Konak Rotaract Kulübü Haberleri

Konak Rotaract kulübü 27 Ekim’de ziyaret ettiği Şopengazi Hayvan Barınağı’nın ihtiyacı olan ilaç ve malzeme listesinden, 3 adet Genta göz damlası, 10 adet Teramicyn, 10 adet Zefiran dezenfektan ve 100 adet paleti 22 Kasım tarihinde barınağa iletildi.
Ateşböceği Derneği ile birlikte çalışan kulüp üyeleri, temin ettikleri ilaç ve paletleri burada yaşayan patili dostlarına birlikte ulaştırdılar.
Barınak projemsi sadece mama yardımıyla sembolik

Habere git

Şopen Gazi Hayvan Barınak'ına dönem boyunca yardımlar gerçekleştiren Konak Rotaract kulübü, bu sefer barınağın güzelleşmesi için kolları  sıvadı.

Paydaşı Ateşböceği Derneği ile birlikte temin ettikleri boyalarla barınağın görünümünü güzelleştirerek, burayı bir proje barınağına dönüştürmeyi hedefleyen Konak üyeler,, gün boyu kulübeleri, çöp kutularını boyadı, dokunabildikleri her yere renk katmaya çabaladılar.

Habere git

2440. Bölge'den 6kulübün birlikte yürüttüğü Dostluk Atölyesi projesi kapsamında,özel ihtiyaçları olan çocuklar ve rotaractörler 29 Ekim'i hep birlikte kutladı.

Hasan Tahsin Özel Eğitim Meslek Okulu’ndaki öğrencilerle okulu bayram için süsleyen, Ege, Efes, Kordon, Konak, İzmir ve Mavişehir Rotaract kulüp üyeleri, ardından müzik eşliğinde harika danslar ettiler.

Habere git

Ateşböceği Derneği üyeleriyle karbonsuz yaşama dikkat çekmek için bisiklet turu gerçekleştiren Konak Rotaract Kulübü, dernek üyelerine karbon ayak izi eğitimini verdi. 

Doğadan karbon izini silmek ve daha az karbon izi bırakmak için neler yapılabileceğini konuşan dernek üyeleri, 'Karbonsuz Muyluyuz!' dediler!

Habere git

Konak Rotaract Kulübü, Pandemi sürecinde sağlık çalışanlarının en çok ihtiyaç duyduğu maske ve önlükler gibi koruyucu giysilerin sterilizasyonu için gerekli UV ışık yayan özel florasanları İstanbul Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Covid-19 Pandemi servisinin 3 odası için temin etti.

Bu ışıkların altına serilen maske ve önlükler steril hale geliyor ve böylelikle sağlık çalışanlarımız, aynı maskeyi birden fazla kullanabiliyor. Yaklaşık 3 sa

Habere git

Konak Rotary'nin 50. yılına özel 50 aileye Ramazan kolisi  göndermek için yola çıkan Konak Rotaract kulübü, gelen çok sayıda destek sayesinde tam 235 aileye ulaştı!

 A101 marketlerden elde edilen 50 TL değerinde alışveriş kartları, Erzene, Gediz, Selçuk, Kuruçeşme, Esenlik, Limontepe, Küçük Çiğli, Akarcalı, Ballıkuyu mahallerinin muhtarları aracılığıyla ihtiyacı olan ailelere ulaştırıldı.

Habere git

Konak Rotary ve Rotaract ailemizle, 01.07.2020 tarihinde devir teslim törenimizi gerçekleştirdik. 4 başkanımız bir araya gelerek kolye değişimlerini gerçekleştirirken bizler de sanal ortamdan bu heyecanlı ve mutlu ana tanıklık ettik. Bu güzel günde bizlerle olan Geçmiş Dönem Guvernörümüz Rtn. Fatih Akçiçek, Dönem Guvernörümüz Rtn. Ertan Soydan, Geçmiş Dönem Bölge Temsilcimiz Rtc. Burak Terlemez, Dönem Bölge Temsilcimiz Rtc. Tilda Acar ve tüm kulüp başkanların

Habere git

Konak Rotaract Kulübü olarak Bombay Film City Kulübünün başlattığı "Paws For the Cause" isimli projeye farklı lokasyonlarda, sokaklardaki minik dostlarımızı beslerken çekip birleştirdiğimiz 60 saniyelik video ile bizler de destek olarak farkındalık yarattık. Sokaktaki patileri de ihmal etmememiz gerektiğini bir kez daha hissettiğimiz bu projeye dahil olmaktan mutluluk duyduk.

Habere git

Yönetim kurulu üyelerimiz ve komite başkanlarımızın katılımlarıyla 14.07.2020 tarihinde 2020-21 döneminin yeni normale uygun ilk komite başkanları toplantısını gerçekleştirdik. Katılım gösteren herkese teşekkür ederiz.

Habere git

Konak Rotaract Kulübü olarak New Delhi'den Outstanding Business Students Rotaract Kulübü'nün başlattığı "Fidan Dikimi" projesine evlerimizdeki saksılarımıza ve bahçelerimize yeni fidanlarımızı dikerken çektiğimiz fotoğraflarla biz de destek olduk. Toprakla ilgilenmek bizlere huzur verirken dünyamızın da taze bir nefese kavuşması için ufak bir adım atmış olduk.

Habere git

11 Ağustos Salı günü kulübümüzün 619. dönemimizin 2.toplantısında 5.Grup BRT yardımcımız Ayça Türkmen bizlere "Rotaract 101" sunumunu gerçekleştirdi. Hem eğlendiğimiz hem de Rotaract bilgilerimizi tazelediğimiz bu sunum için çok teşekkür ederiz.

Habere git

Dönemimizin 2.toplantısında değerli üyelerimiz, Kurumsal Tanıtım ve Bilişim Hizmetleri Komitesi başkanımız Elif Özege'nin ve Kulüp Hizmetleri Komitesi başkanımız İbrahim Yazgaç'ın pandemi sebebiyle ertelediğimiz üyelik törenlerini gerçekleştirdik. Sosyal mesafeli ufak bir grup olarak bir araya gelerek gerçekleştirdiğimiz toplantımıza Zoom üzerinden eşlik eden Konak Rotary Kulübü dönem başkanı Haydar Atılgan'a, 5.Grup BRT yardımcımız Ayça Türkmen'e ve tü

Habere git

Kadına şiddet, kadın cinayetleri, çocuk ve kadın istismarları ve cinsiyet eşitsizliği ile mücadele ettiğimiz bu dönemde bizler de Konak Rotaract Kulübü olarak hazırladığımız video ile İstanbul Sözleşmesi'ni desteklediğimizi belirterek yapılan bu haksızlığa DUR diyoruz.

Habere git

Kulübümüzün 620. Dönemimizin 3. Toplantısı 25 Ağustos Salı günü saat 21:00'da Zoom üzerinden, Konak Rotary dönem başkanı Rtn. Haydar Atılgan ve Rtn. Teoman Taner’in katılımlarıyla gerçekleştirdik. Toplantımızda, Uluslararası Hizmetler Komitesi Başkanımız İrem Seçkin ve Meslek Hizmetleri Komitesi Başkanımız Sinem Fikirdeşici'ye Benim İşim Benim Hobim sunumlarını gerçekleştirdikleri için teşekkür ederiz.

Habere git

Konak Rotary ailemiz, 12 Ağustos Çarşamba günü gerçekleştirdiği 4.toplantısında konuşmacı konuk olarak, Sağlık Bakanlığı Korona Virus Bilim Kurulu Üyesi, Prof. Dr. Pınar Okyay’ı ağırladı. Sayın Prof. Dr. Pınar Okyay, pandemi dönemiyle ilgili son durumu anlatarak bizleri bilgilendirdi. Toplantıya, Konak Rotaract Dönem Başkanımız Erhan Uğurlukol ve kulüp üyelerimiz de katılım gösterdi. Sayın Okyay’ın gerçekleştirdiği değerli sunumu için kendisine te

Habere git

Konak Rotary&Rotaract ailemiz ile birlikte Yönetim Kurulu ve Komite Başkanları toplantımızı gerçekleştirdik. 2020-21 Dönemi boyunca neler yapabileceğimizi konuştuğumuz, ortak projelerimizi değerlendirdiğimiz bu keyifli toplantıda bizlerle olan değerli katılımcılarımıza teşekkür ederiz.

Habere git

26 Ağustos Çarşamba günü Konak Rotary ailemizin gerçekleştirdiği dönemin 6.toplantısına katılım gösterdik. Konak Rotary Dönem Başkanı Rtn. Haydar Atılgan liderliğinde kulüplerinin 2. Asamblesini gerçekleştirirlerken bizler de aralarında olmaktan mutluluk duyduk. Başta bizleri de davet ettikleri için Konak Rotary ailemize teşekkür ederiz.

