Güzelyalı Rotaract Kulübü Haberleri

15 Eylül Dünya Çöp Toplama Günü kapsamında 9. Grup Rotary Kulüplerinin Kordon'da düzenlediği çevre temizliği etkinliğine Güzelyalı Rotary Kulübü ile katılım gösterilmiştir.


Habere git

Güzelyalı Rotaract Kulübü, Çakabey Rotary Kulübü ile birlikte Çağdaş Yaşam Cumhuriyet Eğitim Evi'nde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlaması düzenlemiştir. Çocukların Atatürk ve Cumhuriyet temalı şiirleri okuduğu ve şarkıların söylendiği etkinlik sonrası okullarda/evlerde biriken geri dönüştürülebilir atık malzemeleri değerlendirerek "Geri Dönüştürülebilir Malzemelerden Atatürk Portresi Yapımı" etkinliği gerçekleştirilmiştir.  

<

Habere git

Dünya Interact Haftası'nda Mavişehir Rotary, Mavişehir Rotaract, Mavişehir İnteract ve Güzelyalı Rotaract Kulüpleri ile Paintball etkinliği gerçekleştirilmiştir. İnteractlara karşı Rotaryenler&Rotaractörler takımları olarak paintball oynanmıştır.    

Habere git

28.11.2019 tarihinde Bizim Mahalle kapsamında okulumuzda "Duygularımı Tanıyorum 1" projesi ile 4. Sınıf öğrencilerine yönelik "Ergenlik ve Sınav Kaygısı" eğitimi Psikolog Sedef Yıldırım tarafından verilmiştir.


Habere git

 04.12.2019 tarihinde Bizim Mahalle kapsamında okulumuzda "Duygularımı Tanıyorum 2" projesi ile 4. Sınıf öğrencileri velilerine yönelik "Ergenlik ve Sınav Kaygısı" eğitimi Psikolog Sedef Yıldırım tarafından verilmiştir.


Habere git

16.10.2019 tarihinde Polonya Rotaract Warszawa Victory Kulübü toplantısına katılan saymanımız katılım göstererek Culture Box hediyeleri verilmiş ve bayrak değişiminde bulunulmuştur.


Habere git

17 Temmuz Cuma gününde Sohbet-i Pişe adını verdiğimiz etkinliğimizin ilk konuğu olan gazeteci-yazar Neşem Yaşar’ı ağırlayarak her ay farklı bir meslek erbabını işlerine ilişkin avantajları ve dezavantajları anlatmaları için davet edeceğimiz uzun soluklu serimizin ilk adımını atmış olduk. Neşem Yaşar sohbetimizde gazetecilik mesleğini neden seçtiğini nasıl icra ettiğini anlatarak bu yolda ilerlemek isteyenlere de kıymetli tavsiyelerde bulundu. Gazetecilik mes

Habere git

Kulübümüzün ilk toplantısını 13 Temmuz Pazartesi günü geçmiş dönem Brt’miz Burak Terlemez 2020-2021 Bölge görevlilerimiz, geçmiş dönem başkanlarımız, üye ve misafirlerimizin katılımıyla gerçekleştirdik. Büyük bir coşkuyla yeni dönemin gelişini kutladığımız bu ilk toplantıda bir yandan hasret giderirken bir yandan da sene içerisinde yapacaklarımızı konuştuk.

Habere git

24.08.2020 tarihinde dönemimizin 4. toplantısını Çakabey Rotary Kulübü ile ortak şekilde gerçekleştirdik. Toplantımıza Prof Dr. Köksal Alptekin; Psk. Simay Erinç ve Psk. Zehra Durak eşliğinde katılarak bizleri şizofreni hakkında bilgilendirip Mavi At Kafe oluşumu hakkında fikir sahibi olmamızı sağladı. Gelecekte yapılacak işbirlikleri hakkında konuştuğumuz çok keyifli bir toplantı oldu.

Habere git

17.08.2020 tarihinde Sohbet-i Pişe serimizin ikinci konuğu Diyetisyen Berna Danacı'yı ağırladık. Berna Danacı, sohbetimizde diyetisyenlik mesleğini neden seçtiğini ve nasıl icra ettiğini anlatarak bu yolda ilerlemek isteyenlere de kıymetli tavsiyelerde bulundu. Katılımcılarımızın sorularıyla renklenen meslek tanıtımımız çok keyifli geçti.

Habere git

30 Temmuz Uluslararası Arkadaşlık günü için New Amsterdam Rotaract kulübünün düzenlediği etkinliğe katılım gösterdik. Kendi kulüp etkinliklerimizden çekildiğimiz fotoğraflardan bir video oluşturduk. ROTARACT kelimesinin baş harfleriyle başlayan ve aynı zamanda arkadaşlık anlamı taşıyan kelimeleri alt alta dizip videomuza ekleyerek Instagram hesabımızdan paylaştık.

Habere git

9 Ağustos 2020 tarihinde RACAmanora Youngistan Rotaract Klübü ve Pune Camp Next Gen Rac. Klübü ile ortaklaşa ‘’ SWOT Analysis Workshop adlı projemizi gerçekletirdik.

