Güzelbahçe Rotaract Kulübü Haberleri

20 Ağustos 2020 tarihinde Güzelbahçe Rotaract Kulübü, Ressam Ceylan Eşit'i konuk etti. Ceylan hanım Online Sergi Söyleşi etkinliğinde konuşmacı oldu, kendi çalışmalarını sundu ve teknikleri konusunda katılımcıları bilgilendirdi.

Habere git

02/09/2020 tarihinde Güzelbahçe Rotaract kulübü happy hour düzenledi.

Habere git

18 Eylül 2020 tarihinde Güzelbahçe Rotaract Kulübü, Yazar ve Gazeteci Barış İnce'yi konuk etti. Barış bey 2019 Melih Cevdet Anday Roman Ödülünü kazanan eseri Sarsıntı'nın Kitap Söyleşi etkinliğinde konuşmacılık yaptı.

Habere git

27.07.21 tarihinde Güzelbahçe Rotaract Kulübü, Rotaract Akademi işbirliğinde Sürdürülebilir Yaşam eğitimini gerçekleştirdi. Eğitmenleri Akar Tekstil Sürdürülebilirlik Müdürü Begüm Yağcı'ydı. Plastiksiz Temmuz ayına özel, atıksız yaşam hakkında bilgiler verilen bir eğitim gerçekleştirildi.

Habere git

17.08.2021 tarihinde, Güzelbahçe Rotaract Kulübü olarak Geleneksel II.Karanlık Yemek etkinliğimizi gerçekleştirdik. Bu dönem elde ettiğimiz geliri Türkiye Görme Engelliler Derneği’nin Masallara Dokun projesine bağışlayarak görme engelli çocuklarımıza kütüphane oluşumuna destek olduk.???? Katılan, destek olan ve empati kurarak bir akşam yemeğinde farkındalık yaratan tüm kulüplerimize çok teşekkür ederiz!✨

Habere git

23.08.2021 tarihinde Güzelbahçe Rotaract Kulübü, Rotaract Akademi işbirliğinde HPV Eğitimi'ni gerçekleştirdi. Eğitmenleri Kadın Hastalıkları, Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Doç. Dr. Pervin Karlı'ydı. HPV nedir, nasıl korunulur, HPV aşısı nasıl etki eder gibi birçok önemli konuya değinilen bir eğitim gerçekleştirildi.

Habere git

Güzelbahçe Rotaract Kulübü, Gökkuşağı projesi kapsamında bizim mahalle okulu olan Vali Kazım İlkokulu'nda 2-8 Kasım Lösemi Haftası için sınıflara hem sunum yapıp hem de kendi hazırladıkları afişleri astılar.

Habere git

03.12.2021 tarihinde, Güzelbahçe Rotaract Kulübü olarak, bu sene 6.sını düzenlediği, jazz müzik eşliğinde sohbet edip yorgunluğumuzu attığımız "After Work Night" etkinliğini gerçekleştirdi.

Habere git

07.11.2021 tarihinde 3. Grup Kulüpleri olan Güzelbahçe Rotaract Kulübü, Çalıkuşu Rotaract Kulübü, İzmir Rotaract Kulübü, Bornova Rotaract Kulübü ve Balçova Rotaract Kulübü ile ortak happy hour düzenledi.

Habere git

29.12.2021 tarihinde Güzelbahçe Rotaract Kulübü ve Bostanlı Rotaract Kulübü ortak happy hour düzenledi.

Habere git

21.12.2021 tarihinde Güzelbahçe Rotaract Kulübü, Rotaract Akademi ve Tarımda Kadın Kooperatifi işbirliği ile “Tarımda Kadın” söyleşisi gerçekleştirdi. 21 Aralık Dünya Kooperatifçilik Günü’ne özel gerçekleştirilen söyleşide, Tarımda Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ayşe Şerifoğlu ve Tarımda Kadın Kooperatifi ekibi bizlere kooperatiflerini, markalarını, ürünlerini tanıtarak gerçek gıdanın ve sürdürülebili

Habere git

Güzelbahçe Rotaract Kulübü, Gökkuşağı projesi kapsamında bizim mahalle okulu olan Vali Kazımpaşa İlkokulu'nda 12-18 Aralık Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası için sınıflara hem sunum yapıp hem de kendi hazırladıkları afişleri astılar.

Habere git

Güzelbahçe Rotaract Kulübü, Gökkuşağı projesi kapsamında bizim mahalle okulu olan Vali Kazımpaşa İlkokulu'nda 11-18 Ocak Enerji ve Tasarruf Haftası için sınıflara hem sunum yapıp hem de kendi hazırladıkları afişleri astılar.

Habere git

18-25.01.2022 tarihlerinde Güzelbahçe Rotaract Kulübü, Rotaract Akademi ve Mühendislik Meslek Grubu ile ortak “Gömülü Sistemler ve Uygulamaları” eğitimini gerçekleştirdi. Eğitmen Arif Mandal gömülü sistemleri tanıttı, uygulamalarını ve kullanım alanlarını yakından inceleyip, donanımsal ve yazılımsal olarak özelliklerine değindi.

Habere git

27.01.2022 tarihinde Güzelbahçe Rotaract Kulübü ve Urla Rotaract Kulübü ortak happy hour düzenledi.