Habere git

2440. Bölge tarafından,19 Eylül Dünya Çöp Toplama Günü'nde yapılacak etkinliklerin duyurulması için hazırlanacak olan tanıtım klibine bizler de Konak Rotary&Rotaract&Interact ailesi olarak yarattığımız sloganlar ile bir video çekerek katkı sağladık. Videomuzun ön çalışması için 27 Ağustos Perşembe günü Zoom üzerinden Rtn. Özlem Özyapıcı ve Rtn. Pınar Aksoy'un katılımları ile ufak bir toplantı gerçekleştirdik. Değerli fikirleri ve desteklerine teşekk

Habere git

2 Eylül Çarşamba günü Konak Rotary ailemizin Zoom üzerinden gerçekleştirdiği dönemin 7. toplantısına bizler de katılım gösterdik. Profesyonel Turist Rehberi Ercan Özcan bizlere Peru'yu tanıttığı ve turistik bilgiler verdiği keyifli bir sunum gerçekleştirdi. Bizleri davet ettikleri için başta Konak Rotary ailemize ve değerli sunumu için Sayın Ercan Özcan'a teşekkür ederiz.

Habere git

9 Eylül Çarşamba akşamı, dönemimizin 4.toplantısını, Efes Rotary, Smyrna Rotary ve Konak Rotary Kulübümüz ile birlikte gerçekleştirdik. Konuşmacı konuğumuz, Öğretim Görevlisi Dr. Ahmet Mehmetefendioğlu, "9 Eylül ve İzmir’in Kurtuluşu" konulu önemli konuşmasını bizlerle paylaştı. Ortak toplantımızda bulunan, değerli konuşmacımız, Dr. Ahmet Mehmetefendioğlu’na, Efes Rotary Kulübü başkanı Rtn. Tuba Alpyıldız’a , Smyrna Rotary Kulübü başkanı, Rtn.

Habere git

Kulübümüzün 622., dönemimizin 5. toplantısını Aguascalientes Universitario Rotaract Kulübü ile 13 Eylül Pazar günü Zoom üzerinden gerçekleştirdik. Birbirimizi tanıyarak başladığımız bu keyifli toplantıda Aguascalientes Universitario Rotaract Kulübü bizlere projelerinden bahsettikleri sunumlarını gerçekleştirdiler. Yapabileceğimiz ortak projeleri de değerlendirip planladığımız bu güzel toplantı için Aguascalientes Universitario Rotaract Kulübü'ne ve katıla

Habere git

Dönemimizin ilk online iş yeri gezisini 5. Grup kulüpleri olarak Smyrna, Efes ve Urla Rotaract ile birlikte 17 Eylül'de Ayda Şarap Evi'nde gerçekleştirdik. Ayda Hanım ile iş yerini gezdikten sonra "Ayda Şarap Evi"nin ortaya çıkış hikayesiyle başlayan, kadın girişimci olmak ve şarap üretimi hakkında bizleri bilgilendirdiği keyifli bir sohbete eşlik ettik. Bu güzel etkinlik için öncelikle değerli Ayda Kalelioğlu'na, Smyrna, Efes, Urla Rotaract kulüplerine ve bizlere kat

Habere git

19 Eylül Dünya Çöp Toplama Günü'nde biz de Konak Rotary&Rotaract ailesi olarak hep birlikte dünyanın çöpünü toplamaya çıktık. Çevreye karşı duyarlılığın artacağı bir gelecek için farkındalık yaratmak adına güçlerimizi birleştirdik. Karagöl Tabiat Parkı'nda Karşıyaka Belediyesi'nden aldığımız izinler doğrultusunda gerçekleştirdiğimiz bu etkinlikte parka gelen ziyaretçilerin de bizlerle olan desteğine ve etkinliğimize katılan herkese teşekkür ederiz

Habere git

19 Eylül Dünya Çöp Toplama Günü tanıtımı için bizler de yarattığımız sloganlarla bir video hazırladık. Konak Rotary&Rotaract&Interact ailesi olarak hazırladığımız bu videoya New Delhi'den Outstanding Business Students Rotaract Kulübü de çektikleri videolar ile bize destek oldu. Destekleri için Konak Rotary ailemize, Interactlarımıza, Outstanding Business Students Kulübü'ne ve tüm üye, aday üye ve misafir üyelerimize teşekkür ederiz.

Habere git

28-29 Temmuz tarihinde, Zoom üzerinden gerçekleştirilen online ‘Üye Adaptaston Programı’na misafir üyelerimizden Bige Dercan ve Uğurcan Cent katılım göstermiştir. En kısa sürede üyeliklerini gerçekleştirmeyi diliyoruz.

Habere git

Konak Rotaract kulübü olarak, 4 yıldır gerçekleştirdiğimiz 3F(For Forever Friendship) projemizin uluslararası ayağını da 11 Ekim tarihinde, Aguascalientes Universitario Rotaract Kulübü, Barselona Condal Rotaract Kulübü, kardeş kulübümüz olan Outstanding Business Students Rotaract Kulübü katılımcılarıyla ve Uluslararası Hizmetler Komitesi başkanımız İrem İşcan ile birlikte gerçekleştirdik. Aday üyeler, Rotary ve Rotaract hakkında merak ettikleri soruları sor

Habere git

Konak Rotary Kulübü'nün Gaziantep'teki Şehit Serdar Gören Ortaokulu için gerçekleştirdiği "Eba Destek Projesi" ne biz de katkıda bulunduk. Bu proje kapsamında öğrencilerin Eba eğitimlerine daha rahat katılabilmeleri için teknolojik gereçlerden oluşan setler gönderildi. Bu anlamlı projeye öncülük eden Konak Rotary ailemize ve destekleri için tüm üye ve aday üyelerimize teşekkür ederiz.

Habere git

25 Kasım Çarşamba günü, Konak Rotaract Kulübü olarak, Zoom üzerinden Happy Hour’umuzu gerçekleştirdik. Uzaktan da olsa bu happy hour sayesinde birbirimizi görmek, sohbet etmek hepimize iyi geldi. Katılan üye ve aday üyelerimize teşekkür ederiz.

Habere git

Kulübümüzün 625. Dönemimizin 8. Toplantısını 01 Aralık Salı günü Zoom üzerinden gerçekleştirdik. Toplantımızda O2 Tarım firmasına online işyeri gezisi gerçekleştirdik. Hem fabrikayı hem sektörü hem yöneticilerini tanıdığımız bu keyifli toplantımıza katılan üye ve aday/misafir üyelerimize teşekkür ederiz.

Habere git

Konak Rotaract kulübü olarak, düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz 3F projemizin 2.haftasında, Aguascalientes Universitario Rotaract Kulübü, Ejecutivo Aguascalientes Rotaract Kulübü, kardeş kulübümüz olan Outstanding Business Students Rotaract Kulübü katılımcılarıyla ve aday üyemiz Can Dördüncü, Uluslararası Hizmetler Komitesi başkanımız İrem İşcan ile birlikte gerçekleştirdik. Katılım gösteren kulüplerin üye ve aday üyelerine teşekkür ederiz.

Habere git

Konak Rotaract kulübü olarak, düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz 3F projemizin 3.haftasında, Ejecutivo Aguascalientes Rotaract Kulübü, San Marcos Rotaract Kulübü, Outstanding Business Students Rotaract Kulübü ve Barcelona Condal Rotaract Kulübü katılımcılarıyla ve aday üyemiz Sadık İşcan, Uluslararası Hizmetler Komitesi başkanımız İrem İşcan ile birlikte gerçekleştirdik. Katılım gösteren kulüplerin üye ve aday üyelerine teşekkür ederiz.

Habere git

Konak Rotaract kulübü olarak, düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz 3F projemizin 4.haftasında, kardeş kulübümüz olan Outstanding Business Students Rotaract Kulübü katılımcılarıyla ve Meslek Hizmetler Komitesi başkanımız Sinem Fikirdeşici ile birlikte gerçekleştirdik. Katılım gösterdikleri için arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.

Habere git

Konak Rotaract Kulübü olarak, hız kesmeden gerçekleştirdiğimiz 3F(For Forever Friendship) projemizde bu hafta, başkanımız Erhan Uğurlukol, sekreterimiz Hikmet Altınışık, saymanımız Merve Tufan eşliğinde, yeni aday üyelerimiz Bige Dercan ve Uğurcan Cent ile gerçekleştirdik. Katılım gösteren herkese teşekkür ederiz.

Habere git

Toplum Hizmetleri Komitesi başkanımız Ceylin Karakum ile birlikte THK toplantımızı 12 Aralık tarihinde gerçekleştirdik. Toplantımızda, yapılan projeleri değerlendirip, gelecek projelerimizin planlamasını gerçekleştirdik. Dönem başkanımız Erhan Uğurlukol'a ve komite üyerimize katılım gösterdikleri için teşekkür ederiz.

Habere git

Kurumsal Tanıtım ve Bilişim Hizmetleri Komitesi başkanımız, Elif Özege ile birlikte KTBHK toplantımızı 12 Aralık tarihinde gerçekleştirdik. Toplantımızda, gelecek projelerimizin planlamasını gerçekleştirdik. Dönem başkanımız Erhan Uğurlukol'a ve komite üyerimize katılım gösterdikleri için teşekkür ederiz.

Habere git

Konak Rotaract kulübü olarak, düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz İnternational 3F projemizin 6.haftasında, Barcelona Condal Rotaract Kulübü, Ejecutivo Aguascalientes Rotaract Kulübü, Outstanding Business Students Rotaract Kulübü, katılımcılarıyla Uluslararası Hizmetler Komitesi başkanımız İrem İşcan ve üyemiz Ömer Beyazıt ile birlikte gerçekleştirdik. Katılım gösteren kulüplerin üye ve aday üyelerine teşekkür ederiz.

