Güzelbahçe Rotaract Kulübü Haberleri

20 Ağustos 2020 tarihinde Güzelbahçe Rotaract Kulübü, Ressam Ceylan Eşit'i konuk etti. Ceylan hanım Online Sergi Söyleşi etkinliğinde konuşmacı oldu, kendi çalışmalarını sundu ve teknikleri konusunda katılımcıları bilgilendirdi.

Habere git

02/09/2020 tarihinde Güzelbahçe Rotaract kulübü happy hour düzenledi.

Habere git

18 Eylül 2020 tarihinde Güzelbahçe Rotaract Kulübü, Yazar ve Gazeteci Barış İnce'yi konuk etti. Barış bey 2019 Melih Cevdet Anday Roman Ödülünü kazanan eseri Sarsıntı'nın Kitap Söyleşi etkinliğinde konuşmacılık yaptı.

Habere git

27.07.21 tarihinde Güzelbahçe Rotaract Kulübü, Rotaract Akademi işbirliğinde Sürdürülebilir Yaşam eğitimini gerçekleştirdi. Eğitmenleri Akar Tekstil Sürdürülebilirlik Müdürü Begüm Yağcı'ydı. Plastiksiz Temmuz ayına özel, atıksız yaşam hakkında bilgiler verilen bir eğitim gerçekleştirildi.

Habere git

17.08.2021 tarihinde, Güzelbahçe Rotaract Kulübü olarak Geleneksel II.Karanlık Yemek etkinliğimizi gerçekleştirdik. Bu dönem elde ettiğimiz geliri Türkiye Görme Engelliler Derneği’nin Masallara Dokun projesine bağışlayarak görme engelli çocuklarımıza kütüphane oluşumuna destek olduk.???? Katılan, destek olan ve empati kurarak bir akşam yemeğinde farkındalık yaratan tüm kulüplerimize çok teşekkür ederiz!✨

Habere git

23.08.2021 tarihinde Güzelbahçe Rotaract Kulübü, Rotaract Akademi işbirliğinde HPV Eğitimi'ni gerçekleştirdi. Eğitmenleri Kadın Hastalıkları, Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Doç. Dr. Pervin Karlı'ydı. HPV nedir, nasıl korunulur, HPV aşısı nasıl etki eder gibi birçok önemli konuya değinilen bir eğitim gerçekleştirildi.

Habere git

Güzelbahçe Rotaract Kulübü, Gökkuşağı projesi kapsamında bizim mahalle okulu olan Vali Kazım İlkokulu'nda 2-8 Kasım Lösemi Haftası için sınıflara hem sunum yapıp hem de kendi hazırladıkları afişleri astılar.

Habere git

03.12.2021 tarihinde, Güzelbahçe Rotaract Kulübü olarak, bu sene 6.sını düzenlediği, jazz müzik eşliğinde sohbet edip yorgunluğumuzu attığımız "After Work Night" etkinliğini gerçekleştirdi.

Habere git

07.11.2021 tarihinde 3. Grup Kulüpleri olan Güzelbahçe Rotaract Kulübü, Çalıkuşu Rotaract Kulübü, İzmir Rotaract Kulübü, Bornova Rotaract Kulübü ve Balçova Rotaract Kulübü ile ortak happy hour düzenledi.

Habere git

29.12.2021 tarihinde Güzelbahçe Rotaract Kulübü ve Bostanlı Rotaract Kulübü ortak happy hour düzenledi.

Habere git

21.12.2021 tarihinde Güzelbahçe Rotaract Kulübü, Rotaract Akademi ve Tarımda Kadın Kooperatifi işbirliği ile “Tarımda Kadın” söyleşisi gerçekleştirdi. 21 Aralık Dünya Kooperatifçilik Günü’ne özel gerçekleştirilen söyleşide, Tarımda Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ayşe Şerifoğlu ve Tarımda Kadın Kooperatifi ekibi bizlere kooperatiflerini, markalarını, ürünlerini tanıtarak gerçek gıdanın ve sürdürülebili

Habere git

Güzelbahçe Rotaract Kulübü, Gökkuşağı projesi kapsamında bizim mahalle okulu olan Vali Kazımpaşa İlkokulu'nda 12-18 Aralık Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası için sınıflara hem sunum yapıp hem de kendi hazırladıkları afişleri astılar.

