Çalıkuşu Rotaract Kulübü Haberleri

-Efes, Smyrna, Urla ve Ege RAC ile birlikte Köyceğiz ve Muğla'nın yangından etkilenen diğer ilçelerine yardım kolileri ulaştırıldı

Habere git

Karabağlar Çalıkuşu Rotary Kulübü'nün gerçekleştiriği RotaSahne gelirinin tamamının Behçet Uz Hastanesi Vakfı yararına kullanılacağı, Fikret Şenes'in hayat hikayeleri anlatıldığı ve şarkılarının söylendiği etkinliğe katılım gösterildi. Etkinlikte Fikret Şenes'in hayatının yanı sıra müziğe yaptığı katkılar ve sanat hayatı hakkında detaylı bilgilerin verildiği keyifli bir etkinlik oldu. 

Habere git

18.09.2021 tarihinde RotaArt işbirliğiyle Arkas Sanat Merkezi'nde sergilenen "Doğa, Bahçeler, Düşler" koleksiyonunu yakından incelendi. Etkinlik gelirinin tamamıyla Gaziantep'teki Yağızlar Mahallesi İlkokulu'na sanat kitapları ve eğitim setleri alındı. 

Habere git

- Rotaract Akademi işbirliği ile "Sizi Neden İşe Almalıyız? eğitim simülasyonu gerçekleştirildi. Bu eğitimde Dr. Oetker İnsan Kaynakları Uzmanı Ferhan Ziya Gür ile eğitime katılan kişilerden seçilen cv sahibiyle işe alım simülasyonu gerçekleştirildi.

Habere git

3. Grup Kulüpleri olarak ortak Happy Hour gerçekleştirildi. Bu keyifli Happy Hour'da aynı grup içindeki kulüplerle daha yakından tanışma fırsatı bulundu.

Habere git

Ege Üniversitesi Kadın Hastalıkları Ana bilim dalı başkanı ve onkoloji bölümü Ana bilim dalı başkanı Profesör Dr. Necdet Budak ile birlikte dönem içerisinde yapacağımız projeler için görüşme yapıldı. Ege Üniversitesi Jinekoloji Onkoloji bölümü işbirliğiyle yapılabilecek projeler konuşuldu. Birlikte projelere imza atarak daha çok insana ulaşacağımız için çok heyecanlıyız.

Habere git

Mersin Akdeniz Rotaract Kulübü Mutad toplantısına Kulüp Başkanımız İlayda Güzel katılım göstermiştir. Toplantıda gelecek dönem ortak gerçekleştirebileceğimiz projelerden ve kulüp projelerimizden bahsedildi.

Habere git

İzmir Şakran Kadın Cezaevi Bebek Kampüsüne yardım projemizi 2020 yılında Rotary Kulübümüzle beraber gerçekleştirmiştik. 2021 yılında bu projemizi İzmir Agora Leo Kulübü ile devam ettirdik. 2-6 yaş grubundaki çocukların ihtiyaçları doğrultusunda topladığımız yardımları İzmir Agora Leo Kulübü üyeleri ile cezaevine teslim ettik.

Habere git

İzmir Şakran Kadın Cezaevi Bebek Kampüs Yardım Projesi'ni 2020 yılında Rotary kulübümüzle gerçekleştirmiştik. 2021 yılı Ekim Ayı itibariyle projemizi İzmir Agora Leo Kulübü ile devam ettirdik. 2-6 yaş grubundaki çocukların ihtiyaçlarını İzmir Agora Leo Kulübü üyeleri ile cezaevine teslim ettik.

Habere git

3. Grup Kulüpleri olan Bornova, Çalıkuşu, Güzelbahçe ve İzmir Rotaract Kulüpleri ev sahipliğinde; Bornova ve Güzelyalı Rotary Kulüpleri ile İzmir Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde 3. Rotaract Day etkinliğimizi gerçekleştirdik. Bu güzel etkinlikte İzmir Profesyonel Aşçılar Derneği , Urla Kadın Kooperatifi ,Turna Kadın Kooperatifi, Koca Nine , Smyrna Boyoz ve Çalıbahçe Online yanımızdaydı. Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Çocuk Hakları Komitesi, Gerçek Gı

Habere git