Güzelyalı Rotaract Kulübü Haberleri

15 Eylül Dünya Çöp Toplama Günü kapsamında 9. Grup Rotary Kulüplerinin Kordon'da düzenlediği çevre temizliği etkinliğine Güzelyalı Rotary Kulübü ile katılım gösterilmiştir.


Habere git

Güzelyalı Rotaract Kulübü, Çakabey Rotary Kulübü ile birlikte Çağdaş Yaşam Cumhuriyet Eğitim Evi'nde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlaması düzenlemiştir. Çocukların Atatürk ve Cumhuriyet temalı şiirleri okuduğu ve şarkıların söylendiği etkinlik sonrası okullarda/evlerde biriken geri dönüştürülebilir atık malzemeleri değerlendirerek "Geri Dönüştürülebilir Malzemelerden Atatürk Portresi Yapımı" etkinliği gerçekleştirilmiştir.  

<

Habere git

Dünya Interact Haftası'nda Mavişehir Rotary, Mavişehir Rotaract, Mavişehir İnteract ve Güzelyalı Rotaract Kulüpleri ile Paintball etkinliği gerçekleştirilmiştir. İnteractlara karşı Rotaryenler&Rotaractörler takımları olarak paintball oynanmıştır.    

Habere git

28.11.2019 tarihinde Bizim Mahalle kapsamında okulumuzda "Duygularımı Tanıyorum 1" projesi ile 4. Sınıf öğrencilerine yönelik "Ergenlik ve Sınav Kaygısı" eğitimi Psikolog Sedef Yıldırım tarafından verilmiştir.


Habere git

 04.12.2019 tarihinde Bizim Mahalle kapsamında okulumuzda "Duygularımı Tanıyorum 2" projesi ile 4. Sınıf öğrencileri velilerine yönelik "Ergenlik ve Sınav Kaygısı" eğitimi Psikolog Sedef Yıldırım tarafından verilmiştir.


Habere git

16.10.2019 tarihinde Polonya Rotaract Warszawa Victory Kulübü toplantısına katılan saymanımız katılım göstererek Culture Box hediyeleri verilmiş ve bayrak değişiminde bulunulmuştur.


Habere git

17 Temmuz Cuma gününde Sohbet-i Pişe adını verdiğimiz etkinliğimizin ilk konuğu olan gazeteci-yazar Neşem Yaşar’ı ağırlayarak her ay farklı bir meslek erbabını işlerine ilişkin avantajları ve dezavantajları anlatmaları için davet edeceğimiz uzun soluklu serimizin ilk adımını atmış olduk. Neşem Yaşar sohbetimizde gazetecilik mesleğini neden seçtiğini nasıl icra ettiğini anlatarak bu yolda ilerlemek isteyenlere de kıymetli tavsiyelerde bulundu. Gazetecilik mes

Habere git

Kulübümüzün ilk toplantısını 13 Temmuz Pazartesi günü geçmiş dönem Brt’miz Burak Terlemez 2020-2021 Bölge görevlilerimiz, geçmiş dönem başkanlarımız, üye ve misafirlerimizin katılımıyla gerçekleştirdik. Büyük bir coşkuyla yeni dönemin gelişini kutladığımız bu ilk toplantıda bir yandan hasret giderirken bir yandan da sene içerisinde yapacaklarımızı konuştuk.

Habere git

24.08.2020 tarihinde dönemimizin 4. toplantısını Çakabey Rotary Kulübü ile ortak şekilde gerçekleştirdik. Toplantımıza Prof Dr. Köksal Alptekin; Psk. Simay Erinç ve Psk. Zehra Durak eşliğinde katılarak bizleri şizofreni hakkında bilgilendirip Mavi At Kafe oluşumu hakkında fikir sahibi olmamızı sağladı. Gelecekte yapılacak işbirlikleri hakkında konuştuğumuz çok keyifli bir toplantı oldu.

Habere git

17.08.2020 tarihinde Sohbet-i Pişe serimizin ikinci konuğu Diyetisyen Berna Danacı'yı ağırladık. Berna Danacı, sohbetimizde diyetisyenlik mesleğini neden seçtiğini ve nasıl icra ettiğini anlatarak bu yolda ilerlemek isteyenlere de kıymetli tavsiyelerde bulundu. Katılımcılarımızın sorularıyla renklenen meslek tanıtımımız çok keyifli geçti.

Habere git

30 Temmuz Uluslararası Arkadaşlık günü için New Amsterdam Rotaract kulübünün düzenlediği etkinliğe katılım gösterdik. Kendi kulüp etkinliklerimizden çekildiğimiz fotoğraflardan bir video oluşturduk. ROTARACT kelimesinin baş harfleriyle başlayan ve aynı zamanda arkadaşlık anlamı taşıyan kelimeleri alt alta dizip videomuza ekleyerek Instagram hesabımızdan paylaştık.

Habere git

9 Ağustos 2020 tarihinde RACAmanora Youngistan Rotaract Klübü ve Pune Camp Next Gen Rac. Klübü ile ortaklaşa ‘’ SWOT Analysis Workshop adlı projemizi gerçekletirdik.

Habere git

26 Ağustos 2020 tarihinde Bakü Rotaract Kulübü ile Happy Hour gerçekleştirdik. Oyunlar oynayıp yapacağımız ortak projeler hakkında fikir alışverişi yaptık.

Habere git

31 Ağustos 2020 tarihinde RACAmanora Youngistan Rotaract Klübü ile ‘’International Cultural Exchange ‘’ yapıldı. 1. Adımda Güzelyalı Rotaract Klübü olarak Zeytin festivalimizi resim ve hikayesini anlatırken RACAmanora Youngistan Rotaract Klübü, Janmashtami Festivalini bize anlattı.

Habere git

Hindistan’dan Rotaract Club of Bombay Film City’nin 3 adımdan oluşan ‘’ Paws for the Cause’’ adlı projelerine katılım sağladık. Bu proje sokak hayvanlarını beslerken videosunu çekip herkesin aynı şekilde onlarla ilgilenmesi için neler yapmamız gerektiğini gösterdik.

Habere git

Rotaract Club of Calcutta RID 3291 klübünün düzenlediği Google meet programında toplanıp Türkiye’nin tarihi mekanlarını , yemeklerini, kıyafetlerini, sanatını , dansını ve müziğinin anlatımını yaptık.

Habere git