Kordon Rotaract Kulübü Haberleri

14 Aralık 2019 tarihinde 2440. Bölge Rotaract Temsilciliği 3. 4. 5. 6. 7. ve 8. Grup Kulüpleri 1. Ortak Toplantısı ve 11. Meslek Hizmetleri Ödül Gecesini 450 kişilik bir katılımla gerçekleştirdik. İzmir'in tarihi ile ilgili gerçekleştirdiği söyleşinin ardından, 11. Meslek Hizmet Ödülü'nü ve kendisine özel hazırlanan tasarım İzmir Tabağı'nı Türk tarih profesörü, yazar ve akademisyen olan Prof. Dr. İlber Ortaylı'ya Rotary 2440. Bölge Dönem Guver

Habere git

17.10.19 tarihinde Kordon Rotaract ailesi olarak çevresel farkındalık oluşturmak amacıyla Natur|Act Instagram sayfamızda paylaştığımız bilgiler ile “Naturact Bilgi Yarışması” düzenledik. Elde ettiğimiz gelir ile katılan her misafirimiz adına ikişer fidan olmak üzere Rotary Barış Ormanına toplam 117 fidan bağışladık!

Habere git

09.11.19 tarihinde İzmir Ekonomi Rotaract ve Rotaract Akademi işbirliğinde Cross Fit Bornova'da “CrossFit” eğitimimizi gerçekleştirdik.

Habere git


24 Aralık 2019 tarihinde Rotaract Akademi işbirliği ile Misafir üyemiz Fizyoterapist Oğuzcan Bahar eğitmenliğinde Kayropraktik Eğitimi'ni gerçekleştirdik. Rotaract Akademi Koordinatörümüz Ozan Karakaya da eğitimde bizlere eşlik etti. Koordinatörümüze, eğitmenimize ve katılan tüm Rotaractör dostlarımıza teşekkür ederiz.

Habere git

Geleneksel Christmas Concert etkinliğimizi 30 Aralık 2019 tarihinde St. Rosario kilisesinde gerçekleştirdik. Yaklaşık 300 kişinin, Dokuz Eylül Üniversitesi Konservatuvarı öğrencilerinden oluşan 50 kişilik koro ve orkestrayı dinlediği konserde Toplum Hizmetleri Komitesi "Dinlerarası Diyalog" Projemizi de başarıyla gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Orkestra ve koro şefi kulübümüz üyelerinden Anıl Altınsoy'a ve solo performansıyla Mehmet Alp Özkazanç'a; görev alan

Habere git

20 Şubat 2020 tarihinde Gürçeşme Ali Fuat Cebesoy İlkokulu ve Anaokulu'ndan gelen destek talebi üzerine 56 adet bot, kıyafet ve kırtasiye malzemelerini öğrencilere teslim edildi. Projenin ikinci etabında, belirlenen ailelere erzak paketi yardımı yapılması planlanmaktadır.

Habere git

05 Mart 2020 tarihinde Bostanlı Rotaract Kulübü ile ortak Rotaract Akademi işbirliği ile "Yaratıcı Enerji için Mandala" Eğitimi'ni gerçekleştirdik. Eğitmenimiz Melis Türker'e ve katılan tüm rotaractör dostlarımıza teşekkür ederiz.

Habere git

Günümüzde kahvemizin derecesini tercih edebiliyor, hangi kahveden çekilmesini istediğimizi söyleyebiliyoruz. Hatta kahvenin tadını iyice ve kişisel olarak çıkarmak için özelleştiriyoruz.Barista yalnızca kahve yapan değil aynı zamanda farklı kahve aletlerini kullanarak da kahve hazırlayabilendir.
Rotagurme Hobi Grubu ile ortak Rotaract Akademi işbirliği ile Barista eğitimimizde kahve hakkında bilinmeyenleri, kahvenin fidandan fincana olan yolculuğunu öğrenirken

Habere git

14.04.2020 tarihinde kulübümüz misafir üyelerinden Oğuzcan Bahar eğitmenliğinde, evde geçirdiğimiz dönem içerisinde uygulayabileceğimiz fizik tedavi hareketleri ve nefes egzersizleri üzerine bir eğitim gerçekleştirdik.

Habere git

16.04.2020 tarihinde Rotaract Akademi işbirliği ile Eczacı Ceren Dirin eğitmenliğinde Bağışıklık Kuvvetlendirici Ürünlerin Kullanımı Eğitimimizi gerçekleştirdik. Eğitmenimiz bağışıklığımızı kuvvetlendirici takviye gıda ve besinlere ilişkin bilgilerini bizlerle paylaştı, sorularımızı yanıtladı. Katkılarından dolayı kendisine ve tüm katılımcılarımıza teşekkür ediyoruz.