Habere git

26 Ağustos 2020 tarihinde Bakü Rotaract Kulübü ile Happy Hour gerçekleştirdik. Oyunlar oynayıp yapacağımız ortak projeler hakkında fikir alışverişi yaptık.

Habere git

31 Ağustos 2020 tarihinde RACAmanora Youngistan Rotaract Klübü ile ‘’International Cultural Exchange ‘’ yapıldı. 1. Adımda Güzelyalı Rotaract Klübü olarak Zeytin festivalimizi resim ve hikayesini anlatırken RACAmanora Youngistan Rotaract Klübü, Janmashtami Festivalini bize anlattı.

Habere git

Hindistan’dan Rotaract Club of Bombay Film City’nin 3 adımdan oluşan ‘’ Paws for the Cause’’ adlı projelerine katılım sağladık. Bu proje sokak hayvanlarını beslerken videosunu çekip herkesin aynı şekilde onlarla ilgilenmesi için neler yapmamız gerektiğini gösterdik.

Habere git

Rotaract Club of Calcutta RID 3291 klübünün düzenlediği Google meet programında toplanıp Türkiye’nin tarihi mekanlarını , yemeklerini, kıyafetlerini, sanatını , dansını ve müziğinin anlatımını yaptık.

Habere git

Güzelyalı Rotaract Kulübü'nün her ay farklı bir meslek erbabını yaptıkları işin avantaj ve dezavantajlarnı anlatmaları için davet ettikleri Sohbet- Pişe serisinin üçüncüsü bu ay Fotoğrafçılık Hobi Grubu eşliğinde serbest fotoğrafçı/İzmir Ekonomi Üniversitesi Öğr. Gör. Dr. Toros Mutlu'nun katılımı ile gerçekleşti. Toros Bey'in kariyer hayatından kesitler sunduğu ve mesleğine ilişkin deneyim ve izlenimlerinden bahsettiği toplantıda, fotoğrafçılık m

Habere git

Güzelyalı ve Güzelbahçe Rotaract Kulüplerinin ortak olarak hayata geçirdikleri "Bi' İşaret Alabilir Miyim?" projesinin ilk ayağı 30 gönüllü Rotaractör'ün katılımıyla 03-10-17-24 Eylül tarihlerinde gerçekleştirildi. Proje kapsamında, Rtc. Sedef Yıldırım, Rtc. İlayda Erginöz ve Rtc İdil Bayar tarafından, sağır dilsiz bireylerimizin topluma entegrasyonlarında büyük önem arz eden Türk İşaret Dili hakkında, hazırlanan müfredat doğrultusunda 8 saatlik bir e

Habere git

15 Eylül Uluslararası Kıyı Temizliği günü (International Coastal Cleanup – ICC) kapsamında Güzelyalı Rotaract Kulübü tarafından çevre temizliğine dikkat çekmek ve bu konuda farkındalık yaratmak amacıyla hayata geçirilen ve artık gelenekselleşen kıyı temizliği projesi yapılmış ve Seferihisar sahilindeki çöpler toplanmıştır.

Habere git

15 Eylül Uluslararası Kıyı Temizliği günü (International Coastal Cleanup – ICC) kapsamında Güzelyalı Rotaract Kulübü tarafından çevre temizliğine dikkat çekmek ve bu konuda farkındalık yaratmak amacıyla hayata geçirilen ve artık gelenekselleşen kıyı temizliği projesi yapılmış ve Seferihisar sahilindeki çöpler toplanmıştır.

Habere git

Güzelyalı Rotaract Kulübü 02.09.2020 tarihinde Güzelyalı ve Gündoğdu Rotary Kulüplerinin ortaklaşa olarak gerçekleştirdiği ve Youtuber Orkun Işıtmak’ın konuşmacı konuk olduğu toplantıya katılım göstermiştir. Toplantı kapsamında dijital çağa uyum süreci üzerinde konuşulmuş olup sosyal medyanın gücü üzerinde durulmuştur. Orkun Bey'in deneyimleri üzerinden işleyen toplantı sürecinde oldukça keyifli vakit geçirilmiştir

Habere git

Güzelyalı Rotaract Kulübü, 28 Ekim tarihinde iki oturum şeklinde düzenlenen ve uzman klinik psikolog Öykü Koç moderatörlüğünde yönetilen "İsmini Sakla Derdini Anlat" adlı projeyi hayata geçirdi. Düzenlenen proje kapsamında kimlikleri tamamıyla gizli tutulan Rotaractörler, 5’er kişilik kontenjan ile sınırlı olan buluşmalara katılıp akıllarındaki sorulara bir profesyonel eşliğinde yanıt bulma şansı yakaladılar. Katılımcılar bir yandan, moderatör yönlen

Habere git

Güzelyalı Rotaract Kulübü, 27 Ekim Salı günü 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kapsamında alanında uzman isimler eşliğinde "Memleketimden Cumhuriyet Manzaraları" adlı konferansı gerçekleştirdi. Cumhuriyet öncesi ve sonrasında İzmir ile Cumhuriyet'e mal olmuş tarihi şahsiyetleri bir arada en yakın şahitleri ve araştırmacılardan dinleme fırsatı sunan panelin konukları ise Mustafa Kemal Atatürk'ün kütüphanecisi Nuri Ulusu'nun oğlu Mustafa Kemal Ulusu, İzmir Kent Ar