Habere git

Güzelbahçe Rotaract Kulübü, Gökkuşağı projesi kapsamında bizim mahalle okulu olan Vali Kazımpaşa İlkokulu'nda 11-18 Ocak Enerji ve Tasarruf Haftası için sınıflara hem sunum yapıp hem de kendi hazırladıkları afişleri astılar.

Habere git

18-25.01.2022 tarihlerinde Güzelbahçe Rotaract Kulübü, Rotaract Akademi ve Mühendislik Meslek Grubu ile ortak “Gömülü Sistemler ve Uygulamaları” eğitimini gerçekleştirdi. Eğitmen Arif Mandal gömülü sistemleri tanıttı, uygulamalarını ve kullanım alanlarını yakından inceleyip, donanımsal ve yazılımsal olarak özelliklerine değindi.

Habere git

27.01.2022 tarihinde Güzelbahçe Rotaract Kulübü ve Urla Rotaract Kulübü ortak happy hour düzenledi.

Habere git

05.02.2022 tarihinde Güzelbahçe Rotaract Kulübü, bu dönem başlattığı "Yarın Değil Şimdi" projesi için Farkındalık Zirvesi gerçekleştirdi. Farkındalık Zirvesi'nde, meme kanserini medikal, beslenme ve psikososyal yönden ele alarak, kanserin açığa çıkmasındaki nedenleri ve risk faktörlerini, teşhis ve tedavi dönemlerini medikal, beslenme ve psikososyal yönlerden değerlendirip, paylaşılan bilgiler ile farkındalık yaratıldı. Daha sonrasında hedef kitleye ücretsi

Habere git

10.02.2022 tarihinde Güzelbahçe Rotaract Kulübü, Bornova Rotaract Kulübü ve Agora Rotaract Kulübü ortak happy hour düzenledi.

Habere git

06.03.2022 tarihinde, Güzelbahçe Rotaract Kulübü 3. Grup Kulüpleri olan Balçova, Bornova, Çalıkuşu ve İzmir Rotaract Kulüpleri ile beraber 3. Rotaract Day etkinliğini gerçekleştirdi. Etkinlikte İzmir Profesyonel Aşçılar Derneği, Urla Kadın Kooperatifi, Turna Kadın Kooperatifi, Koca Nine, Çalıbahçe Online ve Smyrna Boyoz fuarda standlarını kurdular.

Habere git

03.03.2022 tarihinde, Güzelbahçe Rotaract Kulübü olarak Rotaart Hobi Grubu ile ortak "Sanat Sohbeti" etkinliğimizi gerçekleştirdik. Etkinliğimizde konuşmacı konuğumuz Bilgin Alim ile beraber, Picasso Göster Sanatları sergisini sanal tur ile gezerek sanatçının eserlerini keşfettik.

Habere git

3.Grup Kulüpleri (Balçova Rotaract, Bornova Rotaract, Çalıkuşu Rotaract, Güzelbahçe Rotaract ve İzmir Rotaract Kulüpleri) olarak patili dostlarımıza mama desteğinde bulunduk.

Habere git

Güzelbahçe Rotaract Kulübü, Gökkuşağı projesi kapsamında bizim mahalle okulu olan Vali Kazımpaşa İlkokulu'nda su, su yönetimi ve sürdürülebilir dünya kapsamında 22 Mart Dünya Su Günü için, sınıflara hem sunum yapıp hem de kendi hazırladıkları afişleri astılar.

