İzmir Rotaract Kulübü Haberleri

İzmir Rotaract Kulübü, Rotaract Akademi ile ortak olarak kurumsal firmaların IK uzmanları tarafından
verilecek eğitimlerle rotaractörlerin işe alım süreçlerinde tecrübe edinmelerini sağlamayı
amaçlamışlardır. Projelerinin ikinci ayağında ise her eğitim sonrası IK uzmanı eğitmen tarafından
mülakat similasyonu gerçekleştirilerek katılımcılara yaz stajı ya da part time iş imkanı sunulmaktadır.
Geleceğini yönlendir projesinin ilk ayağı 26/08/201

Habere git

İzmir Rotaract Kulübü 21/10/2019 tarihinde İzmir Ziçev’de dolu dolu bir gün geçirdi. Güne öncelikle

Sri Lanka Rotaract Kulübü ile kültür projesi olan yemek yapımı ile başladı. Engelli dostlarımızla
menemen yaparak hem kültürümüzü tanıttı hem de keyifli vakit geçirdi.
Ardından perküsyon ritim atölyesi düzenledi. Ritim eşliğinde dans ederek aynı zamanda kendileri için
öğrencilerin hazırlamış oldukları gösteriyi

Habere git

İzmir Rotaract Kulübü 26/11/2019 tarihinde Suzan Divrik Anadolu ve Kız Meslek Lisesi Anaokulu'ndaki miniklere hijyen eğitimi gerçekleştirdi.

Habere git

izmir Rotaract Kulübü 29.10.2019 tarihinde bizim mahallelerindeki okulları Rakım Erkutlu Ortaokulu'nda Cumhuriyet ve Bilim Şenliği düzenledi. Yüz boyası, el baskısı, çuval yarışı, ip atlamanın yanı sıra çocukların bir çok canlıyı mikroskop ile inceleme şansı bulduğu; sensörlü araba, rüzgar türbini, soru-cevap kutusu , sesle çalışan lamba gibi eğlenceli deneylerin olduğu şenliklerini gerçekleştirdi. 

Habere git

İzmir Rotaract Kulübü 02.02.2020 tarihinde kendi mahallelerindeki Rakım Erkutlu Ortaokulu'na sıfırdan bir bilgisayar sınıfı yaparak ve kapılarını hep birlikte açtılar.

Habere git

İzmir Rotaract Kulübü 11.07.2020 tarihinde dönem başkanları RTC. Ozan Karakaya ev sahipliğinde "Başkan Ocakbaşı" temalı bir ocakbaşı gerçekleştirdi.

Habere git

19.07.2020 tarihinde bizim mahallemiz Cennetçeşme’ye kıyafet bağışlarımızı yaptık. Projemize destek veren Çiğli , Çekirge , Nilüfer ve Urla Rotaract Kulüplerine teşekkür ederiz.

Habere git

30.07.2020 tarihinde izmir Rotaract Kulübü üye ve misafirleri partner kulüpleri İzmir Rotary Kulübü işbirliği ile bizim mahallemiz projesi kapsamında Cennetçeşme’deki 62 haneye kurban bayramı dolayısıyla et yardımında bulundular. Bayramlaşmanın ve yardımlaşmanın önemini bir kere daha vurguladıkları bu projeye destek veren herkese çok teşekkür ederiz.

Habere git

İzmir Rotaract Kulübü kadına şiddete dikkat çekmek amacıyla bir Instagram filtresi hazırladı. Kadına şiddete son hashatagli maskeleriyle de bizim mahalle projeleri kapsamındaki Cennetçeşme'de yaşayan kadınlarına yeni bir iş olanağı ve umut olmayı planlıyorlar.

Habere git

19.10.2020 tarihinde, Dünya Temizlik Günü kapsamında İzmir Rotaract Kulübü, bizim mahalle okulları olan Cennetçeşme Rakım Erkutlu İlkokul' unun bahçesindelerdi. Çöpleri çöp kutusuna atmaya teşvik etmek ve çocukları aynı zamanda eğlendirmek amacıyla çöp kutularının çevresini basketbol potasına çevirecek şekilde boyadılar.

Habere git

Ege Rotaract Kulübü, Göztepe Rotaract Kulübü, İzmir Rotaract Kulübü ve Mavişehir Kulüpleri geleneksel Bas Pedala etkinliklerini 4 Ekim 2020 Hayvanları Koruma Günü'nde sevimli dostlarımızın korunması ve yaşamlarının kolaylaştırılmasında farkındalık yaratma teması ile gerçekleştirdiler.

Habere git

İzmir Rotaract Kulübü tarafından kadına şiddete karşı tasarlanan afişler, İzmir'de Mavibahçe Avm ve Güzelyalı, Göztepe ,Üçkuyular Brewmood'da, Çanakkale'de ise Doubleshot Cafe, Homer's Snacks, Akava Cafe, Hangover Cafe, Kıymık Pub, 17 Burda Avm , Zülal Çelikel'in Kahvesi, Sherit Coffee, Orions Plus Gümüş, Kartal Yuvası, Craft Mimarlık, ve Globcom Tercüme'de sergilenmektedir.

