Bornova Rotaract Kulübü Haberleri

2019-2020 döneminde Bornova Rotaract olarak ilkini düzenlediğimiz Sokaktan Sahiplenilen Patiler yarışmasının ikicisini bu dönem Ağustos ayında düzenliyoruz. Katılımcılardan beklentimiz sahiplendikleri kedi veya köpeklerin ilk ve son hallerini hikayeleri ile birlikte Instagram hesabımıza veya mail adresimize yollamalarını. Birinci olan kedi ve köpeklere Eylül ayında sürpriz hediyeleri ulaştırılacaktır. Desteğinizi bekliyoruz. Instagram : @bornovarac Gmail: bornovarac

Habere git

Bornova Rotaract Kulübü olarak devir teslim törenimizi 29 Haziran 2020'de Zoom platformu üzerinden yaptık. Geçmiş dönem başkanımız Sezer Kaya'nın Rotary Dünyayı Birleştir diyerek açıp kolyeyi 20-21 dönem başkanımız Sedef Sağlam'a devrettiği toplantıyı, başkanımız Sedef Sağlam Rotary Fırsatlar Yaratır diyerek kapattı.

Habere git

Bornova Rotaract Kulübü olarak; 28 Temmuz'da konuşmacı, yazar, eğitmen Nihal Şirin Yücelgen'i Zoom platformu üzerinde İletişimde Etki Yaratmak konulu konuşması için ağırladık. Bu etkinliği düzenlerken Balçova, Bornova ve Güzelyalı Rotary Kulüpleri destekçilerimiz oldu. İletişimin hem sözlü, hem sözsüz kısımlarına değinirken, kilit noktalar üstüne düşündüğümüz ve en önemlisi de sesimizi değil sözümü nasıl yükselteceğimizi öğrendiğimiz bir to

Habere git

20.07.2020 tarihinde 3.grup kulüp üyeleri ile birlikte BRT yardımcımız Alican Özyiğen’in de katılımıyla tabu temalı Happy Hour'umuzu gerçekleştirdik. Katılan üyelerimize teşekkür ederiz çok keyifli vakit geçirdik.

Habere git

Bornova Rotaract Kulübü olarak Ağustos ayı happy hour’umuzu sosyal mesafemize dikkat ederek gerçekleştirdik. Hem sohbet edip hem projelerimizi konuştuğumuz happy hour’umuza katılan üyelermize teşekkür ederiz.

Habere git

Bornıva Rotaract Kulübü olarak dönemimizin ilk iş yeri gezisini bölgeye açık olarak 15 Ağustos’ta Manej Urla’ya gerçekleştirdik. 2 basamak olarak planladığımız iş yeri gezisinin 1.basamağı online olarak gerçekleşti. Sorularımızı sorduğumuz, at çiftliği ve tesisin nasıl işlediğini öğrendiğimiz sohbetten sonra, 4 farklı konseptten oluşan Manej Urla’nın tüm konseptlerini (otel, atölye, resaturant ve at çiftliği) online olarak gezdik. 2.sini Ekim/Kasım a

Habere git

Rotaract Club of Informatics Institute of Technology ile resmi kulüp mektubunu imzaladık. Her iki kulüp arasında güzel bir dostluğun oluşmasını umuyoruz. Kulüpler arasındaki ilişkileri geliştirmek ve topluma karşı sorumluluklarımızı yerine getirmek için yakın gelecekte gerçekleştireceğimiz projeler için heyecanlıyız. It is a great pleasure for Bornova Rotaract Club to exchange the club's official letterhead with the Rotaract Club of Informatics Institute of Technolog

Habere git

12.09.2020 tarihinde Trans-Nak Lojistik Şirketi’ne iş yeri gezisi düzenledik. Katılan Rotaractörlerimize ve İzmir Ekonomi Üniversitesi Lojistik Kulübü’ne ve bize bu iş yeri gezisi fırsatını sağlayan Serhat Baybostan’a teşekkür ederiz.

