarası katılımcıları da törene eşilik etti. Kendilerini tanıtan katılımcılar ile bayrak değişim seremonisinde bulunuldu.

Habere git

Denizli Rotaract Kulubü . Gelenekselleşmiş THK projesi olan Mutlu Et, Mutlu Ol projesinin ilk etabını tamamladı. Mutlu Et Mutlu Ol projesinde kardeş mahallesi olan Sevindk mahallesinde kulüp üyelerinin mutlu günleri adına htiyaç sahibi 4 aile ziyaret edilerek hediye bağışında bulunarak çocuklarla beraber pasta merasimi yaptılar.

Habere git

Denizli Rotaract Kulübü'nün "Yeni Döneme Merhaba" yemeği 13.09.2023 tarihinde Marla Premium Restaurat'ta üye ve misafir üyelerinin geniş katılımı ile gerçekleşti.

Habere git

Denizli Rotaract Kulübü 12.09.2023 tarihinde Dünya Okuryazarlık Günü kapsamında Pamukkale Rotay Kulübü'nün ev sahipliğini yaptığı toplantıda konuşmacı konuk editör yazar Ece Özbaş 'ın sunumuna katıldı. Okuryazarlığın sadece okuma yazma becerisi değil, aynı zamanda hayatın her alanında eleştirel düşünme ve yaratıcılık gerektiren bir yetkinlik olduğu konusu üzerinde keyifli bir sohbet gerçekleştirdiler.

Habere git

Denizli Rotaract Kulübü 18.09.2023 tarihinde Denizli Rotary Kuübünün ev sahipliğinde gerçekleşen ortak toplantı yaptılar. Toplantıda konuşmacı konuk Çağrı Ayten sosyal medya ve kişisel marka oluşturma üzerine sunum yaptı. Çağrı ayten sosyal medyada nasıl etkili bir şekilde iletişim kurulabileceğini ve kişinnin kendisini nasıl tanıtabileceği hakkında ipuçları verdi.

Habere git