Habere git

Bornova Rotaract, Bornova Rotary, İzmir Rotaract ve İzmir Rotary Kulüpleri işbirliğinde projelendirip montajlanan 3D yazıcı tamamlanmak üzere.

Habere git

İzmir Rotaract Kulübü meslek hizmetleri komitesi başkanı Rtc. Alihan Nil 28.10.2020 tarihinde Yahya Kemal Beyatlı İlkokul'u öğrencilerine Robotik Kodlama Eğitimi vermiştir.

Habere git

İzmir Rotaract Kulübü tarafından ayda bir kez düzenlenen "7 Yaşından Başlar Mısın" projesinin geçen ay ki konuğu Gündoğdu Çevre Müh. Dan. Ltd. Şti. kurucusu, 1995-2005 İzmir İl Çevre Müdürü ve İzmir Rotary Kulübü geçmiş dönem başkanı Çevre Yüksek Mühendisi Rtn. Dr. Vildan Gündoğdu'ydu.

Habere git

10.12.2020 tarihinde Rotaract Akademi ve İzmir Rotaract Kulübü ve Girişimcilik Meslek Grubu ve Hukuk Meslek Grubu işbirliğinde "Girişimcilik 101" etkinliği kapsamında, Rtc. Av. Ozan Karakaya ve Rtc. Av. Bahadır Yazıcı eğitmenliğinde "Girişimciler İçin Hukuk Eğitimi" gerçekleştirildi.

Habere git

15.12.2020 tarihinde Rotaract Akademi , İzmir Rotaract Kulübü ve Girişimcilik Meslek Grubu işbirliğinde gerçekleştirilen "Girişimcilik 101" etkinlikleri kapsamında, İzmir Rotaract Kulübü misafir üyesi Stj. SMMM Alper Deniz eğitmenliğinde "Girişimciler için Finans Eğitimi" düzenlediler.

Habere git

Rotary Fırsatlar Yaratır diyerek yola çıktığımız bu dönemde İzmir Rotaract Kulübü ile İzmir Rotary Kulübü eğitimde fırsat eşitsizliğine karşı başlattıklarımücadelede ilk tabletlerini 07.12.2020 tarihinde bizim mahalleri olan Cennetçeşme Mahallesi'nde ihtiyacı olan bir aileye teslim ettiler.

Habere git

15.12.2020 tarihinde Rotaract Akademi, Girişimcilik Meslek Grubu ve İzmir Rotaract Kulübü işbirliğinde gerçekleştirilen "Girişimcilik 101" etkinliği kapsamında İzmir Rotaract Kulübü misafir üyesi stj. SMMM Alper DENİZ eğitmenliğinde"Girişimciler İçin Finans Eğitimi" düzenlediler.

Habere git

15.12.2020 tarihinde Rotaract Akademi, Girişimcilik Meslek Grubu ve İzmir Rotaract Kulübü işbirliğinde gerçekleştirilen "Girişimcilik 101" etkinliği kapsamında İzmir Rotaract Kulübü misafir üyesi stj. SMMM Alper DENİZ eğitmenliğinde"Girişimciler İçin Finans Eğitimi" düzenlediler.

Habere git

Google Store ve App Store uygulamalarından kolaylıkla ücretsiz indirilebilecek, hem misafir hem de üye girişinin mevcut olduğu ve bilgilerin ayrı ayrı kaydedildiği, "to do list" "takvim" "karekod okuma" gibi pek çok özelliği içinde barındıran dünyanın ilk işlevsel Rotaract aplikasyonu çok yakında İzmir Rotaract Kulübü ile hizmetinizde!

Habere git

fırsatlar yaratmak için üretmeye devam eden İzmir Rotary, Bornova Rotaract, Bornova Rotary, İzmir Rotaract Kulüpleri ve Mühendislik Meslek Grubu ile 3 aydır üzerine çalıştıkları tasarımı ve yapımı tamamen onlara ait olan 3d yazıcılarından ilk ürünü olan temassız kapı açma aparatlarını elde ettiler. Projelerinin devamında 3d yazıcılarını Karabağlar Meslek Lisesi'ne bağışlayacak ve oradaki öğrencilere nasıl kullanıldığını düzenli dersler ile öğreter

Habere git

23.12.2020 tarihinde Güzelyalı, Balçova, Bornova ve İzmir Rotaract Kulüpleri işbirliğinde "Neden Organ Bağışı?" paneli gerçekleştirildi. Bağışla Yaşat Akademi'nin kurucusu Merve Baykan'dan değerli hocalardan ve organ nakli olmuş dostlardan neden organ bağışı yapmamız gerektiğinin altının çizildiği bu panele katılmlar için teşekkür ederler.

Habere git

28.12.2020 tarihinde AV. Atalay Aksay eğitmenliğinde, Bornova ve İzmir Rotaract Kulüpleri, Rotaract Akademi , Hukuk Meslek Grubu, İZAV derneği ev sahipliğinde "Dijital Çağda Avukatlık" eğitimi gerçekleştirildi.

