Agora Rotaract Kulübü Haberleri

Agora Rotaract Kulübü olarak Atamızın “Çocuklar geleceğimizin güvencesi,yaşama sevincimizdir. Bugünün çocuğunu, yarının büyüğü olarak yetiştirmek hepimizin insanlık görevidir.” sözünden yola çıkarak üstümüze düşeni yapmak üzere 10 Kasım’da 10 ilkokulumuzun kütüphanesine 10.Grup Rotary Kulüplerinin desteği ile 25 kitaplık “Çocuklar İçin Atatürk” setini hediye ettik.

Habere git

01-09-2020 tarihinde  Agora Rotaract Kulübü olarak meslekleri alanında başarılı iş kadınlarımızı ağırlamak ve katılan her konuşmacımız adına Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfı'na  bağışta bulunarak bir çocuğumuzun bir yılık eğitim giderini karşılamak  amacıyla yola çıktığımız dönemimize ilk olarak  Yapı Kredi Bankası Proje ve Yapılandırılmış Finansman Direktörü Hale Tunaboylu ile Rotaract Akademi iş birliğinde 'Bankacılı

Habere git

Rotaract Club of Hyderabad Falcon iş birliğiyle gerçekleşen 'Ağaç Düğümü' projesine katkılarımızdan dolayı sertifika almaya hak kazandık.

Habere git

08-08-2020 tarihinde Sığacık'ta düzenlediğimiz Tekne turu organizasyonu ile  dönemimizin ilk Happy Hour'unu tüm sağlık önlemlerini alarak gerçekleştirdik.

Habere git

11.09.2020 tarihinde Agora Rotaract Kulübü olarak Empati Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'nde 2430.Bölge Ankara Beysukent Rotaract ile birlikte plastik torba kullanımını azaltmak ve bez torba kullanımını arttırmak amacıyla kurumdaki öğrencilerle bez çanta yapımı atölyesini gerçekleştirdik. Projenin ilk etabında yapılan çantaları  ileri bir tarihte düzenleyecek olduğumuz  kermeste satarak kurumun ihtiyaçlarını gidermeyi hedefliyoruz.

Habere git

12.09.2020 tarihinde Agora Rotaract Kulübü olarak Foça Belediyesi ve Ankara Beysukent Rotaract Kulübü iş birliği ile temiz ve yaşanabilir çevre için Eski Foça'da Çanak Koyu'nu temizledik.

Habere git

16-09-2020 tarihinde Agora Rotaract Kulübü olarak atölyetiny'de Kendin Yap Hobi gurubu iş birlikteliği ile ortak 'Makrome Tüy Yaprak Workshop' gerçekleştirdik. Pandemi nedeniyle atölyede 5 kişi olarak sınırlandırdığımız eğitimimize diğer katılımcılarımız zoomdan eşlik etti.


Habere git

23-09-2020 tarihinde Agora Rotaract Kulübü olarak Akademi Rotaract iş birliği ile Doç. Dr. Nazlı Ayşe Ayyıldız ile  liderlik ve yöneticilik arasındaki farkları ele aldığımız modern liderlik yaklaşımları ve liderden beklentiler üzerine eğitim gerçekleştirdik. Eğitimcimize teşekkürlerimizi sunmak adına kendisi adına fidan bağışında bulunduk.

Habere git

Agora Rotaract Kulübü olarak Rotaract Club of Karachi Strivers ve Rotaract Club of Narayani Mid Town ile "Twin Club Agreement" imzaladık. Her iki kulüple de güzel bir dostluğun kurulmasını sağlayarak bu dönem yapmayı planladığımız projeler hakında görüştük.

Habere git

26-09-2020 tarihinde Agora Rotaract Kulübü olarak İzmir Rotaract Kulübü ile birlikte  'Kendin Pişir Kendin Ye' temalı Happy Hour'umuzun ardından Hiphause Hipder'in kurtardığı Kemalpaşa Armutlu'da sadece gönüllülerin desteği ile barınma ve tedavi amaçla kurulan barınağa minik hayvan dostlarımızın için 120 kg mama bağışında bulunduk.Bağışa destekte bulunan Güzelyalı,Güzelbahçe,DelikliÇınar,Ege ve Balçova Rotaract kulüplerine teşek

Habere git

Agora Rotaract Kulübü olarak Ekonomi Rotaract Kulübü ile birlikte Basmane bölgesinde yaşayan ihtiyaç sahibi bir ailenin erzak ve kış için 1 yıllık yakacak ihtiyaçlarını karşıladık.

Habere git

Agora Rotaract Kulübü olarak  Göztepe Rotaract Kulübü ile birlikte  Çiçekli Köy'de yeni kurulan PATİSAFE hayvan barınağının inşaatına ve temizliğine destek olduk. Gönüllülerin yardımıyla kurulan barınağa mama bağışı gerçekleştirdik.