Habere git

05.02.2022 tarihinde Güzelbahçe Rotaract Kulübü, bu dönem başlattığı "Yarın Değil Şimdi" projesi için Farkındalık Zirvesi gerçekleştirdi. Farkındalık Zirvesi'nde, meme kanserini medikal, beslenme ve psikososyal yönden ele alarak, kanserin açığa çıkmasındaki nedenleri ve risk faktörlerini, teşhis ve tedavi dönemlerini medikal, beslenme ve psikososyal yönlerden değerlendirip, paylaşılan bilgiler ile farkındalık yaratıldı. Daha sonrasında hedef kitleye ücretsi

Habere git

10.02.2022 tarihinde Güzelbahçe Rotaract Kulübü, Bornova Rotaract Kulübü ve Agora Rotaract Kulübü ortak happy hour düzenledi.

Habere git

06.03.2022 tarihinde, Güzelbahçe Rotaract Kulübü 3. Grup Kulüpleri olan Balçova, Bornova, Çalıkuşu ve İzmir Rotaract Kulüpleri ile beraber 3. Rotaract Day etkinliğini gerçekleştirdi. Etkinlikte İzmir Profesyonel Aşçılar Derneği, Urla Kadın Kooperatifi, Turna Kadın Kooperatifi, Koca Nine, Çalıbahçe Online ve Smyrna Boyoz fuarda standlarını kurdular.

Habere git

03.03.2022 tarihinde, Güzelbahçe Rotaract Kulübü olarak Rotaart Hobi Grubu ile ortak "Sanat Sohbeti" etkinliğimizi gerçekleştirdik. Etkinliğimizde konuşmacı konuğumuz Bilgin Alim ile beraber, Picasso Göster Sanatları sergisini sanal tur ile gezerek sanatçının eserlerini keşfettik.

Habere git

3.Grup Kulüpleri (Balçova Rotaract, Bornova Rotaract, Çalıkuşu Rotaract, Güzelbahçe Rotaract ve İzmir Rotaract Kulüpleri) olarak patili dostlarımıza mama desteğinde bulunduk.

Habere git

Güzelbahçe Rotaract Kulübü, Gökkuşağı projesi kapsamında bizim mahalle okulu olan Vali Kazımpaşa İlkokulu'nda su, su yönetimi ve sürdürülebilir dünya kapsamında 22 Mart Dünya Su Günü için, sınıflara hem sunum yapıp hem de kendi hazırladıkları afişleri astılar.

Habere git

23.03.2022 tarihinde Güzelbahçe Rotaract Kulübü olarak, İzmir Agora Rotaract Kulübü ve Üretim ve Sanayi Meslek Grubu ile ortak Pide by Pide iş yeri gezimizi gerçekleştirdik. Pidelerimizin yapılışını ve sonrasında da künefe yapılışını öğrendiğimiz bir atölye çalışmasından sonra, lezzetli pidelerimizi ve künefelerimizi keyifle yedik.

Habere git

02.04.2022 tarihinde Güzelbahçe Rotaract Kulübü olarak, Bursa Rotaract Kulübü, Rotaract Club of La Marsa Carthage, Rotaract Club of KCCOE ve Rotaract Academy International ile ortak, 1-7 Nisan Dünya Kanserle Savaş Haftası'na özel “Cancer and Nutrition” eğitimini gerçekleştirdik. Eğitmenimiz Dyt. Şüheda Bengisu Rodop bizlere beslenmenin kanser tedavisi üzerindeki etkilerinden ve diyetimizle kanserden nasıl korunacağımızdan bahsetti.

Habere git

06.04.2022 tarihinde Güzelbahçe Rotaract Kulübü olarak Ege Rotaract Kulübü ile ortak happy hour gerçekleştirdik.

Habere git

28 Mart’ta İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Uluslararası Rotary 2440. Bölge Federasyonu iş birliğinde, Bostanlı ve Güzelbahçe Rotaract Kulüpleri ev sahipliğinde, “Organ Nakli ve Bağışı Mucizesi” konulu “Uluslararası Heykel Yarışması ve 1. İzmir Transplant Oyunları İmza Töreni ve Basın Toplantısı” organizasyonu gerçekleştirildi. Bostanlı Rotaract Kulübü Dönem Başkanı Nazlı Bahar Tunasoy ve Güzelbahçe Rotaract Kulübü Dönem Başkanı Buket Yazı

Habere git

Çok eski çağlardan günümüze kadar uzanan ve insanlık için önemli bir yer teşkil eden organ bağışı pek çok hastanın şifa bulması yönünden en temel konuların başında gelmektedir. Ülkemiz organ nakilleri konusunda Dünya’da ilk sıralarda yer almasına rağmen nakillerin canlı vericilerden gerçekleştirilmesi nedeniyle bu durum tam bir başarı olarak kabul edilememektedir. Özellikle kişinin hayattayken tıbben ölümünden sonra organlarını bağışlaması, kalp ve

Habere git

Güzelbahçe Rotaract Kulübü, Honduras'taki Puerto Cortés Rotaract Kulübü ile Kardeş Kulüp Anlaşması imzaladı.

Habere git