Habere git

Kulübümüzün 626. Dönemimizin 9. Toplantısını 15 Aralık Salı günü, Zoom üzerinden, 5.Grup Kulüpleri (Çalıkuşu, Efes, Smyrna ve Urla Rotaract Kulüpleri) ile birlikte ortak gerçekleştirdik. Toplantımızda Borsa İstanbul ve Yatırım hakkında bizleri bilgilendiren Sabancı Holding Yatırımcı İlişkileri Direktörü Kerem Tezcan'ı konuşmacı konuk olarak ağırladık. Değerli konuğumuzu bizlerle buluşturduğu için sekreterimiz Hikmet Altınışık’a teşekkür ederiz

Habere git

Konak Rotaract Kulübü olarak hız kesmeden gerçekleştirdiğimiz 3F(For Forever Friendship) projemizde bu hafta, asbaşkanımız İrem Sayın, saymanımız Merve Tufan , ve KTBHK başkanımız Elif Özege eşliğinde, misafir üyemiz Töre Çolak ile gerçekleştirdik. Katılım gösteren herkese teşekkür ederiz.

Habere git

Konak Rotaract kulübü olarak Rotaract Akademi işbirliğinde 16 Aralık'ta "İşletmeler için Sosyal Medya ve Dijital Pazarlama" eğitimini gerçekleştirdik. Değerli sunumu ve keyifli anlatımı için Türk Tuborg'un Dijital Pazarlama Direktörü Tuğçe Küçükmutlu'ya, eğitmenimizi bizlerle buluşturan MHK başkanımız Sinem Fikirdeşici'ye ve Rotaract Akademi'ye teşekkür ederiz.

Habere git

Çalıkuşu Rotaract aramıza hoşgeldin ! Çalıkuşu Rotaract ile birlikte 20 Aralık Pazar günü ortak happy hour gerçekleştirdik. Bu zorlu dönemde yeni kurulan Çalıkuşu Rotaract üye ve aday üyeleriyle tanışıp gelecekte yapabileceğimiz projeler hakkında konuştuk. Zoom üzerinden gerçekleştirdiğimiz bu keyifli sohbetin en kısa sürede yüz yüze olmasını diliyoruz. Katılan tüm üye ve aday üyelere teşekkür ederiz.

Habere git

Konak Rotaract kulübü olarak, düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz International 3F projemizin 7.haftasında, Aguascalientes Universitario Rotaract Kulübü, Barselona Condal Rotaract Kulübü, katılımcılarıyla ve geçmiş dönem başkanımız Cem Özkaya, Uluslararası Hizmetler Komitesi başkanımız İrem İşcan ile birlikte gerçekleştirdik. Katılım gösteren kulüplerin üye ve aday üyelerine teşekkür ederiz.

Habere git

Konak Rotaract kulübü olarak, düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz 3F projemizin 8.haftasında, Aguascalientes Universitario Rotaract Kulübü, Barcelona Condal Rotaract Kulübü katılımcılarıyla ve asbaşkanımız İrem Sayın, Uluslararası Hizmetler Komitesi başkanımız İrem İşcan ile birlikte gerçekleştirdik. Katılım gösteren kulüplerin üye ve aday üyelerine teşekkür ederiz.

Habere git

Konak Rotaract kulübü olarak, düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz 3F projemizin 8.haftasında, Aguascalientes Universitario Rotaract Kulübü, Barcelona Condal Rotaract Kulübü katılımcılarıyla ve asbaşkanımız İrem Sayın, Uluslararası Hizmetler Komitesi başkanımız İrem İşcan ile birlikte gerçekleştirdik. Katılım gösteren kulüplerin üye ve aday üyelerine teşekkür ederiz.

Habere git

24 Aralık tarihinde Konak Rotary Kulübü’nün 2440.Bölge Guvernörü Rtn. Ertan Soydan'ın ziyareti ile gerçekleşen Asamble'sine katılım gösterdik. Toplantıda Konak Rotary Dönem Başkanı Rtn. Haydar Atılgan ve dönem başkanımız Rtc.Erhan Uğurlukol sunumlarını gerçekleştirdiler. Katılım gösteren rotaryenlerimize ve konak rotaract ailemize teşekkür ederiz.

Habere git

2 Ocak 2021 tarihinde 2440.Bölge Rotaract ve Interact temsilcilikleri tarafından gerçekleştirilen IDEATHON etkinliğine, Başkanımız Erhan Uğurlukol ve THK Başkanımız Ceylin Karakum katılım gösterdi. Başkanımızın da bulunduğu 3. grup, su tasarrufunu amaçlayan “Su Dostları” projesiyle 2. olmaya hak kazandı. Grupta bulunan Başkanımız Erhan Uğurlukol’u, İzmir Rotaract Kulübü @izmirrotaract Asbaşkanı Rtc. Aydan Asar’ı, @izmirekonomirotaract Ekonomi Rotaract Kul

Habere git

2 Ocak 2021 tarihinde 2440.Bölge Rotaract ve Interact temsilcilikleri tarafından gerçekleştirilen IDEATHON etkinliğine, Başkanımız Erhan Uğurlukol ve THK Başkanımız Ceylin Karakum katılım gösterdi. Başkanımızın da bulunduğu 3. grup, su tasarrufunu amaçlayan “Su Dostları” projesiyle 2. olmaya hak kazandı. Grupta bulunan Başkanımız Erhan Uğurlukol’u, İzmir Rotaract Kulübü Asbaşkanı Rtc. Aydan Asar’ı, Ekonomi Rotaract Kulübü Saymanı Rtc.İlyas Okur’u, G

Habere git

Kulübümüzün 627. dönemimizin 10. toplantısını 5 Ocak Salı günü Zoom üzerinden gerçekleştirdik. Toplantımızda aramıza yeni katılan misafir üyelerimizi tanıdıktan sonra asbaşkanımız İrem Sayın'ın çalıştığı "Ve-Ge Hassas Kağıt ve Yapıştırıcı Bant" şirketine online iş yeri gezisi gerçekleştirdik. Toplantımıza katılan 2440.Bölge Guvernör Yardımcısı Rtn. Nilgün Öztürk'e, Konak Rotary Kulübü dönem başkanı Rtn. Haydar Atılgan'a, Rtn. Hüdai Mo

Habere git

Konak Rotaract kulübü olarak, düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz 3F projemizi bu hafta dönem başkanımız Erhan Uğurlukol, asbaşkanımız İrem Sayın, KHK başkanımız İbrahim Yazgaç, aday üyemiz Can Dördüncü ve misafir üyemiz Çağla Çelebi ile birlikte gerçekleştirdik. Katılım gösterdikleri için arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.

Habere git

Konak Rotaract Kulübü olarak Bizim Ev'de, lise son sınıf öğrencilerine meslek seçimi konusunda yardımcı olmak için başlattığımız projemizin ilk etkinliğini Pazar akşamı gerçekleştirdik. Dönem başkanımız Erhan Uğurlukol ve geçmiş dönem başkanımız Cem Özkaya'nın mesleklerinden bahsettikleri, çocuklarımızın da gelecek planlarını paylaştığı etkinliğimize katılım gösteren herkese teşekkür ederiz.

Habere git

Konak Rotaract Kulübü olarak kulüp aidiyetini arttırmak amacıyla tüm üyelerimize özel ön yüzünde üyelerimizin fotoğrafları, ad-soyadları, üyelik numaraları ve kulüp logomuzun bulunduğu, arka yüzünde ise dörtlü özdenetim ile Rotary ilkelerinin bulunduğu "Üye Kartları" tasarlattık ve üyelerimize ulaştırdık. Uzun zamandır planladığı bu proje için dönem başkanımız Erhan Uğurlukol'a teşekkür ederiz. Her an, her yerde Konak'lı olmak gurur verici!

Habere git

Konak Rotaract Kulübü olarak kulüp aidiyetini arttırmak amacıyla tüm üyelerimize özel kulüp ve dönem logolu kupalar hediye ettik. Dostluğumuzla kurmuş olduğumuz bağlılığımızı, kurumsal alanda da pekiştirmiş olduk. Kupalarımız için Kurumsal Tanıtım ve Bilişim Hizmetleri Komitesi başkanımız Elif Özege'ye teşekkür ederiz. Her an, her yerde Konak'lı olmak gurur verici!

Habere git

Konak Rotaract Kulübü olarak kulüp aidiyetini arttırmak amacıyla üyelerimize özel kulüp ve Rotary, Rotaract logolu, KTBHK başkanımız Elif Özege'nin özenli tasarımlarıyla hazırlanan rengarenk 2021 yılı ajandalarımızı tüm üyelerimize yeni yıl hediyesi olarak ulaştırdık . Dönem başkanımız Erhan Uğurlukol'a ajandalarımız için teşekkür ederiz. Dostluğumuzla kurmuş olduğumuz bağlılığımızı, kurumsal alanda da pekiştirmiş olduk. Her an, her yerde Konak'l

Habere git

Bizim Ev'de, lise son sınıf öğrencilerine meslek seçimi konusunda yardımcı olmak için Rotaract Akademi iş birliğinde başlattığımız projemizin 2.haftasını 24 Ocak Pazar günü gerçekleştirdik. Meslek Hizmetleri Komite Başkanımız Sinem Fikirdeşici Hukuk-Avukatlık, eski üyelerimizden Öykü Yeşilkaya Tıp-Doktorluk alanında meslek tanıtımı gerçekleştirdi. Çocuklarımızın da gelecek planlarını paylaştığı etkinliğimize katılım gösteren herkese teşekkür e

Habere git

22 Ocak Cuma günü Mesleki Hizmetler Projeleri Koordinatörlüğü tarafından ikincisi düzenlenen, Makine Mühendisi ve Okyanus Bilimci Derya Akkaynak’ın konuşmacı konuk olduğu meslek sohbetine katılım gösterdik.