Habere git

23.03.2022 tarihinde Güzelbahçe Rotaract Kulübü olarak, İzmir Agora Rotaract Kulübü ve Üretim ve Sanayi Meslek Grubu ile ortak Pide by Pide iş yeri gezimizi gerçekleştirdik. Pidelerimizin yapılışını ve sonrasında da künefe yapılışını öğrendiğimiz bir atölye çalışmasından sonra, lezzetli pidelerimizi ve künefelerimizi keyifle yedik.

Habere git

02.04.2022 tarihinde Güzelbahçe Rotaract Kulübü olarak, Bursa Rotaract Kulübü, Rotaract Club of La Marsa Carthage, Rotaract Club of KCCOE ve Rotaract Academy International ile ortak, 1-7 Nisan Dünya Kanserle Savaş Haftası'na özel “Cancer and Nutrition” eğitimini gerçekleştirdik. Eğitmenimiz Dyt. Şüheda Bengisu Rodop bizlere beslenmenin kanser tedavisi üzerindeki etkilerinden ve diyetimizle kanserden nasıl korunacağımızdan bahsetti.

Habere git

06.04.2022 tarihinde Güzelbahçe Rotaract Kulübü olarak Ege Rotaract Kulübü ile ortak happy hour gerçekleştirdik.

Habere git

28 Mart’ta İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Uluslararası Rotary 2440. Bölge Federasyonu iş birliğinde, Bostanlı ve Güzelbahçe Rotaract Kulüpleri ev sahipliğinde, “Organ Nakli ve Bağışı Mucizesi” konulu “Uluslararası Heykel Yarışması ve 1. İzmir Transplant Oyunları İmza Töreni ve Basın Toplantısı” organizasyonu gerçekleştirildi. Bostanlı Rotaract Kulübü Dönem Başkanı Nazlı Bahar Tunasoy ve Güzelbahçe Rotaract Kulübü Dönem Başkanı Buket Yazı

Habere git

Çok eski çağlardan günümüze kadar uzanan ve insanlık için önemli bir yer teşkil eden organ bağışı pek çok hastanın şifa bulması yönünden en temel konuların başında gelmektedir. Ülkemiz organ nakilleri konusunda Dünya’da ilk sıralarda yer almasına rağmen nakillerin canlı vericilerden gerçekleştirilmesi nedeniyle bu durum tam bir başarı olarak kabul edilememektedir. Özellikle kişinin hayattayken tıbben ölümünden sonra organlarını bağışlaması, kalp ve

Habere git

Güzelbahçe Rotaract Kulübü, Honduras'taki Puerto Cortés Rotaract Kulübü ile Kardeş Kulüp Anlaşması imzaladı.

Habere git

16.07.2022 tarihinde Güzelbahçe Rotaract Kulübü happy hour gerçekleştirdi.

Habere git

25.07.2022 tarihinde Rotaract Akademi ve Ruh Sağlığı ve Çalışanları Meslek Grubu ile ortak düzenlediğimiz “İş Hayatı ve Benlik” eğitimimizi Uzm. Psikolog İpek Ketenci eğitmenliğinde gerçekleştirdik. Eğitimimizde, çalışma güdüsü, benlik kavramının ne olduğu ve benlik kavramının bileşenlerine değinerek "Hayatta ne istiyorum, ben ne yapmalıyım ve ne yapmamalıyım, bende ne gibi yeterlilikler var?, insanlar neden çalışır? mesleki benlik nedir?" gibi sorula

Habere git

05.08.2022 tarihinde Güzelbahçe Rotaract Kulübü ve İzmir Ekonomi Rotaract Kulübü ortak happy hour düzenledi.

Habere git

14.08.2022 tarihinde Kültür Geceleri: Dünya etkinliği sonrası Güzelbahçe, Agora, Bostanlı, Konak, Balçova, Ege, Urla Rotaract Kulüpleri ile ortak happy hour gerçekleştirdik.

