İzmir Rotaract Kulübü Haberleri

İzmir Rotaract Kulübü, Rotaract Akademi ile ortak olarak kurumsal firmaların IK uzmanları tarafından
verilecek eğitimlerle rotaractörlerin işe alım süreçlerinde tecrübe edinmelerini sağlamayı
amaçlamışlardır. Projelerinin ikinci ayağında ise her eğitim sonrası IK uzmanı eğitmen tarafından
mülakat similasyonu gerçekleştirilerek katılımcılara yaz stajı ya da part time iş imkanı sunulmaktadır.
Geleceğini yönlendir projesinin ilk ayağı 26/08/201

Habere git

İzmir Rotaract Kulübü 21/10/2019 tarihinde İzmir Ziçev’de dolu dolu bir gün geçirdi. Güne öncelikle

Sri Lanka Rotaract Kulübü ile kültür projesi olan yemek yapımı ile başladı. Engelli dostlarımızla
menemen yaparak hem kültürümüzü tanıttı hem de keyifli vakit geçirdi.
Ardından perküsyon ritim atölyesi düzenledi. Ritim eşliğinde dans ederek aynı zamanda kendileri için
öğrencilerin hazırlamış oldukları gösteriyi

Habere git

İzmir Rotaract Kulübü 26/11/2019 tarihinde Suzan Divrik Anadolu ve Kız Meslek Lisesi Anaokulu'ndaki miniklere hijyen eğitimi gerçekleştirdi.

Habere git

izmir Rotaract Kulübü 29.10.2019 tarihinde bizim mahallelerindeki okulları Rakım Erkutlu Ortaokulu'nda Cumhuriyet ve Bilim Şenliği düzenledi. Yüz boyası, el baskısı, çuval yarışı, ip atlamanın yanı sıra çocukların bir çok canlıyı mikroskop ile inceleme şansı bulduğu; sensörlü araba, rüzgar türbini, soru-cevap kutusu , sesle çalışan lamba gibi eğlenceli deneylerin olduğu şenliklerini gerçekleştirdi. 

Habere git

İzmir Rotaract Kulübü 02.02.2020 tarihinde kendi mahallelerindeki Rakım Erkutlu Ortaokulu'na sıfırdan bir bilgisayar sınıfı yaparak ve kapılarını hep birlikte açtılar.

Habere git

İzmir Rotaract Kulübü 11.07.2020 tarihinde dönem başkanları RTC. Ozan Karakaya ev sahipliğinde "Başkan Ocakbaşı" temalı bir ocakbaşı gerçekleştirdi.

Habere git

19.07.2020 tarihinde bizim mahallemiz Cennetçeşme’ye kıyafet bağışlarımızı yaptık. Projemize destek veren Çiğli , Çekirge , Nilüfer ve Urla Rotaract Kulüplerine teşekkür ederiz.

Habere git

30.07.2020 tarihinde izmir Rotaract Kulübü üye ve misafirleri partner kulüpleri İzmir Rotary Kulübü işbirliği ile bizim mahallemiz projesi kapsamında Cennetçeşme’deki 62 haneye kurban bayramı dolayısıyla et yardımında bulundular. Bayramlaşmanın ve yardımlaşmanın önemini bir kere daha vurguladıkları bu projeye destek veren herkese çok teşekkür ederiz.

Habere git

İzmir Rotaract Kulübü kadına şiddete dikkat çekmek amacıyla bir Instagram filtresi hazırladı. Kadına şiddete son hashatagli maskeleriyle de bizim mahalle projeleri kapsamındaki Cennetçeşme'de yaşayan kadınlarına yeni bir iş olanağı ve umut olmayı planlıyorlar.

Habere git

19.10.2020 tarihinde, Dünya Temizlik Günü kapsamında İzmir Rotaract Kulübü, bizim mahalle okulları olan Cennetçeşme Rakım Erkutlu İlkokul' unun bahçesindelerdi. Çöpleri çöp kutusuna atmaya teşvik etmek ve çocukları aynı zamanda eğlendirmek amacıyla çöp kutularının çevresini basketbol potasına çevirecek şekilde boyadılar.

Habere git

Ege Rotaract Kulübü, Göztepe Rotaract Kulübü, İzmir Rotaract Kulübü ve Mavişehir Kulüpleri geleneksel Bas Pedala etkinliklerini 4 Ekim 2020 Hayvanları Koruma Günü'nde sevimli dostlarımızın korunması ve yaşamlarının kolaylaştırılmasında farkındalık yaratma teması ile gerçekleştirdiler.

Habere git

İzmir Rotaract Kulübü tarafından kadına şiddete karşı tasarlanan afişler, İzmir'de Mavibahçe Avm ve Güzelyalı, Göztepe ,Üçkuyular Brewmood'da, Çanakkale'de ise Doubleshot Cafe, Homer's Snacks, Akava Cafe, Hangover Cafe, Kıymık Pub, 17 Burda Avm , Zülal Çelikel'in Kahvesi, Sherit Coffee, Orions Plus Gümüş, Kartal Yuvası, Craft Mimarlık, ve Globcom Tercüme'de sergilenmektedir.

Habere git

Bornova Rotaract, Bornova Rotary, İzmir Rotaract ve İzmir Rotary Kulüpleri işbirliğinde projelendirip montajlanan 3D yazıcı tamamlanmak üzere.

Habere git

İzmir Rotaract Kulübü meslek hizmetleri komitesi başkanı Rtc. Alihan Nil 28.10.2020 tarihinde Yahya Kemal Beyatlı İlkokul'u öğrencilerine Robotik Kodlama Eğitimi vermiştir.

Habere git