Habere git

23 Ocak Cumartesi günü kulübümüzün 628. dönemimizin 11. toplantısını İstanbul'daki Yeniköy Rotaract Kulübü ile ortak gerçekleştirdik. Toplantımızda Yeniköy Rotaract Kulübü'nün geçmiş dönem başkanı Süveyda Çil “İçimizden Biri” adlı sunumunu dinledik. Kulübümüzden ise Amsterdam'da bulunan üyemiz İdil Baykent “Benim İşim Benim Hobim” konulu sunumunu bizlerle paylaştı. Bu keyifli toplantı için Yeniköy Rotaract Kulübü'ne ve katılım gösteren her

Habere git

24 Ocak Çarşamba günü, Konak Rotary ailemiz ile ortak ocakbaşı gerçekleştirdik. Dönem başkanımız Erhan Uğurlukol ve Rtn. Özlem Özyapıcı ev sahipliğinde, "Çocukluğumuzda Hayal Ettiğimiz Meslek" konulu etkinliğimizde hem eski yıllara dönüp anılarımızı paylaştık, hem de yıllar içinde değişen fikirlerimizi ve hayallerimizi dinledik. Bu keyifli sohbette bizlere eşlik eden herkese teşekkür ederiz.

Habere git

25-26-27-28-29 Ocak tarihlerinde, Rotary 2440. Bölge tarafından düzenlenen "Siber Zorbalık ve Güvenli İnternet" eğitimine THK başkanımız Ceylin Karakum katılım göstermiştir. 5 gün süren ve sertifikalı bir eğitmen eğitimi olan bu program için Rotary 2440. Bölge'ye ve tüm değerli konuşmacılara teşekkür ederiz.

Habere git

Bizim Ev'de, lise son sınıf öğrencilerine meslek seçimi konusunda yardımcı olmak için Rotaract Akademi iş birliğinde başlattığımız projemizin 3. haftasını 31 Ocak Pazar günü gerçekleştirdik. Saymanımız Merve Tufan Radyo Televizyon ve Dijital Medya, Toplum Hizmetleri Komitesi başkanımız Ceylin Karakum Alman Dili ve Edebiyatı -Öğretmenlik alanında meslek tanıtımı gerçekleştirdi. Çocuklarımızın da gelecek planlarını paylaştığı etkinliğimize katılım g

Habere git

31 Ocak tarihinde Bizim Mahalle'deki annelerimiz için Dr. Birdal Tosyalı Çetinol'un katılımıyla "Kadın Hastalıkları ve Hijyen" üzerine bir seminer düzenledik. Dr. Birdal Tosyalı Çetinol bizlere kadın hastalıkları konusunda doğru bilinen yanlışlardan bahsederken, annelerimizin sorularını da yanıtladı. Seminerimize katılan tüm annelerimize ve değerli konuğumuz Dr. Birdal Tosyalı Çetinol'a teşekkür ederiz.

Habere git

2 Şubat Salı günü kulübümüzün 629. dönemimizin 12. toplantısında 5.Grup BRT yardımcımız Rtc. Ayça Türkmen bizlere "Rotaract 102" sunumunu gerçekleştirdi. Hem eğlendiğimiz hem de Rotaract hakkında bilgilerimizi pekiştirdiğimiz bu keyifli sunum için 5.Grup BRT yardımcımız Rtc.Ayça Türkmen'e ve toplantımıza katılan tüm üye, aday üye ve misafir üyelerimize teşekkür ederiz.

Habere git

Bizim Ev'de, lise son sınıf öğrencilerine meslek seçimi konusunda yardımcı olmak için Rotaract Akademi iş birliğinde başlattığımız projemizin 4.haftasını 7 Şubat Pazar günü gerçekleştirdik. MHK başkanımız Sinem Fikirdeşici katılımıyla, Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası Ankara Şube Başkanı Mert Özdağ ve KHK başkanımız, Malzeme ve Metalurji Mühendisi İbrahim Yazgaç mühendislik alanında meslek tanıtımı gerçekleştirdi. Çocuklarımızın da gelece

Habere git

Bizim Ev'de, lise son sınıf öğrencilerine meslek seçimi konusunda yardımcı olmak için Rotaract Akademi iş birliğinde başlattığımız projemizin 5.haftasını 14 Şubat Pazar günü gerçekleştirdik. Üyelerimizden Can Berk Menteş Pilotaj alanında meslek tanıtımı gerçekleştirdi. Çocuklarımızın da gelecek planlarını paylaştığı etkinliğimize katılım gösteren herkese teşekkür ederiz.

Habere git

Bizim Ev'de, 7.sınıf öğrencilerimize lise seçimlerinde yardımcı olmak için okuduğumuz liseleri tanıttığımız projemizin ilk etkinliğini 31 Ocak Pazar günü gerçekleştirdik. Geçmiş dönem başkanımız Ece Isparta Bornova Anadolu Lisesi'ni, asbaşkanımız İrem Sayın ise Karşıyaka Anadolu Lisesi'ni anlattı. Çocuklarımızın da gelecek planlarını paylaştığı etkinliğimize katılan herkese teşekkür ederiz.

Habere git

Bizim Ev'de, 7.sınıf öğrencilerimize lise seçimlerinde yardımcı olmak için okuduğumuz liseleri tanıttığımız projemizin 2. haftasını 7 Şubat Pazar günü gerçekleştirdik. Sekreterimiz Hikmet Altınışık Meslek Lisesi'ni, saymanımız Merve Tufan Güzel Sanatlar Lisesi'ni, Samet Batur ise Atatürk Lisesi'ni anlattı. Çocuklarımızın da gelecek planlarını paylaştığı etkinliğimize katılan herkese teşekkür ederiz.

Habere git

21.02.2021 tarihinde, başkanımız Erhan Uğurlukol ve yönetim kurulumuz eşliğinde komite başkanları toplantımızı gerçekleştirdik. Kulübümüzün genel durumunu değerlendirdiğimiz bu toplantımızda gelecek projelerimiz hakkında da konuştuk. Katılan tüm üyelerimize teşekkür ederiz.

Habere git

Konak Rotaract Kulübü olarak Start Up ve Girişimcilik Meslek Grubu ile ortak 23 Şubat Salı günü Meslek Sohbetleri etkinliği gerçekleştirdik. Başarılı bir kadın girişimci olan Zülal Çetinoğlu ile Kilim ve Giyilebilir Moda'yı buluşturan markası "Nona" üzerine sohbet ettiğimiz bu etkinliğimizde kendisine Meslek Hizmetleri Ödülü'nü takdim ettik. Bir yandan avukatlık yaparken bir yandan da bu başarılı girişime imza atarak bizleri oldukça etkileyen Zülal Çetinoğl

Habere git

9 Mart Salı günü kulübümüzün 631. dönemimizin 14. toplantısını gerçekleştirdik. Toplantımızda dönem saymanımız Merve Tufan bizlere dönemimizin ilk saymanlık sunumunu gerçekleştirdi. Saymanımızın değerli sunumunun ardından Denetim Kurulumuz tarafından hazırlanan denetim raporu okundu. Ve toplantımıza katılan değerli Rtn. İsmail İlker Kalalı bizlere "Benim İşim Benim Hobim" sunumu gerçekleştirdi. Bu bilgilendirici ve önemli toplantıya katılan tüm üye ve

Habere git

25 Şubat Perşembe günü kulübümüzün 630. dönemimizin 13. toplantısını "Bir Dilek Tut" derneğiyle ortak olarak gerçekleştirdik. Bu toplantımızda "Bir Dilek Tut" derneğinin değerli yöneticileri bizlere gerçekleştirdikleri projelerin detaylarından ve ortak gerçekleştirebileceğimiz projelerden bahsettiler. Hayatlara dokunmayı amaçlayarak çıktığımız bu yolda bizlere değerli ilgileri ve katkılarıyla destek olan tüm kulüplere, bölgemize ve değerli Rotaryenlerimiz

Habere git

25 Şubat Perşembe günü, Konak Rotary Kulübü dönem başkanı Haydar Atılgan ve Rtn. Hüdai Moral tarafından düzenlenen “Kendini En İyi Hissettiğin Yaş" konulu ocakbaşına katılım gösterdik. Bu güzel sohbet için Rotaryen büyüklerimize teşekkür ederiz.

