Ege Rotaract Kulübü Haberleri

"Geleceğin Teknolojileri" üzerine konuştuğumuz dönemimizin 2. toplantısında E.Özgörkey Şirketler Grubu COO'su Toygun Tunçer'i ağırladık.

Habere git

Hayatımızın her alanında olduğu gibi çevre hakkında da birtakım düzenlemeler ve kurallar bütünü var. Bu kurallar ve düzenlemelerin tamamı “Çevre Hukuku”nu oluşturmaktadır. Berna Babaoğlu Ulutaş eğitmenliğinde yeni hizmet alanlarımızdan birini de oluşturan "Çevre" kavramına farkındalık yaratmak amacıyla Rotaract Akademi eğitimi düzenlendik.

Habere git

Sedef Kaval eğitmenliğinde 08/08/2020 - 29/08/2020 tarihleri arasında 4 hafta sürmesi planlanan Temel Excel Eğitimi'nin 2. dersi verilmiştir. Eğitimimizde katılımcılara "Excel Nedir?, Nasıl Kullanabiliriz?, Nerelerde İşimize Yarayabilir?" kapsamında yetkinlik kazandırmak amaçlanmıştır.

Habere git

27/09/2020 tarihinde online iş gezimiz için Türkiye'nin en büyük otomobil müzesi Key Museum'u ziyaret ettik. Zoom ve Instagram üzerinden ortak canlı yayın gerçekleştirdik.

Habere git

03/10/2020 tarihinde, "Hayvanları Koruma Günü" kapsamında, Urla Belediyesi Geçici Hayvan Barınağı'na mama ve ilaç yardımında bulunduk.

Habere git

Hindistan’da bulunan D3170 kulüplerinden Rotaract Club of Kolhapur Midtown Phoenix ile kardeş kulüp anlaşması imzaladık.

Habere git

İtalya D2080’de bulunan Rotaract Club of Cassino ile kardeş kulüp anlaşması imzaladık.

Habere git

08/10/2020 tarihinde "Finansal Okur-Yazarlık" üzerine konuştuğumuz dönemimizin 7'inci toplantısında Türkiye Finans Yöneticileri Vakfına bağlı faaliyet gösteren Genç Finans Kulüp Yönetim Kurulunu toplantımızda ağırladık.

Habere git

Ege Rotaract Kulübü 14.12.2020 tarihinde Finansal Okuryazarlık Erişim Derneği ile işbirliği çerçevesinde FODER Genel Sekreteri Dr. Yasemin Demirdağ'ın eğitmenliğinde online "Finansal Okuryazarlık" akademi eğitimi gerçekleştirdi.

Habere git

Ege Rotaract Kulübü 28.11.2020 tarihinde "Twin Club" anlaşması imzaladığı Cassino Rotaract Kulübü ile "Okuryazarlık" alanında yürüttüğü ve 13 farklı Rotaract kulübünün de dahil olduğu proje kapsamında, genel değerlendirmelerin yapıldığı 1.12.2020 tarihinde düzenlenen toplantıya katıldı.

Habere git

Ege Rotaract Kulübü 04.12.2020 tarihinde Rota Movie Hobi Grubu işbirliği ile Çağatay Çelikbaş'ın konuk olarak ağırlandığı film söyleşisi gerçekleştirdi.

Habere git

Ege Rotaract Kulübü 03.12.2020 tarihinde Tophane Rotaract Kulübü ile ortaklaşa düzenlediği RotaDoc etkinliğinde "The Game Changers" belgeselini izledi.

Habere git

Ege Rotaract Kulübü 10.12.2020 tarihinde düzenlediği mutad toplantısında oluşturduğu organizasyon ve projeleri hakkında ilham kaynağı olan İzmir Kitap Kulübü kurucusu, kulübümüzün geçmiş yıllardaki üyesi Burcu Karacaağaçlıyı ağırladı.

