Osmangazi Rotaract Kulübü Haberleri

Osmangazi Rotaract Kulübü yeni dönemini kutladı ve emekli olan üyelerine bölgeden gelen plaketlerini takdim etti.

Habere git

On July 30, Rotaract Club of Informatics Institute of Technology had a discussion session called Pandemic 2020. This discussion aimed to learn how different countries managing this COVID-19 period. Our member Ege Ecem Paralı joined this session as a discussant and talked about how coronaviruse effected healthcare and education sectors in Turkey. She mentioned how Turkey overcame the difficulties of pandemic period and how is the situation right now.

Habere git

Osmangazi Rotaract Kulübü Geleneksel Paylaşılan Kitap Projesini Good Call Cafeye,arkasında Rotaract Nedir? yazılı metinlerin olduğu kitapları teslim etti.Cafeye gelenler ücretsiz olarak Kitapları temin edebilecekler.

Habere git

Üyemiz Avukat Sena Arıcan, İstanbul Sözleşmesi'nin ve kadına şiddet olaylarının gündeme gelmesi sebebiyle sosyal medya platformu İnstagram üzerinden kulüp sayfamızın hesabından, kadına şiddet olaylarının hukuki boyutlarını, şiddete uğrayan bir kadının neler yapması gerektiğini, İstanbul Sözleşmesi'nin tarihçesini ve gerekliliğini tüm katılımcılara anlattı. Katılımcılardan gelen soruların da cevaplandığı güzel bir yayın oldu.

Habere git

Unesco mirası listesinde olan Bursa'nın tarihi ve kültürel zenginliğini anlatan fotoğrafların bir araya geldiği yarışmamızda dereceye giren isimler belli oldu. Üçüncü sırada "Yeşil Külliyesi" fotoğrafıyla ERKAN KIRATLI, ikinci sırada " Cumalıkızık Evleri" fotoğrafıyla PINAR KURTULUŞ ve birinci sırada "Bursa'nın Rengi; Gölyazı" fotoğrafıyla FATİH TEMEL yer aldı.

Habere git

Osmangazi Rotaract Kulübü ve Rotaract Akademi işbirliğiyle diyetisyen Begüm Keser Erdiş'in verdiği eğitimde pandemi döneminde beslenmemizde nelere dikkat etmeliyiz, motivasyonumuzu nasıl yüksek tutmalıyız, hangi besinleri nasıl tüketilmeliyiz gibi konular konuşuldu.

Habere git

Osmangazi Rotaract Kulübü ve Rotaract Akademi işbirliğiyle Nehir Merinoslu tarafından yapılan eğitimde "Otizm Spectrum Bozukluğu" ve "Tohum Otizm Vakfı" hakkında konuşuldu. Eğitimde Nehir Merinoslu, çevremizdeki otizmli birey sayısının ne kadar fazla olabileceğine ve onlarla nasıl doğru iletişim kurabileceğimize değindi.

Habere git

Osmangazi Rotaract Kulübü, eylül ayının ilk toplantısını Sri Lanka'daki Rotaract Club of IIT ile birlikte gerçekleştirdi. İki kulüp de ülke ve şehirleri hakkında bilgi verdikten sonra bu sene yapmayı planladıkları projelerden bahsettiler.

Habere git

Osmangazi Rotaract Kulübü ve Rotaract Akademi işbirliğinde Deniz Altıntaş'ın eğitmenlik yaptığı BEden, Nefes ve yoga eğitimi gerçekleştirildi.

Habere git

Osmangazi Rotarack Kulübü, bu dönemin ilk 3 ayı içerisinde Hindistan'dan Rotaract Club of Patna Youth, Nijerya'dan Rotaract Club of Ajara, Venezuela'dan Rotaract Club of Del Lago ve Meksika'dan Rotaract Club of Tampico Metropolitano ile "Twin Club Agreement" (Kardeş Kulüp Anlaşması) imzaladı.

Habere git

RotaGurme ve Osmangazi Rotaract Kulübü işbirliğiyle her ay farklı bir tatlının yapılacağı TatArt projesinin ilk adımında San Sebastian Cheesecake yapılışı anlatıldı.

Habere git

Osmangazi Rotaract Kulübünün gelenekselleşmiş olan Paylaşılan Kitap projesinde ilk durak olan Bursa Good Call Cafe'den istediğiniz kitabı ücretsiz olarak temin edebilirsiniz.

Habere git

21 Eylül Dünya Barış Günü'nde, farklı ülkelerden farklı dillerde "Yurtta Barış, Dünyada Barış" denilerek dünya barışına dikkat çekildi. Toplamda 9 ülkeden 18 kişinin katkı sağladığı bu farkındalık etkinliğinin sonunda 1 dakikalık güzel bir video ortaya çıktı.