Habere git

Güzelyalı Rotaract Kulübü'nün her ay farklı bir meslek erbabını yaptıkları işe dair izlenimlerini paylaşmaları için davet ettikleri Sohbet-i Pişe serisinin dördüncüsü ünlü opera sanatçısı Selmin Günöz ve Yorglass genel müdürü Gülfem Yorgancılar eşliğinde gerçekleşti. Alanında öncü iki isim meslek yolculuklarının nasıl başladığı, kariyerlerini bu konuma nasıl getirdikleri konusunda biz genç Rotaractörlerin sorularını yanıtlamalarının yanı sır

Habere git

Rotaract Akademi ve Güzelyalı Rotaract Kulübü işbirliğinde, 14 Ekim tarihinde profesyonel koç ve işe alım danışmanı Tuğçe Özfeke eğitmenliğinde "Kendini Tanıma Atölyesi" eğitimi gerçekleştirildi. Güçlü ve zayıf yönlerimizi keşfetmenin aldığımız kararlardaki önemini vurgulayan Özfeke, katılımcılara temeli hipokrata dayanan 4 farklı kişilik rengi ve özellikleri hakkında bilgiler verdi. Hem kendimizi hem de çevremizdeki kişileri anlamlandırma ve yönetebi

Habere git

Güzelyalı Rotaract Kulübü; Güzelyalı Rotary ve Bornova Rotaract Kulüpleri işbirliğinde İzmir Depremi Sonrası Saha ve Travma Yönetimi Başlıklı Söyleşisinde Rotary Yaşam Alanı İBB Saha Yöneticisi Çelik Özdemir ve CMAS Dünya Serbest Dalış Rekortmeni Ufuk Koçak'ı ağırlamıştır.

Habere git

Güzelyalı Rotaract Kulübü, 16 Kasım tarihinde iki oturum şeklinde düzenlenen ve Psikolog/ Aile Danışmanı Sedef Yıldırım moderatörlüğünde yönetilen "İsmini Sakla Derdini Anlat" adlı projeyi ikinci kez hayata geçirdi. Düzenlenen proje kapsamında kimlikleri tamamıyla gizli tutulan Rotaractörler, 5’er kişilik kontenjan ile sınırlı olan buluşmalara katılıp akıllarındaki sorulara bir profesyonel eşliğinde yanıt bulma şansı yakaladılar. Katılımcılar bir yan

Habere git

Güzelyalı Rotaract Kulübü'nün her ay farklı bir meslek erbabını yaptıkları işe dair izlenimlerini paylaşmaları için davet ettikleri Sohbet-i Pişe serisinin beşincisi 23 kasım akşamı büyük bir katılım ile gerçekleşti. 2013-2014 Dönem Bölge Rotaract Temsilcisi ve Cadet Pilot/Havacı Rana Kesken Nazlı'nın konuk olduğu sohbette pilotluk mesleği ile ilgili ufuk açıcı bilgiler edinilirken, çeşitli kulüplerden emekli rotaractörlerin de katılımları ile keyifli bi

Habere git

Güzelyalı Rotaract Kulübü; Güzelyalı Rotary ve Bornova Rotaract Kulüpleri işbirliğinde Hangi Pandemi Daha Can Yakıcı: Covid-19 mu Partner Şiddeti mi? Başlıklı Söyleşisinde Prof. Dr. Akça Toprak Ergönen'i ağırlamıştır.

Habere git

Güzelyalı Rotaract Kulübünün; Eğitim Meslek Grubu, Çiğli,Osmangazi ve Çekirge Rotaract Kulüpleri ile ortak olarak düzenlemiş oldukları etkinliklerinde Güzelyalı Rotaract Kulübü üyesi Melek Kıvçak Otizmli Bireyler Nasıl Yabancı Dil Öğrenir? konulu sunumu ile katkı sağlamıştır.

Habere git

Güzelyalı Rotaract Kulübü, dönem başından beri her ay farklı bir meslek erbabını ağırladıkları Sohbet-i Pişe Serisi'nin yedincisini 12.01.2021 tarihinde Oyuncu/Senarist Berkay Berkman eşliğinde gerçekleştirdi. Katılımcıları oyunculuk mesleğinin mutfağına sokan Berkman, eğitim hayatından yurt dışı deneyimine ve nihayetinde kendi kurduğu oyunculuk okuluna kadar mesleğine ilişkin birçok dönüm noktasını bizlerle paylaştı. Ayrıca sohbet sırasında "Senaryo

Habere git

Güzelyalı Rotaract Kulübü, 19.01.2021 tarihinde Güzelyalı Rotary Kulübü, Bornova Rotaract Kulübü ve Rotabook Hobi Grubu ile ortaklaşa olarak gerçekleştirdiği söyleşide Ufuk Koçak'ı ağırladı. Ufuk Bey'in ilham verici hayat hikayesi üzerinden ilerleyen ve kendi kitabı "Sınırsız'ın" tartışıldığı söyleşide keyifli vakit geçirilmiş olup Rotaractörler aklındaki sorulara yanıt bulma fırsatı yakalamışlardır.

