Bornova Rotaract Kulübü Haberleri

2019-2020 döneminde Bornova Rotaract olarak ilkini düzenlediğimiz Sokaktan Sahiplenilen Patiler yarışmasının ikicisini bu dönem Ağustos ayında düzenliyoruz. Katılımcılardan beklentimiz sahiplendikleri kedi veya köpeklerin ilk ve son hallerini hikayeleri ile birlikte Instagram hesabımıza veya mail adresimize yollamalarını. Birinci olan kedi ve köpeklere Eylül ayında sürpriz hediyeleri ulaştırılacaktır. Desteğinizi bekliyoruz. Instagram : @bornovarac Gmail: bornovarac

Habere git

Bornova Rotaract Kulübü olarak devir teslim törenimizi 29 Haziran 2020'de Zoom platformu üzerinden yaptık. Geçmiş dönem başkanımız Sezer Kaya'nın Rotary Dünyayı Birleştir diyerek açıp kolyeyi 20-21 dönem başkanımız Sedef Sağlam'a devrettiği toplantıyı, başkanımız Sedef Sağlam Rotary Fırsatlar Yaratır diyerek kapattı.

Habere git

Bornova Rotaract Kulübü olarak; 28 Temmuz'da konuşmacı, yazar, eğitmen Nihal Şirin Yücelgen'i Zoom platformu üzerinde İletişimde Etki Yaratmak konulu konuşması için ağırladık. Bu etkinliği düzenlerken Balçova, Bornova ve Güzelyalı Rotary Kulüpleri destekçilerimiz oldu. İletişimin hem sözlü, hem sözsüz kısımlarına değinirken, kilit noktalar üstüne düşündüğümüz ve en önemlisi de sesimizi değil sözümü nasıl yükselteceğimizi öğrendiğimiz bir to

Habere git

20.07.2020 tarihinde 3.grup kulüp üyeleri ile birlikte BRT yardımcımız Alican Özyiğen’in de katılımıyla tabu temalı Happy Hour'umuzu gerçekleştirdik. Katılan üyelerimize teşekkür ederiz çok keyifli vakit geçirdik.

Habere git

Bornova Rotaract Kulübü olarak Ağustos ayı happy hour’umuzu sosyal mesafemize dikkat ederek gerçekleştirdik. Hem sohbet edip hem projelerimizi konuştuğumuz happy hour’umuza katılan üyelermize teşekkür ederiz.

Habere git

Bornıva Rotaract Kulübü olarak dönemimizin ilk iş yeri gezisini bölgeye açık olarak 15 Ağustos’ta Manej Urla’ya gerçekleştirdik. 2 basamak olarak planladığımız iş yeri gezisinin 1.basamağı online olarak gerçekleşti. Sorularımızı sorduğumuz, at çiftliği ve tesisin nasıl işlediğini öğrendiğimiz sohbetten sonra, 4 farklı konseptten oluşan Manej Urla’nın tüm konseptlerini (otel, atölye, resaturant ve at çiftliği) online olarak gezdik. 2.sini Ekim/Kasım a

Habere git

Rotaract Club of Informatics Institute of Technology ile resmi kulüp mektubunu imzaladık. Her iki kulüp arasında güzel bir dostluğun oluşmasını umuyoruz. Kulüpler arasındaki ilişkileri geliştirmek ve topluma karşı sorumluluklarımızı yerine getirmek için yakın gelecekte gerçekleştireceğimiz projeler için heyecanlıyız. It is a great pleasure for Bornova Rotaract Club to exchange the club's official letterhead with the Rotaract Club of Informatics Institute of Technolog

Habere git

12.09.2020 tarihinde Trans-Nak Lojistik Şirketi’ne iş yeri gezisi düzenledik. Katılan Rotaractörlerimize ve İzmir Ekonomi Üniversitesi Lojistik Kulübü’ne ve bize bu iş yeri gezisi fırsatını sağlayan Serhat Baybostan’a teşekkür ederiz.

Habere git

1 aydır süren Sahiplenilen Patiler yarışmamız sonuçlandı. Şimdi sıra sonuçları açıklamaya geldi. Köpekler arasında 1. Marco olurken, kediler arasında 1. Zoro oldu. Yarışmacılarımıza satın almak yerine sahiplemeyi tercih edip hepsi birbirinden güzel bu patilere sevgi dolu bir yuva verdikleri için teşekkür ediyoruz.

Habere git

Bornova Rotaract Kulübü olarak pandemi döneminde birçoğumuzun en çok özlediği şeylerden birinin seyahat edip, farklı ülkelerde o kültürlere ait lezzetler denemek olduğunu farkettik. Bunun üzerine Rotaract Recipe Book projemizi başlattık. Rotaract Recipe Book, Instagram üzerinden devam edecek bir proje. Amacımız farklı ülkelerdeki Rotaractörlerden ülkelerine ait tarifleri toplayarak hem kültürleri bir araya getirmek hem de özlediğimiz farklı tadları evlerimizde dene

Habere git

Bornova Rotaract Kulübü olarak Sağlık İçin meslek sohbetlerinin ilkini ekim ayında “Çocuk Felcine Son” diyerek gerçekleştirdik. Söyleşimize konuşmacı konuk olarak Heykel Rotary Kulübü başkanı ve Rotary 2440. Bölge Polio Komitesi Dönem başkanı Rtn. Faik Kartal katılım gösterdi. Çocuk felcine Rotary’nin yaklaşımını Faik Kartal’dan dinlerken, çocuk felcinin semptomlarını, tanısını, tedavisini ve korunma yollarını kulüp başkanımız Dr. Sedef Sağlam�

Habere git

Bornova Rotaract Kulübü olarak Agora Rotaract Kulübü'yle ortak olarak Meme Kanseri Farkındalık Ayı'na dikkat çekmek için İl Sağlık Müdürlüğü'nden aldığımız kendi kendine muayene broşürlerini ve başvurabilecekleri Kanser Tarama Merkezleri'nin adres/telefonlarının olduğu broşürleri Alsancak'ta kadınların daha sık alışveriş yaptığı mağazalara ve eczanelere bıraktık. Aynı zamanda meme kanseri farkındalığının simgesi olan pembe kurdeleleri bileklik şekl

Habere git

Bornova Rotaract Kulübü olarak 2.sini düzenlediğimiz 29 Ekim Resim Yarışması’nı bu sene Karşıyaka Sevgi Evleri’ndeki çocuklarla yaptık. Resim yapan 26 çocuğa Epitel Eczanesi sponsorluğunda saat hediye ettik.

