ROTARACT AKADEMİ

Rotaract Akademi, genç bireylerin kişisel gelişimlerini ve vizyonlarını geliştirmek, network edinmelerini sağlamak ve kendilerine bir şeyler katmak amaçları ile 2010 yılında kurulmuş bir oluşumdur. Bu genel bir tanım olarak gözükebilir, ancak Rotaract akademi bundan çok daha fazlası diyebiliriz.

Kurulduğu günden bu yana gerçekleştirilen binlerce eğitim ile sadece Rotaractörlere değil, pek çok gencin kendisine bir şeyler katabilmesine olanak sağlar. Mesleki gelişim, Kişisel gelişim, Beceri kazandırma eğitimlerinin yanında uygulamalı eğitimlerde Akademi’nin olmazsa olmazıdır. Alanında uzman kişiler tarafından verilen bu eğitimlerde, hem kendinize yeni bir bakış açısı katabilir, hem de güzel dostluklar edinebilirsiniz.

Pandemi öncesinde fiziki olarak pek çok yerde gerçekleştirdiğimiz eğitimlerimizi, pandemi ile birlikte online ortama aktardık. Belki de bu süreçten en az biz Rotaract Akademi etkilendi. Bu durum Akademi’ nin sınırları aştığını biz göstermiştir. Türkiye’nin ve Dünya’nın pek çok yerinden eğitmenlerle muhteşem online eğitimler ve etkinlikler organize etmeye devam ediyoruz.

Yukarıda bahsettiğim durum, bize yepyeni bir oluşumu yaratmamıza sebep oldu: “Rotaract Academy International”. Dünya üzerinde çoğu ülkede bulunan Rotaractörler ile birlikte aynı anda iletişimde olmak ve birlikte yeni bir şeyler keşfedip öğrenebilmek bu dönem en büyük hedeflerimizden biridir.

Rotaract Akademi olarak yıl içinde iki büyük etkinlik düzenliyoruz. “Kariyer Zirvesi” etkinliğimiz ile üniversite öğrencilerinin geleceklerini şekillendirmeye ve kendilerini keşfetmeye odaklanırken, “Girişimcilik Günü” ile yaratıcı ruhu ve harekete geçme cesaretini ön plana çıkarmak istiyoruz. Bu iki etkinliğin en büyük hedeflerinden biri ise alanında uzman kişilerle ve çeşitli sektörlerin önde gelen firmalarını buluşturmak ve elbette network sağlamak önceliklerimizden biridir. Kim bilir belki de bu etkinliğin dışında daha farklı eğitimlerde sizleri bekliyordur.

Eğitimlerimizi ve etkinliklerimizi Instagram hesabımız olan @rotaractakademi üzerinden takip edebilirsiniz. Katılım için ise sadece profildeki katılım formunu doldurmanız yeterli olacak.

Hizmetlerimiz ile hayatları değiştireceğimiz harika bir dönem olması dileğiyle...