Habere git

Güzelyalı Rotaract Kulübü, 26.01.2021 tarihinde iki oturum şeklinde düzenlenen ve Psikolog/ Aile Danışmanı Sedef Yıldırım moderatörlüğünde yönetilen "İsmini Sakla Derdini Anlat" adlı projeyi üçüncü kez hayata geçirdi. Düzenlenen proje kapsamında kimlikleri tamamıyla gizli tutulan Rotaractörler, 5’er kişilik kontenjan ile sınırlı olan buluşmalara katılıp akıllarındaki sorulara bir profesyonel eşliğinde yanıt bulma şansı yakaladılar. Katılımcılar b

Habere git

Güzelyalı Rotaract Kulübü, Rotaract Akademi işbirliğinde 30- 31 Ocak ve 06-07 Şubat tarihlerinde eğitmen Kardelen Özsu eşliğinde 4 ayaklı "Temel Seviye Rusça Eğitimi'ni" gerçekleştirdi. Rus alfabesi ve temel günlük konuşma kalıplarından oluşan program doğrultusunda işleyen eğitime katılan Rotaractörler, aynı zamanda Rus kültürünü yakından tanıma fırsatı buldular.

Habere git

"Bir oyuncu rolüne nasıl hazırlanır, karakterini benimserken hangi süreçlerden geçer, nasıl bir eğitim alır?" gibi sorulara yanıt bulunan "Role Hazırlanma Eğitimi", Güzelyalı Rotaract Kulübü ve Rotaract Akademi işbirliğinde 02.02.2021 tarihinde ödüllü oyuncu ve yönetmen Berkay Berkman eşliğinde gerçekleşti. Oyunculuk ve senaristliğe merak duyan Rotaractörler, bir saat süren söyleşide hem aklındaki sorulara yant buldular hem de keyifli vakit geçirdiler.

Habere git

Güzelyalı Rotaract Kulübü, 09.02.2021 tarihinde Çakabey Rotary Kulübü ile ortak bir söyleşi gerçekleştirdi. Klinik Biyokimya Uzmanı Dr. İlkay Zümrüt DUMAN'ın konuk olduğu ve Snevo Tr'nin medikal direktör olduğu söyleşide "Geçirgen Bağırsak Sendromu" tartışıldı. Bir yandan toplumda bu rahatsızlığa ilişkin farkındalık çalışmalarının arttırılması amacıyla neler yapılması gerektiğine değinilirken aynı zamanda Rotaryenler ve Rotaractörlerin de bu raha

Habere git

Güzelyalı Rotaract Kulübü, Güzelyalı Rotary Kulübü ve Genciz Medya İşbirliğinde gerçekleştirdiği online söyleşide Argonne Ulusal Laboratuvarı Kıdemli Yönetici ve Kuantum Fizikçisi Prof. Dr. Esen Ercan Alp ve İYTE Kariyer Destek Merkezi Kariyer Danışmanı / İYTEMED Başkanı Gürhan Özsamancı'yı ağırladı. Özsamancı, söyleşi kapsamında "Kariyer Nasıl Planlanır?" konulu konuşmasıyla gençlerin sorularını yanıtlarken, Prof. Dr. Alp de Diyarbakır'dan ABD'ye

Habere git

Güzelyalı Rotaract Kulübü, regl farkındalık projesinin ilk ayağını hayata geçirdi. Resmi sosyal medya hesaplarından "Regl Nedir?", "Regl Yoksulluğu Ne Demektir?" konularına ilişkin gönderiler yapan kulüp üyeleri, yakın zamanda bu konuda çekecekleri farkındalık videosu ile toplumda yerleşmiş stigmaların önüne geçmeyi ve kadınların öz saygısını ilgilendiren bu konuya ilişkin olarak toplumdaki bilincin arttırılmasını hedeflemekteler.

Habere git

Güzelyalı Rotaract Kulübü, dönem boyunca işbirliğinde olduğu Hindistan'daki Amanora Youngistan Rotaract Kulübü ile Twin Club Anlaşması imzalandı. İki kulüp arasındaki dostluğu simgeleyen bu anlaşma doğrultusunda kulüp üyeleri dönem boyunca çeşitli projelerde birlikte çalışmaya devam etmeye karar verdiler.

Habere git

Güzelyalı Rotaract Kulübü ve Agora Rotaract Kulübü, dönem başından beri sürdürdükleri Sohbet-i Pişe ve Superwoman serilerini birleştirdi. 26.02.2021 tarihinde Start-Up ve Girişimcilik Meslek Grubu işbirliğinde gerçekleştirilen "Markalar için YouTube'da Büyüme Stratejileri" konulu söyleşide Berna Akın Eriş'i ağırladı. Keyifli geçen söyleşide katılan Rotaractörler aynı zamanda aklındaki sorulara da yanıt buldular.