Habere git

Bornova Rotaract Kulübü olarak 7-8 Kasım tarihlerinde İstanbul Yarı Maratonu Sanal Koşusu'nda Ege Çağdaş Eğitim Vakfı için koştuk. 1 ay boyunca bulduğumuz sponsorlarla eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak için çalıştık.

Habere git

Bornova Rotaract Kulübü olarak 16.11.2020’de Zoom üzerinden üniversite öğrencilerine yönelik Rotaract Tanıtım Semineri’ni Kulüp Hizmetleri Projeleri ve Üyelik Geliştirme Koordinatörü Melis Uzşen’in sunumuyla gerçekleştirdik. Seminere katılan üniversiteler Yaşar Üniversitesi, İzmir Ekonomi Üniversitesi, İzmir Bakırçay Üniversitesi, İzmir Demokrasi Üniversitesi ve Ege Üniversitesi’ydi.

Habere git

Bornova Rotaract Kulübü olarak Rotaract Club of Thessaloniki ile 27.11.2020'de toplantı gerçekleştirdik. Birlikte yapabileceğimiz projeleri konuştuğumuz, üylerimizin kaynaştığı bir toplantı oldu.

Habere git

30 Kasım'da Bornova Rotaract Kulübü olarak Sağlık İçin meslek sohbetlerinin 2.sini Sağlık İçin Dik Dur diyerek Fzt. Zeynep Dede ile gerçekleştirdik. Fzt. Zeynep Dede nasıl dik durabiliriz, duruş bozuklukları neler, en çok yapılan yanlışlar hangileri sorularını cevaplarken aynı zamanda katılımcılardan gelen birçok soruya da yanıt verdi. Zeynep Dede adına Bornova Rotaract Kulübü olarak Rotary Barış Ormanı'na fidan bağışında bulunduk.

Habere git

Bornova Rotaract Kulübü olarak İzmir Rotaract Kulübü ve İnşaat Yapı Meslek Grubu'yla ortak Yüksek Mimar Rtn. Hüseyin Egeli'yle mimarlık üzerine meslek sohbeti gerçekleştirdik. Pandemi, Deprem ve Yeni Mimari Dönüşüm isimli sohbette hem pandeminin hem 1 ay önce gerçekleşen İzmir Depremi'nin mimarideki etkilerini dinledik.

Habere git

Bornova Rotaract Kulübü olarak geçmiş dönemlerde yapılmış bir projemiz olan masa takvimini geçmiş dönem başkanlarımızdan Ersev Erşahin'in önerisiyle tekrar hayata geçirdik. 2021 masa takvimimizde geleneksel 29 Ekim Resim Yarışmamız için Sevgi Evleri'ndeki çocukların yapmış olduğu resimlere yer verdik. Takvimlerimizden elde edilen gelirle ise görme engelli çocuklar için kitap bastırılmasına karar verdik.

Habere git

Bornova Rotaract Kulübü olarak 12 Aralık’ta 7020.Bölge’nin düzenlediği Youth and Their Role In Overcoming The Obstacles To Peace adlı uluslararası RYLA’ya katılım gösterdik.

Habere git

Bornova Rotaract Kulübü olarak 12 Aralık’ta 7020.Bölge’nin düzenlediği Youth and Their Role In Overcoming The Obstacles To Peace adlı uluslararası RYLA’ya katılım gösterdik.

Habere git

Bornova Rotaract Kulübü olarak 13 Aralık’ta oyun temalı bir happy hour gerçekleştirdik.

Habere git

Bornova Rotaract Kulübü olarak 14.12.2020’de Sağlık İçin meslek sohbetlerimizin üçüncüsünü Bostanlı Rotaract Kulübü misafir üyesi Diyetisyen Bengü Ünal’la gerçekleştirdik. Karantinada nasıl beslenmeliyiz, hangi besinler daha doyurucu, gerekli vitaminleri nasıl alırız gibi konulara değinen konuşmacımız karantinayı nasıl geçireceğimiz konusunda bize yol gösterdi.

Habere git

Bornova Rotaract, İzmir Rotaract, Bornova Rotary, İzmir Rotary Kulüpleri ve Mühendislik Meslek Grubu olarak 3 aydır üzerinde çalıştığımız 3 boyutlu yazıcımız tamamlandı. İlk ürün olarak kapıları el değdirmeden açmaya ve düğmelere yine el değdirmeden basmaya yarayan bir aparat üretildi. Bizim Mahallelerimizle yapmayı planladığımız projelerin ardından yazıcımızı Karabağlar Atatürk Meslek Lisesi’ne bağışlayacak ve orada yazıcıyı kullanmak için gerekl

Habere git

Bornova Rotaract Kulübü olarak 7 Ocak'ta Mumbai, Maharashtra'dan Rotaract Club of NM College ile bir toplantı yaparak ilerleyen zamanlarda birlikte gerçekleştirmeyi düşündüğümüz etkinliklerden bahsettik.

Habere git

11 Ocak’ta Bornova Rotaract Kulübü olarak Rotaract Club of Les Sablettes ile toplantı düzenleyerek, ortak yapmayı planladığımız proje ve etkinliklerden bahsettik.

Habere git

Bornova, İzmir, Alsancak ve Göztepe Rotaract Kulüpleri olarak 11 Ocak’ta SMA Farkındalığı söyleşisi gerçekleştirdik. Konuşmacı konuk olarak İzmir Tepecik Eğitim Araştırma Hastanesi’nde çocuk nöroloğu olan Doç. Dr. Pınar Gençpınar’ı ağırladık. Son günlerde sosyal medyada çok fazla paylaşımı yapılan SMA hastalığı ile ilgili yanlış bildiklerimizi düzelttiğimiz, aklımızdaki sorulara cevaplar bulduğumuz bir söyleşi oldu.

Habere git

18.01.2021'de Bornova Rotaract Kulübü olarak Almanya'da bulunan Mülheim / Oberhausen Rotaract Kulübü ile Zoom üzerinden bir toplantı gerçekleştirerek birlikte karantina sürecini daha eğlenceli hale nasıl getirebileceğimizi konuştuk.

Habere git

21 Ocak'ta Bornova Rotaract Kulübü olarak Güzelyalı Rotaract, Güzelyalı Rotary Kulüpleri ve Rotabook hobi grubu ortaklığında Ufuk Koçak'la yazmış olduğu ilham verici hayat hikayesi Sınırsız hakkında bir söyleşi gerçekleştirdik.