Habere git

Ölümsüz liderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Kitapsız yaşamak; kör, sağır, dilsiz yaşamaktır. " sözüyle başlattığımız Uluslararası Kitap Köprüsü projemizde Hindistan'dan Young India Rotaract Kulübü'de bizlere katıldı. Bizler kitaplarımızı Yenice Cumhuriyet Ortaokulu'na gönderirken, Young India Rotaract Kulübü'de kitapları elden teslim ettiler. Projemize destek olan herkese teşekkür ederiz. #kitapsızbüyüyençocuksusuzağacabenzer

Habere git

9 Mart Salı günü kulübümüzün 631. dönemimizin 14. toplantısını gerçekleştirdik. Toplantımızda dönem saymanımız Merve Tufan bizlere dönemimizin ilk saymanlık sunumunu gerçekleştirdi. Saymanımızın değerli sunumunun ardından Denetim Kurulumuz tarafından hazırlanan denetim raporu okundu. Ve toplantımıza katılan değerli Rtn. İsmail İlker Kalalı bizlere "Benim İşim Benim Hobim" sunumu gerçekleştirdi. Bu bilgilendirici ve önemli toplantıya katılan tüm üye ve

Habere git

Konak, Efes, Urla, Smyrna, Çalıkuşu Rotaract Kulüpleri ve Finans Meslek Grubu ile ortak olarak 16 Mart Salı günü Meslek Sohbetleri etkinliği gerçekleştirdik. Bu etkinliğimizde Dış Bank’ın ve Türkiye Sınai ve Kalkınma Bankası’nın 15 yıl boyunca genel müdürlüğünü yapmış olan, "Benim Bankacılığım" kitabının yazarı değerli Halil Eroğlu'nu ağırladık. Bankacılık alanında duayen olan Halil Eroğlu'nun kıymetli anektodlarını dinlediğimiz ve merak ettikl

Habere git

16 Mart Çarşamba günü, Rtn. Nilgün Öztürk ve Rtn. Zekican Geçer ev sahipliğinde gerçekleşen Konak Rotary ailemizin ocakbaşı etkinliğine katılım gösterdik. "Pandemi'den Sonraki Hayallerimiz" konulu sohbet ile hayallere daldığımız bir akşam oldu. Davetleri için Rotaryen büyüklerimize çok teşekkür ederiz????????

Habere git

23 Mart Salı günü, kulübümüzün 632. dönemimizin 15. toplantısını gerçekleştirdik. 5. Grup BRT Yardımcımız Rtc. Ayça Türkmen'in konuk olduğu toplantımızda komite başkanlarımızın sunumlarıyla Kulüp Asamblemizi gerçekleştirdik. Bu önemli toplantıda bizlerle olan ve sunumlarımızı dinleyen değerli 5.Grup BRT Yardımcımız Rtc. Ayça Türkmen'e ve katılım gösteren tüm üye ve aday üyelerimize teşekkür ederiz.

Habere git

Konak Rotaract Kulübü olarak hız kesmeden gerçekleştirdiğimiz 3F(For Friends Forever) projemizi 4 Nisan tarihinde başkanımız Erhan Uğurlukol ve Kulüp Hizmetleri Komitesi başkanımız İbrahim Yazgaç eşliğinde, aday üyelerimiz Uğurcan Cent, Ezgi Yener, Özge Keser ve Uğur Gönül ile gerçekleştirdik. Katılım gösteren herkese teşekkür ederiz.

Habere git

6 Nisan Salı akşamı kulübümüzün 633. dönemimizin 16. toplantısını gerçekleştirdik. Toplantımızda dönemimizin en önemli etkinliklerinden olan BRT Ziyaretimiz gerçekleşti. Özenli sunumlarından dolayı tüm komite başkanlarımıza, toplantımızda bizlerle olan BRT’mize, Bölge Görevlilerimize, değerli Konak Rotary ailemize ve katılım gösteren üye ve aday üyelerimize teşekkür ederiz.

Habere git

15 Nisan Perşembe günü, 5.Grup kulüpleri olarak Yağmur Acıoğlu'nun katılımıyla İstanbul Sözleşmesi üzerine söyleşi gerçekleştirdik. Kadına şiddet, kadın cinayetleri, çocuk ve kadın istismarları ve cinsiyet eşitsizliği ile mücadele ettiğimiz bu dönemde İstanbul Sözleşmesi'nin önemini bir kez daha anladık. İstanbul Sözleşmesi hakkında neler bildiğimizi, doğru bildiğimiz yanlışları öğrenirken, özellikle Pandemi ile birlikte artan şiddet vakalarının

Habere git

20 Nisan Salı günü kulübümüzün 634. dönemimizin 17. toplantısını gerçekleştirdik. Toplantımızda Meslek Hizmetleri Komitesi başkanımız değerli Av. Sinem Fikirdeşici’nin üyelik törenini gerçekleştirdik. Kendisine uzun ve başarılarla dolu bir Rotaract yolculuğu diliyoruz???????? Toplantımıza katılım gösteren Konak Rotary ailemize ve tüm üye/aday üyelerimize teşekkür ederiz.

Habere git

Agora ,Bornava,Çiğli ,Ege, Güzelyalı, Göztepe ve Konak Rotaract Kulüpleri olarak Ramazan ayında İzmir İl Fakirleri ve Yardımlaşma Derneği'ne yardımda bulunarak 170 aileye, Doğu’da kadın girişimcilere destek olmak adına kadınların el emeği ile hazırladığı erzak paketlerinden alarak Adana’da 27 aileye, Gaziantep'te yaşayan ihtiyaç sahibi ailelere ve çocuklara da 14 koli erzak paketini ulaştırdık. Projede emeği geçen tüm dostlarımıza teşekkür ederiz. ?????

Habere git

4 Mayıs Salı günü kulübümüzün 635. dönemimizin 18. toplantısını gerçekleştirdik. Toplantımızda Konak Rotary Kulübü gelecek dönem saymanı Rtn. Pınar Aksoy bizlere “Benim İşim Benim Hobim” sunumunu gerçekleştirdi. Keyifli anlatımıyla toplantımıza katılan değerli Pınar Aksoy'a, Konak Rotary ailemize ve tüm üye/aday üyelerimize teşekkür ederiz.

Habere git

30 Nisan Cuma günü ve 6 Mayıs Perşembe günü aday üyemiz Özlem Güder eğitmenliğinde, Rotaract Akademi iş birliğinde "Temel Yoga Hakkında Teorik ve Pratik Bilgi" eğitimini gerçekleştirdik. İki hafta gerçekleşen bu eğitimimizde bedensel, zihinsel ve ruhsal anlamda bir bütünlük hissi uyandıran yoga hakkında hem bilgilendik hem de şifalı etkilerinden yararlandık. Gözlemleyerek bizi güvenli bir şekilde yönlendiren değerli aday üyemiz ve eğitmenimiz Özlem Güder'e v

Habere git

14 Mayıs Cuma günü, evlerde geçirdiğimiz bu bayramı daha keyifli hale getirmek adına "Bayramlaşma" temalı happy hour gerçekleştirdik. Hem bayramlaştığımız, hem de hayalimizdeki tatil rotalarımızı konuştuğumuz etkinliğimize katılım gösteren tüm üye ve aday üyelerimize teşekkür ederiz. Uzak geçirdiğimiz son bayram olmasını dileriz????????

Habere git

26 Mayıs Çarşamba akşamı Bizim Mahalle'deki kardeşlerimiz ve Rotamovie Hobi Grubu ile ortak izlediğimiz "Spirited Away" filmini yorumlamak için bir araya geldik. Saymanımız Merve Tufan moderatörlüğünde film hakkındaki yorumlarımızı paylaşıp sohbet ettik. Bu keyifli etkinlik sonrası geleneksel film akşamları düzenleme kararı aldık. Büyük küçük tüm film tutkunlarını bekleriz.

Habere git

25 Mayıs Salı günü kulübümüzün 636. dönemimizin 19. toplantısını gerçekleştirdik. Toplantımızda bizlere "Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu" yöneticilerinden değerli Melek Önder eşlik etti. Ne yazık ki her gün karşılaştığımız kadına yönelik şiddet ve kadın cinayetlerine engel olmayı amaçlayan bu platformu bizlere detaylı bir şekilde anlatan konuğumuz Melek Önder'e ve toplantımıza katılım gösteren tüm üye/aday üyelerimize teşekkür ederiz

Habere git

29 Mayıs Cumartesi günü Bizim Mahalle'deki annelerimiz için Aile Danışmanı Rtn. Aysu Uçar'ın katılımıyla "Covid-19 sürecinde Aile İlişkileri ve Ergen Psikolojisi" konulu bir seminer gerçekleştirdik. Annelerimiz bu zorlu süreçte çocuklarıyla yaşadıkları problemlerden bahsederken, Aysu Hanım'da çeşitli çözüm önerileriyle annelerimize tek tek yardımcı oldu. Seminerimize katılan tüm annelerimize ve değerli konuğumuz Rtn. Aysu Uçar'a teşekkür ederiz.

Habere git

Konak Rotaract Kulübü, 9 yıldır sürdürdüğü Bizim Ev Projesindeki 2. Nesil öğrencileriyle Yoga dersi yaptı.

Kulüp üyesi Özlem Güder'in eğitmenliğinde 8. sınıf öğrencisi 13 yaşındaki Bizim Ev çocuklarıyla, kulüp üyelerinin de katıldığı çok keyifli bir ders gerçekleştirildi. Eğitim Öğretim dönemi başlamadan çocukları motive etmek amaçlı daha çok sayıda sosyal aktivite planlayan Konak Rotaract, 10 Temmuz günü de çocuklarla Bizim Ev'de buluşa

Habere git

Konak Rotaract, 31 Temmuz Cumartesi günü, 6 kulüp bir araya gelerek bir kültür alışverişi gerçekleştirdi. Bangladeş, Nepal, Srilanka ve Hindistan'dan kulüplerin katıldığı Rotameet etkinliğinde tüm kulüpler, ülkelerini tanıtan sunumlar yaptı, yemeklerini, müziklerini, kıyafetlerini tanıttılar. Güzel dostluklara temel atılan bu etkinlikle 6 kulüp kardeş iyi niyet mektuplarını birbirlerine iletti ve kardeş kulüp anlaşması için söz verdiler.

