Bademli Rotaract Kulübü Haberleri

Bademli Rotaract & Rotaract Akademi işbirliğinde 2 aşamadan oluşan ''Adobe Photoshop'' eğitimi gerçekleştirildi. Photoshopun renkli sayfalarında eğlenceli bir zaman geçirilerek , afişler hazırlandı. Eğitmenliğini ise Rtc. Neslişah Erdem üstlendi.

Habere git

Bademli Rotaract & İnşaat ve Yapı Meslek Grubu İşbirliğinde 5 Ekim Dünya Mimarlar günü kapsamında Bursa Mimarlar Odası Başkanı Sn .Şirin Şimşek Rodoplu ile Mimarlık ve Sanat ile ilgili röportaj gerçekleştirildi. Bursa Akademik Odalar'da gerçekleşen sergiye katılım sağlayarak canlı yayını gerçekleştirildi. Ayrıca Dünya Çocuk Günü ve Mimarlar gününü , Konaklı İlk okulu 1. sınıf öğrencilerine mimarlık mesleğini eğlenceli bir şekilde anlatarak onlar

Habere git

Bademli Rotaract Kulübü olarak , Bizim Mahalle Kapsamında belirlenen Konaklı İlköğretim ve Ortaöğretim Okulunun dış cephe boyaması gerçekleştirildi. Öğrencilerin kendi ürünlerini yetiştirebileceği bir Tarım Alanı oluşturuldu. Geri dönüşüm farkındalığı ve alışkanlığı kazandırmak adına hazırlanan Çöp potaları okulda yerini alırken , öğrencilerin çöplerini biriktirerek eğlenceli bir şekilde çevreyi koruma bilinci kazanmaları hedeflendi.

Habere git

Bademli Rotaract, Muradiye Rotaract, Yıldırım Bayezid Rotaract, Tophane Rotaract , İnegöl Rotaract ortak etkinliği olan ‘BİZİMLE GÜLÜMSE’ Etkinliğimizde tüm kulüp üyelerinin birbirileriye bir araya geldiği ortak projelerin planlanıp konuşulduğu harika organizasyon da çok güzel vakit geçirdik, daha verimli projeler ve organizasyonlar için enerjimizi tazeledik. Etkinliğimize katılımlarıyla destek veren Bursa Rotaract Kulübü başkanı Seray İşcimen ve katılan tüm

Habere git

Bursa Rotaract kulübü ile ortak olarak planladığımız 'Bursa Kent Müzesi’ gezimizi gerçekleştirdik. Kentimizin kültürel, tarihsel, sosyal ve ekonomik zenginliğini tanıtmak ve yarının kentlilerine yol gösterebilmek için planlanmış olup, Bursa’nın 7000 yıllık bir zaman diliminde geçirdiği değişim ve dönüşümlerini yakından inceleme fırsatı bulduk ve bilgi aldık. Tüm katılımcılarımıza ve Bursa Kent Müzesi Sorumlusu Sanat tarihçisi Gonca Meriç hanıma te

Habere git

Bademli Rotaract Kulübü Başkanımız Armağan GÜR Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’a nezaket ziyaretinde bulundu. Gerçekleşen ziyarette Mudanya Belediyesi ile planlanan projeler değerlendirildi ve onaylandı.

Habere git

*2440. 2430. 2420* Rotaract Kulüpleri olarak buradan tamamladığımız görevler ile elde ettiklerimiz para puanları sokaktaki dostlarımıza mama yardımında bulunduk. ‘Temmuz Ayı’ PATİ puanlarımız alttaki gibidir; Bademli Rotaract Kulübü: 120.000 Bursa Rotaract Kulübü: 334.500 Balıkesir Rotaract Kulübü: 156.000 Eskişehir Yazılıkaya Rotaract Kulübü: 123.000 Antalya Perge Rotaract Kulübü : 481.000 Yıldırım Bayezid Rotaract: 256.000 Tophane