Habere git

23.01.2021'de Rotaract Club of Andheri ile toplantı düzenleyerek Rtr. Pawan Badlani'nin Predicting Personalities Through Handwriting sunumunu dinleyip Graphology Workshop'una katıldık. Sunumdan sonra ortak yapacağımız projeleri de konuşarak birbirimizi tanıma imkanı bulduk.

Habere git

Bornova Rotaract Kulübü olarak düzenlediğimiz Sağlık İçin meslek sohbetini Erken Tanı Hayat Kurtarır Projesi kapsamında 25 Ocak'ta Agora Rotaract Kulübü'yle gerçekleştirdik. Dr. Berna Yalçın'ın rahim ağzı kanserine farkındalık oluşturduğu toplantımızda serviks kanseri aşısı hakkında konuştuk.

Habere git

27 Ocak’ta Bornova Rotaract Kulübü olarak 2.mutad toplantımızı bölgeye açarak girişimci Ercan Gümüş’ü konuşmacı konuk olarak ağırladık. Start Up & Girişimcilik meslek grubuyla ortak yaptığımız toplantımızda Ercan Gümüş’e meslek hizmet ödülü takdim ettik.

Habere git

Bornova Rotaract Kulübü olarak plastik atık toplama ve geri dönüşümü üzerine başlattığımız Rota - Re projemizde katılımcılardan beklentimiz evlerinde plastik atıkları türlerine göre biriktirmeleri. Spesifik olarak istediğimiz plastik türleri ise şunlar: HDPE (2), PP (5), PS (6), ABS, PC, PA. Bu atıklar 15 Şubat'a kadar toplandıktan sonra bizleri aramaları halinde gidip atıkları katılımcılardan alarak geri dönüşüm sürecini başlatacağız. Peki bu geri dönü

Habere git

Bornova Rotaract Kulübü olarak kadına karşı şiddet ve kadın erkek eşitsizliğinin ana kaynağının kurulan cümlelerle başladığına inanıyoruz. Gerek kadınların eşlerini korumak için onları yüceltmesi, kendilerine ve topluma karşı yaşadıkları durumları hafifletmeye çalışmaları gerek toplumun kadının duruşuna, hareketlerine olan ön yargıları bu duruma neden olmakta. Bu yüzden Cümleni Değiştir adlı sosyal medya projemizle yanlış kurulan cümleleri doğrula

Habere git

Bornova Rotaract Kulübü olarak Twin Club anlaşması için görüşmeler yaptığımız Rotaract Club of Andheri kulübüyle ortak Uluslararası Eğitim Günü olan 24 Ocak için ihtiyacı olan bir yerde kitap bağışı yapmayı planladık. Kulüp olarak Bizim Mahalle okulumuz olan Vasıf Çınar İlkokulu'na çocuk kitapları götürerek okulda yapılmaya çalışılan okuma köşesindeki kitaplığa bu proje kapsamında katkıda bulunduk.

Habere git

Bornova ve İzmir Rotaract Kulüpleri ve Tıp Meslek grubu olarak "HIV - AIDS nedir?" konulu bir kamu spotu hazırlayarak hem Rotaract TV Youtube kanalında hem sosyal medyalarımızda bu videoyu yayınlayarak insanları bulaşıcı hastalıklara karşı bilinçlendirdik.

Habere git

2021 yılından itibaren 4 Şubat tarihi Birleşmiş Milletler tarafından dünya barışını, insanların birbirine karşı olan toleransını, anlayışını ve dayanışmayı desteklemek amacıyla International Day of Human Fraternity olarak kabul edilmiştir. Rotary takvimine göre Şubat ayı temamız 7 öncelikli alanımızdan biri de olan Barış ve Anlaşmazlıkların Çözümü'dür. Bunlara yönelik olarak 4 Şubat'ta Bornova ve İzmir Rotaract Kulüpleri olarak ırkçılığa karş�

Habere git

Bornova ve İzmir Rotaract Kulüpleri olarak Bağışla Yaşat Derneği ile ortak başladığımız Kendimizden Bir Hediye projemizin ilk basamağı için Vantrolog Av. Ecem Yüksel'in desteğiyle çocuklara organ bağışını anlatmak amacıyla bir kukla videosu hazırladık. Videomuzu sosyal medya hesaplarımızdan yayınlamanın yanı sıra logosuz halini okullar ve hastanelerle paylaşarak ulaştığımız kitleyi genişletmeyi hedeflemekteyiz.

Habere git

Rotaract Akademi, Bornova Rotaract, Ege Rotaract ve İzmir Rotaract Kulüpleri olarak 27 Şubat’ta Kariyer Zirvesi’ni Zoom’dan 500 katılımcıyla kontenjan aşımı nedeniyle Zoom’a giremeyen katılımcılarımızla Youtube canlı yayın üzerinden gerçekleştirdik. Sabah 10’da başlayan etkinliğimiz birbirinden değerli 8 konuşmacıyla 16.30’a kadar devam etti.

Habere git

22 Şubat’ta Bornova ve İzmir Rotaract Kulüpleri olarak hikayesi Adana’dan başlayıp İzmir’de devam eden ardından sosyal bilimler ve müzik okumak için Bennington, US’e giden Melodi VAR ÖNGEL’i Sosyal Bilimler’den Birleşmiş Milletler’e isimli meslek sohbetimizde ağırladık. Kendisi Bennington’dan sonra Rotary Bursu’yla Londra’da insan hakları üzerine yüksek lisans yapmış olup şu anda Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Yüksek Komiserliği’nde intörnlü�

Habere git

Bornova Rotaract Kulübü olarak kardeş kulübümüz Rotaract Club of Les Sablettes ile ortak Every Drop Matters projemizi Rotary’nin Su, Hijyen ve Sanitasyon ayı olarak bilinen Mart ayında sosyal medya üzerinden gerçekleştirdik. Proje kapsamında dünyada su kullanımıyla ilgili 2 kulüp her gün ortak birer soruyu hikayelerimizde paylaşarak bu konuda farkındalık uyandırdık.

Habere git

Tuğçe Lübcke. Kulübümüzün 2020-2021 dönem misafir üyesi. 2015 senesinde kimya fakültesinden mezun olduğundan beri aktif olarak kimya teknikeri olarak çalışmaktadır. 2021 Türkiye’sinde "eş kıdem erkek çalışma arkadaşları ile eşit maaşı alamadığına" şahit olmaktadır. Gülefşan Mercimek. Kulübümüzün 2020-2021 dönem asbaşkanı.2017 senesinde hukuk fakültesinden mezun olduğundan beri aktif olarak avukatlık yapmaktadır.2021 Türkiy

Habere git

Bornova Rotaract Kulübü olarak 20 Şubat’ta Test Your Knowledge uluslararası yarışmamızı Zoom ve Kahoot üzerinden gerçekleştirdik. Yarışmamıza Rotaract Club of Les Sablettes, Rotaract Club of Thessaloniki, Rotaract Club of Mülheim, Rotaract Club of N.M. College, Çiğli Rotaract Kulübü ve Güzelyalı Rotaract Kulübü katılım gösterdi.