Habere git

Tema Vakfı’nın başlattığı bağış kampanyasına İzmir Rotaract ‘ın bağış davetini kabul ederek ve fidan bağışı yaparak biz de destek verdik. Smyrna Rotaract ve Efes Rotaract kulüplerini imkanları doğrultusunda bağış yapmaya davet ettik

Habere git

10 Temmuz Cumartesi günü, bu sene 9. senesinde olduğumuz Bizim Ev projemizde 2. Nesil Bizim Evlilerle bir araya geldik. Artık 8. sınıfta olan çocuklarımız bir araya gelerek dönem boyu yapacaklarımızı konuştuk. Onların bizden isteklerini dinledik. Pandemi sebebiyle 1,5 senedir yüz yüze görüşemediğimiz Bizim Ev çocuklarımız ve annelerimizle harika bir kahvaltı gerçekleştirdik.

Habere git

8 Ağustos Pazar günü Konak Rotary ailemizle artık gelenekselleşen kahvaltı etkinliğimizi gerçekleştirdik. GDB'miz olan Konak Rotary Başkanı İsmail Kalali'nin de doğum gününü kutladık.

Habere git

16 Ağustos Pazartesi, dönemimizin ilk Akademi Eğitimini gerçekleştirdik. Dr. Bilçağ Akgün'ün değerli katılımlarıyla, yeni bilim dalı olan Biyoinformatik hakkında bilgiler edindik, genetik biliminin geleceğini konuştuk.

Habere git

Rotaract Club of University of Peradeniya ile Zoom üzerinden kulüp başkaları, sekreterleri ve UHK başkanlarının katılımları ile bir toplantı gerçekleştirdik. Let's Talk Menstrual' ve 'International 3F' projeleri hakkında konuştuk. Sene içinde irtibat halinde kalıp birlikte projeler gerçekleştireceğiz.

Habere git

Bizim Ev'deki çocuklarımızla bu sene başladığımız mail arkadaşlığı projesi kapsamında çocuklarımızın etkin mail dilini öğrenmelerini ve aktif mail kullanabilmelerini amaçlıyoruz. Önümüzdeki sene liseye başlayacak çocuklarımızın mail kullanmanın önemini fark etmelerini istiyoruz. Bu amaçla genel hatlarıyla, mail hesabı açma, doğru mail yazma yollarını, başkanımız İrem Sayın, 2 Eylül Perşembe akşamı online platformda hem çocuklarımızla hem de annel

Habere git

25 Ağustos'ta aday üye ve yeni üyelerimize geçmiş dönem başkanlarımızın eşliğinde K+Uyap eğitimi verdik. Üyelik ve Üyelik Geliştirme Ayı kapsamında gerçekleştirdiğimiz bu projemizle kulüp kültürümüz ve yazısız kurallarımızdan konuştuk. Eğitimi yöneten geçmiş dönem başkanlarımızdan Cem Özkaya ve Ece Isparta'ya, katılım gösteren aday üye ve üyelerimize teşekkür ederiz.

Habere git

Urla Rotaract'ın geleneksel bağ bozumu etkinliğini bu sene 5. Grup kulüpleri olarak gerçekleştirdik. Çakır bağlarının kuruluş hikayesini dinleyip, mahsullerini tatma şansı yakaladık.

Habere git

Dönemin ilk uluslararası akademi eğitimini gerçekleştirdik. Kardeş kulübümüz Itahari Rotaract, Rotaract Akademi takımı, Uluslararası Hizmetler, 2440. Bölge Hobi Grupları koordinatörlükleri ve dünyanın dört bir yanından Rotraractörler katılım göstermiştir.

Habere git

Rotaract 2440.Bölge YK ve Komite Başkanları Eğitimine tüm koordinasyon ekibimizle katılım gösterdik. Bu güzel eğitimler için bölge görevlilerimize teşekkür ederiz.

Habere git

7 Eylül Salı akşam 5. Grup Rotaract kulüpleri ve partner Rotary kulüpleri ortak toplantımızı Zoom üzerinden gerçekleştirdik. Konuşmacı konuğumuz kıymetli İlhan Pınar, bizlere 17. YY'dan 19. YY'a İzmir'i anlattı.

Habere git


21 Eylül Salı akşamı gerçekleştirdiğimiz toplantımızda, Konak Rotary geçmiş dönem başkanı GDB. Rtn Haydar Atılgan'ı ağırlamaktan mutluluk duyduk.
Atölyeden Fabrikaya  projemiz kapsamında, her ay 1 toplantımızda küçük bir atölyeyle başlamış ve büyük fabrikalar kurmuş büyüklerimizin tecrübelerine eşlik etmeyi hedefliyoruz.
Bu toplantımızda bizimle olan sevgili Mühendislik Meslek Grubu Başkanı Orhun Onar'ın da işbirliğiyle proje topl

Habere git

30 Eylül Perşembe akşamı, başkanımız İrem Sayın'ın doğum günü temalı bir Happy Hour gerçekleştirdik. Başkanımıza nice yıllar diler, katılan tüm üye ve misafirlerimize teşekkür ederiz.

Habere git

1 Ekim Cuma akşamı, Meme Kanseri Farkındalık haftası kapsamında Bizim Mahallemizde yürüttüğümüz BizimEv projemizin annelerine Meme Kanseri Teşhisi Eğitimi verdik. Eğitimi veren sevgili Dr adayı, eski üyemiz Öykü Yeşilkaya'ya çok teşekkür ederiz. Bangladeşli kardeş kulübümüz Ramna Rotaract ile birlikte yürüttüğümüz bu projenin ikinci adımında, kardeş kulübümüz de kendi bölgesinde bir eğitim düzenleyecek.

Habere git

Kardeş kulübümüz Ramna Rotaract ile Meme Kanseri Farkındalık haftası kapsamında gerçekleştirdiğimiz 2 ayaklı projemizin Bangladeş ayağı da 10 Ekim Pazar günü tamamlandı. Bizim gerçekleştidriğimiz eğitim sonrası, Ramna Rotaract da Dünya Meme Kanseri Önleme Günü kapsamında, Rotary Meme Kanseri Bilinçlendirme Rallisi etkinliğinde kendi bölgelerinden Rotaractörle bir araya geldi. Ramna Rotary Kulübünün ev sahipliği yaptığı etkinlikle Meme Kanseri Bilinçl

Habere git

Güzelyalı Rotaract Kulübü geçen dönem başlatmış oldukları Regl Konuşalım projesini bu dönem, Alsancak, Çekirge, Çiğli, Ege, Göztepe, Güzelbahçe, İzmir, İzmir Ekonomi, Konak, Kordon, Nilüfer Rotaract Kulüpleri olarak devam ediyoruz. Projenin İzmir kulüpleri olarak ilk etkinliğimizi gerçekleştirmek amacıyla 6 Ekim'de bir araya geldik. Katılım gösteren tüm üye ve misafirlere teşekkür ederiz.

Habere git

16 Ekim Cumartesi Akşamı, aday üyemiz Bige Darcan'ın ev sahipliğinde ocakbaşımız gerçekleşti. Başta bizleri evinde ağırlayan ev sahiplerimize ve katılım gösteren herkese teşekkür ederiz.

Habere git

Yüksek bir katılım ve büyük bir ilgi ile tamamladığımız ilk Paw Hour ???? etkinliğimizin ardından, şimdi de ikinci ayağı gerçekleşiyor.

Habere git

21 Ekim akşamı Bizim Mahalle kapsamındaki BizimEv projemizin annelerimizle Uzman Psikolog Zeynep Şen eşliğinde Ergen İletişimi söyleşisi gerçekleştirdik. 13 yaşında 13 öğrencimizin yer aldığı Bizim Ev projemiz kapsamında, annelerimizin katılımıyla, ergenlerimizle iletişimi kolaylaştırmanın kolay ve işlevsel metotlarını konuştuk. Bu güzel söyleşi için başta Ege Rotaract başkanı Uzm. Psk. Zeynep Şen'e ve Gündoğdu Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği tem

Habere git

26 Ekim günü, Bizim mahalle kapsamında yürüttüğümüz BizimEv projemizdeki çocuklarımıza, GDB. M. Cem Özkaya, Cumhuriyet Kazanımları sunumunu gerçekleştirdi. 29 Ekim Cumhuriyet bayramımızı kutlarken, önemini bir kez daha vurguladığımız bugün için kıymetli geçmiş dönem başkanımıza teşekkür ederiz.

Habere git

7 Kasım Pazar günü, Ege Rotaract kulübüyle birlikte, 9 senedir devam ettiğimiz Bizim Mahalle kapsamındaki BizimEv projesi çocuklarımızla Seramik Atölyesi düzenledik. Başta kıymetli Ege Rotaract başkanı Zeynep'e bu keyifli workshopu için, tüm misafirlerimize katılımları için teşekkür ederiz.