Habere git

Agora Rotaract Kulübü olarak her ay meslekleri alanında başarılı  güçlü  kadınlarla eğitim ve meslek sohbetleri gerçekleştirmeye devam ediyoruz ve Tegv'e bağışta bulunarak 1 öğrencinin eğitim hayatına destekte bulunuyoruz. Superwomen serimizde bu ay Kaliforniya Üniversitesi'nde araştırmacı ve ABD'de girişimleri olan bilim kadını Şebnem Tuğçe Pala ile sürdürülebilir ulaşım ve kamu politikaları üzerine sohbet gerçekleştirdik. Katılımcıların soru

Habere git

24.10.2020 tarihinde Agora Rotaract Kulübü olarak Bornava Rotaract Kulübü ile birlikte meme kanseri farkındalığı için İl Sağlık Müdürlüğünden aldığımız meme kanserine dair muayene ve kanser tarama merkezi bröşürlerini kadınların ilgisini çekebileceği alışveriş yaptığı noktalara dağıttık. Meme kanseri farkındalık simgesi olan pembe kurdele bilekliklerin dağıtımını gerçekleştirerek bireyleri bilinçlendirdik. Her ay düzenli olarak kansere farkındalı

Habere git

İş hayatında kadın statüsünün gücünü ön plana çıkarmak ve teşvik etmek amacıyla, her ay meslekleri alanında başarılı kadınlarımızla meslek sohbetleri gerçekleştirdiğimiz SUPERWOMEN serimizde bu ay AI Ethics Lab’ın kurucusu ve yöneticisi Filozof Dr. Cansu Canca konuğumuz oldu. 'Yapay zeka ve etiği 'üzerine sunumuyla ve keyifli sohbetiyle katılımcılarımızın tüm sorularını cevaplayan Cansu Hanım'ın konuşması adına Tegv'e ba

Habere git

Tunis Ennasr Rotaract Kulübü ile kardeş kulüp anlaşması imzaladık. Güzel dostlukların temellerini attığımız için çok mutluyuz.


Habere git

Tunis ENNASR Rotaract kulübü ile  imzaladığımız kardeş kulüp anlaşmasının ardından 'Leaving 2020 with a Positive' projesiyle 2020 yılında yaşadığımız talihsiz olaylara rağmen pozitif güzel olaylarında hayatlarımızda  yer aldığı gelişmeleri yazarak paylaştık.

Habere git

Agora Rotaract kulübü olarak bu dönem kardeş kulüp anlaşması imzaladığımız Narayni Midtown Rotaract kulübü ile birlikte ortak toplantı gerçekleştirdik. Tükiye ve güzel İzmir'imizin tarihi eserlerini ,doğal güzelliklerini ve kültürel lezzetli yemeklerini tanıtan sunum gerçekleştirdik.Narayanı Midtown Rotaract kulübü yaşadıkları ülkelerinin doğal güzelliklerini Nepal'i bizlere tanıttılar. Karşılıklı olarak ülke tanıtımlarını yaptığımız keyifli top

Habere git

Agora Rotaract Kulübü olarak  bilim ışığında yarınlar için , çocuklarımız bilimle büyüsün, ülkemizi büyütsün sloganıyla harekete geçtik. Çocuklara bilimi, bilimsel araştırmayı, öğrenmeyi sevdirmek için ‘Bilim Çocuk' dergileri hediye ederek bilimi anlamasına ve sevmesine katkıda bulunuyoruz. Kahramanmaraş’ta köylerde yaşayan 10 çocuğa 1 yıl boyunca her ay bilim çocuk dergilerini evlerine ulaştıracak olduğumuz projemizde , eğitimde fırsat eşitl

Habere git

Sürekli almanın içerisinde bulunduğumuz bir sistemde yaşıyoruz.İçinde bulunduğumuz sistem sahip olduklarımızın yeterli olmadığını ancak daha iyisini ve yenisini alırsak o zaman mutlu ve havalı olabileceğimizi söylüyor. Biz de bu sistemin ürünlerinden biriyiz. Bu tüketim kültürü içerisinde nereye vereceğinizi bilemediğiniz  eşyalarınızı Agora Rotaract Kulübü olarak ,Dolap uygulamasından açtığımız Rotadolap hesabından 2. el ürünleri yükleyerek , i

Habere git

Agora,Ege,Ekonomi,Göztepe,Güzelbahçe Rotaract kulüpleri ortak toplantılarında 65 kişilik yüksek bir katılımla MİNTEKS şirketler gurubu başkanı , girişimci ve yazar Özkan İrman ile 'Bilmekle Başlar Her Şey!' ana temalı keyifli bir sohbet gerçekleştirdiler.

Habere git

Agora Rotaract Kulübü olarak 2021 yılına girerken Güzelbahçe Rotaract Kulübündeki üye ve misafir üye arkadaşlarımız ile birlikte İzmir Hasta Çocuk Evleri Derneği'nin yeni yıl için hazırlamış olduğu kartlardan birbirlerimize göndererek , yeni yıl dileklerimizi iletirken derneğe bağışta bulunarak zorlu tedavi sürecindeki çocuklarımıza umut olduk. Hem sevdiklerimizin hem de hastalığa yakalanmış çocuklarımızın yüzlerini güldürmek istedik.
<

Habere git