İzmir Rotaract Kulübü Haberleri

İzmir Rotaract Kulübü, Rotaract Akademi ile ortak olarak kurumsal firmaların IK uzmanları tarafından
verilecek eğitimlerle rotaractörlerin işe alım süreçlerinde tecrübe edinmelerini sağlamayı
amaçlamışlardır. Projelerinin ikinci ayağında ise her eğitim sonrası IK uzmanı eğitmen tarafından
mülakat similasyonu gerçekleştirilerek katılımcılara yaz stajı ya da part time iş imkanı sunulmaktadır.
Geleceğini yönlendir projesinin ilk ayağı 26/08/201

Habere git

İzmir Rotaract Kulübü 21/10/2019 tarihinde İzmir Ziçev’de dolu dolu bir gün geçirdi. Güne öncelikle

Sri Lanka Rotaract Kulübü ile kültür projesi olan yemek yapımı ile başladı. Engelli dostlarımızla
menemen yaparak hem kültürümüzü tanıttı hem de keyifli vakit geçirdi.
Ardından perküsyon ritim atölyesi düzenledi. Ritim eşliğinde dans ederek aynı zamanda kendileri için
öğrencilerin hazırlamış oldukları gösteriyi

Habere git

İzmir Rotaract Kulübü 26/11/2019 tarihinde Suzan Divrik Anadolu ve Kız Meslek Lisesi Anaokulu'ndaki miniklere hijyen eğitimi gerçekleştirdi.

Habere git

izmir Rotaract Kulübü 29.10.2019 tarihinde bizim mahallelerindeki okulları Rakım Erkutlu Ortaokulu'nda Cumhuriyet ve Bilim Şenliği düzenledi. Yüz boyası, el baskısı, çuval yarışı, ip atlamanın yanı sıra çocukların bir çok canlıyı mikroskop ile inceleme şansı bulduğu; sensörlü araba, rüzgar türbini, soru-cevap kutusu , sesle çalışan lamba gibi eğlenceli deneylerin olduğu şenliklerini gerçekleştirdi. 

Habere git

İzmir Rotaract Kulübü 02.02.2020 tarihinde kendi mahallelerindeki Rakım Erkutlu Ortaokulu'na sıfırdan bir bilgisayar sınıfı yaparak ve kapılarını hep birlikte açtılar.

Habere git

İzmir Rotaract Kulübü 11.07.2020 tarihinde dönem başkanları RTC. Ozan Karakaya ev sahipliğinde "Başkan Ocakbaşı" temalı bir ocakbaşı gerçekleştirdi.

Habere git

19.07.2020 tarihinde bizim mahallemiz Cennetçeşme’ye kıyafet bağışlarımızı yaptık. Projemize destek veren Çiğli , Çekirge , Nilüfer ve Urla Rotaract Kulüplerine teşekkür ederiz.

Habere git

30.07.2020 tarihinde izmir Rotaract Kulübü üye ve misafirleri partner kulüpleri İzmir Rotary Kulübü işbirliği ile bizim mahallemiz projesi kapsamında Cennetçeşme’deki 62 haneye kurban bayramı dolayısıyla et yardımında bulundular. Bayramlaşmanın ve yardımlaşmanın önemini bir kere daha vurguladıkları bu projeye destek veren herkese çok teşekkür ederiz.

Habere git

İzmir Rotaract Kulübü kadına şiddete dikkat çekmek amacıyla bir Instagram filtresi hazırladı. Kadına şiddete son hashatagli maskeleriyle de bizim mahalle projeleri kapsamındaki Cennetçeşme'de yaşayan kadınlarına yeni bir iş olanağı ve umut olmayı planlıyorlar.

Habere git

19.10.2020 tarihinde, Dünya Temizlik Günü kapsamında İzmir Rotaract Kulübü, bizim mahalle okulları olan Cennetçeşme Rakım Erkutlu İlkokul' unun bahçesindelerdi. Çöpleri çöp kutusuna atmaya teşvik etmek ve çocukları aynı zamanda eğlendirmek amacıyla çöp kutularının çevresini basketbol potasına çevirecek şekilde boyadılar.