Habere git

10 Kasım 2021 tarihinde, Prof. Dr. İlke Evin Gencel'in Atatürk’ün Eğitim Anlayışı ve Gençlik Üzerine yaklaşımını, Prof. Dr. Mustafa Kaymakçı'nın Atatürk’ün Tarım ve Doğa Konularına Bakışını, Doç. Dr. Fevzi Çakmak'ın Atatürk Dönemi Sağlık Politikaları ve Salgın Hastalıklarla Mücadele konularını aktardığı panelimiz, İzmir Büyükşehir Belediyesi Meslek Fabrikası'nda Konak ve Naturel Rotary; Smyrna Rotaract kulüpleri ile ortak olarak gerçekleşti.

Habere git

22 Kasım Pazartesi akşamı, Astrolog Aylin İleri eğitmenliğinde Ay Düğümleri nedir, 2022 Ocak ayında başlayıp 18 ay sürecek yeni ay düğümünde bizleri neler bekliyor ve genel hatlarıyla ay düğümlerinin yorumlanması hakkında bilgiler aldık.
Bu keyifli sohbet için başta eğitmenimiz Aylin hanıma olmak üzere, eğitimimize yoğun ilgi gösteren tüm katılımcılarımıza teşekkür ederiz.

Habere git

20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü, Toplum Hizmetleri Komite başkanımız Av. Sinem Fikirdeşici eğitmenliğinde BizimEv'deki çocuklarımıza Çocuk Hakları Eğitimi verdik. 10 ile 13 yaş arasında çocuklarımıza, haklarının ihlal edildiğini düşündüklerinde yapmaları gerekenleri, haklarının önemini anlattık.
Her birinden 25 yaşlarına gelmeden, aynı bizler gibi, başka çocuklara haklarını anlatacaklarına dair söz aldık.

Habere git

Güzelyalı Rotaract Kulübü'nün geçen dönem başlatmış oldukları Regl Konuşalım projesinin, bu dönem paydaşları arasındayız.
9 yıldır devam ettiğimiz projemiz olan etüt merkezimiz, BizimEv'deki 10 ile 13 yaşları arasındaki çocuklarımıza, Uzm. Psk. Zeynep Şen eşliğinde Regl Konuşalım eğitimi verdik.
Eğitim sonrası kız çocuklarımıza ped dağıtarak, regl olmanın, regl hakkında konuşmanın, ped taşımanın ayıp olmadığını vurguladık. Habere git

Ege Rotaract ile ortak düzenlediğimiz, BizimEv'de seramik workshopunun ikinci ayağında hazırladığımız seramiklerimizi boyadık.
Bu güzel etkinlik için başta Ege Rotaract başkanı Zeynep'e, katılım gösteren tüm üye ve misafirlerimize teşekkür ederiz.

Habere git


5 Aralık Pazar akşamı, geçtiğimiz dönem başlayan, kulübümüzün geleneksel projesi olan 3F'in Uluslararası ayağına, kardeş kulüplerimizle bu dönem de devam ediyoruz.
Her hafta bir kulüpten, bir katılımcının moderatörlük yaparak belirlediği konu hakkında birlikte vakit geçirdiğimiz, Uluslararası For Forever Friendship (3F) projemizin, dönem boyunca her Pazar akşamı devam etmesini planlıyoruz.
Hem uluslararası arkadaşlıkları pekiştirdiğimiz hem

Habere git

16 Kasım toplantımızda üyelik töreni gerçekleşen, Konak ailesinin en yeni üyesi Rtc. Bige Darcan'ı kutlar, hizmetleriyle hayatları değiştireceği nice dönemler dileriz.

Habere git

9 Aralık Perşembe akşamı '3 bölgeden 3 kulüp' temalı ocakbaşımızı, Yeniköy ve Kayseri Rotaract kulüpleriyle ortak, online olarak gerçekleştirdik.
Başkanlarımız yüz yüze ocakbaşılarımız için planlar yaptı. Geçtiğimiz dönemlerde 3 kulüp olarak temellerini atmış olduğumuz dostluğumuzun uzun yıllar devam edeceğini umut ediyoruz.
2420. Bölgeden kardeş kulübümüz Yeniköy ve 2430. Bölgeden Kayseri Rotaract'a bu güzel ocakbaşı için teşekkür ederiz

Habere git

Uluslararası 3F proje ortaklarımız, Nepal'den Itahari, Sri Lanka'dan University of Peradeniya, Meksika'dan Aguascalientes Universitario ve Brezilya'dan Pirapozinho Rotaract kulüplerimizle 2. Kez bir araya geldik.
Güzel Nepal'den kardeş kulübümüzün UHK başkanı Anuprash'ın moderatörlüğü üstlendiği buluşmamızda harika vakit geçidik. Her pazar devam etmeyi planladığımız projemizin bir sonraki ayağında Brezilya'dan Ana'nın yönetiminde bir araya geleceğiz.
U

Habere git

"Güzel olan saftır, karşısındakinin kurt olduğunu anlamayacak kadar salaktır.", "Yoldan çıkanı kurt kapar.", "Üvey anneler hep kötüdür, çirkin olan herkes cadıdır.", "Erkekler, çok güzelsen sana 1 görüşte aşık olabilir, böylelikle seni kurtarır.", "Kurtuluş ise ancak bir prensin seni kurtarmasıyla mümkündür."
Daha çocuk yaşta maruz kaldığımız bu korkunç cinsiyet eşitsizliğini açıkça ortaya koyan mesajlar, artık değişmek zorunda. Bu değişi

Habere git

Dönem başından beri birlikte çeşitli projeler gerçekleştirdiğimiz güzel Srilanka'nın tatlı kulübü Universty of Peradeniya Rotaract kulübüyle Kardeş Kulüp anlaşmamızı imzalamadan önce toplantımızı gerçekleştirdik. Yeni projelerin temellerinin atıldığı toplantımıza katılım gösteren başta UHK başkanları Thili ve Miyuru olmak üzere, herkese teşekkür ederiz.

Habere git

12 Ocak tarihinde kulüp happy hourumuzu gerçekleştirdik. Kulüp üyelerimizden Bige ve Sedef'in de doğum gününü kutladığımız bu keyifli akşama katılım gösteren herkese teşekkür ederiz.

Habere git

15 Ocak Cumartesi, 2440.Bölge ev sahipliğinde gerçekleşen 12. Yarıyıl Değerlendirme Zirvesine Yönetim Kurulu olarak katılım gösterdik. Kulübümüzün sekreterinin sunuculuğunu üstlendiği törende; bayrağımızı taşıyan başkanımıza kalan 6 ayında başarılar diler, güzel organizasyon için bölgemize teşekkür ederiz.

Habere git

Uluslararası 3F projemizde 16 Ocak Pazar günü, ülkelerin değişik batıl inançlarını, eski hikaye ve efsanelerini konuştuk. Hindistan, Nepal, Meksika, Brezilya, Srilanka ve Türkiye kulüpleri olarak her pazar gerçekleştirdiğimiz toplantılarımıza sizler de katılmak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Habere git

Konak Rotaract Kulübü olarak, üyemiz Rtc. Ömer Beyazıt'ın ocakbaşında başlattığımız kitap bağışı projemizi, 145 kitabı Boğaziçi Ortaokulu'na bağışlayarak tamamladık. İzmir'in Tepecik ilçesinde yer alan okulumuzda kullanılmayan kütüphane, bağışlarımızla aktif hale gelerek, öğrencilerin yoğun ilgisini çekti. Bu güzel proje için tüm proje destekçilerimize teşekkür ederiz.

Habere git

16 Ocak Pazar günü, BizimEv anne ve çocuklarımızla, dönem hedeflerimizden gerçek gıda kapsamında, doğal probiyotik olan anne turşumuzun yapılışını öğrendik. Paketlenmiş gıdaya alışan nesillerin anne tariflerini terk etmemeleri, gelecekte dahi kendi tarifleriyle kendi turşularını hazırlamaları için beraber bir video hazırladık. Detaylı tarif videomuz yakında Rotaract TV'de!

Habere git

21 Ocak Cuma günü Çanakkale'de bulunan Cumhuriyet Ortaokulu'nda okuyan ihtiyaç sahibi 50 öğrenciye, karne hediyesi götürdük. Çevre köylerden taşıma usulü gelen öğrencilerin okulu olan Cumhuriyet'te görev yapan, yıllardır birlikte sayısız proje yürüttüğümüz İslam Hocamızla birlikte bu sene de kırtasiye yardımımızı tamamladık. Ataşehir Sanat Okulu kurucusu Mahmut Göde'nin de kitap ve müzik aletleri bağışlayarak destek olduğu projemizi yöneten GDB Cem Özk

Habere git

5 Şubat Cumartesi günü Naturel Rotary ve Naturel Interact Kulübü üyelerimizle, Tolga Esekli ve Tolga İlçin hocalarımızın önderliğinde önce toprağın yapısı ve öyküsü eğitimi aldık, ardından İzmir Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde toplanan pazar çöplerinden kompost yaptık. Organik gübrenin püf noktalarını, toprağın yapısına uygun gübre uygulamalarını ve verimli toprak kullanımı hakkında harika bilgiler edindiğimiz bu etkinlikte, sürdürülebilir t

Habere git

13 Şubat Pazar günü, Meksika, Nepal ve Hindistandan katılımcılarla Uluslararası 3F buluşmalarımıza bir yenisini ekledik. Katılım gösteren herkese teşekkür ederiz.