Habere git

1 aydır süren Sahiplenilen Patiler yarışmamız sonuçlandı. Şimdi sıra sonuçları açıklamaya geldi. Köpekler arasında 1. Marco olurken, kediler arasında 1. Zoro oldu. Yarışmacılarımıza satın almak yerine sahiplemeyi tercih edip hepsi birbirinden güzel bu patilere sevgi dolu bir yuva verdikleri için teşekkür ediyoruz.

Habere git

Bornova Rotaract Kulübü olarak pandemi döneminde birçoğumuzun en çok özlediği şeylerden birinin seyahat edip, farklı ülkelerde o kültürlere ait lezzetler denemek olduğunu farkettik. Bunun üzerine Rotaract Recipe Book projemizi başlattık. Rotaract Recipe Book, Instagram üzerinden devam edecek bir proje. Amacımız farklı ülkelerdeki Rotaractörlerden ülkelerine ait tarifleri toplayarak hem kültürleri bir araya getirmek hem de özlediğimiz farklı tadları evlerimizde dene

Habere git

Bornova Rotaract Kulübü olarak Sağlık İçin meslek sohbetlerinin ilkini ekim ayında “Çocuk Felcine Son” diyerek gerçekleştirdik. Söyleşimize konuşmacı konuk olarak Heykel Rotary Kulübü başkanı ve Rotary 2440. Bölge Polio Komitesi Dönem başkanı Rtn. Faik Kartal katılım gösterdi. Çocuk felcine Rotary’nin yaklaşımını Faik Kartal’dan dinlerken, çocuk felcinin semptomlarını, tanısını, tedavisini ve korunma yollarını kulüp başkanımız Dr. Sedef Sağlam

Habere git

Bornova Rotaract Kulübü olarak Agora Rotaract Kulübü'yle ortak olarak Meme Kanseri Farkındalık Ayı'na dikkat çekmek için İl Sağlık Müdürlüğü'nden aldığımız kendi kendine muayene broşürlerini ve başvurabilecekleri Kanser Tarama Merkezleri'nin adres/telefonlarının olduğu broşürleri Alsancak'ta kadınların daha sık alışveriş yaptığı mağazalara ve eczanelere bıraktık. Aynı zamanda meme kanseri farkındalığının simgesi olan pembe kurdeleleri bileklik şekl

Habere git

Bornova Rotaract Kulübü olarak 2.sini düzenlediğimiz 29 Ekim Resim Yarışması’nı bu sene Karşıyaka Sevgi Evleri’ndeki çocuklarla yaptık. Resim yapan 26 çocuğa Epitel Eczanesi sponsorluğunda saat hediye ettik.

Habere git

Bornova Rotaract Kulübü olarak 7-8 Kasım tarihlerinde İstanbul Yarı Maratonu Sanal Koşusu'nda Ege Çağdaş Eğitim Vakfı için koştuk. 1 ay boyunca bulduğumuz sponsorlarla eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak için çalıştık.

Habere git

Bornova Rotaract Kulübü olarak 16.11.2020’de Zoom üzerinden üniversite öğrencilerine yönelik Rotaract Tanıtım Semineri’ni Kulüp Hizmetleri Projeleri ve Üyelik Geliştirme Koordinatörü Melis Uzşen’in sunumuyla gerçekleştirdik. Seminere katılan üniversiteler Yaşar Üniversitesi, İzmir Ekonomi Üniversitesi, İzmir Bakırçay Üniversitesi, İzmir Demokrasi Üniversitesi ve Ege Üniversitesi’ydi.

Habere git

Bornova Rotaract Kulübü olarak Rotaract Club of Thessaloniki ile 27.11.2020'de toplantı gerçekleştirdik. Birlikte yapabileceğimiz projeleri konuştuğumuz, üylerimizin kaynaştığı bir toplantı oldu.

Habere git

30 Kasım'da Bornova Rotaract Kulübü olarak Sağlık İçin meslek sohbetlerinin 2.sini Sağlık İçin Dik Dur diyerek Fzt. Zeynep Dede ile gerçekleştirdik. Fzt. Zeynep Dede nasıl dik durabiliriz, duruş bozuklukları neler, en çok yapılan yanlışlar hangileri sorularını cevaplarken aynı zamanda katılımcılardan gelen birçok soruya da yanıt verdi. Zeynep Dede adına Bornova Rotaract Kulübü olarak Rotary Barış Ormanı'na fidan bağışında bulunduk.