Habere git

22.02.2021 tarihinde Alsancak, Buca, Dokuz Eylül, Güzelyalı ve Kordon Rotaract Kulüpleri BRT yardımcıları Rtc. Ayşegül Taşkıran'ın da katılımıyla 4. Grup Ortak Toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıya konuşmacı konuk olarak davet edilen Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Genel Başkan Yrd. Ve Kurucu Üyelerinden Semra Çetinçakaya “Ben de Sizden Biriyim” adlı söyleşisinde kendi hayat hikayesinden kesitler sundu ve engelli bireyler için neler yapılması gerek

Habere git

Güzeyalı ve Çiğli Rotaract Kulüpleri, 18.02.2021 tarihinde gerçekleştirdiği "Kadına Karşı Şiddetle Mücadele, Sorunlar ve Çözüm Önerileri Söyleşisi"nde Tülin Kesiktaş’ı ağırladı. Var olan projelerin tartışıldığı, yeni fikirlerin paylaşılarak gelecek projelerin temellerinin atıldığı söyleşide işbirliği yapılması kararlaştırıldı.

Habere git

İzmir Agora Rotaract, Bursa Rotaract, Çalıkuşu Rotaract, Denizli Rotaract,Güzelyalı Rotaract, Konak Rotaract ve Kordon Rotaract Kulüpleri birlikte “Plastiği Bırak, Doğayı Yaşat” diyerek “Rotary” logolu cam mataralar hazırladılar ve bunları satışa sundular. Çevre kirliliğine karşı dikkat çekmek ve plastik kullanımını minimalize etmek amacıyla hazırlanan mataralardan elde edilen gelirler ise orman bağışı için kullanıldı.

Habere git

Güzelyalı Rotaract Kulübü, 18.02.2021 tarihinde “Regl Konuşalım” videosunu resmi kulüp Instagram hesabında 23.02.2021 tarihinde ise Rotaract tv YouTube hesabında yayınladı. “Regl Konuşalım” Projesi için kulüp üyeleri ve misafirlerle birlikte çekilen soru cevap videosunda toplumda regl hakkında yerleşmiş stigmaların önüne geçmek ve regl yoksulluğuna dikkat çekilmesi amaçlanmıştır. Projenin ikinci ayağında ise bir jinekoloji uzmanı ve bir psikologla söyl

Habere git

23.03.2021 tarihinde Çakabey Rotary, Mavişehir Rotary, Bostanlı Rotary Kulüpleriyle beraber Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Çalışma Hayatı Panelini gerçekleştirdik. Panelimizde Sabancı Üniversitesi Kurumsal Yönetim Forumu Kadının Güçlendirilmesi Projeleri Yöneticisi Sevda Alkan'ı konuşmacı konuk olarak ağırladık. Sevda Alkan, ülkemizdeki kadınların çalışma hayatında yaşadıkları zorlukları, kariyerlerinde yükselmelerinin önündeki engelleri ve cam tavan etk

Habere git

Güzelyalı Rotaract Kulübü, dönem başından beri her ay farklı bir meslek erbabını ağırladıkları Sohbet-i Pişe Serisi’nin dokuzuncusunu 26.03.2021 tarihinde İş İnsanı, JTI Distribütörü, İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji Nazilli Okul Kurucusu Selçuk Yıldırım’ın katılımıyla gerçekleştirdi.

Habere git

Güzelyalı Rotaract ve RotaMüzik Hobi Grubu işbirliğinde 31.03.2021 tarihinde O Ses Rotaract etkinliği gerçekleştirildi. Rotaract'ın en iyi sesinin ve performansının izleyicilerin oylarıyla seçildiği bu eğlenceli akşam büyük bir katılım ile gerçekleşti.

Habere git

Güzelyalı Rotaract Kulübü, Agora Rotaract Kulübü ve UCİM (Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği) ile birlikte çocuk istismarına dikkat çekmek ve ebeveyn ve çocukları bilinçlendirmek amacıyla "Bedensel Söz Hakkı" adlı kamu spotunu oluşturdu. Psikolojik danışmanlar ve uzman psikologlar işbirliğinde hazırlanan ve çocuklara iyi ve kötü dokunuşların öğretildiği videonun hikayesi ve tasarımı UCİM eğitmenleri ve Rotaractörler tarafından hazır

Habere git

Güzelyalı ve Agora Rotaract Kulüpleri Rotaract Akademi işbirliğinde 11.05.2021 tarihinde deprem mağdurlarına yönelik "Psikolojik İlkyardım ve Mindfulness" eğitimi verdi. Uzman psikologlar Rtc. Sedef Yıldırım ve Rtc. İdil Hız'ın verdiği eğitim katılımcılara kriz anı ile başa çıkmaya yönelik teknikler kazandırmayı amaçlarken aynı zamanda eğitimde son zamanların popüler trendi mindfulness da tanıtıldı. Duygu regülasyonu ve beden farkındalığına da değinen

Habere git

Güzelyalı Rotaract Kulübü, Denizcilik Hobi Grubu eşliğinde 07.04.2021 tarihinde "Teknede Sohbetler" adlı söyleşiyi gerçekleştirdi. Tüm Rotaractörlere açık olan etkinliğin konuşmacıları yat eğitmeni ve eski milli takım yelkencisi Yiğit Çula ve Wings Of Island kurucusu ve milli takım yarışçısı Fırat Şahin idi. Sohbet havasında geçen ve katılımcıların soruları üzerinden ilerleyen söyleşide, Çula ve şahin bize kendi tutkularını ve deneyimlerini aktardı.