Habere git

İzmir Rotary ve İzmir Rotaract Kulüpleri ortaklığında yürütülen tablet projesine bir katkı da Yaşar üniversitesi Öğrencilerinden! Sosyal sorumluluk projesi dersleri kapsamında bir tablet de bizden diyerek izmir Rotaract Kulübü'nün bizim mahallesi olan Cennetçeşme'de ihtiyaç sahibi bir aileye teslim edildi.

Habere git

Ünibersiteye hazırlık sürecindeki dostlarına destek olacakları "Yol Arkadaşım" projeleri kapsamında 08.01.2021 tarihinde bizim mahalleleri olan Cennetçeşme Mahallesinde ihtiyacı olan öğrencilere 90 adet kitap teslim edildi.

Habere git

08.01.2021 tarihinde Kadın İsterse 2 projemiz kapsamında geçmiş yıllarda kokulu sabun yapımında destekledikleri bizim mahalleleri Cennetçeşme'deki kadınlara bu defa örgü malzemesi, modelleme ve satışta destekleyerek bir meslek edinmelerini ve gelir elde etmelerini sağladılar.

Habere git

Kullanılmayan ikinci el eşyaları adreslerden teslim alıp ihtiyaç sahiplerine ulaştıran İzmir Rotaract Kulübü 08.01.2021 tarihinde bizim mahalleleri Cennetçeşme Mahallesi'nde ihtiyacı olan bir aileye buzdolaplarını teslim ettiler.

Habere git

İzmir Rotaract Kulübü ve RotaMüzik Hobi Grubu işbirliğinde 15.01.2021 tarihinde mikrofon sende etkinliği gerçekleştirilmiştir.

Habere git

14.01.2021 tarihinde İzmir Rotaract Kulübü'nün "7 Yaşından Başlar Mısın?" projesinin bu ayki konuğu 2020-21 dönemi Dijitalleşme ve Endüstri 4.0 dan sorumlu Guvernör yardımcısı ve Ana Komite Başkanı Altan Yücel oldu.

Habere git

100. Yıl Güzelbahçe Rotary Kulübü, İzmir Rotary Kulübü , Güzelbahçe Rotaract Kulübü, İzmir Rotaract Kulübü ev sahipliğinde birbirinden değerli konuk konuşmacıların katıldığı "Sürdürülebilir Dünya ve Mikroplastikler" konulu Ryla 30-31 Ocak tarihlerinde Youtube canlı yayını da dahil olmak üzere online gerçekleştirilmiştir.

Habere git

27.01.2021 tarihinde İzmir Rotaract Kulübü ve Rotaract Club Of Palmiers kulüpleri arasında Twin Club anlaşması imzalandı.

Habere git

İzmir Rotary ve İzmir Rotaract Kulübü ile birlikte Söke Sarıkemer Ortaokulu'nda 15 tabletten oluşan sabitlenmiş platformlar ve akıllı tahta ile "Dijital Sınıf" projelerini tamamadılar. Dijital Sınıf köydeki öğrencilerin internet ve tablet ulaşımının zor olduğu bu günlerde EBA Destek Merkezi olarak kulla nılacak. Zemini ve duvarları da yenilenen sınıfın tasarımını İzmir rotaract Kulübü üyeleri mimarlar gerçekleştirdiler.

Habere git

Bornova-İzmir Rotaract Kulüpleri 2021 yılından itibaren 4 Şubat tarihi Birleşmiş Milletler tarafından dünya barışını, insanların birbirine karşı olan toleransını; anlayışını ve dayanışmayı desteklemek amacıyla International Day of Human Fraternity olarak kabul edilmiştir. Rotary takvimine göre Şubat ayı teması 7 öncelikli alanlardan biri de olan Barış ve Anlaşmazlıkların Çözümü'dür.

Habere git

izmir Rotaract Kulübü kullanılmayan ikinci el eşyaları adresinizden teslim alıp ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya devam ediyor. Ocak, avize, davlumbaz, ankastre set gibi bir çok önemli ihtiyaç da bu ay ihtiyaç sahipleriyle buluştu.

Habere git

11.02.2021 tarihinde İzmir Rotaract Kulübü ve Rotaract Club Of Beogard Dedinje ile twin club anlaşması imzaladılar.

Habere git

11.02.2021 tarihinde izmir Rotaract Kulübü, Rotaract Club of Guatemala Metropoli ile Twin Club anlaşması imzaladılar.

Habere git

15.02.2021 tarihinde İzmir Rotaract Kulübü ve bir Avusturya kulübü olan Rotary Club of Pascoe Vale ile bayrak değişimi gerçekleştirildi.

Habere git

Kışın soğuğu sokaktaki kedilerv için hayati bir tehlike oluşturuyor. Onları soğuktan, kardan ve yağmurdan korumak amacıyla İzmir Rac ailesi barınabilecekleri kedi evleri yaptılar.

Habere git

İzmir Rotaract Kulübü, üniversiteye hazırlık sürecindeki dostlara destek olmak amacıyla başlattıkları "Yol Arkadaşım" proje kapsamın dabizim mahalleleri olan Cennetçeşme mahallesinde ihtiyacı olan öğrencilere kaynak ve test kitapları teslim ettiler.

