ROTARACT AKADEMİ

Rotaract Akademi, genç bireylerin kişisel gelişimlerini ve vizyonlarını geliştirmek, network edinmelerini sağlamak ve kendilerine bir şeyler katmak amaçları ile 2010 yılında kurulmuş bir oluşumdur. Bu genel bir tanım olarak gözükse de, Rotaract Akademi bundan çok daha fazlasıdır..

Kurulduğu günden bu yana gerçekleştirilen binlerce eğitim ile sadece Rotaractörlere değil, pek çok gencin, pek çok bireyin kendisine bir şeyler katabilmesine olanak sağlar. Mesleki gelişim, Kişisel gelişim, Uluslararası Gelişim, Sosyal Gelişim ve daha fazlası ile birçok eğitime, etkinliğe, organizasyona olanak sağlar. Alanında uzman kişiler tarafından verilen bu eğitimlerde, hem kendinize yeni bir bakış açısı katabilir ve farklı deneyimler katabilirsiniz, hem de çok güzel dostluklar edinebilirsiniz! Hatta “Spor Akademisi” ile sportif bir Rotaract Akademi deneyimi de yaşamanız mümkün iken, “Akademi Özel” eğitimlerle de sizleri sürpriz eğitimlerle ağırlama şansına da sahip olabilirsiniz!

Pandemi öncesinde fiziki olarak pek çok yerde gerçekleştirdiğimiz eğitimlerimizi, pandemi ile online ortama aktardık ve bu süreci en az etkilenecek şekilde göstermiş olduk. Öyle ki, “Rotaract Academy International” ile Rotaract Akademi olarak sınırları aştık, Türkiye’nin ve Dünya’nın pek çok yerinden eğitmenlerle muhteşem online eğitimler ve etkinlikler organize etmeye devam ettik. Dünya üzerinde çoğu ülkede bulunan Rotaractörler ile aynı anda iletişimde olmak ve birlikte yeni bir şeyler keşfedip öğrenebilme deneyimini yaşamış olduk!

Yukarıda bahsettiğim durum, bize yepyeni bir oluşumu yaratmamıza sebep oldu: “Rotaract Academy International”. Dünya üzerinde çoğu ülkede bulunan Rotaractörler ile birlikte aynı anda iletişimde olmak ve birlikte yeni bir şeyler keşfedip öğrenebilmek bu dönem en büyük hedeflerimizden biridir.

Şimdi sınırları aşmamız yetmedi, bu dönem, biz Rotaractörler “kendinden önce hizmet” ve “hizmet yoluyla dostluk” ilkesi ile gönül verenler olarak bir aileysek, Rotaract Akademi’nin bir parçası da neden geleceğimiz ve umudumuz olan çocuklarımız olmasın ki dedik, ve bu dönem Rotaract Akademi’nin göz bebeği olan olan “Çocuk Akademisi” ile çocuklarımızın minnoş kalpleriyle birleşmeye karar verdik! O zaman çocuklarımızla çocuk olduğumuz, onlarla bol enerjili eğitimlere şimdiden merhaba diyelim!

Belki de daha ne sürpriz eğitimlerle sizlere bol verim, bol deneyim ama en önemlisi de dostluk katabileceğiz, hep birlikte bu dönem yaşayacağız!

Eğitimlerimizi ve etkinliklerimizi Instagram hesabımız olan @rotaractakademi üzerinden takip edebilirsiniz. Katılım için ise sadece profildeki katılım formunu doldurmanız yeterli olacaktır!

Biz Rotaract Akademi olarak bomba gibi bir döneme hazırız! Tüm enerjimizle, heyecanımızla ve desteklerimizle her zaman yanınızdayız, şimdiden bizleri tüm dönem boyunca aileniz olarak yanınızda görmek istediğiniz için teşekkürlerimizi ve sevgilerimizi sunar, hayal ettiklerimiz ve ötesinde olan bol eğitimli bir dönem dileriz!