Didim Rotaract Kulübü Haberleri

Didim Rotaract Kulübü Milet Rotary Kulübü ve Okenos Dalış Merkezi ile ortak düzenlenen dip ve kıyı temizliği etkinliğine katıldı. 1 saatte iki büyük araç lastiği, 15 çöp torbasını dolduran onlarca cam şişe, plastik şişe, izmarit çöpü ve daha denizden çıkması beklenmeyecek pek çok çöp toplandı. Etkinliğe ilçede yaşayan yabancılar da Plogging in Didim gruplarıyla katıldı.

Habere git

4 EKİM HAYVANLARI KORUMA GÜNÜ KAPSAMINDA SOKAK HAYVANLARI BARINAĞINA VE SOKAKTAKİ KEDİ EVLERİNE 1 TON MAMA YARDIMI YAPILDI.

Habere git

4 EKİM HAYVANLARI KORUMA GÜNÜ KAPSAMINDA SOKAK HAYVANLARI BARINAĞINA VE SOKAKTAKİ KEDİ EVLERİNE 1 TON MAMA YARDIMI YAPILDI.

Habere git

Dünya çevre temizlik günü kapsamında Didim'in en güzel plajlarından birinde sahil temizliği yapıldı.

Habere git

Didim Rotaract kulübü, Tuana Botanik'te keyifli bir saksı değişim workshopu gerçekleştirdi, gelen misafirlerden Cumhuriyet İlkokulu kütüphanesi için kitap bağışı aldı.

Habere git

Didim Rotaract kulübü, yerli malı haftası kapsamında Balat İlkokuluna yerli üreticilerden temin ettiği meyvelerden ikram etti.

Habere git

Didim Rotaract Kulübü kuruluşunun 10. Yılını üyeler ve Rotary kulübüyle birlikte kutladı

Habere git

Didim rotaract kulübü Doğudaki ihtiyaç sahibi çocuklara kırtasiye malzemesi göndermek için bir gece düzenledi.

Habere git

Didim Rotaract Kulübü Bizim mahallelerinde bulunan Balat ilkokulundaki öğrencilerin diş ve omurga taramalarını gerçekleştirdi.

Habere git

Didim Rotaract Kulubü Maraton İzmirde Gülmek iyileştirir derneği ile birlikte koşarak,onların hijyenik oyun merkezi projesi için bağış topladı.

Habere git

Didim Rotaract kulübü 13-14 ağustos tarihlerinde kulüp üyeleriyle birlikte tenis turnuvası düzenledi.2 gün süren turnuva sonucunda Buse Avlayıcı 1. oldu.

Habere git

Didim Rotaract Kulübü 4 Ekim hayvanları koruma günü kapsamında bir etkinlik düzenledi. bu etkinlik sonucunda, barınağa ve sokak beslemelerine mama bağışı yapıldı.

Habere git

Didim Rotaract Kulübü 4 Ekim Hayvanları Koruma Gününde barınağı ziyaret ederek 270 kg mama bağışında bulundu.

Habere git

Didim Rotaract Kulübü olarak üyelerimiz ile birlikte sahil temizliği gerçekleştirdik. Sahilde bulunan vatandaşlar da temizliğe yardım etti. Bu sayede birçok çöp toplanmış oldu. Doğamızın temiz olması için ‘Dünyaya Umut Ol’ demeye devam ediyoruz.

Habere git

Didim'deki park ve bahçelere yerleştirmek üzere Didim Mimarlar Odası Temsilciliği ile kuş evlerini yaptık ve ağaçlara yerleştirdik. 

Habere git

'İtfaiyecilik Haftası' kapsamında Bizim Mahalle okulumuz Balat İlkokulu'nda Didim İtfaiyesi iş birliği ile yangın tatbikatı ve afet farkındalık eğitimi gerçekleştirdik. 

Habere git

Üyelerimizden Başak Tıkkın'ın evinde dönemimizin üçüncü ocakbaşısını Yaza Veda konseptiyle gerçekleştirdik. 