Habere git

İzmir Rotary Kulübü ve İzmir Rotaract Kulüpleri Söke Sarıkemer Ortaokulu'nda 15 tabletten oluşan sabitlenmiş platformlar ve akıllı tahta ile "Dijital Sınıf" projelerini tamamladılar. Dijital Sınıf köydeki öğrencilerin internet ve tablet ulaşımının zor olduğu bu günlerde EBA Destek Merkezi olarak kullanılacak.

Habere git

Bornova- İzmir Rotaract Kulüpleri ve Bağışla Yaşat Derneğinden çocuklara bir mesaj vardı! Ecem ile Çilek organ bağışının önemini keyifli bir dille anlattı.

Habere git

22.02.2021 tarihinde Bornova ve İzmir Rotaract Kulüpleri "Sosyal Bilimler'den Birleşmiş Milletlere" konulu meslek sohbetlerini Melodi Var Öngel eşliğinde gerçekleştirdiler.

Habere git

İzmir Rotaract Kulübü 25.02.2021 tarihinde bizim mahalleleri olan Cennetçeşme mahallesinde anne-çocuk sağlığı, suyun önemi ve çölyak hastalığını bilinçlendirme afişi ve anketlerini dağıttılar.

Habere git

27.02.2021 tarihinde Rotaract Akademi, Bornova, Ege ve İzmir Rotaract Kulüpleri işbirliğinde çok değerli konuşmacı konuklar ve sponsorlar ile düzenlenen Kariyer Zirvesi tam 500 katılımcı zoom platformundan katılırken, kota aşımı dolayısıyla giremeyen katılımcılar ise Rotaract Tv üzerinden canlı yayındalardı.

Habere git

İzmir Rotaract Kulübü, Balçova Rotaract Kulübü, Çekirge Rotaract Kulübü, 2440. Bölge Hobi Grupları, Rotaract Club of Club Kardzhali, Rotaract Club of Del Lago işbirliğinde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'ne özel bir online fotoğraf sergisi gerçekleştirildi. Hayatı Değiştiren Kadınlar temalı sergiye bir çok katılımcı fotoğraflarıyla değer kattı.

Habere git

İzmir Rac - Bize günlük rutininizden bahseder misiniz? İra Özkesen - Sabahları 7-7 buçuk gibi kalkıyorum. Haftada bir kaç kez spora gidiyorum. Ofise 9 buçuk-10 gibi gidiyorum. İş günü sonrası programıma bağlı eve ya da dışarıda günümü tamamlıyorum. İzmirRac- Üniversite hayatınızda meslek edinme ve kişisel gelişiminizle ile ilgili çalışmalarınız oldu mu? Gençlere bu yönde bir tavsiyeniz var mı? İra Özkesen - Ben kendimi geliştirmek için üniversited

Habere git

Söke Sarıkemer Ortaokulu’nda İzmir Rotary Kulübü işbirliğinde yürüttüğümüz #dijitalsınıf projemizde bitti demiyoruz! Her geçen gün, tam donanımlı bir eğitim yuvası haline gelmesi için çabalamaya devam ediyoruz. Eğitimde fırsat eşitsizliğine karşı başlattığımız bu süreçte dünya haritalarımız, mantar panolarımız da çocuklarımızın kullanımına hazırlar!

Habere git

izmir Rotaract Kulübü'nün 15 Mart 2021 tarihinde gerçekleştirdikleri “7 Yaşından Başlar Mısın” projemizin bu ayki konuğu Rotary Means Business Komitesi Başkanı Ali Becerik’di. Hayat hikayesini samimiyetle paylaştığı icin tekstilci Ali Becerik’e ve katılan tüm üye-misafirlere teşekkürlerimizle!

Habere git

Karşıyaka, Çiğli ve İzmir Rotaract Kulüpleri'nin gelenekselleşmiş projelerinden Sürpriz Sabunlar’ı hijyenin en önemli olduğu pandemı sürecinde de ihmal etmediler! En yakın zamanda çocuklara teslim edilecek sabunların yapım aşaması tamamlandı!

Habere git

Bağışla Yaşat Akademi, Bornova Rotaract Kulübü, Pulmoner Hipertansiyon ve Skleroderma Hasta Derneği ve İzmir Rotaract Kulübü ev sahipliğinde 24.03.2021 tarihinde gerçekleştirilen “Kendimizden Bir Hediye” panelinde yine birbirinden değerli konuşmacı konuklar vardı. Ayda Onan Özeren moderatörlüğünde; sunucu ve gazeteci Saba Tümer, İKÇÜ Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Organ Nakli Koordinatörü ve ONKOD Yönetim Kurulu üyesi Dr. Rahmi Baykan v

Habere git

Bornova Rotaract ve İzmir Rotaract Kulüpleri Robotel derneğinden sağladıkları protez el modellerini de kullanarak şu anda el veya kol kaybı olan çocuklar için 3 boyutlu yazı ile protez el üretimine başlamış bulunmaktalar.