Habere git

Ege Rotaract Kulübü, Göztepe Rotaract Kulübü, İzmir Rotaract Kulübü ve Mavişehir Kulüpleri geleneksel Bas Pedala etkinliklerini 4 Ekim 2020 Hayvanları Koruma Günü'nde sevimli dostlarımızın korunması ve yaşamlarının kolaylaştırılmasında farkındalık yaratma teması ile gerçekleştirdiler.

Habere git

İzmir Rotaract Kulübü tarafından kadına şiddete karşı tasarlanan afişler, İzmir'de Mavibahçe Avm ve Güzelyalı, Göztepe ,Üçkuyular Brewmood'da, Çanakkale'de ise Doubleshot Cafe, Homer's Snacks, Akava Cafe, Hangover Cafe, Kıymık Pub, 17 Burda Avm , Zülal Çelikel'in Kahvesi, Sherit Coffee, Orions Plus Gümüş, Kartal Yuvası, Craft Mimarlık, ve Globcom Tercüme'de sergilenmektedir.

Habere git

Bornova Rotaract, Bornova Rotary, İzmir Rotaract ve İzmir Rotary Kulüpleri işbirliğinde projelendirip montajlanan 3D yazıcı tamamlanmak üzere.

Habere git

İzmir Rotaract Kulübü meslek hizmetleri komitesi başkanı Rtc. Alihan Nil 28.10.2020 tarihinde Yahya Kemal Beyatlı İlkokul'u öğrencilerine Robotik Kodlama Eğitimi vermiştir.

Habere git

İzmir Rotaract Kulübü tarafından ayda bir kez düzenlenen "7 Yaşından Başlar Mısın" projesinin geçen ay ki konuğu Gündoğdu Çevre Müh. Dan. Ltd. Şti. kurucusu, 1995-2005 İzmir İl Çevre Müdürü ve İzmir Rotary Kulübü geçmiş dönem başkanı Çevre Yüksek Mühendisi Rtn. Dr. Vildan Gündoğdu'ydu.

Habere git

10.12.2020 tarihinde Rotaract Akademi ve İzmir Rotaract Kulübü ve Girişimcilik Meslek Grubu ve Hukuk Meslek Grubu işbirliğinde "Girişimcilik 101" etkinliği kapsamında, Rtc. Av. Ozan Karakaya ve Rtc. Av. Bahadır Yazıcı eğitmenliğinde "Girişimciler İçin Hukuk Eğitimi" gerçekleştirildi.

Habere git

15.12.2020 tarihinde Rotaract Akademi , İzmir Rotaract Kulübü ve Girişimcilik Meslek Grubu işbirliğinde gerçekleştirilen "Girişimcilik 101" etkinlikleri kapsamında, İzmir Rotaract Kulübü misafir üyesi Stj. SMMM Alper Deniz eğitmenliğinde "Girişimciler için Finans Eğitimi" düzenlediler.

Habere git

Rotary Fırsatlar Yaratır diyerek yola çıktığımız bu dönemde İzmir Rotaract Kulübü ile İzmir Rotary Kulübü eğitimde fırsat eşitsizliğine karşı başlattıklarımücadelede ilk tabletlerini 07.12.2020 tarihinde bizim mahalleri olan Cennetçeşme Mahallesi'nde ihtiyacı olan bir aileye teslim ettiler.

Habere git

15.12.2020 tarihinde Rotaract Akademi, Girişimcilik Meslek Grubu ve İzmir Rotaract Kulübü işbirliğinde gerçekleştirilen "Girişimcilik 101" etkinliği kapsamında İzmir Rotaract Kulübü misafir üyesi stj. SMMM Alper DENİZ eğitmenliğinde"Girişimciler İçin Finans Eğitimi" düzenlediler.

