Güzelyalı Rotaract Kulübü Haberleri

15 Eylül Dünya Çöp Toplama Günü kapsamında 9. Grup Rotary Kulüplerinin Kordon'da düzenlediği çevre temizliği etkinliğine Güzelyalı Rotary Kulübü ile katılım gösterilmiştir.


Habere git

Güzelyalı Rotaract Kulübü, Çakabey Rotary Kulübü ile birlikte Çağdaş Yaşam Cumhuriyet Eğitim Evi'nde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlaması düzenlemiştir. Çocukların Atatürk ve Cumhuriyet temalı şiirleri okuduğu ve şarkıların söylendiği etkinlik sonrası okullarda/evlerde biriken geri dönüştürülebilir atık malzemeleri değerlendirerek "Geri Dönüştürülebilir Malzemelerden Atatürk Portresi Yapımı" etkinliği gerçekleştirilmiştir.  

<

Habere git

Dünya Interact Haftası'nda Mavişehir Rotary, Mavişehir Rotaract, Mavişehir İnteract ve Güzelyalı Rotaract Kulüpleri ile Paintball etkinliği gerçekleştirilmiştir. İnteractlara karşı Rotaryenler&Rotaractörler takımları olarak paintball oynanmıştır.    

Habere git

28.11.2019 tarihinde Bizim Mahalle kapsamında okulumuzda "Duygularımı Tanıyorum 1" projesi ile 4. Sınıf öğrencilerine yönelik "Ergenlik ve Sınav Kaygısı" eğitimi Psikolog Sedef Yıldırım tarafından verilmiştir.


Habere git

 04.12.2019 tarihinde Bizim Mahalle kapsamında okulumuzda "Duygularımı Tanıyorum 2" projesi ile 4. Sınıf öğrencileri velilerine yönelik "Ergenlik ve Sınav Kaygısı" eğitimi Psikolog Sedef Yıldırım tarafından verilmiştir.


Habere git

16.10.2019 tarihinde Polonya Rotaract Warszawa Victory Kulübü toplantısına katılan saymanımız katılım göstererek Culture Box hediyeleri verilmiş ve bayrak değişiminde bulunulmuştur.


Habere git

17 Temmuz Cuma gününde Sohbet-i Pişe adını verdiğimiz etkinliğimizin ilk konuğu olan gazeteci-yazar Neşem Yaşar’ı ağırlayarak her ay farklı bir meslek erbabını işlerine ilişkin avantajları ve dezavantajları anlatmaları için davet edeceğimiz uzun soluklu serimizin ilk adımını atmış olduk. Neşem Yaşar sohbetimizde gazetecilik mesleğini neden seçtiğini nasıl icra ettiğini anlatarak bu yolda ilerlemek isteyenlere de kıymetli tavsiyelerde bulundu. Gazetecilik mes

Habere git

Kulübümüzün ilk toplantısını 13 Temmuz Pazartesi günü geçmiş dönem Brt’miz Burak Terlemez 2020-2021 Bölge görevlilerimiz, geçmiş dönem başkanlarımız, üye ve misafirlerimizin katılımıyla gerçekleştirdik. Büyük bir coşkuyla yeni dönemin gelişini kutladığımız bu ilk toplantıda bir yandan hasret giderirken bir yandan da sene içerisinde yapacaklarımızı konuştuk.

Habere git

24.08.2020 tarihinde dönemimizin 4. toplantısını Çakabey Rotary Kulübü ile ortak şekilde gerçekleştirdik. Toplantımıza Prof Dr. Köksal Alptekin; Psk. Simay Erinç ve Psk. Zehra Durak eşliğinde katılarak bizleri şizofreni hakkında bilgilendirip Mavi At Kafe oluşumu hakkında fikir sahibi olmamızı sağladı. Gelecekte yapılacak işbirlikleri hakkında konuştuğumuz çok keyifli bir toplantı oldu.

Habere git

17.08.2020 tarihinde Sohbet-i Pişe serimizin ikinci konuğu Diyetisyen Berna Danacı'yı ağırladık. Berna Danacı, sohbetimizde diyetisyenlik mesleğini neden seçtiğini ve nasıl icra ettiğini anlatarak bu yolda ilerlemek isteyenlere de kıymetli tavsiyelerde bulundu. Katılımcılarımızın sorularıyla renklenen meslek tanıtımımız çok keyifli geçti.

Habere git

30 Temmuz Uluslararası Arkadaşlık günü için New Amsterdam Rotaract kulübünün düzenlediği etkinliğe katılım gösterdik. Kendi kulüp etkinliklerimizden çekildiğimiz fotoğraflardan bir video oluşturduk. ROTARACT kelimesinin baş harfleriyle başlayan ve aynı zamanda arkadaşlık anlamı taşıyan kelimeleri alt alta dizip videomuza ekleyerek Instagram hesabımızdan paylaştık.