Habere git

Bornova Rotaract ve İzmir Rotaract Kulüpleri protez el projeleri kapsamında sınırlı sayıda ürettikleri özel tasarım Rotary kalemlikleri için kulüplerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Habere git

Corbett Company Eğitim Koordinatörü ve Efe Finans Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Burçak ERKMEN'in yönlendirmeleri ve uygulamaları ile 27 Mart 2021 tarihinde gerçekleştirilen İzmir Rotaract Kulübü'nün Online Mülakat Simülasyonları Projesinin ilk oturumunda online gerçekleştirilen iş mülakatları hakkında katılımcılar bilgi edinip, uygulamalı sanal mülakat gerçekleştirdiler.

Habere git

Bornova ve İzmir Rotaract Kulüpleri , Start Up & Girişimcilik meslek grubu ortaklığında 30 Mart 2021 Salı günü saat 21.00’de Kurumsal Wellbeing Danışmanı Sibel Yücesan’la bir meslek sohbeti gerçekleştirildi. Son zamanlarda birçok şirket wellbeing danışmanlığı alarak çalışan verimliliğini arttırarak kazançlarını da belirgin ölçüde arttırıyor. Kurumsal wellbeing çalışanların ofis ortamında mutlu ve huzurlu olabilmesini amaçlıyor.

Habere git

İzmir Rotaract Kulübü her ay bir iş insanı, yönetici veya girişimciyi bu noktaya getiren "öz" ile rotaractörleri tanıştırmayı ve gerçek anlamda katılımcılar ile konuğun mevcut koşullar sebebiyle online da olsa birbirlerine dokunmasını sağlamaya çalıştıkları “7 Yaşından Başlar Mısın?” projelerinin 16 Nisan 2021 tarihli ayağında Rtn. Fevzi Tavus’u konuşmacı konuk olarak ağırladılar.

Habere git

İzmir Rotaract Kulübü , Bornova Rotaract Kulübü ve Bağışla Yaşat Derneği ortaklığında başladıkları “Kendimizden Bir Hediye” projelerinin üçüncü basamağı olan “Kendimizden Bir Hediye-2” panelini 19.04.2021 tarihinde gerçekleştirdiler. Pahssc Dernegi ‘nin de katılımıyla gerçekleşen panelde, Sarp Apak ve İhsan Solaroglu başta olmak üzere çok değerli konuşmacı konukların katılımının yanı sıra , değerli Rtn. Ayda Özeren de moderat

Habere git

24-25.04.2021 tarihlerinde, İzmir Rotaract Kulübü Meslek Hizmetleri Komite Başkanı Rtc. Alihan Nil'in eğitmen olduğu “Robotik Kodlama Eğitmen Eğitimi” gerçekleştirildi.

Habere git

23.04.2021 tarihinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı Ege Rotaract Kulübü, Denizli Rotaract Kulübü , Çekirge Rotaract Kulübü, İzmir Rotaract Kulübü ve İzmir Rotaract Kulübü'nün bizim mahallesi olan Cennetçeşme'deki çocuklar ile Zoom App üzerinden kutladılar. Çocukların şiir okuduğu bu keyifli günde, çocuklara mini bir konser verildi.

Habere git

02.11.2021 tarihinde Alsancak, İzmir ve Konak Rotaract Kulüpleri ile ortak toplantı gerçekleştirildi. Geçmişten Geleceğe Rotary Vakfı konusu konuşuldu. Toplantıya 2440.Bölge Federasyonu 2023-2021 Dönem Guvernörü Rtn. Ayda Özerer, 2440.Bölge Federasyonu 2021-2022 Dönemi Bölge Rotary Vakfı Başkanı Rtn. Alaeddin Demircioğlu, 2440.Bölge Federasyonu 2019-2020 Dönem Guvernörü Rtn.Fatih Akçiçek katılım gösterdi.

Habere git

12.11.2021 tarihinde Regl Konuşalım Projesi dahilinde Rakım Erkutlu İlköğretim Okulu öğrencilerine regl ve ergenlikle ilgili bilgilendirme semineri düzenlendi. Seminer sonunda öğrencilere Regl Konuşalım etkinliğinde toplanan pedlerin dağıtımı yapıldı.

Habere git

30.11.2021 tarihinde İzmir Rotaract Kulübü olarak, İzmir Rotary Kulübü ile ortak toplantı gerçekleştirildi. Etkinlik ve Sosyal Sorumluluk Projeleri İnfluencer'ı Melis Erkoç'tan Sağduyulu İnfluencer Olmak konusu dinlenildi. İzmir Rotarat Kulübü'ne üç yeni üye alımı gerçekleştirildi.

Habere git

25 Aralık günü İzmir Rotaract Kulübü Mavişehir Buga'da happy hour gerçekleştirdi. (Fotoğraf çekilmeyi unuttuğumuz için, kapı girişinde LÖSEV adına ürünlerin satışının yaptığımız alanı eklemek durumunda kaldık)

Habere git

Göztepe, İzmir ve Agora Rotaract Kulüpleri LÖSEV ile ortak yürüttüğü proje kapsamında 4 Şubat Dünya Kanser gününde hazırladıkları ortak görselleri kulüp ve kişisel hesaplarından paylaşarak kanser farkındalığı yarattılar. Daha büyük etki yaratabilmek için hazırladıkları görselleri 2440. Bölge Kulüpleri ve Twin kulüpleri ile paylaşarak kendilerine katılmalarını istediler.