Habere git

22.10.2023 tarihinde Sosyal Sanathane Aydın iş birliği ile dışarıdan katılımcılar ve kulüp üyelerimiz ile Meme Kanseri Farkındalık Ayı'na özel bir workshop gerçekleştirdik. 

Habere git

31.10.2023 tarihinde Didim'de bulunan yerel işletmelerden İrish Pub iş birliği ile etkinlik düzenlendi. Geceden elde edilen bağışlar ile Bizim Mahalle okulumuz Balat İlkokulunun spor malzemeleri karşılanacak. 

Habere git

Bizim Mahalle Okulumuz Balat İlkokulu öğrencileri için spor malzemeleri ihtiyacını karşıladık. Okulda hiç bir spor malzemesi yoktu, öğrencilerin spor yapıp daha aktif zaman geçirebilmesi için projenin devamında basketbol, voleybol dersi düzenleyip, spor müsabakaları gerçekleştirmeyi planlıyoruz. 

Habere git

Orman Genel Müdürlüğü'nün düzenlediği fidan dikimi organizasyonunda yer aldık, üyelerimizle birlikte çam ağacı fidanlarını diktik.

Habere git

Didim Rotaract Kulübü olarak yer aldığımız 3 bölgeden kulüplerin ortak olduğu Agora Rotaract Kulübü'nün öncülük ettiği projede 5 set kitabı bizim Mahalle okulumuz Balat İlkokulu'na teslim ettik. 

Habere git

Didim Rotaract Kulübü Kendin Yap Hobi Grubu iş birliği ile Yılbaşı workshopu organize ederek, katılımcılar ve üyeleriyle birlikte kapı çelengi, mum boyama ve kilden ağaç süsü yapımı etkinliği gerçekleştirdi. 

Habere git

Didim Rotaract Kulübü olarak Yüzmenin En Renkli Hali projemiz başladı. Bu projede özel gereksinimleri olan dört çocuk bir ay boyunca ücretsiz yüzme dersi alacak, yüzmeyi öğrenecek ve sonunda korkusuzca yüzebilecekler. İlk derslerini tamamlayan öğrenciler ve aileleri oldukça keyifli vakit geçirdi, bizler de onların heyecanına ortak olduk. 


Habere git

Didim Rotaract Kulübü, Rotaract Akademi iş birliği ile Veteriner Hekim Ceren Durum eğitmenliğinde Evcil Hayvanlarda İlk Yardım konulu eğitim düzenledi. 

Habere git

Yüzmenin En Renkli Hali projemizi tamamladık, projede yer alan çocuklara kursu başarı ile tamamladıkları için madalyalarını taktık. 

Habere git

Didim Rotaract kulübü olarak Müziğin En Renkli Hali projemiz başladı, sekiz özel gereksinimleri olan çocuk bir ay boyunca ritm dersleri alacak ve ritm enstrümanları çalmayı öğrenecek. 

Habere git

Didim Rotaract Kulübü olarak Türk Kanser Derneği’nin kanser hastaları için konaklama, ulaşım masraflarının karşılanacağı mucizevi kampanyasına destek olmak amacıyla bağış toplayıp, koştuk. 

Habere git

Didim Rotaract Kulübü kardeş kulübü Sousse Rotaract Kulübü ile kardeş kulüp anlaşmasının kutlanması amacı ile karşılıklı olarak zeytin ağacı dikimi gerçekleştirdi. 

Habere git

Didim Rotaract Kulübü, Su Yönetimi için Bizim Mahalle okulu başta olmak üzere okullara ve iş yerlerine suyu israf etmeyelim yazılı levhalar yerleştirdi.

Habere git

Didim Rotaract Kulübü, Didim Anadolu Lisesi 11. sınıf öğrencilerine avukat, fizyoterapist, içerik üreticisi, mimar ve işletmeci üyeleri ile 5 ayrı mesleğin tanıtımını gerçekleştirdi. 

Habere git