Habere git

9 Ağustos 2020 tarihinde RACAmanora Youngistan Rotaract Klübü ve Pune Camp Next Gen Rac. Klübü ile ortaklaşa ‘’ SWOT Analysis Workshop adlı projemizi gerçekletirdik.

Habere git

26 Ağustos 2020 tarihinde Bakü Rotaract Kulübü ile Happy Hour gerçekleştirdik. Oyunlar oynayıp yapacağımız ortak projeler hakkında fikir alışverişi yaptık.

Habere git

31 Ağustos 2020 tarihinde RACAmanora Youngistan Rotaract Klübü ile ‘’International Cultural Exchange ‘’ yapıldı. 1. Adımda Güzelyalı Rotaract Klübü olarak Zeytin festivalimizi resim ve hikayesini anlatırken RACAmanora Youngistan Rotaract Klübü, Janmashtami Festivalini bize anlattı.

Habere git

Hindistan’dan Rotaract Club of Bombay Film City’nin 3 adımdan oluşan ‘’ Paws for the Cause’’ adlı projelerine katılım sağladık. Bu proje sokak hayvanlarını beslerken videosunu çekip herkesin aynı şekilde onlarla ilgilenmesi için neler yapmamız gerektiğini gösterdik.

Habere git

Rotaract Club of Calcutta RID 3291 klübünün düzenlediği Google meet programında toplanıp Türkiye’nin tarihi mekanlarını , yemeklerini, kıyafetlerini, sanatını , dansını ve müziğinin anlatımını yaptık.

Habere git

Güzelyalı Rotaract Kulübü'nün her ay farklı bir meslek erbabını yaptıkları işin avantaj ve dezavantajlarnı anlatmaları için davet ettikleri Sohbet- Pişe serisinin üçüncüsü bu ay Fotoğrafçılık Hobi Grubu eşliğinde serbest fotoğrafçı/İzmir Ekonomi Üniversitesi Öğr. Gör. Dr. Toros Mutlu'nun katılımı ile gerçekleşti. Toros Bey'in kariyer hayatından kesitler sunduğu ve mesleğine ilişkin deneyim ve izlenimlerinden bahsettiği toplantıda, fotoğrafçılık m

Habere git

Güzelyalı ve Güzelbahçe Rotaract Kulüplerinin ortak olarak hayata geçirdikleri "Bi' İşaret Alabilir Miyim?" projesinin ilk ayağı 30 gönüllü Rotaractör'ün katılımıyla 03-10-17-24 Eylül tarihlerinde gerçekleştirildi. Proje kapsamında, Rtc. Sedef Yıldırım, Rtc. İlayda Erginöz ve Rtc İdil Bayar tarafından, sağır dilsiz bireylerimizin topluma entegrasyonlarında büyük önem arz eden Türk İşaret Dili hakkında, hazırlanan müfredat doğrultusunda 8 saatlik bir e

Habere git

15 Eylül Uluslararası Kıyı Temizliği günü (International Coastal Cleanup – ICC) kapsamında Güzelyalı Rotaract Kulübü tarafından çevre temizliğine dikkat çekmek ve bu konuda farkındalık yaratmak amacıyla hayata geçirilen ve artık gelenekselleşen kıyı temizliği projesi yapılmış ve Seferihisar sahilindeki çöpler toplanmıştır.

Habere git

15 Eylül Uluslararası Kıyı Temizliği günü (International Coastal Cleanup – ICC) kapsamında Güzelyalı Rotaract Kulübü tarafından çevre temizliğine dikkat çekmek ve bu konuda farkındalık yaratmak amacıyla hayata geçirilen ve artık gelenekselleşen kıyı temizliği projesi yapılmış ve Seferihisar sahilindeki çöpler toplanmıştır.

Habere git

Güzelyalı Rotaract Kulübü 02.09.2020 tarihinde Güzelyalı ve Gündoğdu Rotary Kulüplerinin ortaklaşa olarak gerçekleştirdiği ve Youtuber Orkun Işıtmak’ın konuşmacı konuk olduğu toplantıya katılım göstermiştir. Toplantı kapsamında dijital çağa uyum süreci üzerinde konuşulmuş olup sosyal medyanın gücü üzerinde durulmuştur. Orkun Bey'in deneyimleri üzerinden işleyen toplantı sürecinde oldukça keyifli vakit geçirilmiştir

Habere git

Güzelyalı Rotaract Kulübü, 28 Ekim tarihinde iki oturum şeklinde düzenlenen ve uzman klinik psikolog Öykü Koç moderatörlüğünde yönetilen "İsmini Sakla Derdini Anlat" adlı projeyi hayata geçirdi. Düzenlenen proje kapsamında kimlikleri tamamıyla gizli tutulan Rotaractörler, 5’er kişilik kontenjan ile sınırlı olan buluşmalara katılıp akıllarındaki sorulara bir profesyonel eşliğinde yanıt bulma şansı yakaladılar. Katılımcılar bir yandan, moderatör yönlen