Habere git

Bu sene 3.sü gerçekleşecek, 3.Grup Kulüpleri olan Balçova, Bornova, Çalıkuşu, Güzelbahçe ve İzmir Rotaract Kulüpleri ev sahipliğinde; Bornova ve Güzelyalı Rotary Kulüpleri ile İzmir Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde düzenlenecek olan Rotaract Day etkinliği 6 Mart’ta İzmir Kültürpark Kaskatlı Havuz Çevresi’ndeki alanda 11.00-17.00 saatleri arasında gerçekleşti. Konsepti Rotary ailesi olarak belirlenmiş olan programda Rotaractör işbirlikleri olan Rotary K

Habere git

Kullanım ömrü tamamlanmış, tarihi geçmiş, uğradığı hasar sonucu kullanılamayacak duruma gelmiş atık pilleri topluyoruz. İş yerlerine, apartman dairelerine yerleştirdiğimiz atık kutularında biriktiriyoruz.

Habere git

16.04.2022 tarihinde İzmir Rotary ile ortak ocakbaşı gerçekleştirdik. Ev sahipliğini Rtn.Ege Doğaç Erdoğan'nın yaptığı ''4.Quiz Night''temalı ocakbaşını Mavişehir'deki evinde gerçekleştirdi.

Habere git

İzmir Rotaract Kulübü, ‘Rotaract Nedir? Sizler neler yapıyorsunuz?’ gibi soruların yönlendirmesiyle rotaract nedir, rotaract kulüplerinde neler yapılır, bireylere katkıları nelerdir sorularını kısa ve anlaşılır şekilde cevapladıkları Instagram Reels Videosu şeklinde hazırlanan bir dakikalık videosuyla kulüplerini, amaçlarını tanıttılar. 22.04.2022 tarihinde paylaşılan video için, 24.04.2022 tarihinde 3 gün süreli reklam vererek, daha geniş kitlelere ula

Habere git

İzmir Rotaract Kulübü, Kulüp üye ve misafir üyelerinin birkaç cümle ile cevapladıkları ‘Sizin için Rotaract Nedir?’ sorusu ile, rotaract bizler için nedir, kulüpte olmak bize nasıl hissettiriyor temalı bir video hazırladılar.

Habere git

İzmir Rotaract Kulübü, Sabahat Akşıray Otistik Çocuklar İş Eğitim Merkez'inde, Emiralem Zihinsel Engelliler Okulu'nda Kendin Yap Hobi Grubu ve Rotary Gerçek Gıda Komitesi ile beraber sebze tohum ekimi workshop'u gerçekleştirdi.

Habere git

23.04.2022 tarihinde Bizim Mahallemiz Cennetçeşme'de bulunan Rakım Erkutlu İlköğretim Okulu'na İzmir Rotaract Kujlübü üyeleri gitti. 23 Nisan kapsamında çocuklara yüz boyama ve parmak boyama etkinliği yapıldı. Gösterilerinden sonra çocuklara pamuk şeker dağıtımı yapıldı.

Habere git

26.04.2022 tarihinde İzmir, Agora ve Göztepe Rotaract Kulüpleri ile ortak düzenlenen, Lösev'in Türkiye'de bulunan gönüllülerin, anne ve tedavi altındaki genç kadınlarında katılım sağladığı ''Kadın Hakları ve Kadına Şiddetle Mücadele''konulu sunumunu, İzmir Rotaract Kulübü Başkanı Aydan Asar gerçekleştirdi.

Habere git

28.04.2022 tarihinde İzmir Rotaract Kulübü misafir üyelerinden Diyetisyen Esra Osmanoğulları, Gerçek Gıda Nedir? temalı video hazırladı. İçeriğinde gerçek gıda, ata tohumu gibi soruları cevapladı. Videomuz İzmir Rotaract Kulübü Youtube kanalı ve instagram hesabı üzerinden yayınlandı.

Habere git

BAKTERİLER HER YERİMİZDE Hepimizin bildiği gibi, üzerinde yaşadığımız gezegen Dünya. Dünyamız ve diğer gezegenlerle birlikte oluşan yapıya galaksi ve tıpkı Samanyolu Galaksisi gibi birçok galaksinin bir araya gelerek oluşturduğu bütünü evren olarak tanımlıyoruz. Aslında, ‘İnsan’ olarak adlandırdığımız canlılık oluşumunu da özelden genele olacak şekilde evren-gezegen bağlamında inceleyebiliriz. Nasıl mı? Genelden özele gidecek olursak insanı, t

Habere git

Bizim Mahalle Cennetçeşme' de bulunan Rakım Erkutlu İlkokulu' nda 18.09.2022 tarihinde Vintage Fest düzenledik. yaptığımız 2. el eşya projesinde ihtiyaç sahibi kişilere eşya yardımında bulunduk.