Habere git

Kardeş Kulüp olunan Rotaract Club of Patna Youth ile ortak toplantı gerçekleştirildi. Toplantıda, iki kulüp de senelik hedeflerinden bahsederken aynı zamanda yakın zamanda birlikte yapılabilecek projeler hakkında konuşuldu.

Habere git

Osmangazi Rotaract Kulübü Club kardeş kulüpleri Tirgu-Mureş,Rotaract Club Nabeul Neapolis ve Osmangazi İnteract Kulüpleri birlikte maske yarışması düzenlediler.

Habere git

Osmangazi Kulüp üyesi Avukat Sena Arıcan, mesleği olan arabuluculuk hakkında kısa bir sunum yaparak arabulucuğun ne olduğunu, gerekliliğini ve hangi durumlarda arabulucuya başvurulması gerektiğini anlattı.

Habere git

Osmangazi Rotaract Kulübünün geleneksel projesi olan "Çorbada Tuzumuz Olsun" projesi bu sene İnegöl Rotaract Kulübü ile birlikte, Rotaract Club of New Bombay'ın "Give Food, Give Life" projesi ile birleştirilerek 26 ailenin yiyecek ihtiyacı karşılandı.

Habere git

Daha önce ortak projelere imza atılan Ankara Beysukent rotaract Kulübü ile ortak toplantı yapıldı. toplantıda iki kulüp de yapmayı planladığı projeleri anlatarak fikir alışverişinde bulundu ve süregelen projeler için yardımlaşma sözü verildi.

Habere git

Pandemi şartları nedeniyle online olarak pijama partisi temalı happy hour yapıldı.

Habere git

Tunus'tan Rotaract Club of La MArsa Carthage ile kardeş kulüp anlaşması imzalandı. Bu ortaklığın devamında güzel projeler getirmesini dileriz.

Habere git

Çekirge Rotaract Kulübü ile birlikte Sufle Yapımı workshop'u gerçekleştirdik.

Habere git

Bu sene kulübümüze Çorbada Tuzumuz Olsun ve Sıcacık Bir Kış için El Ele projelerinde yardımcı olan Türkiye Emekliler Derneği Bursa Şubesi Başkanı mesut Özşen'e meslek hizmetleri ödülümüzü verdik.

Habere git

8 Mart Dünya Kadınlar Gününde kadınlarımızı bir gün değil her gün anmak için kadın üyelerimiz adına Rotary Barış Ormanı'na fidan bağışında bulunduk.

Habere git

Osmangazi Rotary ile 8 MArt günü ortak gerçekleştirdiğimiz toplantımızda Psk. Aslı Taş Kayabaş'ı Pandemi Döneminde KAdın Olmak konuşmasıyla ağırladık.

Habere git

Osmangazi Rotaract Kulübünün bu sene Ankara'dan Beysukent Rotaract Kulübü ile birlikte gerçekleştirdikleri Paylaşılan Kitap projesinde kulüp üyeleri okudukları kitapları, ihtiyaç sahipleri ve okumak isteyenler ücretsiz olarak ulaşabilsin diye anlaştıkları kafelerde masalara bıraktılar. Kitapların en arka sayfalarına yapıştırılan "Rotaract Nedir?" broşürleriyle de Rotary ve Rotaract'ın tanıtımını yaptılar.

Habere git

Osmangazi Rotaract Kulübünün gerçekleştirdiği Subjects for Everyone projesinde, Eylül-Şubat ayları arasında her ay, herkesin ilgisini çekebilecek farklı bir konuda kısa seminerler online olarak gerçekleştirildi. Bu seminerlerde Tohum Otizm Vakfı, Beysukent Rotaract Kulübü, İzmir Rotaract Kulübü, Osmangazi Rotaract Kulübünün eski başkanlarından Elif Çevlik ile birlikte çalışıldı.

Habere git

Osmangazi Rotaract Kulübü, Romanya'dan kardeş kulüpleri Rotaract Club of Tirgu Muneş, Tunus'tan kardeş kulüpleri Rotaract Club of Nabeul-Neapolis ve Osmangazi İnteract Kulübü ile birlikte, pandeminin neredeyse bir yıldır tüm dünyanın hayatına soktuğu maske takma alışkanlığını ilgi çekici kılmak, eğlenceli hale getirmek ve bu sayede insanları maske takmaya teşvik etmek amacıyla yeni yıla yaklaşırken yeni yıl temalı bir maske tasarım yarışması düzenlediler.

Habere git