Habere git

15.12.2020 tarihinde Rotaract Akademi, Girişimcilik Meslek Grubu ve İzmir Rotaract Kulübü işbirliğinde gerçekleştirilen "Girişimcilik 101" etkinliği kapsamında İzmir Rotaract Kulübü misafir üyesi stj. SMMM Alper DENİZ eğitmenliğinde"Girişimciler İçin Finans Eğitimi" düzenlediler.

Habere git

Google Store ve App Store uygulamalarından kolaylıkla ücretsiz indirilebilecek, hem misafir hem de üye girişinin mevcut olduğu ve bilgilerin ayrı ayrı kaydedildiği, "to do list" "takvim" "karekod okuma" gibi pek çok özelliği içinde barındıran dünyanın ilk işlevsel Rotaract aplikasyonu çok yakında İzmir Rotaract Kulübü ile hizmetinizde!

Habere git

fırsatlar yaratmak için üretmeye devam eden İzmir Rotary, Bornova Rotaract, Bornova Rotary, İzmir Rotaract Kulüpleri ve Mühendislik Meslek Grubu ile 3 aydır üzerine çalıştıkları tasarımı ve yapımı tamamen onlara ait olan 3d yazıcılarından ilk ürünü olan temassız kapı açma aparatlarını elde ettiler. Projelerinin devamında 3d yazıcılarını Karabağlar Meslek Lisesi'ne bağışlayacak ve oradaki öğrencilere nasıl kullanıldığını düzenli dersler ile öğreter

Habere git

23.12.2020 tarihinde Güzelyalı, Balçova, Bornova ve İzmir Rotaract Kulüpleri işbirliğinde "Neden Organ Bağışı?" paneli gerçekleştirildi. Bağışla Yaşat Akademi'nin kurucusu Merve Baykan'dan değerli hocalardan ve organ nakli olmuş dostlardan neden organ bağışı yapmamız gerektiğinin altının çizildiği bu panele katılmlar için teşekkür ederler.

Habere git

28.12.2020 tarihinde AV. Atalay Aksay eğitmenliğinde, Bornova ve İzmir Rotaract Kulüpleri, Rotaract Akademi , Hukuk Meslek Grubu, İZAV derneği ev sahipliğinde "Dijital Çağda Avukatlık" eğitimi gerçekleştirildi.

Habere git

İzmir Rotary ve İzmir Rotaract Kulüpleri ortaklığında yürütülen tablet projesine bir katkı da Yaşar üniversitesi Öğrencilerinden! Sosyal sorumluluk projesi dersleri kapsamında bir tablet de bizden diyerek izmir Rotaract Kulübü'nün bizim mahallesi olan Cennetçeşme'de ihtiyaç sahibi bir aileye teslim edildi.

Habere git

Ünibersiteye hazırlık sürecindeki dostlarına destek olacakları "Yol Arkadaşım" projeleri kapsamında 08.01.2021 tarihinde bizim mahalleleri olan Cennetçeşme Mahallesinde ihtiyacı olan öğrencilere 90 adet kitap teslim edildi.

Habere git

08.01.2021 tarihinde Kadın İsterse 2 projemiz kapsamında geçmiş yıllarda kokulu sabun yapımında destekledikleri bizim mahalleleri Cennetçeşme'deki kadınlara bu defa örgü malzemesi, modelleme ve satışta destekleyerek bir meslek edinmelerini ve gelir elde etmelerini sağladılar.

Habere git

Kullanılmayan ikinci el eşyaları adreslerden teslim alıp ihtiyaç sahiplerine ulaştıran İzmir Rotaract Kulübü 08.01.2021 tarihinde bizim mahalleleri Cennetçeşme Mahallesi'nde ihtiyacı olan bir aileye buzdolaplarını teslim ettiler.

Habere git

İzmir Rotaract Kulübü ve RotaMüzik Hobi Grubu işbirliğinde 15.01.2021 tarihinde mikrofon sende etkinliği gerçekleştirilmiştir.