Habere git

14.08.2022 tarihinde Güzelbahçe Rotaract Kulübü olarak Kültür Geceleri: Dünya etkinliğimizi Agora, Bostanlı, Konak, Balçova, Ege, Urla Rotaract Kulüpleri ile gerçekleştirdik.

Habere git

20.08.2022 tarihinde Güzelbahçe Rotaract Kulübü ve Ege Rotaract Kulübü ortak Happy Hour gerçekleştirdi.

Habere git

15.08.2022 tarihinde Bostanlı Rotaract Kulübü'nün düzenlediği Donut Workshop'una katılım gösterdik.

Habere git

17.08.2022 tarihinde Dokuz Eylül Rotaract Kulübü ve İzmir Ekonomi Rotaract Kulübü ortaklığında “Hayallere Merhaba Partisi” etkinliğine katılım gösterildi.

Habere git

20.08.2022 tarihinde Güzelbahçe Rotaract Kulübü ve Ege Rotaract Kulübü ile ortak Happy Hour gerçekleştirdi.

Habere git

08.09.2022 tarihinde Güzelbahçe Rotaract Kulübü happy hour gerçekleştirdi.

Habere git

10.09.2022 tarihinde Güzelbahçe Rotaract Kulübü misafir üyeleri, ÜYAP' a katılım gösterdi.

Habere git

11.09.2022 tarihinde Güzelbahçe Rotaract Kulübü olarak, İzmir Ekonomi Rotaract, Dokuz Eylül Rotaract ve Bostanlı Rotaract Kulüplerinin gerçekleştirdiği Geçmişten Günümüze Projesi’nin 4. Ayağı olan Şambali Tadım etkinliğine katılım gösterdi.

Habere git

11.09.2022 tarihinde Güzelbahçe Rotaract Kulübü, Ege Rotaract Kulübü’nün düzenlediği Rotamorning etkinliğine katılım gösterdi.

Habere git

What is Diabetes? When glucose rises in blood above normal, consequently the presence of glucose in urine appears which should not normally contain glucose. As you know, we have managed to create breast cancer awareness together. We crowned our project with awareness and our international award. This year, we will raise awareness about a disease that we hear about but we don't know much about it. We are ready to raise our awareness of DIABETES this term. Dear Rotaract family, are you with us?

Habere git

Güzelbahçe Rotaract Kulübü olarak Rotaract Club of Informatics Institute of Technology ile birlikte iyi niyet mektubu olarak karşılıklı ilettiğimiz “Letterhead Exchange” etkinliğimizi gerçekleştirdik.

Habere git

22.09.2022 tarihinde Güzelbahçe Rotaract Kulübü happy hour gerçekleştirdi.

Habere git

11.10.2022 tarihinde Güzelbahçe Rotaract Kulübü happy hour gerçekleştirdi.

Habere git

30.09.2022 tarihinde Güzelbahçe Rotaract Kulübü Geleneksel "Vampir Köylü" temalı ocakbaşı etkinliğini Aral Ulaş'ın evinde gerçekleştirdi.

Habere git

07.10.2022 tarihinde Güzelbahçe Rotaract Kulübü, Ege Rotaract Kulübü ve Rotaract Akademi işbirliği ile "Mimarlıkta İngilizce Eğitimi" gerçekleştirdi.

Habere git

09.10.2022 tarihinde Güzelbahçe Rotaract Kulübü, Agora Rotaract Kulübü, Dokuz Eylül Rotaract Kulübü, İzmir Ekonomi Rotaract Kulübü, Güzelyalı Rotaract Kulübü, RotaDoğa Hobi Grubu ve RotaFit Hobi Grubu ortaklığında 2. Sezon Finali Etkinliği gerçekleştirildi.

Habere git

18.10.2022 tarihinde dönemimizin ikinci Rota Talks etkinliğinde Güzelbahçe Rotaract Kulübü kulüp sekreteri Merve Kılıç "Otomasyon" konulu sunumunu gerçekleştirdi.