Habere git

Ege Rotaract Kulübü 17.12.2020 tarihinde Sedef Aksöz Kaval eğitmenliğinde "Sunum Yapma Sanatı" akademi eğitimi gerçekleştirdi.

Habere git

Ege Rotaract Kulübü 09.02.2021 tarihinde yaklaşık 1,5 sene önce özel sektördeki bağlarını kopardıktan sonra nesillerdir çiftçilik yapan ailesinin mirasını "Karşı Köyden" markasıyla hayata geçiren Cahit Usluyu, Start-Up & Girişimcilik Meslek Grubu ile ortak düzenlediği meslek sohbetinde ağırladı.

Habere git

Ege Rotaract Kulübü, 22.02.2021 tarihinde "Hatıran Hatıramdır" projesinin ilk ayağı olarak Ege Rotary ve Ege Interact Kulübü ve Alzheimer Derneği İzmir şubesi işbirliği ile Alzheimer konulu panel düzenledi.

Habere git

Ege Rotaract Kulübü 25.02.2021 tarihinde gerçekleştirdiği toplantısında konuşmacı konuk olarak ağırladığı Ege Üniversitesi Enfeksiyon Hastalıkları Ana Bilim dalı başkanı Prof. Dr. Meltem Taşbakan'a Meslek Hizmet Ödülü takdim etti. Ayrıca kulüp üyesi Dr. Özün Altınay'a küresel COVID-19 pandemisine karşı verdiği özverili çabaları nedeniyle Kulüp Özel ödülü verildi.

Habere git

Ege-Agora-Güzelbahçe-İzmir Ekonomi ve Göztepe Rotaract Kulüpleri 08.03.2021 tarihinde Deneyim Tasarımcısı Dilek ER ile "Enerjine Sahip Çık" konulu ortak söyleşi düzenledi.

Habere git

Ege Rotaract Kulübü 7 farklı Rotaract kulübü ile ortaklaşa başlattığı "Temiz Akdeniz" projesinin paydaşlarla tanışma ve planlama toplantısını gerçekleştirdi.

Habere git

Ege Rotary Kulübü ve Ege Rotaract Kulübü, geçmişte ödül almış olan "Bir Eğitim ile Başlar Değişim" projesini bu yılda gerçekleştirmeye devam etti. Anadolu'daki ihtiyaç sahibi çocuklara destek olmayı hedefleyen projede, Diyarbakır'ın Hani ilçesinde bulunan Yukarı Turalı Çay Mezrası İlkokulu'na bir kitaplık kurdu. Ayrıca öğrencilere kırtasiye malzemeleri de göndererek, çocukları mutlu ettiler.

Habere git

Ege Rotaract Kulübü 29.04.2021 tarihinde 7. Grup kulüpleri ile birlikte Huriye Serter moderatörlüğünde Meltem Kolday ve Esra Talu'yu konuk olarak ağırlandığı Sınırları Kaldıran Kadınlar projesinin 2. panelini gerçekleştirdi.

Habere git

Ege Rotaract Kulübü, İtalya’da bulunan D2110. bölge kulüplerinden Gela Rotaract Kulübü ile kardeş kulüp anlaşması imzaladı.

Habere git

Ege Rotaract Kulübü, Tunus’ta bulunan D9010. bölge kulüplerinden Tanit Soukra Rotaract Kulübü ile kardeş kulüp anlaşması imzaladı.

Habere git

Ege Rotaract Kulübü, Orta Amerika’da bulunan Guatemala Norte Rotaract Kulübü ile kardeş kulüp anlaşması imzaladı.

Habere git

Ege Rotaract Kulübü, Sınırları Kaldıran Kadınlar projesi kapsamında Cam Tavan etkisine dikkat çekmek amacıyla kulüp üyeleri ile birlikte kurgulanan video çalışmasını 27.04.2021 tarihinde sosyal medya hesaplarında yayınladı. Farkındalık amaçlı yayınlanan video kısa bir süre içerisinde 1.000+ üzeri görüntülendi.

Habere git