Habere git

14.01.2021 tarihinde İzmir Rotaract Kulübü'nün "7 Yaşından Başlar Mısın?" projesinin bu ayki konuğu 2020-21 dönemi Dijitalleşme ve Endüstri 4.0 dan sorumlu Guvernör yardımcısı ve Ana Komite Başkanı Altan Yücel oldu.

Habere git

100. Yıl Güzelbahçe Rotary Kulübü, İzmir Rotary Kulübü , Güzelbahçe Rotaract Kulübü, İzmir Rotaract Kulübü ev sahipliğinde birbirinden değerli konuk konuşmacıların katıldığı "Sürdürülebilir Dünya ve Mikroplastikler" konulu Ryla 30-31 Ocak tarihlerinde Youtube canlı yayını da dahil olmak üzere online gerçekleştirilmiştir.

Habere git

27.01.2021 tarihinde İzmir Rotaract Kulübü ve Rotaract Club Of Palmiers kulüpleri arasında Twin Club anlaşması imzalandı.

Habere git

İzmir Rotary ve İzmir Rotaract Kulübü ile birlikte Söke Sarıkemer Ortaokulu'nda 15 tabletten oluşan sabitlenmiş platformlar ve akıllı tahta ile "Dijital Sınıf" projelerini tamamadılar. Dijital Sınıf köydeki öğrencilerin internet ve tablet ulaşımının zor olduğu bu günlerde EBA Destek Merkezi olarak kulla nılacak. Zemini ve duvarları da yenilenen sınıfın tasarımını İzmir rotaract Kulübü üyeleri mimarlar gerçekleştirdiler.

Habere git

Bornova-İzmir Rotaract Kulüpleri 2021 yılından itibaren 4 Şubat tarihi Birleşmiş Milletler tarafından dünya barışını, insanların birbirine karşı olan toleransını; anlayışını ve dayanışmayı desteklemek amacıyla International Day of Human Fraternity olarak kabul edilmiştir. Rotary takvimine göre Şubat ayı teması 7 öncelikli alanlardan biri de olan Barış ve Anlaşmazlıkların Çözümü'dür.

Habere git

izmir Rotaract Kulübü kullanılmayan ikinci el eşyaları adresinizden teslim alıp ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya devam ediyor. Ocak, avize, davlumbaz, ankastre set gibi bir çok önemli ihtiyaç da bu ay ihtiyaç sahipleriyle buluştu.

Habere git

11.02.2021 tarihinde İzmir Rotaract Kulübü ve Rotaract Club Of Beogard Dedinje ile twin club anlaşması imzaladılar.

Habere git

11.02.2021 tarihinde izmir Rotaract Kulübü, Rotaract Club of Guatemala Metropoli ile Twin Club anlaşması imzaladılar.

Habere git

15.02.2021 tarihinde İzmir Rotaract Kulübü ve bir Avusturya kulübü olan Rotary Club of Pascoe Vale ile bayrak değişimi gerçekleştirildi.

Habere git

Kışın soğuğu sokaktaki kedilerv için hayati bir tehlike oluşturuyor. Onları soğuktan, kardan ve yağmurdan korumak amacıyla İzmir Rac ailesi barınabilecekleri kedi evleri yaptılar.

Habere git

İzmir Rotaract Kulübü, üniversiteye hazırlık sürecindeki dostlara destek olmak amacıyla başlattıkları "Yol Arkadaşım" proje kapsamın dabizim mahalleleri olan Cennetçeşme mahallesinde ihtiyacı olan öğrencilere kaynak ve test kitapları teslim ettiler.

Habere git

İzmir Rotary Kulübü ve İzmir Rotaract Kulüpleri Söke Sarıkemer Ortaokulu'nda 15 tabletten oluşan sabitlenmiş platformlar ve akıllı tahta ile "Dijital Sınıf" projelerini tamamladılar. Dijital Sınıf köydeki öğrencilerin internet ve tablet ulaşımının zor olduğu bu günlerde EBA Destek Merkezi olarak kullanılacak.