Habere git

20.10.2022 ve 01.11.2022 tarihlerinde, Rotaract Akademi işbirliğinde, Güzelbahçe Rotaract Kulübü, Agora Rotaract Kulübü ve Bilişim Meslek Grubu ile ortak düzenlenen uzun soluklu ve sertifikalı "SEO Eğitimi" gerçekleştirildi.

Habere git

22.10.2022 tarihinde, Çocuk Akademisi ve Kültür Sanat ve Hobi Grupları Koordinatörlüğü iş birliğinde Güzelbahçe Rotaract Kulübü, Bostanlı Rotaract Kulübü, İzmir Ekonomi Rotaract Kulübü, Alsancak Interact Kulübü ve RotaArt Hobi Grubuyla birlikte dezavantajlı grubumuzla beraber "Seramik Boyama Eğitimi" gerçekleştirildi.

Habere git

23.10.2022 tarihinde, Güzelbahçe Rotaract Kulübü, Urla Rotaract Kulübü, Çalıkuşu Rotaract Kulübü, Ekonomi Rotaract Kulübü, Fotoğrafçılık Hobi Grubu ve RotaArt Hobi Grubu ortaklığı ile Arkas Sanat Müzesi’nde “L’Air de Paris – Paris Havası” sergisi ziyareti gerçekleştirildi.

Habere git

27.10.2022 tarihinde Güzelbahçe Rotaract Kulübü happy hour gerçekleştirdi.

Habere git

05.11.2022 tarihinde Güzelbahçe Rotaract Kulübü happy hour gerçekleştirdi.

Habere git

12.11.2022 tarihinde Güzelbahçe Rotaract Kulübü happy hour gerçekleştirdi.

Habere git

19.11.2022 tarihinde Güzelbahçe Rotaract Kulübü, Çiğli Rotaract Kulübü ve Çalıkuşu Rotaract Kulübü ortak Happy Hour gerçekleştirdi.

Habere git

29.11.2022 tarihinde Güzelbahçe Rotaract Kulübü, İzmir Ekonomi Rotaract Kulübü ve Dokuz Eylül Rotaract Kulübü ortak Happy Hour gerçekleştirdi.

Habere git

01.12.2022 tarihinde, Güzelbahçe Rotaract Kulübü olarak Geleneksel 3.Karanlık Yemek etkinliğimizi gerçekleştirdik. Katılan, destek olan ve empati kurarak farkındalık yaratan herkese çok teşekkür ederiz!

Habere git

01.12.2022 tarihinde, Güzelbahçe Rotaract Kulübü olarak Karanlık Yemek etkinliği sonrası happy hour gerçekleştirdik.

Habere git

Güzelbahçe Rotaract Kulübü olarak, Göztepe Interact Kulübü ile birlikte bizim mahalle okulumuz olan Vali Kazımpaşa İlkokulunda göz taraması projemizi gerçekleştirdik. Dr. Mustafa Kemal Nas 20 anasınıfı ve 115 birinci sınıf öğrencisine göz taraması yaptı.

Habere git

06.07.2023 tarihinde Güzelbahçe Rotaract Kulübü happy hour gerçekleştirdi.

Habere git

13.07.2023 tarihinde Güzelbahçe Rotaract Kulübü happy hour gerçekleştirdi.

Habere git

Güzelbahçe Rotaract Kulübü bu yıl "Karanlık Yemek" etkinliğinin dördüncüsünü düzenledi. Geleneksel olarak devam eden Proje kapsamında gönüllü olan insanların gözleri bağlanmış ve kendi çabaları ile bir akşam yemeği yemeleri sağlanmıştır.. Gözleri kapanan insanlar önlerine gelen başlangıç, ara sıcak, ana yemek ve tatlıyı gözleri kapalı olarak tahmin etmeye ve yemeye çalıştılar. Proje görme engelli insanlar ile empati kurmak ve farkındalık yaratarak

Habere git