Habere git

15.10.2022 tarihinde ‘’Prime Time Happy Hour’’ etkinliğimizi ‘’Oturmaya mı Geldik’’ gerçekleştirdik

Habere git

16.10.2022 tarihinde Ege, Göztepe ve Mavişehir Rotaract Kulüpleri ile Rotacycle İzmir Hobi Grubu ile Geleneksel Bas Pedala etkinliğini gerçekleştirdik

Habere git

04.10.2022 tarihinde Tıp Meslek Grubu ile ortak eğitimimiz olan ‘’Akupunktur Hakkında Her Şey’’ Irmak Nil’in eğitmenliğinde Rotary Ofis’te gerçekleşti

Habere git

31.10.2022 tarihinde Rakım Erkutlu İlkokulu’nda ‘’Cumhuriyet Konseri’’ adlı etkinliğimizi İzmir Rotary Kulübü işbirliği ile gerçekleştirdik

Habere git

13.11.2022 tarihinde misafir üyemiz Bengisan Divrik’in Diyabet Farkındalığı adlı sunumunu Rotaract Akademi & International Academy iş birliğiyle gerçekleştirdik.

Habere git

‘’3 Kulüp 3 Kütüphane’’ Beşiktaş, İzmir ve Eskişehir Yazılakaya Rotaract Kulüpleri işbirliği ile gerçekleşecek 3 şehirdeki okullarımıza kitap bağışı yaparak çocuklarımızın okumasına destek ve örnek olmayı hedefliyoruz

Habere git

06.11.2022 tarihinde Achievers rotaract kulübü ile birlikte kültürel benzerliklerimiz ve farklılıklarımız hakkında konuştuğumuz, birbirimizin kültürlerini tanımaya çalıştığımız bir toplantı yaptık.

Habere git

06.11.2022 tarihinde Achievers rotaract kulübü ile birlikte kültürel benzerliklerimiz ve farklılıklarımız hakkında konuştuğumuz, birbirimizin kültürlerini tanımaya çalıştığımız bir toplantı yaptık.

Habere git

12.11.2022 tarihinde Urla Rotary Kulübü ev sahipliğinde gerçekleşen ‘’Rotary Vakfı İzmir Buluşması’’ Vakıf Semineri’ne katılım sağladık

Habere git

13.11.2022 tarihinde misafir üyemiz Bengisan Divrik’in ‘’Diyabet Farkındalığı’’ sunumunu Rotaract Akademi ve International Academy işbirliğinde gerçekleştirdik

Habere git

26..11.2022 tarihinde dönem başkanımız Rtc. Cansu Öz'ün ev sahipliğinde 'Dress Code:Blazer Ceket' temalı Başkan ozakbaşımızı gerçekleştirdik.

Habere git

04.12.2022 tarihinde ‘’Bir Tohum Bir Umut 2’’ projemiz kapsamında Gece Pikniği’nden elde ettiğimiz gelir ile Torbalı Dağkızılca Ortaokulu’nda yapılacak iyileştirmelerin belirlenmesi için ziyarette bulunduk.

Habere git

Mentor - Mentee Programı kapsamında misafir üyemiz Mert Berken Ünal’ın mentoru Efes Rotary Kulübü üyesi Rotaryen Volkan Abur ile görüşmelerine devam etmektedir.

Habere git

Mentor - Mentee Programı kapsamında misafir üyemiz Mert Berken Ünal’ın mentoru Efes Rotary Kulübü üyesi Rotaryen Volkan Abur ile görüşmelerine devam etmektedir.

Habere git

Mentor - Mentee Programı kapsamında misafir üyemiz Mert Berken Ünal’ın mentoru Efes Rotary Kulübü üyesi Rotaryen Volkan Abur ile görüşmelerine devam etmektedir. ve Efes Rotary Kulübünün toplantısına katılım sağlanmıştır.

Habere git

Mentor - Mentee Programı kapsamında misafir üyemiz Mert Berken Ünal’ın mentoru Efes Rotary Kulübü üyesi Rotaryen Volkan Abur ile görüşmelerine devam etmektedir.

Habere git

18.12.2022 tarihinde şarap tadımı ve fermantasyon hakkında her şeyi üyemiz İlke Cüneli’den ve dönem başkanımız Cansu Çine Öz’den piano dinletisi eşliğinde dinlediğimiz keyifli bir Pazar gününde ‘’Mutluluğun Formülü-4’’ gerçekleştirdik

Habere git

25.12.2022 tarihinde ‘’7’den 70’e Hayatı Keşfedin’’ projemiz kapsamında ‘’Mutluluğun Formülü’’ etkinliğimizi bu sefer Urla’da huzurevi ziyareti yaparak gerçekleştirdik ???? Etkinliğimizde dönem başkanımız Cansu Çine Öz’den arp dinletisi ve misafir üyemiz Efekan Öztürk saz çalarak keyifli bir etkinlik olmasını sağladılar ve daha sonrasında da Urla’da happy hour yaparak keyifli bir pazar günü geçirdik