Habere git

Bornova- İzmir Rotaract Kulüpleri ve Bağışla Yaşat Derneğinden çocuklara bir mesaj vardı! Ecem ile Çilek organ bağışının önemini keyifli bir dille anlattı.

Habere git

22.02.2021 tarihinde Bornova ve İzmir Rotaract Kulüpleri "Sosyal Bilimler'den Birleşmiş Milletlere" konulu meslek sohbetlerini Melodi Var Öngel eşliğinde gerçekleştirdiler.

Habere git

İzmir Rotaract Kulübü 25.02.2021 tarihinde bizim mahalleleri olan Cennetçeşme mahallesinde anne-çocuk sağlığı, suyun önemi ve çölyak hastalığını bilinçlendirme afişi ve anketlerini dağıttılar.

Habere git

27.02.2021 tarihinde Rotaract Akademi, Bornova, Ege ve İzmir Rotaract Kulüpleri işbirliğinde çok değerli konuşmacı konuklar ve sponsorlar ile düzenlenen Kariyer Zirvesi tam 500 katılımcı zoom platformundan katılırken, kota aşımı dolayısıyla giremeyen katılımcılar ise Rotaract Tv üzerinden canlı yayındalardı.

Habere git

İzmir Rotaract Kulübü, Balçova Rotaract Kulübü, Çekirge Rotaract Kulübü, 2440. Bölge Hobi Grupları, Rotaract Club of Club Kardzhali, Rotaract Club of Del Lago işbirliğinde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'ne özel bir online fotoğraf sergisi gerçekleştirildi. Hayatı Değiştiren Kadınlar temalı sergiye bir çok katılımcı fotoğraflarıyla değer kattı.

Habere git

İzmir Rac - Bize günlük rutininizden bahseder misiniz? İra Özkesen - Sabahları 7-7 buçuk gibi kalkıyorum. Haftada bir kaç kez spora gidiyorum. Ofise 9 buçuk-10 gibi gidiyorum. İş günü sonrası programıma bağlı eve ya da dışarıda günümü tamamlıyorum. İzmirRac- Üniversite hayatınızda meslek edinme ve kişisel gelişiminizle ile ilgili çalışmalarınız oldu mu? Gençlere bu yönde bir tavsiyeniz var mı? İra Özkesen - Ben kendimi geliştirmek için üniversited

Habere git

Söke Sarıkemer Ortaokulu’nda İzmir Rotary Kulübü işbirliğinde yürüttüğümüz #dijitalsınıf projemizde bitti demiyoruz! Her geçen gün, tam donanımlı bir eğitim yuvası haline gelmesi için çabalamaya devam ediyoruz. Eğitimde fırsat eşitsizliğine karşı başlattığımız bu süreçte dünya haritalarımız, mantar panolarımız da çocuklarımızın kullanımına hazırlar!

Habere git

izmir Rotaract Kulübü'nün 15 Mart 2021 tarihinde gerçekleştirdikleri “7 Yaşından Başlar Mısın” projemizin bu ayki konuğu Rotary Means Business Komitesi Başkanı Ali Becerik’di. Hayat hikayesini samimiyetle paylaştığı icin tekstilci Ali Becerik’e ve katılan tüm üye-misafirlere teşekkürlerimizle!

Habere git

Karşıyaka, Çiğli ve İzmir Rotaract Kulüpleri'nin gelenekselleşmiş projelerinden Sürpriz Sabunlar’ı hijyenin en önemli olduğu pandemı sürecinde de ihmal etmediler! En yakın zamanda çocuklara teslim edilecek sabunların yapım aşaması tamamlandı!