Habere git

Bademli Rotaract Kulübü olarak Nilüfer Belediyesi ile birlikte “Benim sporum benim yeteneğim” sloganıyla gerçekleştirdiğimiz tırmanış etkinliğini geniş bir katılımla tamamladık. Amacına ulaşan etkinliğin sona ermesinin ardından Uluslararası Rotary 2440. Bölge Federasyonu Guvernörümuz @serdardurusut , 2440. Bölge Rotaract Temsilcimiz Ece Yiğit Ece 2440.Rotary Bölge Kulüplerden Sorumlu Bölge Sekreterimiz Nazan Yücetaş Boran, 2440. Bölge Programlardan Soru

Habere git

Misafir üyelerimiz ve üyelerimizle komitelerle ilgili toplantımızı gerçekleştirdik. Komitelerin ne olduğunu tanıttık yönetim kurulumuzla. Misafir üyelere bilglendirme yaptık. Ardından ilk happy hour umuzu gerçekleştirdik.

Habere git

03.07.2023 tarihinde başkanlar toplantısına katılım gösterdik. Etkinlik günleri alındı, merak edilen sorular konuşuldu, koordinatörden haberler dinlendi notlar alındı.

Habere git

7 Temmuz Dünya Çikolata Gününde İnşaat ve Yapı Meslek grubumuzla ortak gerçekleştirdiğimiz etkinliğimizde bize kapılarını açan ÇES Kurumumuza gidip onlara çikolatalar alıp mutluluğumuzu çoğalttık. Doğum günü olanların doğum günlerini kutladık. Gelecekte ne olacakları şekillenebilsin diye mesleklerimizden bahsettik. Onlara umut olduk, güldük sevdik eğlendik.

Habere git

11.07.2023 tarihinde ilk toplantımızı gerçekleştirdik. Rotary başkanımız bizi kırmayıp toplantımıza katıldığı için çok teşekkür ederiz. Toplantımızda yapılanlar, yapılacaklar, komitelerimizin çalışmaları hakkında konuştuk. Erkut başkanımızın doğum gününü kutladık.

Habere git

ÇEŞ ziyaretmizi Dünya çikolata gününde gerçekleştirdik. Hem onlara çikolata dağıttık, hem de doğum günlerini kutladık. En önemlisi ise onlara hangi meslekleri seçecekleri konusunda biraz bilgilendirdik. Herkes kendi mesleğini anlattı sorularını cevaplandırdık. Çok keyifli bir etkinlikti.

Habere git

Bir kulüp hizmetleri projesi olarak gerçekleştirdiğimiz kulüp içi misafir üyelerimizi rotaractın ne olduğunu, ne kadar kapsamlı olduğunu, dokunduğu yerlerin ne kadar büyük olduğunu anlamaları amaçlı gazetecilik ve basın bayramında bir araştırma yapmalarını istedik. Bu araştırmalar sonucunda aday üyelerimizin farkındalığını arttırmış olduk.

Habere git

Bu sıcak günlerde biz kulübümüzle kaplarımıza sular, mamalar, yemekler koyup dışarıya bıraktık. Onların tatlılıklarıyla güne enerjik başlamak adına da herkes kedili fotoğraflarını attı. Tüm ailemize hayvanlarımıza hassas davranışları için çok teşekkür ediyoruz.

Habere git

Dünya kitapseverler gününde kendi aramızda kitap toplayıp Çocuk Esirgeme Kurumuna Bağışladık. Kulübümüzce Toplum Hizmetleri Komitesi Projesi olarak bir challenge başlattık. Bursa Rotaract' a ve Ekonomi Rotaract' a meydan okuyarak İzmir ve Bursa' da kitap yardımı olacak yerlerin sayısını arttırmayı amaçladık. 

Habere git

Iğdır'da Aralık Hasanhan İlkokulu' na oyuncak yardımında bulunduk. Yeni açılmış okullarında böyle bir eksik olduğunu öğrenip kendi aramızda yeni oyuncanlar aldık, eskimemiş oyuncakları da onlara bağışladık.

Habere git