Habere git

Güzelyalı Rotaract Kulübü, 13.04.2021 tarihinde “Regl Konuşalım” projesinin üçüncü ayağında kadın doğum uzmanı Prof. Dr. Ümit İnceboz ve Psikolog Sedef Yıldırım’ın konuşmacı konuk olduğu bölgeye açık söyleşiyi gerçekleştirdi. Prof. Dr. İnceboz’un menstrüasyon döngüsünün biyolojik kısmını ele aldığı bilinçlendirici söyleşide, reglden korkulmaması gerektiğine ve bunun kadın vücudunun sağlıklı işleyişinin bir göstergesi olduğuna vurgu

Habere git

Güzelyalı Rotaract Kulübünün 14.04.2021 tarihinde “Regl Konuşalım” projesi kapsamında düzenlediği kamu spotu için Prof. Dr. Ümit İnceboz ve Psikolog Sedef Yıldırım Withco Coworking’de kamera karşısına geçtiler. Kamu spotunun edit aşamasını misafirlerimizden Öykü Tuğrul’un üstlendiği video, yakında tüm sosyal medya hesaplarımızdan ve YouTube kanalından paylaşılacaktır.

Habere git

12 Temmuz tarihinde kulübümüzün ilk toplantısı bölge görevlilerimiz, değerli Rotaryen büyüklerimiz, geçmiş dönem başkanlarımız, üye ve misafirlerimizin katılımlarıyla gerçekleştirildi. Büyük bir coşkuyla gerçekleştirilen ilk toplantımızda geçmiş dönem teşekkürlerine ve yeni dönem temennilerine yer verildi.

Habere git

12 Temmuz tarihinde kulübümüzün ilk toplantısı bölge görevlilerimiz, değerli Rotaryen büyüklerimiz, geçmiş dönem başkanlarımız, üye ve misafirlerimizin katılımlarıyla gerçekleştirildi. Büyük bir coşkuyla gerçekleştirilen ilk toplantımızda geçmiş dönem teşekkürlerine ve yeni dönem temennilerine yer verildi.

Habere git

26.08.2021 tarihinde Sohbet-i Pişe serimizin 11.oturumu Astronom Dr. Samet Ok'un katılımlarıyla zoom platformunda gerçekleştirildi. Mavişehir Interact ile ortak gerçekleştirilen bu etkinlikte önce konuşmacımız mesleği hakkında paylaşımlarını yaptı ardından katılımcılarımız astronomi ile ilgili merak ettikilerini sordu ve interaktif bir meslek sohbeti gerçekleştirildi.

Habere git

1 Ağustos 2021 tarihinde Calcutta Rotaract Kulübü’nün Pioneer adlı adlı etkinliğe katılarak hem letterhead Exchange yapıldı hem de International Friendship Day’i beraber kutlandı. Katılımcıların birbirleri ile tanışma fırsatı yakaladığı bu etkinlikte yeni dostluklar kurulurak ilişkiler güçlendirildi.

Habere git

27.07.2021 tarihinde dönemimizin ilk Happy Hour’u Konak Rotaract Kulübü ile birlikte My Via Kovan'da gerçekleştirildi. İlişkilerimizi güçlendirdiğimiz Happy Hour'da Konak Rotaract ailesi ile çok keyifli vakit geçirildi.

Habere git

27.02.2021 tarihinde dönemimizin ikinci toplantısını Konak Rotaract Kulübü ile birlikte gerçekleştirildi. Dönem boyunca birlikte gerçekleştireceğimiz Barınak Projemiz kapsamında bilinçlenmeye önce kendimizden başlamak adına Veteriner Hekim Burak Kaplan'dan 'sokak hayvanları hakkında doğru bilinen yanlışlar'ı dinleyerek keyifli bir sohbet yapıldı.

Habere git

04.08.2021 tarihinde geçmiş dönem başkanlarımızdan Ruti Politi'nin dogumgününü kutladığımız bir happy hour gerçekleştirildi.

Habere git

22 Temmuz 2021 tarihinde Rotaract Mediterranea‘ın Sea Day kutlamaları adına başlattığı etkinliğe denizlerimizi temizleyerek dahil olundu.

Habere git

1-7 Ağustos Dünya Emzirme Haftası kapsamında MCKVIE Rotaract Kulübü ile anne sütü ile beslenmenin önemini vurgulayan bir gönderi hazırlandı. Gönderide anne sütü ile beslenmenin anne ve bebek sağlığına olan yararlarını hem İngilizce hem de Türkçe olarak açıklandı. MCKVIE Rotaract Kulübü ile hesaplarımızda hazırlamış olduğumuz gönderileri paylaşıldı.