Habere git

Bornova Rotaract Kulübü ve Bornova Rotary Kulübü olarak çocuklara yönelik planladığımız Bir Varmış Bir Yokmuş - Mutlu Gelecek Masalları projemizin ilk masalı olan Rapunzel'i kulübümüzün Youtube kanalından yayınladık. Projemizde iki kulübün üyelerinin kaynaşmasını planlarken aynı zamanda da her masalın sonunda çocuklara mesajlar verdik. Masalları iki kulüpten üyeler seslendirirken çizimleri Defne Aydemir yaptı. Bir sonraki masalımız ise Tilki ile Leylek olara

Habere git

Bornova Rotaract Kulübü olarak geleneksel takvim projemizden elde edilen gelirle görme engelli çocuklar için Macera Yazarının El Kitabı isimli kabartmalı kitabı bastırdık.

Habere git

Bornova Rotaract Kulübü olarak mobbinge karşı başlattığımız projemizin ilk ayağında kulüp asbaşkanımız Av. Gülefşan Mercimek'in konuşmacı konuk olduğu Kurumsal Baskı söyleşisini düzenleyerek mobbinge hukuki yönden yaklaştık. Projemizin ikinci ayağında mobbing kurulu kurarak mobbinge uğrayan kişilere destek vereceğiz. Misafir üyelerimizden biri şu anda mobbingle ilgili sertifikalı bir eğitim almakta ve kurulumuzun başında kendisi olacak.

Habere git

Bornova ve İzmir Rotaract Kulüpleri ile Start Up&Girişimcilik meslek grubu olarak 30.03.2021'de SiZe Bütünsel Yaklaşım'ın kurucu ortağı Sibel Yücesan'ı mesleği olan kurumsal wellbeing danışmanlığı hakkında konuşmak üzere ağırladık.

Habere git

Bornova ve İzmir Rotaract Kulüpleri olarak Rotary kulüplerimiz ve mühendislik meslek grubunun da katılımlarıyla başladığımız 3 boyutlu yazıcı projemizin tamamlanmasının ardından kulüp üyelerimiz şu anda Robotel Derneği'nden aldığı modellerle protez el prototipi üzerinde çalışmakta. Prototip onaylandıktan sonra yazıcımız sayesinde el ve kol kaybı olan çocuklar için protez el ve kol üretimine başlayabileceğiz.

Habere git

Bornova Rotaract Kulübü olarak Derle, Topla, Temizle projemizi gerçekleştirerek dijital dünyadaki kirliliğin iklim krizini ne kadar etkilediğine dikkat çekmeye çalıştık. Projemizi sosyal medya üzerinden bilgilendirme postları paylaşarak gerçekleştirdik. Bilgilendirme postları sırasında kendi üyelerimiz de dijital temizlik yaparak gezegeni kurarmaya bir adım daha yaklaştı.

Habere git

19 Nisan'da Bornova ve İzmir Rotaract Kulüpleri olarak Bağışla Yaşat Derneği ile gerçekleştirdiğimiz Kendimizden Bir Hediye projemizin 2.panelini PaHSSc Derneği'nin de katılımıyla gerçekleştirdik. Nakilli hastaların hikayelerini dinlediğimiz panelimizde Sarp Apak ve Koç Üniversitesi Hastanesi'nden Prof. Dr. İhsan Solaroğlu'nu ağırladık. Moderatörlüğü GLDGAA Rtn. Ayda Özeren'in yürüttüğü panelimizde tüm konuşmacı konuklarımızaa Bornova ve İzmir Rotaract Ku

Habere git

17.04.21'de Gartic oynayarak kulüp happy hour'umuzu gerçekleştirdik.

Habere git

Bornova Rotaract Kulübü ve Rotaract Club of Andheri ile Twin Club anlaşmamızı gerçekleştirerek projelerimizin ve dostluğumuzun güçlenmesini sağladık.

Habere git

Bornova Rotaract Kulübü olarak Rotaract Club of Thessaloniki'nin çocuk felci farkındalığı oluşturmak için başlattığı #RunForLife projesi için kulüp üyelerimiz belirlenmiş olan 2 km'lik parkuru tamamlayarak projeye destek oldular.

Habere git

Kulüp başkanımız Sedef Sağlam 24 Nisan tarihinde düzenlenen E.R.I.C. Talks'a katılım göstererek kulübümüzü temsil etti. Birbirinden değerli 3 konuşmacının katıldığı E.R.I.C. Talks'un bu etkinliğinde iş hayatındaki tutkulardan, hedeflerden bahsedilirken Rotaract ve Rotary'nin konuşmacıların hayatlarındaki etkisine de yer verildi.

Habere git

Bornova Rotaract Kulübü olarak Riga Rotaract Kulübü'nün EUCO Riga ev sahipliği adaylığı öncesinde yaptığı Global Rotaract Clean Up projesine katılım göstererek çevre temizliğine katkıda bulunduk.

Habere git

23 Nisan'da fiziki olarak çocukların yanında olamadık ancak onlar okula döndüğünde orada olabilmek adına Bornova Rotaract Kulübü olarak Söke Sarıkemer İlkokulu'na çocuk kitapları ve badminton setleri yolladık. Öğrenciler okula döndüklerinde bol bol okumak ve oynamak için çok heyecanlılar.

Habere git

Bornova Rotaract Kulübü olarak bu dönem başladığımız Sağlık İçin meslek sohbetlerinin sonuncusunu 26 Nisan tarihinde Talamus Dijital Danışmanlık kurucu ekibinden Tansu Uyar, Nathalie Sireilles ve Yağmur İrez'i konuşmacı konuk olarak ağırlayarak gerçekleştirdik.