Habere git

Bu sene 21.'sini düzenlediğimiz geleneksel Bowling Turnuvamıza göstermiş olduğunuz yoğun ilgi için çok teşekkür ederiz! ????

Habere git

27 Şubat Pazar günü Naturel Interactlarımızla ortak Suyun Önemi isimli sunumumuzu BizimEv'deki öğrencilerimize gerçekleştirdik. Küresel iklim krizi, su kıtlığı ve su kaynaklarımızın temiz tutulması için neler yapabileceğimizi konuştuk. Temiz bir çevre için bitkisel atık yağları toplama projemizde hem inyeractlarımızdan hem de BizimEv çocuklarımızdan destek sözü aldık. 500 kg'ımı hep birlikte toplayacağız

Habere git

2440. Bölge Kültür Sanat ve Hobi Grupları Koordinatörlüğü işbirliğinde, Rotayoga hobi grubu başkanı Rtc. Özlem Güder, Bizimev'deki öğrencilerimize yoga dersi verdi. Gelişim çağında ve sınav senesinde olan çocuklarımızın biraz gevşemesi ve kas gelişimlerine destek olması için 2. Kez düzenlediğimiz Yoga dersimiz 27 Şubat Pazar günü, Buca Gediz mahallesindeki BizimEv'de gerçekleşti. Başta Rotayoga başkanımız Özlem'e, Kültür Sanat ve Hobi Grupları Koordin

Habere git

27 Şubat Pazar günü, Konak ve Naturel Interact kulüpleriyle birlikte happy hour gerçekleştirdik. Gençlerden atık yağ ve BizimEv projelerimize destek sözü aldık. Güzel dostluklarımızın başladığı bu buluşma sonrasında çok sayıda yeni projede 3 kulüp beraber çalışmaya söz verdik.

Habere git

3 Mart Perşembe akşamı, Gage Group Şirketleri ve Gage Retor sponsorluğunda, Güven Afşar eğitmenliğinde ücretsiz sertifikalı, temel kaizen eğitimimizi Withco Coworking Space'te gerçekleştirdik. Rotaract Akademi ve 2440. Bölge Mühendislik Meslek Grubu işbirliğinde gerçekleşen eğitimimize toplamda 32 kişi katılım gösterdi. Rotaract dışından üniversite öğrencilerinin katıldığı eğitimde, 2440. Bölge Kulüplerden Sorumlu Bölge Sekreterimiz Berke Ergüven Rotarac

Habere git

Smyrna Rotaract Kulübü'nün tohum projesi kapsamında iletişim halinde olduğu Bilgeler Huzurevi'ne 200 adet ek besin bağışladık. Emekli üyemiz Rtn. Zekican Geçer' in (@iamzekican) desteği sayesinde tamamlanan ihtiyaç, üyelerimiz Çağla ve Uğurcan tarafından adrese ulaştırıldı. Başta destekleri için Zekican'a, Çağla ve Uğurcan'a olmak üzere, projede birlikte çalıştığımız Smyrna Rotaract Kulübü'ne çok teşekkür ederiz.

Habere git

5 Mart Cumartesi akşamı, Smyrna Rotaract ile ortak ocakbaşı gerçekleştirdik. Aday üyemiz Oğulcan Yanık'ın ev sahipliğinde gerçekleşen ocakbaşında önce ev sahiplerimize, Smyrna Rotaract üyelerine ve tüm misafirlerimize teşekkür ederiz.

Habere git

6 Mart Pazar günü, 2440.Bölge 3. Grup kulüplerinin ev sahipliğinde, İzmir Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde bu dönem 3.'sü gerçekleşen Rotaract Day'e katılım gösterdik. Güzelyalı Rotaract ile ortak proje ürünlerimizi tanıtma fırsatı bulduğumuz stant alanında, çok sayıda lezzetli gerçek gıdayı tatma şansımız da oldu. Başta 3. Grup kulüplerine olmak üzere emeği geçen tüm bölge görevlilerine ve Rotaract üyelerine teşekkür ederiz.

Habere git

15 Mart Çarşamba günü, Rotaract haftası kapsamında Rotary ailemizi ziyaret ettik. Birlikte Atık yağ projemizi konuştuk, hareket planımızı belirledik. Toplantıda, Caddebostan Rotary Kulübü ve eski Konak Rotaract kulübü üyesi Nezih Yutmaz bizlerleydi.

Habere git

21 Mart Pazartesi akşamı, Bizimev'deki annelerimizin de katıldığı, 2440 bölgeye açık gerçekleşen Cinsel Sağlık Eğitimimizde Dr. Anstasiya Melnychuk Yılmaz bizlerleydi. Kadın olarak utanmadan, tabuların ardına sıkışmadan cinselliği normal ve en sağlıklı şekilde nasıl yaşayabilirizi konuştuk. Cinsiyet eşitsizliğiyle savaş verdiğimiz bugünlerde, bilginin en büyük güç olduğunu, başta kendimizi bilir ve neyi sevdiğimizi keşfedersek yenilmez olacağımızı

Habere git

Bitkisel Atık Yağları toplama projemizde sona yaklaşıyoruz. Hedefimize ulaşmamızda bizlere destek olmak için son gün 9 Nisan! Evlerinizde biriktirdiğiniz bitkisel atık yağlarınızı bize ulştırarak, Rotary Barış Ormanımızda can bulacak fidanlarımıza katkı sağlayabilirsiniz.

Habere git

Bizimevdeki öğrencilerimizle tohum bombalarını tanıdık, doğa için neden önemli olduklarını konuştuk. Çocuklarımızdan, tohum bombalarını evlerinde küçük saksılara, bahçelere dikme ya da gelişigüzel orman alanlarına atma sözü aldık. 5. Grup kulüpleri ortak, 7'den 70'e Tohum projemizde ortaokul çağındaki çocuklarla projemizi tamamlamış olduk.

Habere git

3 years in a row! Over the years of friendship, International 3f project partner for 2 years.. We are excited to announce our twin club in Mexico! ???????? So happy to work together this year as well!

Habere git

29 Mart akşamı Güzelyalı Rotaract Kulübü ev sahipliğinde gerçekleşen, 3., 4., 5., 6., 7. ve 8. Grup Kulüpleri 2. Ortak Toplantısı’na katılım gösterdik.
Başta ev sahibi kulübümüze ve katılım gösteren herkese teşekkür ederiz.

Habere git

15 Temmuz 2022 tarihinde Konak Rotaract Kulübü Devir Teslim Törenini gerçekleştirdi. Başkanlık Kolyesi, 21-22 Dönemi Başkanından 22-23 Dönemi Başkanı Hikmet Altınışık'a devredildi. Kulüp başkanın devir teslime katılan tüm misafirlere hediyelik dağıttı. Yapılan konuşmalar ve teşekkürler ile duygusal anlar yaşandı.  Konak Rotaract Kulübünün Kurucu başkanları, Geçmiş Dönem Başkanları ve Konak Rotary YK ve ve kulüp  üyelerinin de katılım gös

Habere git

2021-22 döneminde 2440. Bölge Rotaract'ın en iyi 2. Kulübü seçilmenin gururunu yaşıyoruz. ????
Ayrıca Uluslararası Hizmetler Projeleri alanında Uluslararası 3F projemizle en iyi UHK projesi ödülüne, 5. Grup ortak 7'den 70'e Tohum Bombası projemizle en iyi Grup Projesi Ödülüne layık görüldük.

Habere git

27.07.2022 tarihinde Bornova Rotaract ve İzmir Agora Rotaract ile ortak düzenlediğimiz Merhaba! Halk Parti İstiyor etkinliğimizi gerçekleştirdik. Katılım gösteren herkese teşekkür ederiz.

Habere git

12.06.2023 tarihinde bölge ekibimiz ve misafirlerimiz eşliğinde kulübümüzün devir teslimini gerçekleştirdik! Bu özel günümüzde yanımızda olan herkese teşekkür eder, dönem başkanımız Merve Tufan’a umut dolu bir dönem dileriz

Habere git

10.07.2023 tarihinde Konak Rotaract olarak hami kulübümüz Konak Rotary ailemizin devir teslim törenine katılım gösterdik. Rotaryen büyüklerimize umut dolu bir dönem dileriz

Habere git

Agora, İzmir, Konak Rotaract Kulüpleri olarak döneme ALOHA PARTY ile merhaba dedik ! ☀️⛱️???? Katılan herkese teşekkür ederiz.

Habere git

23.07.2023 tarihinde dönemimizin ilk OCAKBAŞISINI ‘Başkan Ocakbaşısı’ Konseptiyle gerçekleştirdik. Canımız başkanımız Merve Tufan’a ve Nihat Cemre Özer'e bu güzel eğlenceye ev sahipliği yaptıkları için çok teşekkür ederiz.????

‘Ocakbaşında İyilik Var’ Projemiz kapsamında bu ocakbaşımızda ‘Nefes Ol’ Projemizdeki kızlarımız için 43 adet hijyenik ped toplayarak 1 yıllık ihtiyaçlarını karşıladık. ????????

Habere git

‘Bağ Bozumu ve Kültür Yolu ile Şarap ‘ etkinliğinin 9.cusunu bu yıl 10 Eylül 2023 Pazar günü EFES ROTARACT, KONAK ROTARACT, SMYRNA ROTARACT VE URLA ROTARACT olarak birlikte gerçekleştirdik.

Habere git