Habere git

25 Temmuz 2021 tarihinde Alumni Rotaract kulübü ile Friendship Day kapsamında kulüp olarak çekildiğimiz fotoğraflar iletildi ve etkinliğe katılan diğer kulüpler ile birlikte hazırlamış olduğumuz görseller hesaplarımızda paylaşılarak Dünya Arkadaşlık Günü kutlandı.

Habere git

22.08.2021 tarihinde Happy Hour etkinliğimiz gerçekleştirildi, RotaVolley etkinliğimiz için hazırlıklarımız tamamlandı.

Habere git

29.08.2021 tarihinde Happy Hour etkinliğimizi gerçekleştirildi ve RotaVolley etkinliğimiz için son hazırlıklarımız tamamlandı.

Habere git

16.08.2021 tarihinde Alumni Rotaract Kulübü ile Happy Hour gerçekleştirildi. Birbirimizi daha iyi tanıyarak keyifli vakit geçirdiğimiz bu etkinlikte oyunlar oynayarak kültürlerimizi tanıma fırsatı bulduk.

Habere git

12.11.2021 tarihinde Rotaract Esprit'in düzenlemiş olduğu Amira Bedhaif'nin konuşmacı olarak katıldığı girişimcilik temalı seminere katılım gösterildi. Etkinlik sonunda, orijinali daha sonra imzalanmak üzere sembolik olarak kardeş kulüp anlaşması imzalandı.

Habere git

28.11.2021 tarihinde Güzelyalı Rotaract Kulübü, MCKVIE Rotaract Kulübü, Konnagar Rotaract Kulübü ve Rotaract Akademi iş birliğinde "Career Management" eğitimi gerçekleştirildi. Intel Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Kanal Satış Direktörü Mediha KAYACAN eğitmenliğinde gerçekleşen bu eğitimde birden fazla ülkede sanal ekipleri yönetme ve Covid'den bu yana yeni çalışma ortamları, çok kültürlü çalışma ortamını düzenleme gibi konulara değinilerek kariyer yönetimi

Habere git

12.12.2021 tarihinde RotaMüzik hobi grubu işbirliğinde Fikri Yargıcı eğitmenliğinde beden perküsyon atölyemizi gerçekleştirdik. Bedenimizi bir enstrüman gibi kullanıp oluşturduğumuz ritimlerle keyifli bir takım çalışması yaptık.

Habere git

11.12.2021 tarihinde Kulüp Hizmetleri Komite Başkanımız Umur Onat’ın evinde ocakbaşı etkinliğimizi gerçekleştirdik.

Habere git

12.12.2021 tarihinde Kulüp içi happy hour etkinliğimizi gerçekleştirildi.

Habere git

12.12.2021 tarihinde Agora Rotaract Kulübü ve Mühendislik Meslek Grubu ile birlikte Markus Acar’ın deneyimlerini paylaştığı bir Meslek Sohbeti gerçekleştirdik.

Habere git

16.12.2021 tarihinde kulüp içi happy hour etkinliğimizi gerçekleştirdik.

Habere git

21.12.2021 tarihinde 21 Aralık Dünya Kooperatifçilik Günü'nde ve 12-18 Aralık Yerli Malı Haftası kapsamında Sohbet-i Pişe serimizin 16. Bölümünü Turna Kadın Kooperatifi ile ve Rotary Gerçek Gıda Komitesi, Çakabey Rotary, Ege Rotary ve Kültürpark Rotary Kulüpleri iş birliğinde gerçekleştirildi. Turna Kadın Kooperatifi Ortaklarından aynı zamanda Yönetim Kurulu Başkanı Aslı Kaya ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili Gülsen Açar, Turna Kadın Kooperatifi'nin hikayesini

Habere git

23.12.2021 tarihinde Bizim Mahalle okulumuz olan Necatibey İlkokulunda 3. sınıf öğrencileri ile atık malzemelerden yılbaşı süsü yapımı atölyesi gerçekleştirdik. Önce geri dönüşüm hakkında sohbet edildi atık türler tanıtıldı. Doğaya attığımız atıkların doğada yok olma sürelerini öğrenip okulun belirli bölgelerine geri dönüşüm ile ilgili bilgilendirici afişler asıldı. Ardından öğrencilerin biriktirmiş olduğu atık malzemelerden sevimli yılbaşı

Habere git

27.12.2021 tarihinde dönemimizin 12. toplantısı gerçekleştirildi. Toplantımızda RMB Komitesi Başkanı Ali Becerik ve Interact Kulübü kurma çalışmalarını başlatmış olduğumuz Saint Joseph Lisesi öğrencileri bizlerleydi. Ali Becerik tarafından toplantımızda “Gençlere Öğütler” başlıklı sunumunu gerçekleştirildi.

Habere git

11.12.2021 tarihinde demonte biçimde satın aldığımız kedi evlerinin hep beraber kurulumu gerçekleştirildi. Sonrasında üyelerimiz yaptıkları kedi evlerinin yakınlarda güvenli bir alana yerleştirildi. Yerleştirilen kedi evlerinin içine kedileri sıcak tutması adına yastık, havlu, battaniye ve benzeri malzemeler koyuldu.

Habere git

22.12.2021 tarihinde her dönem gerçekleştirmeye çalıştığımız ve son 2 dönemdir pandemi şartları nedeniyle gerçekleştiremediğimiz geleneksel kıyafet yardımımız bu yıl yapıldı.