Habere git

Bornova Rotaract Kulübü olarak bu yıl 3.sünü düzenlediğimiz geleneksel Yıldız Tozu projemizi 28 Nisan'da Zoom üzerinden Söke Sarıkemer İlkokulu'ndaki 2. ve 4. sınıf öğrencileriyle gerçekleştirdik. Bilimi sevdirmek için başladığımız projemizdeki deneylerle öğrenciler evlerinde hem eğlenip hem öğrendi. Ayrıca deneylerimizden önce İzmir Rotaract Kulübü'yle ortak hazırlamış olduğumuz Kendimizden Bir Hediye kukla videosunu da öğrencilerle paylaşarak organ ba�

Habere git

Bornova ve İzmir Rotaract Kulüpleri olarak bölgemiz Interactları için başlamış olduğumuz Mesleğim Geleceğim projemizi tamamlamış bulunmaktayız. Projemize katılan Interactlarımızdan istedikleri bölümleri veya meslekleri bizlerle paylaşmalarını istedik. Seçtikleri mesleklere sahip kulüplerimizden Rotaractörleri kendileriyle buluşturarak sohbet etmelerini, geleceklerine yön vermelerini sağladık.

Habere git

Bornova Rotaract Kulübü 6 Mayıs'ta geleneksel kulüp hizmetleri projesi olan Veteranlar Buluşuyor 3'ü gerçekleştirdi. Etkinliğe 95-96 dönem başkanı Tuba Seren Örnekoğlu ve eşi gelecek dönem Bornova Rotary Başkanı Rtn. Hakan Örnekoğlu, 03-04 dönem başkanı Ebru Cinalp, 13-14 dönem başkanı/17-18 dönemi BRT'si Mehmet Şimşek, 14-16 dönemleri başkanı Merve Nejva İnceler ve 16-17 dönemi başkanı Onur Çetin katıldı. Geçmiş dönemlerden deneyimlerini paylaşıp bu d

Habere git

Bornova Rotaract Kulübü Dünya El Hijyeni günü olan 5 Mayıs'ta Umut Vagonu Derneği'yle ortak 4.-5. sınıf öğrencileriyle el yıkamanın öneminden ve basamaklarından bahsetti. Çocuklara el yıkamayı dans eşliğinde öğretip eğlenirken öğrenmelerini sağladı. Aynı oturumda sağlıktan bahsediyorken organ bağışı hakkında da çocukları bilinçlendirmek adına İzmir Rotaract Kulübü'yle ortak hazırlamış oldukları Kendimizden Bir Hediye kukla videosunu çocuklara izlett

Habere git

Bornova Rotaract Kulübü olarak devir teslim törenimizi 30 Haziran'da üyelerimiz, misafir üyelerimiz, bölge görevlilerimiz, Rotaryenlerimiz ve Rotaractör dostlarımızın katıldığı 70 kişilik bir toplantıyla Tepekule Kongre Merkezi'nde gerçekleştirdik. Herkesin birbirinden ayrı kaldığı uzun bir dönemden sonra başkanlarımız bir araya gelmenin ve kolyeyi devretmenin heyecanını yaşadı.

Habere git

01.07.2021 tarihinde Bornova Rotaract Kulübü başkanları Bornova Rotary Kulübü'nün devir teslim törenine katılarak onların heyecanına ortak olmanın yanı sıra Rotary ve Rotaract bağlarının güçlenmesini sağladı.

Habere git

Bornova Rotaract Kulübü olarak dönemin ilk ocakbaşı etkinliğini Döneme Merhaba konseptiyle üyemiz Onur Kaymak'ın evinde gerçekleştirdik.

Habere git

Bornova Rotaract Kulübü olarak dönemin ilk happy hourunu Çeşme'de deniz temalı gerçekleştirdik.

Habere git

Bornova Rotaract ve Bornova Rotary Kulüpleri olarak Bizim Mahalle'miz olan Altınordu Mahallesi'nde 25 ihtiyaç sahibi aileye bayram öncesinde gıda yardımında bulunduk.

Habere git

Bornova Rotaract Kulübü olarak happy hourlarımızdan birini Makco'da makarna tadımı yaparak gerçekleştirdik.

Habere git

Bornova Rotaract Kulübü Rotaract Club of Islamabad'ın düzenlediği World Youth Skills Day'e co-host kulüp olarak katılım göstererek Terrence Hugo Tan'i konuşmacı konuk olarak ağırladı.

Habere git

8 Ağustos tarihinde Bornova Rotaract Kulübü olarak Rotaract Club of Mustang ile ortak bir toplantı gerçekleştirerek imzalamak üzere olduğumuz Twin Club anlaşması ve yapabileceğimiz ortak projeler hakkında konuştuk.

Habere git

Bornova Rotaract Kulübü Türkiye’de aşılama programında olmayan HPV aşısı için farkındalık yaratmak amacıyla ‘’Sadece Üç Aşı‘’projesini başlattı. "Sadece 3 Aşı" sloganıyla yola çıkılan projenin ilk basamağı için afiş tasarımı yaparak, projenin duyurusu geçildi. İkinci basamakta ise Bornova Rotaract Kulübü misafir üyesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü'nden Asistan Dr. Berna Yalçın' ın desteği Kamu Spotu yayınlandı. Bornova Rotara

Habere git

Bornova Rotaract Kulübü bu sene 3.sünü düzenlediği Sahiplenilen Patiler Yarışması'nı başlattı. Sokaktan ya da barınaktan sahiplenilen kedi veya köpeklerin ilk ve son hallerini hikayeleriyle birlikte paylaşarak yarışmaya katılım gösterilmektedir. Bu sene bir ilk olarak uluslararası alana açılan ''Sahiplenilen Patiler Yarışması'' 12 Ekimde son bulacak olup yarışmanın kazananlarını sürpriz hediyeler beklemektedir.

Habere git

Bornova Rotaract Kulübü bu sene 3.sünü düzenlediği Sahiplenilen Patiler Yarışması'nı başlattı. Sokaktan ya da barınaktan sahiplenilen kedi veya köpeklerin ilk ve son hallerini hikayeleriyle birlikte paylaşarak yarışmaya katılım gösterilmektedir. Bu sene bir ilk olarak uluslararası alana açılan ''Sahiplenilen Patiler Yarışması'' 12 Ekimde son bulacak olup yarışmanın kazananlarını sürpriz hediyeler beklemektedir.