Habere git

Güzelyalı Rotaract Kulübü, 27 Ekim Salı günü 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kapsamında alanında uzman isimler eşliğinde "Memleketimden Cumhuriyet Manzaraları" adlı konferansı gerçekleştirdi. Cumhuriyet öncesi ve sonrasında İzmir ile Cumhuriyet'e mal olmuş tarihi şahsiyetleri bir arada en yakın şahitleri ve araştırmacılardan dinleme fırsatı sunan panelin konukları ise Mustafa Kemal Atatürk'ün kütüphanecisi Nuri Ulusu'nun oğlu Mustafa Kemal Ulusu, İzmir Kent Ar

Habere git

Güzelyalı Rotaract Kulübü'nün her ay farklı bir meslek erbabını yaptıkları işe dair izlenimlerini paylaşmaları için davet ettikleri Sohbet-i Pişe serisinin dördüncüsü ünlü opera sanatçısı Selmin Günöz ve Yorglass genel müdürü Gülfem Yorgancılar eşliğinde gerçekleşti. Alanında öncü iki isim meslek yolculuklarının nasıl başladığı, kariyerlerini bu konuma nasıl getirdikleri konusunda biz genç Rotaractörlerin sorularını yanıtlamalarının yanı sır

Habere git

Rotaract Akademi ve Güzelyalı Rotaract Kulübü işbirliğinde, 14 Ekim tarihinde profesyonel koç ve işe alım danışmanı Tuğçe Özfeke eğitmenliğinde "Kendini Tanıma Atölyesi" eğitimi gerçekleştirildi. Güçlü ve zayıf yönlerimizi keşfetmenin aldığımız kararlardaki önemini vurgulayan Özfeke, katılımcılara temeli hipokrata dayanan 4 farklı kişilik rengi ve özellikleri hakkında bilgiler verdi. Hem kendimizi hem de çevremizdeki kişileri anlamlandırma ve yönetebi

Habere git

Güzelyalı Rotaract Kulübü; Güzelyalı Rotary ve Bornova Rotaract Kulüpleri işbirliğinde İzmir Depremi Sonrası Saha ve Travma Yönetimi Başlıklı Söyleşisinde Rotary Yaşam Alanı İBB Saha Yöneticisi Çelik Özdemir ve CMAS Dünya Serbest Dalış Rekortmeni Ufuk Koçak'ı ağırlamıştır.

Habere git

Güzelyalı Rotaract Kulübü, 16 Kasım tarihinde iki oturum şeklinde düzenlenen ve Psikolog/ Aile Danışmanı Sedef Yıldırım moderatörlüğünde yönetilen "İsmini Sakla Derdini Anlat" adlı projeyi ikinci kez hayata geçirdi. Düzenlenen proje kapsamında kimlikleri tamamıyla gizli tutulan Rotaractörler, 5’er kişilik kontenjan ile sınırlı olan buluşmalara katılıp akıllarındaki sorulara bir profesyonel eşliğinde yanıt bulma şansı yakaladılar. Katılımcılar bir yan

Habere git

Güzelyalı Rotaract Kulübü'nün her ay farklı bir meslek erbabını yaptıkları işe dair izlenimlerini paylaşmaları için davet ettikleri Sohbet-i Pişe serisinin beşincisi 23 kasım akşamı büyük bir katılım ile gerçekleşti. 2013-2014 Dönem Bölge Rotaract Temsilcisi ve Cadet Pilot/Havacı Rana Kesken Nazlı'nın konuk olduğu sohbette pilotluk mesleği ile ilgili ufuk açıcı bilgiler edinilirken, çeşitli kulüplerden emekli rotaractörlerin de katılımları ile keyifli bi

Habere git

Güzelyalı Rotaract Kulübü; Güzelyalı Rotary ve Bornova Rotaract Kulüpleri işbirliğinde Hangi Pandemi Daha Can Yakıcı: Covid-19 mu Partner Şiddeti mi? Başlıklı Söyleşisinde Prof. Dr. Akça Toprak Ergönen'i ağırlamıştır.

Habere git

Güzelyalı Rotaract Kulübünün; Eğitim Meslek Grubu, Çiğli,Osmangazi ve Çekirge Rotaract Kulüpleri ile ortak olarak düzenlemiş oldukları etkinliklerinde Güzelyalı Rotaract Kulübü üyesi Melek Kıvçak Otizmli Bireyler Nasıl Yabancı Dil Öğrenir? konulu sunumu ile katkı sağlamıştır.

Habere git