Habere git

Bağışla Yaşat Akademi, Bornova Rotaract Kulübü, Pulmoner Hipertansiyon ve Skleroderma Hasta Derneği ve İzmir Rotaract Kulübü ev sahipliğinde 24.03.2021 tarihinde gerçekleştirilen “Kendimizden Bir Hediye” panelinde yine birbirinden değerli konuşmacı konuklar vardı. Ayda Onan Özeren moderatörlüğünde; sunucu ve gazeteci Saba Tümer, İKÇÜ Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Organ Nakli Koordinatörü ve ONKOD Yönetim Kurulu üyesi Dr. Rahmi Baykan v

Habere git

Bornova Rotaract ve İzmir Rotaract Kulüpleri Robotel derneğinden sağladıkları protez el modellerini de kullanarak şu anda el veya kol kaybı olan çocuklar için 3 boyutlu yazı ile protez el üretimine başlamış bulunmaktalar.

Habere git

Bornova Rotaract ve İzmir Rotaract Kulüpleri protez el projeleri kapsamında sınırlı sayıda ürettikleri özel tasarım Rotary kalemlikleri için kulüplerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Habere git

Corbett Company Eğitim Koordinatörü ve Efe Finans Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Burçak ERKMEN'in yönlendirmeleri ve uygulamaları ile 27 Mart 2021 tarihinde gerçekleştirilen İzmir Rotaract Kulübü'nün Online Mülakat Simülasyonları Projesinin ilk oturumunda online gerçekleştirilen iş mülakatları hakkında katılımcılar bilgi edinip, uygulamalı sanal mülakat gerçekleştirdiler.

Habere git

Bornova ve İzmir Rotaract Kulüpleri , Start Up & Girişimcilik meslek grubu ortaklığında 30 Mart 2021 Salı günü saat 21.00’de Kurumsal Wellbeing Danışmanı Sibel Yücesan’la bir meslek sohbeti gerçekleştirildi. Son zamanlarda birçok şirket wellbeing danışmanlığı alarak çalışan verimliliğini arttırarak kazançlarını da belirgin ölçüde arttırıyor. Kurumsal wellbeing çalışanların ofis ortamında mutlu ve huzurlu olabilmesini amaçlıyor.

Habere git

İzmir Rotaract Kulübü her ay bir iş insanı, yönetici veya girişimciyi bu noktaya getiren "öz" ile rotaractörleri tanıştırmayı ve gerçek anlamda katılımcılar ile konuğun mevcut koşullar sebebiyle online da olsa birbirlerine dokunmasını sağlamaya çalıştıkları “7 Yaşından Başlar Mısın?” projelerinin 16 Nisan 2021 tarihli ayağında Rtn. Fevzi Tavus’u konuşmacı konuk olarak ağırladılar.

Habere git

İzmir Rotaract Kulübü , Bornova Rotaract Kulübü ve Bağışla Yaşat Derneği ortaklığında başladıkları “Kendimizden Bir Hediye” projelerinin üçüncü basamağı olan “Kendimizden Bir Hediye-2” panelini 19.04.2021 tarihinde gerçekleştirdiler. Pahssc Dernegi ‘nin de katılımıyla gerçekleşen panelde, Sarp Apak ve İhsan Solaroglu başta olmak üzere çok değerli konuşmacı konukların katılımının yanı sıra , değerli Rtn. Ayda Özeren de moderat

Habere git

24-25.04.2021 tarihlerinde, İzmir Rotaract Kulübü Meslek Hizmetleri Komite Başkanı Rtc. Alihan Nil'in eğitmen olduğu “Robotik Kodlama Eğitmen Eğitimi” gerçekleştirildi.

Habere git

23.04.2021 tarihinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı Ege Rotaract Kulübü, Denizli Rotaract Kulübü , Çekirge Rotaract Kulübü, İzmir Rotaract Kulübü ve İzmir Rotaract Kulübü'nün bizim mahallesi olan Cennetçeşme'deki çocuklar ile Zoom App üzerinden kutladılar. Çocukların şiir okuduğu bu keyifli günde, çocuklara mini bir konser verildi.

Habere git