Habere git

‘Vie Le Cocktail’ Kokteyl, çeşitli içkilerden yapılan karışımlar anlamını taşımaktadır. Kelime terminolojisi olarak cocktail, cock: horoz, tail: kuyruk yani horoz kuyruğu anlamına gelmektedir. Amerika’da 13 Mayıs 1806 yılında “The Balance” adlı dergide kokteyl şöyle tarif edilmektedir; herhangi bir yüksek alkollü içkiye, su ve bitter olarak adlandırılan aromatik içeceklerin karıştırılmasıyla elde edilen, uyarıcı ve rahatlatıcı bir içkidir. Modern a

Habere git

‘Vie Le Cocktail’ Kokteyl, çeşitli içkilerden yapılan karışımlar anlamını taşımaktadır. Kelime terminolojisi olarak cocktail, cock: horoz, tail: kuyruk yani horoz kuyruğu anlamına gelmektedir. Amerika’da 13 Mayıs 1806 yılında “The Balance” adlı dergide kokteyl şöyle tarif edilmektedir; herhangi bir yüksek alkollü içkiye, su ve bitter olarak adlandırılan aromatik içeceklerin karıştırılmasıyla elde edilen, uyarıcı ve rahatlatıcı bir içkidir. Modern a

Habere git

Bornova Rotaract Kulübü 24.Geleneksel Türk Gecesi etkinliğini bu yıl 18 Eylül tarihli olarak düzenlendi. Canlı fasıl ve çekilişler ile eğlence dolu bu organizasyon birçok kulübün katılımıyla Fasıltı Restoran ev sahipliğinde gerçekleşti.

Habere git

Bornova Rotaract Kulübü ‘’Şimdi Okullu Olduk” projesi kapsamında Yıldırım Kemal Bey ilköğretim okulu 1. Sınıfa başlayan öğrencileri için okula hazırlık kiti bağışladı. Öğrencilerin eğitim ve öğretim hayatına destek olmak amacıyla yürütülen proje Konak Kısmet Kırtasiye sponsorluğunda gerçekleşti.

Habere git

Bornova Rotaract Kulübü ‘Gerçek Gıda’ etkinliği kapsamında 25.09.2021 Tarihinde Barbaros Köyü ev sahipliğinde Barbaros Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ile susam toplama etkinliğini gerçekleştirdi. Ata tohumlarından yetişen susamların toplanarak ardından yerli susamın tohumdan tahine dönüşüm yolculuğunun aktarıldığı bu etkinlikte susamların bitkisinden ayıklanmasına yardım edildi.

Habere git

Bornova Rotaract Kulübü, 2440. Bölge Hobi Gruplarından RotaDoğa Hobi Grubu ile birlikte 13.11.2021 Tarihinde ‘Meditasyon Pikniği’ etkinliğini düzenledi. Etkinlik, Halil Öztürk meditesinde, birçok kulübün katılımıyla gerçekleşti.

Habere git

Bornova Rotaract Kulübü, 3. Geleneksel 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Çocuk Resim Yarışması etkinliğini bu sene Bornova Rotary kulübü ile ortak düzenledi. Yarışma, Bizim Mahallemiz okulu olan Yıldırım Kemal Bey ilkokulu 4. Sınıf öğrencileri arasında gerçekleşti. Yarışmada ödül olarak birinci olan öğrenciye pastel boya ve kol saati, ikinciye kuru boya ve resim defteri, üçüncü olan öğrenciye ise Victor Hugo- Sefiller Romanı hediye edildi.

Habere git

Bornova Rotaract kulübü, 3. Geleneksel ‘’ Sahiplenilen Patiler Yarışması’’ nı Dünya Hayvanları Koruma Günü olan 4 Ekim itibariyle başlattı. Sokaktan ya da barınaktan sahiplenilen kedi veya köpeklerin ilk ve son hallerini hikayeleriyle birlikte paylaşarak katılım gösterilen yarışmanın kazananı ‘’ GECE ‘’ oldu. Cane Corso cinsi olan Gece, şu anda 3 yaşında. Sahibiyle yağmurlu ve soğuk bir günde bakımsız bir halde karşılaşan Gece, yaklaşık bir sene

Habere git

Bornova Rotaract Kulübü 31.10.2021 Tarihinde Gıda mühendisi Batuhan İnanlar’ın anlatımıyla “Gıda Aldatmacaları” adı altında meslek sohbeti etkinliği gerçekleştirdi. Etkinlik boyunca, gıdada yapılan popüler hataların neler olduğu, doğru ve yanlış bilginin nasıl yayıldığı ve doğru bilgiye nasıl ulaşabileceği üzerinde duruldu.

Habere git

Bornova Rotaract Kulübü 30.10.2021 Tarihinde, Konak Rotaract, İzmir Ekonomi Rotaract ve Guzelbahçe Rotaract kulübü üyelerinin de katılımıyla ‘Ocakbaşı’ etkinliğini gerçekleştirdi.

Habere git

Bornova Rotaract Kulübü geçtiğimiz ay rahim ağzı kanseri farkındalığı yaratabilmek amacıyla ‘’Serviks Kanserini Biliyorum ‘’ projesini başlatmıştı. "Sadece 3 Aşı" sloganıyla yola çıkılan projenin ilk basamağı için afiş tasarımı yapılarak, projenin duyurusu geçildi. İkinci basamakta ise Bornova Rotaract Kulübü misafir üyesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü'nden Asistan Dr. Berna Yalçın'ın desteği ile Kamu Spotu yayınlandı. Projenin 3. Basama

Habere git

Bornova Rotaract Kulubu 02.11.2021 Tarihinde, Klinik ve Uygulamalı Hipnoz Derneği Başkanı Dr. Sinan Güzel anlatımıyla “Hipnoz ve Modern Hipnoterapi” semineri gerçekleştirdi.

Habere git

Bornova Rotaract Kulübü 18.10.2021 Tarihinde, Yıldırım Kemal Bey ilköğretim okulu 2. Sınıf öğrencileri ile bir araya gelerek, meslek tanıtım sunumları gerçekleştirdi. Bornova Rotaract Kulübü Dönem Başkanı Gülefşan Mercimek, Avukatlık Mesleği ile ilgili bilgi birikimi ve deneyimlerini aktarırken, Kulübün Toplum Hizmetleri Komite Başkanı Tuğçe Lübcke ise öğrencilere Kimya Teknikerliği mesleği ile ilgili bilgiler verdi.

Habere git

Bornova Rotaract Kulübü 19 ve 21 Kasım Tarihlerinde Karşıyaka-Bostanlı sahili güzergahında kulüp üyeleri ile birlikte yürüyerek tüm adımlarını ‘’Helpsteps’’ uygulaması üzerinden UNİCEF ‘e bağışladı. Rotary Kulübü’nün de hedefi olan çocuk felcine sebep olan Polio virüsünü dünyadan silmeye katkıda bulunmak için aynı amaca hizmet eden UNICEF 'e bağışta bulunarak adımlarını desteğe dönüştürdü.

