Smyrna Rotaract Kulübü Haberleri

Smyrna Rotaract Kulübü 11.08.2022 tarihinde Kültür-Sanat Hobi Grubu işbirliğinde "Sınırlar:Hayal Gücü" temalı "Smyrna Sanat Günleri etkinliğini gerçekleştirdi. Değerli sanatçılar Elif Dinç, Özge Nur İşler ve Özge Özgür'ün eserlerinin bulunduğu sergide çelist Pelin Odabaşı katılımcılara klasik müzik dinletisinde bulundu.

Habere git

Smyrna Rotaract Kulübü & Magnesia Rotaract Kulübü, 17.08.2022 tarihinde Türkiye Otizmliler Derneği işbirliğinde 20 otizmli çocuğu Manisa Futbol Kulübü'nün antrenmanına götürdü. Gün boyunca Manisa Futbol Kulübü oyuncuları ve rotaractör dostlarımız ile çeşitli oyunlar oynayan otizmli çocuklarımız unutamayacakları bir gün geçirdiler.

Habere git

Efes& Konak& Smyrna& Urla Rotaract Kulüpleri, 08.09.2022 tarihinde ROTARACT AKADEMİ ile çok değerli tarihçi ve koleksiyoner Tunay DEMRAN eğitmenliğinde "KÜLTÜR YOLUYLA TADIM EĞİTİMİ" verdi. Eğitim'de şarap kültürü, tarihi ve metodolojisine değinilerek şarap kültürünün tarihsel kökenleri ve günümüzdeki metotların geçmişteki karşılıkları anlatıldı.

Habere git

5. Grup Kulüpleri (Efes Rotaract & Konak Rotaract & Smyrna Rotaract & Urla Rotaract) & Çanakkale Rotaract Kulübü gönüllü desteği ile 23-25 Eylül 2022 tarihleri arasında MANEJ URLA'da "DOĞA & FARKINDALIK FESTİVALİ" gerçekleştirildi. Temiz bir gelecek hayaliyle gerçekleştirilen Festival'de Çevre temizliği, Doğa ve atık farkındalığı üzerine seminerler, Geri ve ileri dönüşüm üzerine atölyeler (tohum topu atölyesi...vb.), Bilinçli beden sağlığı hakkında eğitim

Habere git

Smyrna Rotaract & Magnesia Rotaract & Göztepe Rotaract Kulüpleri, 20.09.2022 tarihinde Manisa Otizmliler Derneği işbirliğinde otizmli çocuklarımız ile beraber yemek yiyip, halı saha maçını gerçekleştirdiler. Gün boyunca rotaractör dostlarımız ile çeşitli oyunlar oynayan otizmli çocuklarımız unutamayacakları keyifli bir gün geçirdiler.

Habere git

Smyrna Rotaract, Magnesia Rotaract & Göztepe Rotaract Kulüpleri, 14.10.2022 tarihinde okur-yazarlığa teşvik amacıyla Şehzadeler Gazi İlköğretim Okulu'nda işitme engelli çocuklarımıza çok değerli yazar Deniz ERBULAK tarafından kaleme alınan "En Yakın Arkadaşım Bir Hayalet" kitabı tanıştırdılar. 2022-2023 Dönemi Bölge Rotaract Temsilcimiz Ege Yiğit Ece'nin katılım sağladığı etkinlikte işitme engelli çocuklarımız Rotaractör dostlarımız ile unutamayacaklar

Habere git

Bu sene 15 Eylül-26 Ekim tarihleri arasında Güzelyalı Rotaract Kulübü ve Kültür ve Sanat Hobi Grupları işbirliğinde gerçekleşen ROTAVOLLEY turnuvasına katılım gösteren Smyrna Rotaract Kulübü, turnuvayı 3. olarak tamamlamıştır. Başarılı bir turnuva süreci geçiren Smyrna Rotaract Kulübü "Mercankoy Rotbalans" takımı, "Agora Rotaract Kulübü"nün düzenlemiş olduğu ve ROTAVOLLEY turnuvası ödül töreninin gerçekleşeceği "TANIŞMAYANI DÖVÜYORLARMIŞ" partisi

Habere git

Smyrna Rotaract, Agora Rotaract, Bostanlı Rotaract ve Çiğli Rotaract Kulüpleri Atatürkçü Düşünce Derneği Bayraklı Şubesi işbirliğinde 13 Kasım Pazar günü 19.30'da Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 84. yılı anısına "VEDA DEĞİL, MERHABA!" adlı Tiyatro oyunu gerçekleştirdiler. Oyuncu ve yazar Utku Erişik tarafından icra edilen oyunda Bayraklı Belediyesi, Osmangazi Hizmet Binası'nda sahnelenmiştir.

Habere git

Smyrna Rotaract, Ege Rotaract ve İzmir Ekonomi Rotaract Kulüpleri, Çocuk Akademisi işbirliğinde Çocuk Atölyesi etkinliğini gerçekleştirdiler. Plastik kullanımı, mavi kapak farkındalığı çerçevesinde Mavibahçe Alışveriş Atölyesinde gün boyunca masalarımıza uğrayan minik kardeşlerimizle vakit geçirdiler.

Habere git

Smyrna Rotaract Kulübü, 19 Kasım Cumartesi günü HAYTAP işbirliğinde Menderes Şopengazi Barınağında hayvan sever dostlarımızla buluştu. Keyifli bir gün geçirilen etkinlikte can dostlarımız için mama ve battaniye yardımında bulunuldu. Ardından hep beraber "FIRÇANI AL GEL" etkinliğini gerçekleştirildi.

Habere git

11 Ocak 2023 tarihinde İTÜ Geliştirme Vakfı İzmir Okullarında gerçekleşen Smyrna Rotary Kulübümüz ile "Humanity" isimli 4. Liseler Arası Sosyal Sorumluluk Sempozyuma katılım gösterdik. Çeşitli sunumların ve aktivelerin yapıldığı sempozyum da Smyrna Rotary Kulübü Başkanı Güneş Erhan KARAHAN ve Smyrna Rotaract Kulübü Başkanı Mert ÖZKÖSEMEN sunum gerçekleştirerek "Rotary" ve "Rotaractı" 14-18 yaş aralığındaki lise öğrencilerine tanıtarak sempozyuma katk

Habere git