Habere git

Bornova Rotaract Kulübü olarak İzmir Rotaract Kulübü ve İnşaat Yapı Meslek Grubu'yla ortak Yüksek Mimar Rtn. Hüseyin Egeli'yle mimarlık üzerine meslek sohbeti gerçekleştirdik. Pandemi, Deprem ve Yeni Mimari Dönüşüm isimli sohbette hem pandeminin hem 1 ay önce gerçekleşen İzmir Depremi'nin mimarideki etkilerini dinledik.

Habere git

Bornova Rotaract Kulübü olarak geçmiş dönemlerde yapılmış bir projemiz olan masa takvimini geçmiş dönem başkanlarımızdan Ersev Erşahin'in önerisiyle tekrar hayata geçirdik. 2021 masa takvimimizde geleneksel 29 Ekim Resim Yarışmamız için Sevgi Evleri'ndeki çocukların yapmış olduğu resimlere yer verdik. Takvimlerimizden elde edilen gelirle ise görme engelli çocuklar için kitap bastırılmasına karar verdik.

Habere git

Bornova Rotaract Kulübü olarak 12 Aralık’ta 7020.Bölge’nin düzenlediği Youth and Their Role In Overcoming The Obstacles To Peace adlı uluslararası RYLA’ya katılım gösterdik.

Habere git

Bornova Rotaract Kulübü olarak 12 Aralık’ta 7020.Bölge’nin düzenlediği Youth and Their Role In Overcoming The Obstacles To Peace adlı uluslararası RYLA’ya katılım gösterdik.

Habere git

Bornova Rotaract Kulübü olarak 13 Aralık’ta oyun temalı bir happy hour gerçekleştirdik.

Habere git

Bornova Rotaract Kulübü olarak 14.12.2020’de Sağlık İçin meslek sohbetlerimizin üçüncüsünü Bostanlı Rotaract Kulübü misafir üyesi Diyetisyen Bengü Ünal’la gerçekleştirdik. Karantinada nasıl beslenmeliyiz, hangi besinler daha doyurucu, gerekli vitaminleri nasıl alırız gibi konulara değinen konuşmacımız karantinayı nasıl geçireceğimiz konusunda bize yol gösterdi.

Habere git

Bornova Rotaract, İzmir Rotaract, Bornova Rotary, İzmir Rotary Kulüpleri ve Mühendislik Meslek Grubu olarak 3 aydır üzerinde çalıştığımız 3 boyutlu yazıcımız tamamlandı. İlk ürün olarak kapıları el değdirmeden açmaya ve düğmelere yine el değdirmeden basmaya yarayan bir aparat üretildi. Bizim Mahallelerimizle yapmayı planladığımız projelerin ardından yazıcımızı Karabağlar Atatürk Meslek Lisesi’ne bağışlayacak ve orada yazıcıyı kullanmak için gerekl

Habere git

Bornova Rotaract Kulübü olarak 7 Ocak'ta Mumbai, Maharashtra'dan Rotaract Club of NM College ile bir toplantı yaparak ilerleyen zamanlarda birlikte gerçekleştirmeyi düşündüğümüz etkinliklerden bahsettik.

Habere git

11 Ocak’ta Bornova Rotaract Kulübü olarak Rotaract Club of Les Sablettes ile toplantı düzenleyerek, ortak yapmayı planladığımız proje ve etkinliklerden bahsettik.

Habere git

Bornova, İzmir, Alsancak ve Göztepe Rotaract Kulüpleri olarak 11 Ocak’ta SMA Farkındalığı söyleşisi gerçekleştirdik. Konuşmacı konuk olarak İzmir Tepecik Eğitim Araştırma Hastanesi’nde çocuk nöroloğu olan Doç. Dr. Pınar Gençpınar’ı ağırladık. Son günlerde sosyal medyada çok fazla paylaşımı yapılan SMA hastalığı ile ilgili yanlış bildiklerimizi düzelttiğimiz, aklımızdaki sorulara cevaplar bulduğumuz bir söyleşi oldu.

Habere git