Habere git

Bornova Rotaract Kulübü, 22.11.2021 Tarihinde Rotaract Akademi ortaklığında Zoom platformu üzerinden ‘Bilinçaltımızda Neler Var ‘eğitimini gerçekleştirdi. Ufuk Önen anlatımıyla gerçekleşen eğitimde, Sinir Dili Programlaması olarak bilinen, NLP (Neuro Linguistic Programming) uygulaması ve algılama, duygu, düşünme ve davranış süreçlerini bilinçli hale getiren bir dizi yöntem ele alındı.

Habere git

Bornova Rotaract Kulübü 7.11.2021 Tarihinde Bartoopub ‘da, rengarenk peruklar eşliğinde, birçok kulübün de katılımıyla ‘Peruk Partisi’ etkinliğini gerçekleştirdi.

Habere git

Bornova Rotaract Kulübü 29 Ocak'ta Gerçek Gıda Komitesi'yle birlikte meslek hizmet ödülü için gittikleri Ödemiş'ten sonra Birgi Köyü'ne giderek tarihi yerleri gezdiler. Tarihi yerlerin eski hikayelerini Birgi halkından dinlediler.

Habere git

Bornova Rotaract Kulübü 19 Ocak'ta Tarihi Havagazı Fabrikası'nda İzmir Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde Kulüp Hizmetleri Koordinatörü Rtc. Mercan Çavuşoğlu anlatımında Rotaract Tanıtım Semineri gerçekleştirerek Rotaract'ı geniş bir kitleye anlattı.

Habere git

Bornova Rotaract Kulübü 13 Ocak'ta kulüp içi happy hour'unu gerçekleştirdi.

Habere git

Bornova Rotaract Kulübü, Kültürpark Interact ve Kültürpark Rotary Kulüpleri ile ortak 23 Nisan'a yönelik bir proje gerçekleştiriyorlar. Hedefleri 23 Nisan'a kadar 1920 kitap toplayarak Tire'nin Kahrat Köyü'nde bir köy kütüphanesi kurmak. Bunun için projeye sizler de bir kitap ekleyin. Kampanya bitiş tarihi: 18.04.2022 İletişim için: 0530 290 47 87

Habere git

Bornova Rotaract Kulübü geleneksel Yıldız Tozu projelerini 4. yıllarında Bizim Mahalle okulları olan Yıldırım Kemal Bey İlkokulu'nda gerçekleştirdi. Öğrencilerle birlikte müfredatlarına uygun deneyler yaparak öğrencilerin bilime olan ilgisini arttırdılar, öğrencilerin eğlenerek öğrenmelerini sağladılar.

Habere git

Bornova Rotaract Kulübü 22 Aralık'ta Rotaract Club of Les Sablettes ile Skribbl oynayarak geçtiğimiz yıl kurdukları bağları güçlendirdi.

Habere git

Bornova Rotaract Kulübü 19 Aralık'ta Tıp Meslek Grubu ile ortak Geleceğe Kök Sal seminerini gerçekleştirdi. Hematolog Prof. Dr. Yusuf Bİlen'i konuşmacı konuk olarak ağırlayarak kök hücre bağışının önemine dikkat çektiler.

Habere git

Bornova Rotaract Kulübü'nün gıda mühendisi misafir üyesi Necabeddin Sivri yerli malı haftasında Bizim Mahalle okulları olan Yıldırım Kemal Bey İlkokulu'nda coğrafi işaretlere yönelik bir sunum gerçekleştirdi. Ardından öğrencilere İzmir'in coğrafi işareti olan boyoz dağıtılarak sunum fiziksel olarak da keyifli hale getirildi.

Habere git

Bornova Rotaract kulübü Serviks Kanserini Biliyorum projesinin 3. basamağını 19 Ocak'ta Tarihi Havagazı Fabrikası'nda İzmir Büyükşehir Belediyesi, Rotary 2440. Bölge Anne ve Çocuk Sağlığı Komitesi ve Rotaract 2440. Bölge Tıp Meslek Grubu ortaklığında gerçekleştirdi. Doç. Dr. İbrahim Egemen Ertaş, Dr. Berna Yalçın ve sosyolog Duygu Erişkin konuşmacı konukları olarak seminerde yer aldı.

Habere git

Bornova Rotaract Kulübü olarak mart ayının ilk haftası ayrımcılık üzerine gerçekleştirmeyi planladığımız We Wake projesinde ortak çalıştığımız Rotaract Club of Shaheed Bhagat Singh College ile 10 Şubat günü Zoom üzerinden bir toplantı gerçekleştirdik. Organizasyonumuzun ayrıntılarını netleştirdik.

Habere git

Rotaract Day 3. grup kulüplerimiz olan Balçova, Bornova, Çalıkuşu, Güzelbahçe ve İzmir Rotaract Kulüpleri ev sahipliğinde; Bornova ve Güzelyalı Rotary Kulüpleri ile İzmir Büyükşehir Belediyesi katkılarıyla düzenlendi. 6 Mart 2022 Pazar günü gerçekleşen Rotaract Day programı İzmir Kültürpark Kaskatlı Havuz Çevresi’ndeki alanda 11.00’dan 17.00’a kadar sürdü. Konsepti Rotary ailesi olarak belirlenmiş olan programımızda Rotaractör işbirlikleri olan Rotary k

Habere git

3. Meditasyon Pikniğini 27.02.2022 tarihinde TOHUM KOLLEKTİF; Karşıyaka Rotaract ve Bornova Rotaract işbirliği ile Fotoğrafçılık Hobi Grubu, RotaDoğa Hobi Grubu ve Rotafit Hobi Grubu ile ortak 'Yakaköy’ de gerçekleştirdik.

Habere git

Bornova Rotaract Kulübü olarak geçmiş dönem başkanlarımızı her yıl farklı bir konseptle toplantılarımıza davet ederek onların deneyimlerinden faydalandığımız geleneksel projemiz Veteranlar Buluşuyor etkinliğimizi bu dönem 2 Nisan'da 30. Yıl Balosu konseptiyle Kaya Prestige Otel'de gerçekleştirdik. Toplantımıza 1995-1996 dönem başkanımız Tuba Seren Örnekoğlu, 2007-2008 dönemi başkanımız Derya Solmaz, 2011-2012 dönem başkanımız Reşat Karaoğlu, 2013-2014 d

Habere git

Bornova Rotaract Kulübü olarak 30 Mart tarihinde Rotagurme Hobi Grubu ile ortak olarak Dodo's Kitchen'da tadım etkinliği düzenleyerek lezzetli hamburgerlerden yeme şansı elde ettik.

