Osmangazi Rotaract Kulübü Haberleri

Osmangazi Rotaract Kulübü yeni dönemini kutladı ve emekli olan üyelerine bölgeden gelen plaketlerini takdim etti.

Habere git

On July 30, Rotaract Club of Informatics Institute of Technology had a discussion session called Pandemic 2020. This discussion aimed to learn how different countries managing this COVID-19 period. Our member Ege Ecem Paralı joined this session as a discussant and talked about how coronaviruse effected healthcare and education sectors in Turkey. She mentioned how Turkey overcame the difficulties of pandemic period and how is the situation right now.

Habere git

Osmangazi Rotaract Kulübü Geleneksel Paylaşılan Kitap Projesini Good Call Cafeye,arkasında Rotaract Nedir? yazılı metinlerin olduğu kitapları teslim etti.Cafeye gelenler ücretsiz olarak Kitapları temin edebilecekler.

Habere git

Üyemiz Avukat Sena Arıcan, İstanbul Sözleşmesi'nin ve kadına şiddet olaylarının gündeme gelmesi sebebiyle sosyal medya platformu İnstagram üzerinden kulüp sayfamızın hesabından, kadına şiddet olaylarının hukuki boyutlarını, şiddete uğrayan bir kadının neler yapması gerektiğini, İstanbul Sözleşmesi'nin tarihçesini ve gerekliliğini tüm katılımcılara anlattı. Katılımcılardan gelen soruların da cevaplandığı güzel bir yayın oldu.

Habere git

Unesco mirası listesinde olan Bursa'nın tarihi ve kültürel zenginliğini anlatan fotoğrafların bir araya geldiği yarışmamızda dereceye giren isimler belli oldu. Üçüncü sırada "Yeşil Külliyesi" fotoğrafıyla ERKAN KIRATLI, ikinci sırada " Cumalıkızık Evleri" fotoğrafıyla PINAR KURTULUŞ ve birinci sırada "Bursa'nın Rengi; Gölyazı" fotoğrafıyla FATİH TEMEL yer aldı.

Habere git