Habere git

Eğitmenimizin kendi söylemiyle; "İçimdeki şeytanlarla, düşmanlarla, yok edicilerle savaşacağım. Bende var olan o cennet yere kavuşacağım. Çok mutlu olmaktan daha azını hak etmiyorum. Hiçbirimiz bunu hak etmiyoruz. Kendini tanıma yolculuğu için vakit geldi. İyileşme yolculuğu için…"
Karantina sürecinde her akşam yüzlerce kişiye seslenen ve hayatlarına dokunan, Zehirli Masallar kitabının yazarı Arzu Özev ile Kaygı, Güven ve Teslimiyet Üzerine Sohbetler

Habere git

Uluslararası İlişkiler Komitemizce yürütülen Business Superstitions Around The World projesinde Türkiye 2440. Bölgeden Kordon Rotaract olarak yer aldık. Proje kapsamında dünyanın dört bir yanından farklı kulüpler kendi ülkelerinde iş alanında yaygın olan batıl inançları bir araya getirdi. Birbirinden ilginç bu batıl inançlar hakkında bilgi sahibi olmak için dokümanın tamamına bu link üzerinden ulaşabilirsiniz: Habere git

Kordon Rotaract Kulübü üyeleri 19 Eylül Dünya Çöp Toplama Günü'nde çevre temizliği ve çöp toplama projesini gerçekleştirdi. Üyelerin kendi çevrelerindeki çöpleri toplayarak fotoğrafladığı proje sosyal medya hesaplarında paylaşıldı.

Habere git

Kordon Rotaract Kulübü geçmiş dönem başkanlarını ve üyelerini toplantısında ağırlayarak Kulüp Hizmetleri projesi olarak planladığı olağan toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda kulübümüzden emekli olan ve katkıları çok fazla olan eski üye ve başkanlarımız Eskiden "Kordon"u anlatarak üyelere geçmiş dönemlerde neler yaşandığını, hangi projelerin hayata geçirildiğini çok güzel anılarla anlattılar.

Habere git

Kordon Rotaract Kulübü ev sahipliğinde, Fakülte Ajans tarafından ücretsiz olarak verilecek olan "Kobiler Sosyal Medya İle Güçleniyor"  eğitimi / projesinde amaç, 'görece' küçük işletmesi olan / sosyal medya üzerinden gelir elde etmeye çalışan kişilerin, bu mecralar üzerinden satış yaparken bilinçli ve etkin bir şekilde yapabilmelerine olanak sağlamak. Bu tarz eğitimlerin fiyatlarının oldukça yüksek olduğu göz önünde bulundurulduğunda,

Habere git

Kordon Rotaract Kulübünün yeni bilinçlendirme ve farkındalık projesi olan Yarına Hayat Ol ınstagram sayfası faaliyete geçti. Yaşanabilir bir dünya için farkındalık yaratmak amacıyla yola çıktığımız projemizde takipçilerimizi çevreye ve dünyaya nasıl daha az zarar verebiliriz konusunda bilgilendirmeyi amaçlıyoruz. @yarina_hayat_ol ınstagram sayfasını takip etmeyi unutmayın!

Habere git

Estetik ve güzellik gibi kaygıların yüzyıllardır aynı olduğunu kanıtlar nitelikteki çini sanatı, kültür ve tarihimizin en güzide parçalarından biri. Bu kadar kıymetli olan bir sanat ve kültür harmanı hakkında bilgi edinmek, Çini Sanatı'nın detaylarını öğrenmek ve kendi çini ürünümüzü üretmek için Çini Workshop etkinliğimizi Rotaract Akademi ve Kendin Yap Hobi Grubu işbirliği ile gerçekleştirdik.

Habere git

Geleneksel Christmas Concert etkinliğimizi 29 Aralık 2021 tarihinde St. Rosario kilisesinde gerçekleştirdik. Yaklaşık 100 kişinin katıldığı, Devlet opera sanatçılarımızın efsane sesleri ve yorumları eşliğinde Toplum Hizmetleri Komitesi "Dinlerarası Diyalog" Projemizi de başarıyla gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Devlet opera sanatçısı kulübümüz üyelerinden Tenor Mehmet Alp Özkazanç'a, devlet opera sanatçısı Bas Doğukan Özkan'a, piyanist Benan Dalkıran'a

Habere git

Can Tanrıseven eğitmenliğinde 'Fotoğrafçılık nedir?' 'Analog ve dijital fotoğrafçılığın farkları nelerdir?' 'Sokak fotoğrafçılığı, model/manzara çekimi nedir?' sorularına ve daha bir çok soruya cevap bulduğumuz, birlikte 'Bana Yalan Söylediler' sergisini gezip farklı bir bakış açısıyla eserleri incelediğimiz çok keyifli bir gün geçirdik.

Habere git