Habere git

Bornova Rotaract Kulübü olarak 24 Mart'ta Bizim Mahalle okulumuz olan Yıldırım Kemal Bey İlkokulu'nda Dent 35 Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği hekimi Dt. Mesut Gençer'in desteğiyle çocuklara ağız ve diş bakımı hakkında bilgiler vererek, diş kontrollerini sağladık.

Habere git

Bornova Rotaract Kulübü 27/07/2022 tarihinde No:57 by Studio House'da Konak Rotaract ve Agora Rotaract ortaklığında 150 kişilik bir parti gerçekleştirdi.

Habere git

Bornova Rotaract Kulübü 22/07/2022 tarihinde Nabha Greater Rotaract Kulübü ile Letterhead Exchange gerçekleştirdi.

Habere git

20/09/2022 tarihinde Bornova Rotaract Kulübü ve Rotaract Akademi ortaklığında Zoom üzerinde gerçekleşen Murat Can Canbay'ın konuk olduğu "etkili konuşmacı olmak" üzerine sohbet gerçekleştirildi .

Habere git

Bornova Rotaract Kulübü 17/09/2022 tarihinde İzmir Ekonomi Rotaract Kulübü ve RotaDoğa Hobi Grubu ile birlikte İnciraltı Kent Ormanı'nda 4. Meditasyon Pikniği etkinliğini nefes egzersizi eğitmeni Aslı Süner ile gerçekleştirdi.

Habere git

Bornova Rotaract Kulübü 19/09/2022 tarihinde "Şimdi Okullu Olduk" projesini, Bornova Rotary Kulübü'nün sponsorluğu ile Yıldırım Kemal Bey İlkokulu ikinci sınıf öğrencilerine okula hazırlık kiti hediye ederek gerçekleştirdiler.

Habere git

Bornova Rotaract Kulübü, Roka Mutfak Bostanlı'da 27/09/2022 tarihinde Bostanlı Rotaract Kulübü ve Rotaract Akademi ortaklığında "Tadımla Eğlen Pasta Atölyesi" etkinliğini gerçekleştirdi.

Habere git

Bornova Rotaract Kulübü 30/09/2022 tarihinde Sesli Meyhane'de 25. Türk Gecesi etkinliğini birçok Rotaract kulübünün katılımı ile gerçekleştirdi.

Habere git

Bornova Rotaract Kulübü 08/10/2022 tarihinde İnciraltı Kent Ormanı'nda renkli su balonları ile keyifli bir hafta sonu gerçekleştirdi.

Habere git

Bornova Rotaract Kulübü 11/10/2022 tarihinde Rotaract Akademi ile birlikte , Remzi Sanver eğitmenliğinde stratejik düşünme yeteneğini kazandıracak "Oyun Teorisi" etkinliğini gerçekleştirdi.

Habere git

Bornova Rotaract Kulübü 01/10/2022 tarihinde Agora Rotaract Kulübü ve Konak Rotaract Kulübü ile birlikte Ali Fuat Cebesoy İlkokuluna kitap bağışında bulunmuştur.

Habere git

Bornova Rotaract Kulübü 21/10/2022 tarihinde sokak müzikleri eşliğinde , Urla Surf Side'da Hızlı ve Öfkeli Partisi'ni gerçekleştirdi.

Habere git

09/11/2022 tarihinde Bornova Rotaract Kulübü "Bir Biletle Sanata Can Ver" projesi ile birinci tiyatro izleme etkinliğini Han Tiyatrosu'nda Elenika oyunu ile gerçekleştirdi.

Habere git

20/11/2022 tarihinde Bornova Rotaract Kulübü ve Ege Rotaract Kulübü, Spor Akademisi ve Rotaract Akademi ile birlikte paintball taktiklerini ve turnuva deneyimini Mustafa Yıldırım eğitmenliğinde Seyirtepe Paintball'da gerçekleştirdiler.

Habere git

Bornova Rotaract Kulübü 10/01/2023 tarihinde mesleklerin zorluklarını ve mesleki ilginç olayların aktarıldığı Sarkastik Meslek Sohbetleri-Hukuk bölümünü Hukuk Meslek Grubu ve BNI Zirve Grubu ile birlikte zoom üzerinden gerçekleştirdi.

Habere git

Bornova Rotary ile beraber Hatay, Samandağ'da depremden etkilenen 1.sınıf öğrencilerine Hatay Projemiz kapsamında kırtasiye malzemeleri gönderdik. Bu malzemeler okula ulaştığında 1.sınıf öğrencileri mutluluklarını paylaşmak adına bize fotoğraflarını gönderdi.

Habere git

Bornova Rotaract ve Bornova Rotary Kulüpleri olarak Cumhuriyet'in 100.Yıl coşkusunu yaşarken o günleri hep birlikte anlamak ve anmak için 14 Eylül 2023 tarihinde Milli Mücadele ve 30 Ağustos sunumu gerçekleştirildi. Eğitmen konuğumuz sunumunda Lozan Antlaşmasının öneminden de bahsetti.

Habere git

22 Eylül 2023 tarihinde Rotary ve Rotaract Akademi, Bornova Rotary Kulübü işbirliği ile Murat Demir eğitmenliğinde "Sessiz Güç : Beden Dili Eğitimi" gerçekleştirildi.

Habere git

Kulüp olarak dördüncüsünü gerçekleştirdiğimiz Sahiplenen Patiler Yarışmasına çok sayıda başvuru aldık. Hepsinin hikayeleri birbirinden özeldi. Ancak yapılan oylamalar sonucu yarışmanın kazananı Gin&Tonik oldu.

Habere git

Cumhuriyetin 100.Yılı kapsamında Çocuk Akademisi ve Toplum Hizmetleri Koordinatörlüğü işbirliği ile Bizim Mahalle okulumuz Yıldırım Kemalbey İlköğretim Okulunda Atatürk Belgeseli izlettik. Akabinde Atatürk ile ilgili sorularımızı öğrencilere yönelttik.

Habere git

26.Geleneksel Türk Gecemizi gerçekleştirdik. 2440.Bölge Rotaract Ekibine ve tüm rotaractörler dostlarımıza teşekkür ederiz.

Habere git

Ekim ayının Meme Kanseri Farkındalık ayı olması sebebiyle pembe tişörtlerimizi giyerek meme kanseri hakkında "Bunları Biliyor Muydunuz?" temasıyla farkındalık videosu çektik ve tüm sosyal medya hesaplarımızda paylaştık.

Habere git

İzmir Rotaract Kulübü ve Afet Eylem Takımı Koordinatörülüğü kapsamında Afete Karşı Hazırlıklı Ol! Projesi kapsamında bizim mahalle okulumuzdaki öğrencilere afet eğitimi verildi.

Habere git