Habere git

29.12.2021 Ariana La Rose Rotaract Kulübü bu sene ‘’ Rac’s New Year ‘’ adlı etkinlik gerçekleştirildi. Etkinlikte ana dilimizde yeni yıl dileklerimizi söyleyip en son ‘’God live the Rotaract’’ diyerek video çekip yollandı. Yeni yılın ilk günü paylaşmak üzere videomuzu hazırlandı. Rotaract Club Ariana La Rose, Rotaract Cancún Zona Hotelera , Rotaract Club of People's Campus , Rotaract Club Barcelona Condal , Ankara Kızılay Rotaract Kulübü , Rotaract Club of

Habere git

Güzelyalı Rotaract Kulübü ve Carthage Sunshine Rotaract Kulübü arasında Twin Club Anlaşması imzalandı.

Habere git

03.02.2022 tarihinde Güzelyalı, Karşıyaka, Smyrna Rotaract Kulüpleri; Ruh Sağlığı Çalışanları Meslek Grubu ve RotaMüzik Hobi Grubu birlikteliğinde Müzisyen ve Uzman Psikolojik Danışman Asena Akın "Müzik ve İyileşme" başlıklı eğitimi gerçekleştirildi.

Habere git

8-9 Mart tarihlerinde Bornova Belediyesi ve Bornova Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi iş birliğinde Kadın Emeği Pazarı'nı gerçekleştirdik.

Habere git

08.03.2022 tarihinde Bizim Mahalle Okulumuz Necatibey İlkokulu'nun Konak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile İzmir Kız Lisesi'nde düzenlediği 8 Mart Dünya Kadınlar Günü programına katılım gösterildi.

Habere git

21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü'nde Güzelyalı Rotaract , Kardzhali Rotaract , Hammam-Lif Rotaract, Alumni Rotaract ve Unitec Metropolitano Rotaract Kulüpleri "Being different is normal, isn't it?" sloganı ile oluşturdukları kliplerden bir farkındalık videosu oluşturdu. Hazırlanan videoyu kulüpler sosyal medya hesaplarından paylaşarak beş farklı ülkede ve bölgede Down Sendromu hakkında farkındalık yaratmayı amaçladı.

Habere git

Güzelyalı Rotaract Kulübü'nün Kulüp Hizmetleri ve Üyelik Geliştirme Koordinatörlüğü ve Rotaract Akademi iş birliğinde düzenlediği "Rotaract Kulüplerine Yönelik SWOT Analizi" eğitimi 27.07.2023 tarihinde Rotary Ofis'te gerçekleşti. Eğitimde Güzelyalı Rotaract Kulübü 2015-2016 Dönem Başkanı Burtan Uçar, hedef haritasının nasıl hazırlanması gerektiğini anlattı ve kulüp yönetimine ilişkin deneyimlerini paylaştı.

Habere git

Güzelyalı Rotary Kulübü, Çeşme Rotary Kulübü, UR Sürdürülebilir Çevre Komitesi, Çeşme Belediyesi ve Habitat TV ortaklığında düzenlenen Utanç Sergisi 19-20-21 Ağustos tarihlerinde Çeşme Güneşlenme Terasları önünde sergilendi. Deniz canlılarının yaşamını oldukça tehdit eden, denizlerimizde unutulan veya terk edilen hayalet ağlar ile diğer deniz atıklarının sergilendiği bu organizasyonda deniz ekosisteminin korunması konusunda farkındalık yaratmayı amaçl

Habere git

Güzelyalı Rotaract Kulübü, İzmir Ekonomi Rotaract Kulübü ve RotaGurme Hobi Grubu İzmir ile birlikte Anadolu Efes Yenilik Atölyesi'ne iş yeri gezisi gerçekleştirdi. Biranın tarihçesi ve üretim sürecinin anlatıldığı bu gezide aynı zamanda işe alım süreçleri ve mülakat teknikleri de değinildi.

Habere git

Güzelyalı Rotaract Kulübü'nün geleneksel projesi RotaVolley Voleybol Turnuvası - RotaVolley'23 17 Ağustos tarihinde başladı! Grup maçlarının toplam 5 hafta süreceği turnuvaya toplam 19 takım katıldı. Rekabetin hız kesmediği, en büyük ödünse dostluk olduğu turnuvanın final maçı 24 Eylül Pazar günü oynanacak. İlk 3'e giren takımları ise sürpriz hediyeler bekliyor!

Habere git

Güzelyalı Rotaract Kulübü, Agora Rotaract Kulübü’nün meslek hizmetleri projesi Günyüzü serisinin ilk eğitimini Agora Rotary, Güzelyalı Rotary, Rotaract & Rotary Akademi ve RotaEkstrem Hobi Grubu iş birliğinde 10.08.2023 tarihinde gerçekleştirdi. Öğretim Görevlisi Güvenç Sorarlı’nın su altı kaynakçılığını tanıttığı bu keyifli eğitim katılımcıların sorularının yanıtlandığı bir açık oturumla sona erdi.

Habere git