Yıldırım Beyazıd Rotaract Kulübü Haberleri

Anadolunun her köşesinde yaşadığı yerden hiç çıkmamış, ülkesinin diğer şehirlerini görememiş çocuklarımız bulunuyor. Bizlere düşen görev, bu çocuklarımızın ellerinden turmak, onların ufuklarını açmaya yardımcı olmaktır. Bu kapsamda Yıldırım Bayezid Rotary&Rotaract Kulüpleri olarak, Mardin Nusaybin’den gelen çocuklarımızı Bursa’da ağırladık. Birlikte geçirdiğimiz bu 2 gün boyunca, Bursa’nın Uludağ’ından Marmara Denizi’ne kada

Habere git

Yıldırım Bayezid RAC tarafından, gençlik hallerini konuşmak üzere başlatılan Gençlik Sohbetleri serisinin ilki duygular üzerineydi. 20.02.2020 tarihinde 2. gerçekleştirildiği eğitimin konusu ise etkili konuşma sanatıydı. Yıldırım Beyazid Rotary Ailesinin bir üyesi ve "Konuşmanızla Hipnoz Edin" kitabının da yazarı olan Sn. Özlem Aktaş ve Rotaract Akademi işbirliğiyle gerçekleştirilen bu eğitimde hipnotik iletişimin ipuçları, grup önünde etkili k

Habere git

Yıldrım Bayezid Rotary Kulübünün bu sene 2.sini düzenlediği Engelli RYLA seminerinde Yıldırım Bayezid RAC olarak biz de oradaydık. Bedensel ve zihinsel engelli bireylerin aileleriyle birlikte katılım sağladığı eğitimde bu bireylerin yaşamda nasıl varlık gösterdiklerine şahit olurken duygusal anlar yaşadık.

Habere git

Uzun bir karantina sürecinden sonra ilk Happy Hour etkinliğimizi gerçekleştirdik. Sosyal mesafe kurallarına dikkat etmeye özen göstererek pikniğimizi yaptık.

Habere git

2019-2020 Dönem Başkanı Hatice Gökçe Coşkun, başkanlık görevini Alihan Çakır'a devretti. Yıldırım Bayezid Rotary Kulübü Dönem Başkanı Sn. Tuncer Hatunoğlu, Bademli Rotaract Dönem Başkanı Sena Soğuksu, kulüp üyeleri ve misafir üyeler ile keyifli bir devir teslim töreni gerçekleştirdik. Bu tören aynı zamanda dönemimizin ilk toplantısı olma özelliğine sahipti.

Habere git

5-6 Eylül tarihlerinde ikincisini gerçekleştirdiğimiz "Sonbahara Merhaba" kampımızı geride bıraktık. Doğayla baş başa geçirdiğimiz bu keyifli hafta sonunda bizlerle birlikte olan tüm katılımcılarımıza teşekkürlerimizi sunduk. Seneye tekrar görüşmek üzere dilekleri ile etkinliğimizi sonlandırdık.

Habere git

8 Eylül Salı günü 2440. Bölge Guvernörümüz Sn. Ertan Soydan, Yıldırım Bayezid Rotary ve Rotaract kulüplerimize ziyarette bulundu. Sosyal mesafe kurallarına uyarak gerçekleştirdiğimiz toplantıda kulübümüz hakkında bilgi verdik. Ayrıca bu dönem için planladığımız eğitim, etkinlik ve projelerimizden bahsettik.

Habere git

Ekim ayının ikinci toplantısı ve aynı zamanda ilk etkinliği olan Geleneksel Gençlik Sohbetleri No:3, Sn. Yiğit Güralp'in değerli katılımlarıyla gerçekleştirildi. Yiğit Güralp, Sınav ve Ayla gibi kendi döneminde Ana Akım Sinema'da yeni alanlar açmış filmlerin yaratıcısı olarak yaratıcılık, yazarlık ve hayata dair deneyimlerini kulüp üyelerine ve misafirlere aktardı.

Habere git

Üyeler ve misafir üyeler ile birlikte sosyal mesafe kurallarına uyumumuzu devam ettirerek açık havada bir Happy Hour gerçekleştirildi.

Habere git

Dönemin ilk YK toplantıları gerçekleştirildi, yeni projeler hakkında planlamalar yapıldı.

Habere git