Habere git

22.12.2022 tarihinde ‘’Rotary ile Hayal Edelim’’ dönem sloganımızla başladığımız toplantımızda 2440. Bölge Rotaract Temsilcilerimizi ağırladık

Habere git

31.01.2023 tarihinde Digiverse Rotary Kulübü ile ortak projemiz olan ve Denizbank Veri analitiği, müşteri değer yönetimi ve politika yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Okan Çetinkaya’nın ‘’Veriye Dayalı Karar Nedir’’ adlı sunumu ile gerçekleşti

Habere git

20.01.2023 tarihinde Prime Time Happy Hour etkinliğimiz ‘’En Büyük Asker Bizim Asker’’i gerçekleştirdik

Habere git

1.01.2023 tarihinde İzmir Rotary Kulübü ile ortak toplum birliği projemiz olan ‘’Kültür ve Sanat Günü’’nü gerçekleştirdik

Habere git

11.03.2023 tarihinde üyemiz ve dönem sekreterimiz Zeynep Özgüven’in ev sahipliğindeki ocakbaşımızı gerçekleştirdik

Habere git

19.03.2023 tarihinde Prime Time Happy Hour etkinliklerimizden biri olan ‘’Bowling Zamanı’nı’’ gerçekleştirdik

Habere git

19.03.2023 tarihinde misafir üyemiz Mert Berken Ünal ‘’Mentor Mentee Programı’’ kapsamında mentoru Volkan Abur ile 5. görüşmesini gerçekleştirdi

Habere git

24.03.2023 - 26.03.2023 tarihleri arasında 24.Rotaract Asamblesi’nde Gelecek Dönem Başkanımız Tansu Aydın’a görevinde başarılar dileriz

Habere git

02.04.2023 tarihinde Torbalı Dağkızılca Ortaokulu’nda tatamin zemin uygulamamızı gerçekleştirdik. Gece Pikniği etkinliğimizden fon yarattığımız ve Torbalı Dağkızılca Ortaokulu’nda okuyan çocuklarımızın eğitim ve öğretim hayatlarının ve fiziksel şartlarının iyileştirilmesini amaçladığımız BİR TOHUM BİR UMUT 2 PROJEMİZi tamamlamış olduk.

Habere git

9.04.2023 tarihinde geleneksel etkinliğimiz Rotabull’6 gerçekleştirildi. Yarışmamızın finalistleri 1. Atakan Aytar, 2. Can Özkan ve 3. Baran Bulak’ı muhteşem performanslarından dolayı tebrik ederiz

Habere git

9.04.2023 tarihinde geleneksel etkinliğimiz Rotabull’6 gerçekleştirildi. Yarışmamızın finalistleri 1. Atakan Aytar, 2. Can Özkan ve 3. Baran Bulak’ı muhteşem performanslarından dolayı tebrik ederiz

Habere git

29.07.2023 tarihinde Bizim Mahallemiz Cennetçeşme yer alan genç anneler, anne adaylarına, Rotary'nin de Anne ve Çocuk Sağlığı Ayı olması nedeniyle Anne ve Çocuk Sağlığı hakkında bilgilendirici broşürler dağıttık. Mahallede 15 anne ve anne adayının kapısını çaldık. Bizlerinde edindiği bilgiler dahilince 6-7 dakikalık anlatımla broşürlerimizi verdik.

Habere git

15.08.2023 tarihinde İzmir Rotary, İzmir Rotaract ve Işıkkent Eğitim İnteract Kulüpleleri ortak toplantı düzenlediler. Toplantıya konuşmacı konuk olarak 2023-2024 Dönemi Afet Eylem Takımı Koordinatörü Ali Can Kahyaoğlu davet edildi. Afetle Mücadele Aşamaları adlı sunumunu gerçekleştirdi. İzmir Rotaract Kulübü'nün bir aday üyesinin üyelik töreni gerçekleştirildi.

Habere git

15.08.2023 tarihinde İzmir Rotaract, İzmir Rotary ve Işıkkent Eğitim İnteract Kulüpleri ortak toplantı düzenlediler. Toplantıya konuşmacı konuk olarak 2023-2024 Dönemi Afet Eylem Takımı Koordinatörü Ali Can Kahyaoğlu davet edildi. Afetle Mücadele Aşamaları sunumunu gerçekleştirdi. Toplantı sonunda İzmir Rotaract Kulübü'nün aday üyesinin, üyelik töreni gerçekleştirildi.

Habere git

09.08.2023 tarihinde Dünya Bowling Günü’nü tarihine yakışır şekilde, üye ve misafirlerimizle birlikte bowling etkinliği gerçekleştirerek kutladık. Rekabet ortamında geçen oyunun ardından kazanan İzmir Rotaract oldu.

Habere git

25.08.2023 tarihinde kulüp içi happy hour düzenlenildi.Bu zamana kadar yapılan etkinlik/projelerin değerlendirmelerini yapıldı. Gelecek projelerimiz için tarihsel süreçler ve değerlendirmeler ile kulüp içi aksiyon planlarımız oluşturuldu.

Habere git